MiataMiniChallenge 2014 Runda 1 West Kamień Śląski 10 maja 2014

RELACJA Z I RUDNY WEST: Miata miniChallenge 2014
Lotnisko Kamień Śląski.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

10 maja na lotnisku Kamień Śląski odbyła się I rudna WEST z cyklu imprez torowych Miata miniChallenge organizowanych przez MX-5 KLUB POLSKA.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Zarejestrowanych zostało 22 uczestników, którzy dumnie prezentowali swoje samochody w trzech różnych klasach. W pierwszej kategorii startowali kierowcy aut z silnikami o pojemności 1.6 w drugiej z silnikami o pojemności od 1.8 do 2.0 natomiast trzecią kategorie stanowiły auta z silnikami doładowanymi.

 

Gdy wszyscy uczestnicy przybyli na płytę lotniska i opadły pierwsze emocje nastąpiła rejestracja, odprawa oraz rozdanie naklejek sponsorów. Następnie odbyły się przejazdy testowe, na których kierowcy mogli swobodnie zapoznać się z torem i wczuć się w sportowy klimat imprezy.

 

Pierwsze przejazdy z mierzonymi czasami odbyły się tuż przed przerwą obiadową, po której wszystkim na dobre udzieliła się atmosfera rywalizacji. Konfiguracja próby wymagała od kierowców nie lada odwagi, a zarazem rozsądku i panowania nad autem. Ustawiony tor zawierał zarówno proste, na których można było rozwinąć prędkości rzędu 150-170km/h, ciasne szykany jak i rondo, które pozwalało dodać przejazdom odrobinę efektów specjalnych, i tych wizualnych i dźwiękowych. Przy takich warunkach nie mogło obyć się bez „zwiedzania” pobocza, a co za tym idzie zdarzyły się również mniejsze lub większe usterki. Na szczęście każda z Miat wróciła do domu o własnych siłach.

 

Pogoda była raczej łaskawa dla kierowców i choć lekko zmienna, nie zdołała popsuć niesamowitej atmosfery panującej na imprezie. Oczywiście zawody tego typu zawsze wiążą się z dużym ryzykiem, dlatego przez cały czas trwania zawodów o bezpieczeństwo zawodników dbała ekipa medyczna.

 

W poszczególnych klasach miejsca na podium zajęli:

 

Klasa 1.6

  1. Fifomaniak
  2. Rockatansky
  3. Mayk

 

Klasa 1.8- 2.0

  1. Matpilch
  2. Dżunior
  3. Haryyy

 

Klasa doładowana:

  1. Hankus
  2. Fiveopack

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Warto podkreślić genialna organizacje całej imprezy, którą zajęli się Hella_ Flush i Haryyy. Chłopaki spisali się na medal, uważnie słuchali uwag zawodników i bieżąco wprowadzali zmiany z ustawionej próbie, tak aby żaden z zawodników się nie zgubił na torze i aby ten był jak najbardziej bezpiecznych zarówno dla kierowców jak i ich samochodów.

 

W tym miejscu podziękowania należą się sponsorom, dzięki którym uczestnicy mogli cieszyć się wyjątkowymi nagrodami:

– Mazda Motor Poland
– Carspeed
– Tarox
– Gaz Shocks
– Ultimate Ears
– GoPro
– Premium Tuning Custom
– Mermaid Properties
– Hose Technik

– Cobra Suspension

 

Patronat nad imprezą objął portal Siescigam.pl.

OLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERAOLYMPUS DIGITAL CAMERA

Kolejne impreza odbędzie się 24 maja na Torze Biłgoraj. Będzie to II RUNDA MMC EAST (co w niej szczególnie interesującego, próba zapowiada się bogata w kobiecych kierowców).

 

   

Autor tekstu: Maja Więcławska

Zdjęcia:  Przemek Rafa