Cześć,
Od niedawna jestem posiadaczem MX-5 NB z silnikiem 1.6. Od samego początku działy się dwie rzeczy: po uruchomieniu silnika obroty przez kilka sekund spadały bardzo nisko (tak jakby samochód przygasał i wypadały zapłony) i silnik pracował nierówno, po czym się stabilizowały na około 1100 obr. / min. i wszystko wracało do normy (poza podwyższonymi cały czas obrotami). Dzisiaj po rozgrzaniu się silnika zaczęło się szarpanie podczas przyspieszania na niższych obrotach. Gdzie szukać przyczyny?
Dodatkowo dopiero jakiś czas po zakupie zauważyłem, że ktoś prawdopodobnie wylutował/uszkodził diodę od Check Engine we wskaźnikach, nie zapala się po przekręceniu stacyjki. Chyba że tak ma być?
[NB] Szarpanie, nierówna praca silnika po uruchomieniu
Nowy nabytek i drobne problemy
Moderatorzy: pirul, Moderatorzy
- VooR
- Donator
- Posty: 754
- Rejestracja: 15 maja 2017, 15:47
- Model: NB
- Wersja: Miatoza
- Lokalizacja: Poznań
A OBD nie było przypadkiem dopiero od NBFL?mutra pisze:To 99 rocznik? Masz tam złącze OBD? (powinno być koło bezpieczników, w kabinie)
Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
"A coward dies a thousand deaths, a Souljah dies but once."
Miatoza:
1. Czarna Szóstka - 1999 NB
2. Szarak Torostwór - 2002 NBFL
3. Kafelek - 2016 ND1 ST
4. Cukierek - 2003 NBFL
5. Lifted #4 - 1999 NB/FL
Miatoza:
1. Czarna Szóstka - 1999 NB
2. Szarak Torostwór - 2002 NBFL
-
- Donator
- Posty: 3695
- Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
- Model: ND
- Wersja: GT Sport nav+
- Lokalizacja: Nottinghamshire
kody usterek możesz sprawdzić wpinając się do złącza diagnostycznego pod maską:
https://mx5diy.blogspot.com/2015/04/ret ... r-mx5.html
poza tym z objawów które opisałeś to:
Spadające obroty mogą być przez lewe powietrze, brudną przepustnicę.
wypadające zapłony przez stare świece/kable / uszkodzoną cewkę.
jest też kwestia wadliwego czujnika położenia wałka
Ja bym zaczął od sprawdzenia czy nie wypluwa błędów, potem sprawdził czy nie ma lewego powietrza. Zajrzyj w przepustnicę i zobacz czy nie jest brudna. wymień swiece/kable jeżeli nie były wymieniane. Znajdź na forum posty o uszkodzony czujniku wałka/wału i zobacz czy twoje objawy pasują