25 lecie Mazdy MX-5 relacja wideo

Mazda Motor Poland, we współpracy z klubem MX-5 Klub Polska, uczciła 25-lecie modelu organizując ogólnopolski zlot, który odbył się 14 czerwca 2014 roku na torze Jastrząb koło Radomia. Łącznie w spotkaniu wzięło udział 250 Mazd MX-5. 

Klubowicze dumnie prezentowali swoje MX-5 , podkreślając własny wkład w jak najlepsze utrzymanie samochodów, nawet tych 25-letnich, i staranne przygotowanie ich do startu w wyścigach. Maski najmocniejszych samochodów skrywały turbodoładowane silniki o mocy sięgającej nawet 380 KM.

Większość zlotowiczów spróbowało swoich sił w próbach sprawnościowych na torze. Ćwiczyli panowanie nad autem na macie poślizgowej, jazdę w alkogoglach i z talerzem stewarda, brali udział w szkoleniu pierwszej pomocy i mogli sprawdzić moc swoich MX-5 na hamowni. Dodatkową atrakcją był co-drive z Tomaszem Kucharem, który dostarczył pasażerom niezapomnianych sportowych wrażeń szybko pokonując trudne sekwencje zakrętów. Nie zabrakło urodzinowego tortu i wielkiego napisu ułożonego z samochodów.

Działo się 🙂

Mazda MX-5 relacja TV z Jubileuszowego Zlotu 2014

 

Mazda MX-5 klip wideo – Jubileuszowy Zlot czerwiec 2014