Croatia we wrześniu

Dział dedykowany wszelkim wyjazdom w krajou jak i za granicę. Najlepsze trasy, miejsca, porady i rekomendacje.

Moderatorzy: nick.es, Moderatorzy

Jaro
Posty: 3026
Rejestracja: 26 paź 2008, 15:33
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

16 cze 2022, 22:40

Elooo mamy taki pomysł aby po zlocie D-Winkle wybrać się do Chorwacji. Dokładnie jedziemy na wyspę Brać. Miejscowość Bol.
Jak będą chętni aby się zabrać to zapraszamy. Pomożemy ogarnąć tanie noclegi. A że jeździmy na tą wyspę parę ładnych lat to na wyspie gwarantujemy odpowiednią ilość zakrętów, dobre knajpy i serdeczność lokalnej społeczności.



Wysłane z mojego H8166 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam

Jaro

MX-5 NA 1.6T
LikelyJupiter8

23 cze 2022, 17:06

Tak z ciekawości bo planuje w lipcu wypad do Chorwacji.
Jakie są orientacyjnie koszty noclegów na tej wyspie? Ile kosztuje mniej więcej średni obiad w knajpie dla 1 osoby.
Jaro
Posty: 3026
Rejestracja: 26 paź 2008, 15:33
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

23 cze 2022, 17:18

Jedzenie zależy co się lubi od 75 kn za makarony, pizzę do 180 kn za tuńczyka z grilla czy jagnięcinę. Piwo w knajpie od 25 kn
Noclegi w euro liczą w sezonie 100-120 i wiecej za apartament 2-4 osoby.
Jak coś to mam znajomego mogę zapytać jak byś był zdecydowany na 100% jaką cenę zrobi po znajomości.
My jeździmy tu od 10 lat i nigdy nie płacimy rynkowo ale to ze względu na "stałego klienta" i zdarza się że jesteśmy dwa razy w roku.
Pozdrawiam ze słonecznej Chorwacji


Wysłane z mojego H8166 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam

Jaro

MX-5 NA 1.6T
Jaro
Posty: 3026
Rejestracja: 26 paź 2008, 15:33
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

23 cze 2022, 17:20

A i warto płacić revolutem bo polskie banki mają wysokie przeliczniki walut.
Różnica potrafi dobić do 10%

Wysłane z mojego H8166 przy użyciu Tapatalka

Pozdrawiam

Jaro

MX-5 NA 1.6T
LikelyJupiter8

23 cze 2022, 20:07

Dzięki za szybką odpowiedź.
Ostatecznie chyba pojedziemy jeszcze niżej (Split). A mieliśmy wyżej (Pula).
Ale tak sobie pomyślałem, że jeśli bardziej zaznajomieni założą wątki z informacjami dla podróżnych (koszty/trasy/etc) to byłaby niesamowita skarbnica wiedzy.
Chociaż zmiany geopolityczne wszystko obecnie korygują. Jeszcze 15 lat temu jeździłem co roku do Włoch środkowych, a teraz zastanawiam się czy brać MX czy podpiąć się po grupę w większym samochodzie. Ech. Dobrze już było.

EDIT: A jeszcze finanse. Jak macie rachunek mBANK i kartę z opcją wielowalutową to kupujcie waluty na rachunek w dowolnym kantorze internetowym a przy płatnościach za granicą karta ściąga walutę z rachunku kraju, w którym jesteście. Mają Chorwację. Wypłata z bankomatu plus 3,5%.
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2621
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

24 cze 2022, 16:12

Ja byłem w Maju, okolice Rovinj / Pula / Rabac a następnie Krk.
Szczerze to byłem porażony poziomem cen które w markecie potrafiły przewyższać te w Szwajcarii. Podobnież w restauracjach nie udało nam się zapłacić mniej niż 100zł za posiłek dla dwojga. I nie były to ani fensy restauracje ani bażanty z kokosami. Pomijam fakt, że w maju 9/10 lokali było zamkniętych.
Ja nienawidzę kwater i apartamentów. Bardzo ciężko było znaleźć jakikolwiek uczciwy hotel ze śniadaniem i parkingiem poniżej 100 euro za dzień (większość wyglądała na zamknięte).
Paradoksalnie część kontynentalna bardziej mi się spodobała, było taniej, prościej, luźniej, ładniej. Ze względu na brak czasu nie mogłem jechać dalej na południe. Byłem raz Miatą i nie czułem potrzeby tam wracać.

Mając jakieś tam porównanie to byłem bardzo rozczarowany Chorwacją w tym roku. Był to jeden z droższych wyjazdów który nie przełożył się na oczekiwaną satysfakcję.
Awatar użytkownika
Koczi
Donator
Donator
Posty: 56
Rejestracja: 06 kwie 2018, 13:51
Model: NB FL
Wersja: 1.6
Lokalizacja: SPS

27 cze 2022, 12:42

LikelyJupiter8 pisze:
23 cze 2022, 20:07
Jeszcze 15 lat temu jeździłem co roku do Włoch środkowych, a teraz zastanawiam się czy brać MX czy podpiąć się po grupę w większym samochodzie. Ech. Dobrze już było.
Bierz Miatę. Końcem maja robiliśmy objazdówkę po Słowenii i Chorwacji (dojechaliśmy aż do Dubrownika). Nie ma większego funu niż jazda top down wzdłuż wybrzeża :D
LikelyJupiter8 pisze:
23 cze 2022, 20:07
Ale tak sobie pomyślałem, że jeśli bardziej zaznajomieni założą wątki z informacjami dla podróżnych (koszty/trasy/etc) to byłaby niesamowita skarbnica wiedzy.
Co do cen, to jak wyżej chłopaki pisali.
Obiad jakieś 100kn od os.
Paliwo 13-14kn/l (stan na koniec maja).
Domek holenderski na kempingu na wyspie Pelieszac 80 euro/dzień (w sezonie dużo drożej)

Trasy - ze Śląska jechaliśmy 4 dni na Pelieszac z przystankami w Słowenii, Puli i Trogirze.
Autostradą dojechaliśmy do Spielbergu w Austrii, skąd później już lokalnymi drogami przez Bad Kleinkircheim i Villach do Kranjskiej Gory.

Droga nr 206 Kranjska Gora - Bovec to na pewno must-have.

Z Bovca jechaliśmy lokalnymi drogami aż do Triestu, skąd dalej do Puli już autostradami i później praktycznie od samej Puli masz drogę wzdłuż wybrzeża, aż do miejsca w które chcesz jechać.
Załączniki
20220522_171843.jpg
20220522_171843.jpg (4.87 MiB) Przejrzano 5189 razy
Awatar użytkownika
TomekD
Donator
Donator
Posty: 185
Rejestracja: 05 lip 2021, 10:11
Model: NC
Wersja: Blue Lagoon ;-)
Lokalizacja: Wawa

27 cze 2022, 13:08

Generalnie od lat jeżdżę do Chorwacji (Miatką jeszcze nie ale kto wie) i moje główne spostrzeżenie to takie, ze lepsze klimaty (lokalni ludzie, żarcie, wino, ceny itp.) są na wyspach niż na kontynencie (znam Hvar, Brać, Korćule i Mljet), a i ceny potrafią być niższe... Przykład z poczynionej na wrzesień br. rezerwacji (przez booking): dom z dwoma sypialniami (czyli dla 4 osób komfort) przy samym morzu (10 metrów) na odludziu (czyli własna "plaża" ale jak to w CRO kamienie/płyty), o co chyba na kontynencie ciężko, kosztuje 90 EUR/dobę (za całość tzn. dom, media, sprzątanie, ręczniki itp.) My jedziemy w 2 osoby (+ piesa) a pewnie dodatkowe dwie nie wiele zwiększą koszt. Dodam, ze można znaleźć taniej i może to być tzw. "robinson" czyli prąd z paneli, woda deszczówka itp. - to też jest piękne... Kolejna zaleta :) - jak CRO weszła do UE to ciężko kupić na kontynencie lokalne trunki (rakija, stomakija, rogacica itp.) od lokalnego producenta (tzn. można ale muszą się z tym nieco ukrywać). Na wyspach mają w doopie przepisy i wszystko można wszędzie dostać prosto z chałupy :))) I LOVE CRO !!! :diablo: :git:
NC 2006r. 2,5 (by Five) + inne "bzdety"
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

04 lip 2022, 19:59

Koczi pisze:
27 cze 2022, 12:42
Paliwo 13-14kn/l (stan na koniec maja).
Aktualizacja z dziś: 13,90 - 16,50kn

PS. Mało się nie rozwiedliśmy przez keczup do frytek za 14kn od sztuki ;)
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
LikelyJupiter8

09 lip 2022, 21:50

Wróciłem właśnie z Trogir w Chorwacji. Pojechałem MX'em.

Co do MX'a w długiej trasie bardzo pozytywnie mnie zaskoczył spalaniem. W drodze <do> przy bardzo spokojniej jeździe (90-110km/h) 5,4l/100. Na baku do rezerwy (a wiemy, że jak się rezerwa zapala to jeszcze >10l jest w baku) można zrobić 550-600km. W drodze <z> trochę więcej 6,4l/100 (prędkości 90-140km/h).
Poza tym znalazłem prosty, ale skuteczny pomysł na kręgosłup - ręcznik pomiędzy lędźwie i fotel i nie muszę praktycznie robić większych przestanków/odpoczynków. Generalnie 1400km pokonałem w ok. 16 godzin.
Otwarty dach przy upale >35 ciężka sprawa - można się poparzyć.
Otwarty dach w czasie powrotu nad ranem, z gwiazdami nad głową - czad.
Generalnie 1/2 podróży bez dachu.
Po drodze wszyscy się patrzą i machają. Miatę chyba wszyscy lubią.

Co do Chorwacji. Byłem pierwszy raz w życiu, a trochę wiosen już mam. Przez wiele-wiele lat tylko Włochy.
A Chorwacja. Nie spodziewałem się, że jest tak rozciągnięta. Od Zagrzebia do Splitu jest prawie 400km.
Poza tym to biedny kraj (najgorsze miejsca w rankingach Eurostatu). Jedzenie niestety jak na całych Bałkanach - silny wpływ turecki. Nie przepadam.
Posiłki ok 80-100 kun na osobę plus piwo 22-30 kun. Wina kiepskie. Oliwa gorsza od południowych. Sery też gorsze moim zdaniem.
Ludzie mniej otwarci niż południowcy. Generalnie czuć, że to biedny kraj.

W sumie to nie wiem dlaczego pół EU tak kocha Chorwację. Jest ok, ale Włochy przy niej to raj.

Może jak wprowadzą w '23 EUR to przestaną. BTW nikt nie rozlicza kwot poniżej 1 kuny. To już pokazuje, że mają wy...e na swoją walutę.

Kiedyś apelowałem, żeby założyć wątki z rejonów EU i opisywać dobre rady/ceny/inne wskazówki. Moim zdaniem to byłby dobry poradnik dla wszystkich chętnych do podróży. A tak się wszyscy przykleiliśmy do wątku nie ogólnego o Chorwacji.

I z powiązanej beczki - ja na razie zostaję z moim mx'em. Nie ma nic ciekawego na rynku obecnie. Będę obserwować.
Załączniki
IMG_7736.jpeg
IMG_7736.jpeg (4.32 MiB) Przejrzano 5080 razy
IMG_8009.jpeg
IMG_8009.jpeg (2.89 MiB) Przejrzano 5080 razy
Awatar użytkownika
Żółwik
Donator
Donator
Posty: 411
Rejestracja: 17 wrz 2020, 19:14
Model: NA
Wersja: 1.6 Satsuki
Lokalizacja: Dzierżoniów

10 lip 2022, 14:34

Polecam Półwysep Peljesac i okoliczne wyspy (Mljet, Korcula). Trochę daleko, ale krajobrazowo ładniej niż na północy/centrum, spokojnie, ładne drogi, mniej turystów, w tym Polaków, zero komercji, straganów itp ;) Za noclegi nigdy nie płaciłem więcej niż 90 euro za klimatyzowany apartament 4-osobowy nad samym morzem. Warto spróbować jedzenia w prawdziwych, domowych konobach, których jest tam sporo, a ceny w miarę ok. Jeśli ktoś jechałby tam po raz pierwszy, warto skorzystać z rezerwacji przez Pawła ze strony orebic.com.pl, gościu działa lepiej niż niejedno duże biuro podróży.
Awatar użytkownika
waran
Donator
Donator
Posty: 734
Rejestracja: 04 lut 2017, 10:47
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Warszawa

10 lip 2022, 16:20

Byłem w Chorwacji kilkukrotnie i nigdy nie miałem wrażenia, że to biedny kraj - dobre drogi, piękne, zadbane miasteczka, wygląda dużo lepiej niż teoretycznie nieco bogatsza Polska (choć moim zdaniem właściwie wszystko wygląda lepiej niż Polska)
Ubi bene, ibi patria
Awatar użytkownika
homik
Donator
Donator
Posty: 48
Rejestracja: 26 lip 2018, 15:37
Model: NC FL
Wersja: 1.8 Athletic LtdEd
Lokalizacja: Kraków

21 sie 2022, 21:40

@Jaro, kiedy będziecie dokładnie? Przypadkowo również będziemy w Bol, ale tylko 15-19.09.
Wcześniej, zainspirowani tym https://detour-roadtrips.com/home/detou ... ay-croatia, zjedziemy Jadranską Magistralą mniej więcej od Senj do Makarskiej.
Awatar użytkownika
Marcin_L
Posty: 99
Rejestracja: 04 maja 2022, 15:29
Model: ND
Lokalizacja:

29 sie 2022, 15:42

Byłem w Chorwacji wiele razy, z czego w zeszłym roku 2 a w tym 1. Nie Miatą, bo drogę Poznań - Split robię na 1 strzał. W przyszłym roku planuję Miatą, ale za to na drogę chcę poświęcić tak ze 3 dni :)

Za mieszkanko na Korculi (pokój, łazienka, taras, klima) płaciłem 50 EURO. Obiad - makaron albo kurczak i warzywa (80 kun) plus kieliszek wina plus cola - razem około 120 kun.
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

25 maja 2023, 21:12

Nie wiem czemu tak psioczycie na ceny w Chorwacji.
Osobiscie bylem tam nad morzem tam dwa razy i wiecej byc krojonym nie zamierzam.

Przejdzcie sie przez gory albo odwiedzcie Osijek, tam jest taniej niz w Polsce. A widoki bez dachu zajebiste.

A jak ktos chce nad morze to zdecydowanie polecam Albanie i Czarnogore. Bylem tam ostatnie dwa sezony, raz we wrzesniu (zajebioza) oraz w lipcu (jedynie gory bo nad morzem mozna sie usmazyc) i w tym roku we wrzesniu jade po raz kolejny. Jak gory to 4x4 a nie bezdasznik :) . Do tego dorzuce Macedonie a wroce przez Rumunie.

PS. w Albanii czy w Czarnogorze nocleg mam za zero. Staje gdzie chce, na zajebistej malutkiej plazy, 5 metrow do morza, albo w gorach nad potokiem, namiot na dachu do gory i czuje, że zyję. Tam mozna wjechać i stanac na biwak gdzie sie chce. To ostatnie takie miejsca w Europie. Rano goracy prysznic z mojego auta i sniadanko przy naturze. Obiad gdzies lokalna restauracja za jakies smieszne grosiki. Wieczorem imprezki na moim wlasnym tarasie przy samochodzie. A rano jak sie nie podobo to wio i jazda w inne miejsce. W Grecji jest podobnie. noclegi na dziko pod Olimpem albo na malutkich greckich plazach bezcenne. Jak napisalem niestety wymagane auto 4x4.

Albania i Czarnogora bezdasznikiem tez da rade. Trzeba sie tylko trzymac asfaltu, nawet w gorach da rade i miec ze soba namiot. Sa takie miejsca gdzie dech zapiera.

W hotelach po 150 EUR iwiecej juz sie nabylem, nie podoba mi sie.

Pozdro
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
dszyszek
Posty: 14
Rejestracja: 23 sie 2021, 15:29
Model: NC
Lokalizacja: Wrocław

03 lip 2023, 0:52

Po odwiedzeniu obydwu (Czarnogóra i Chorwacja) też jakoś bardziej polecam Czarnogórę, głównie ze względu na stosunek cena/jakość :D
Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 882
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: SC

20 lip 2023, 21:57

Odgrzewam temat - dojrzał we mnie pomysł wycieczki Mią w drugiej połowie września (po XX-leciu). Może ktoś podpowiedzieć gdzie warto szukać mety, żeby w rozsądnym promieniu dookoła mieć jakieś fajne winkle i miejsca na foty?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

22 lip 2023, 14:07

Scyzor pisze:
20 lip 2023, 21:57
Odgrzewam temat - dojrzał we mnie pomysł wycieczki Mią w drugiej połowie września (po XX-leciu). Może ktoś podpowiedzieć gdzie warto szukać mety, żeby w rozsądnym promieniu dookoła mieć jakieś fajne winkle i miejsca na foty?
Będę wdzięczny za wszelkie sugestie.
Cała Riwiera Makarska polecam. Byłem pod koniec kwietnia.

viewtopic.php?f=22&t=32476&hilit=Tomai+ ... &start=150
Była NA BRG 1.8 118 Km 146 Nm
Była NBFL Phoenix 1.8 138KM 156Nm
Była NBFL Garnet Red Mica 1.8
Jest NC 2.0 174KM 199Nm
Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 882
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: SC

23 lip 2023, 23:00

Tomai pisze:
22 lip 2023, 14:07
Cała Riwiera Makarska polecam. Byłem pod koniec kwietnia.

viewtopic.php?f=22&t=32476&hilit=Tomai+ ... &start=150
Podglądałem ten Twój wypad - nie powiem ;P
Okolice Makarskiej mnie nie ciągną. Nie jadę plażować. Chcę pojeździć. Szukam fajnych dróg i miejscówek na zdjęcia. Myślałem o okolicach Omis, ale to chyba wolałbym coś bliżej bo jadę sam. Może jakieś wyspy zaliczę.
stpman
Posty: 627
Rejestracja: 20 gru 2019, 5:58
Model: ND
Wersja: ST/2.0/SkyFreedom
Lokalizacja: Pszczyna

24 lip 2023, 10:51

@Scyzor my z żoną jesteśmy od wielu lat zakochani w Półwyspie Peljesac - jako bazę wypadową obieramy zawsze Orebić. Piękne widoki, ciepłe morze :)
Na priv mogę dać ci namiary na fajny nocleg, jest nawet wiata na auto :) W samym centrum więc dość głośno, ale blisko na morze.
Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

27 lip 2023, 23:32

Scyzor pisze:
23 lip 2023, 23:00
Tomai pisze:
22 lip 2023, 14:07
Cała Riwiera Makarska polecam. Byłem pod koniec kwietnia.

viewtopic.php?f=22&t=32476&hilit=Tomai+ ... &start=150
Podglądałem ten Twój wypad - nie powiem ;P
Okolice Makarskiej mnie nie ciągną. Nie jadę plażować. Chcę pojeździć. Szukam fajnych dróg i miejscówek na zdjęcia. Myślałem o okolicach Omis, ale to chyba wolałbym coś bliżej bo jadę sam. Może jakieś wyspy zaliczę.
aj.... to chyba nie podejrzałeś dokładnie :) ja też nie byłem plażować.....zresztą nigdzie nie pisałem o plażowaniu., dla mnie najważniejsze były zakręty właśnie. A w tym miejscu byłem również NBFL :)
Spałem w miejcowości Baska Voda - 8 km od Makarska, 30 km od Omis a w którym też byłem- polecam winkle za Omisem- po drugiej stronie szczytów gór ,są soczyste i wyborne gdzie Miata chętnie zamiatała tyłkiem. ..... Następnie....
pełno fajnych zdjęć - patrz- park Biokovo np.....tam jest top down obok sniegu.... więc jakie plażowanie :)

Drogi świetne, -zaje.....ste, tylko ja byłem przed sezonem, w kwietniu co przekładało sie na pustki na winklach.
Niedaleko -ok. 100 km , pólwysep Peljasac, też byłem, polecam, zakręty super.
Była NA BRG 1.8 118 Km 146 Nm
Była NBFL Phoenix 1.8 138KM 156Nm
Była NBFL Garnet Red Mica 1.8
Jest NC 2.0 174KM 199Nm
Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 882
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: SC

29 lip 2023, 12:52

Tomai pisze:
27 lip 2023, 23:32
aj.... to chyba nie podejrzałeś dokładnie :) ja też nie byłem plażować.....zresztą nigdzie nie pisałem o plażowaniu., dla mnie najważniejsze były zakręty właśnie. A w tym miejscu byłem również NBFL :)
Spałem w miejcowości Baska Voda - 8 km od Makarska, 30 km od Omis a w którym też byłem- polecam winkle za Omisem- po drugiej stronie szczytów gór ,są soczyste i wyborne gdzie Miata chętnie zamiatała tyłkiem. ..... Następnie....
pełno fajnych zdjęć - patrz- park Biokovo np.....tam jest top down obok sniegu.... więc jakie plażowanie :)

Drogi świetne, -zaje.....ste, tylko ja byłem przed sezonem, w kwietniu co przekładało sie na pustki na winklach.
Niedaleko -ok. 100 km , pólwysep Peljasac, też byłem, polecam, zakręty super.
Przejrzałem, przejrzałem. Widziałem fotki z gór i ładnych miejsc. Może niezbyt precyzyjnie się wyraziłem - po prostu Makarska i okolice kojarzą mi się z plażowaniem. Z co za tym idzie, spodziewam się tam większej ilości ludzi. Nie wiem jak tam jest w drugiej połowie września.

Peljesac mnie ciągnie. Namawia mnie na tamte okolice kolega @stpman. Miałbym ochotę objechać Korculę i sam półwysep. Tylko to 400km dalej niż Krk, który jak dotąd traktowałem jako cel wypadowy. Trochę się obawiam czy moja staruszka mnie tak daleko dowiezie. Nigdy nie jeździła ze mną na tak długie trasy. No i brak klimy też robi swoje. Muszę pomyśleć, przejrzeć jeszcze raz Twoje fotki i zdecydować. Dzięki!
Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

31 lip 2023, 22:10

Jeśli masz zadbaną Miate, to na pewno Cię dowiezie.
Byłem NA ,NB, a w kwietniu NC.
Nie ukrywam że przed wyjazdem eNCek dostała też nowe hamulce i zaciski, bo już wymagały.
To tam może zabrzmi banalnie ale Miata w Cro ....to jest to:))

Peljasac....jak Cię zachęcić.... jedź....Rakija w dobrej cenie :kciuk:
Była NA BRG 1.8 118 Km 146 Nm
Była NBFL Phoenix 1.8 138KM 156Nm
Była NBFL Garnet Red Mica 1.8
Jest NC 2.0 174KM 199Nm
Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 882
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: SC

02 sie 2023, 22:14

Tomai pisze:
31 lip 2023, 22:10
Jeśli masz zadbaną Miate, to na pewno Cię dowiezie.
Byłem NA ,NB, a w kwietniu NC.
Nie ukrywam że przed wyjazdem eNCek dostała też nowe hamulce i zaciski, bo już wymagały.
To tam może zabrzmi banalnie ale Miata w Cro ....to jest to:))
To czy jest zadbana najczęściej wychodzi w najmniej odpowiednich momentach ;)
Po prostu jeszcze na taką trasę mnie nigdy nie wzięła. Ale - do odważnych świat należy. Pomysł powstał właśnie dlatego że Miata w Cro - to jest to :D
Tomai pisze:
31 lip 2023, 22:10
Peljasac....jak Cię zachęcić.... jedź....Rakija w dobrej cenie :kciuk:
Chyba Peljesac poczeka na kolejny rok. Coraz bardziej przychylam się ku opcji z trasą max 1kkm. Na raz chyba nie "łyknę" 1400km, a przy krótkim urlopie extra nocka w jedną i w drugą stronę skraca pobyt. Choć jeśli jest w fajnym miejscu... :P
Jak ogarnę pojedyncze noclegi w tę i z powrotem w rozsądnej cenie gdzieś na wysokości Zadaru - może się walnę na Peljesac. Inaczej zostaje Krk.

Dzięki wszystkim za rady!
stpman
Posty: 627
Rejestracja: 20 gru 2019, 5:58
Model: ND
Wersja: ST/2.0/SkyFreedom
Lokalizacja: Pszczyna

17 sie 2023, 20:28

Jak kiedyś jechałem do Orebicza "na dwa razy" to spałem w miejscowości Krapina. W sumie fajna opcja, bo budzisz się wypoczęty i cała Chorwacja przed tobą :)
Jakbym miał możliwość żeby się wyrwać samemu Miatą do Cro to bym ciągnął na południe :)
Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 882
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: SC

22 paź 2023, 21:50

Jakby ktoś chciał zobaczyć krótką migawkę z wrześniowego wypadu do Cro to służę:

Awatar użytkownika
waran
Donator
Donator
Posty: 734
Rejestracja: 04 lut 2017, 10:47
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Warszawa

23 paź 2023, 18:47

Super, no i auto dało radę ;)
Ubi bene, ibi patria
Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 882
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: SC

24 paź 2023, 23:40

waran pisze:
23 paź 2023, 18:47
Super, no i auto dało radę ;)
Bez najmniejszych problemów. To wcale nie jest zły samochód nawet na długie trasy. Doskwiera tylko brak klimy...
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2621
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

25 paź 2023, 14:38

Fajna sprawa, zaczynam się zastanawiać jak bardzo sensowne jest pojechanie gdzieś dalej na południe, ale np styczeń-luty. Ostatnie wypady do Chorwacji w Maju oraz Wrześniu rozjechały się mocno z moimi oczekiwaniami. A tak może w zimie udałoby się złapać trochę słońca.
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

25 paź 2023, 19:34

irekJ pisze:
25 paź 2023, 14:38
Fajna sprawa, zaczynam się zastanawiać jak bardzo sensowne jest pojechanie gdzieś dalej na południe, ale np styczeń-luty. Ostatnie wypady do Chorwacji w Maju oraz Wrześniu rozjechały się mocno z moimi oczekiwaniami. A tak może w zimie udałoby się złapać trochę słońca.
Sylwester w Maroko?
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
ODPOWIEDZ