Pranie tapicerki materiałowej

Czym prać i jak?

Jak pucować aby wypucować. Porady i dyskusje dotyczące pielęgnacji naszych roadsterów i korekty lakieru.

Moderatorzy: pirul, Moderator Detalingu, Moderatorzy

stpman
Posty: 627
Rejestracja: 20 gru 2019, 5:58
Model: ND
Wersja: ST/2.0/SkyFreedom
Lokalizacja: Pszczyna

20 lut 2022, 19:27

Panowie jaki środek polecicie do prania tapicerki materiałowej, dywaników, wykładziny?

Mam odkurzacz piorący (ekstrakcyjny?) marki Zelmer Wodnik, mam też jakiś tam środek dołączany do niego, ale może jest coś bardziej profesjonalnego do tapicerek samochodowych?
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

21 lut 2022, 8:40

Prać da się dosłownie wszystkim :D

Masa ludzi zaczyna od APC

Inni uwielbiają proszki karchera

Ja zawsze byłem fanem produktów kochchemi i valet pro.

Jeśli chodzi o tevhnikę to robisz oprysk, szczotkujesz odciągasz i tak do pożądanego efektu a na koniec płukasz przy użyciu czystej wody lub przeznaczonego do tego celu produktu
Awatar użytkownika
WalterW
Posty: 29
Rejestracja: 27 sty 2022, 21:03
Model: NA
Lokalizacja: Sopot

21 lut 2022, 11:32

Cleantech Shot Foam wyciągnęło u mnie największe brudy :D Szczotka na wiertarkę będzie bardzo pomocna :D
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

21 lut 2022, 17:21

Jak jest odkurzacz to polecam chemię Maxify i valetpro. APC też daje radę, ale mam wrażenie, że po nim dużo większe prawdopodobieństwo, że po wyschnięciu będą plamy.

Ogólnie pranie jak to pranie, najpierw zaczynamy od dokładnego odkurzenia. Potem tak zwany prespray, żeby zmiękczyć brud. Tutaj można użyć APC. Psikamy na fotel i szczotkujemy - materiał ma być lekko wilgotny, a nie mokry. Następnie wjeżdżamy odkurzaczem piorącym z chemią, a na koniec odkurzacz piorący z czystą wodą i tutaj polecam wlać wodę demineralizowaną.

Jeśli chcemy uprać, a nie mamy odkurzacza piorącego to polecam środki do prania podsufitki, często mają w nazwie słowo "bonnet". Użycie sprowadza się w zasadzie do zwilżenia powierzchni środkiem, wyszczotkowania i zebrania suchą, czystą mikrofibrą.
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

21 lut 2022, 17:54

Jeszcze dodam że ja lubie chemię która się pieni dlatego jestem fanem Kocha bo widze gdzie dokładnie szczotkowałem. Wada jest zapychanie odkurzacza pianą i konieczność częstego opróżniania zbiornika na brudna wode.

Dobrze że wspomiałeś o odkurzaniu które jest postawą. Niektórzy jeszcze wytrzepują fotele :)

APC to taka osteteczność jak wszystkiego innego brak albo jest bardzo uporczywa plama :)
stpman
Posty: 627
Rejestracja: 20 gru 2019, 5:58
Model: ND
Wersja: ST/2.0/SkyFreedom
Lokalizacja: Pszczyna

21 lut 2022, 18:40

Znawcą nie jestem, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby materiałowa tapicerka z NBFL (ta taka siateczka na siedziskach) wytrzymała szczotkę na wiertarkę, albo nawet ręczna szczotkę...
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

21 lut 2022, 18:53

stpman pisze:
21 lut 2022, 18:40
Znawcą nie jestem, ale jakoś nie wydaje mi się, żeby materiałowa tapicerka z NBFL (ta taka siateczka na siedziskach) wytrzymała szczotkę na wiertarkę, albo nawet ręczna szczotkę...
Nikt nie mówił o praniu jakich materiałów rozmawiamy oraz jak twarda ma byc szczotka. Twardość włosia dobierasz do materiału który chcesz prać. Zamiast szczotki można tez uzyć mikrofibry i tu ja preferuje takie stare "zużyte" już twardawe fibry oczywiście czyste
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

21 lut 2022, 21:04

Ja używam prochemu: prespray +ekstrakcją. Szczotki na wiertarce nie używam tylko do posufitki
ODPOWIEDZ