Środki do wnetrza

Czyli czym i jak odświeżyć plastiki w środku.

Jak pucować aby wypucować. Porady i dyskusje dotyczące pielęgnacji naszych roadsterów i korekty lakieru.

Moderatorzy: pirul, Moderator Detalingu, Moderatorzy

stpman
Posty: 627
Rejestracja: 20 gru 2019, 5:58
Model: ND
Wersja: ST/2.0/SkyFreedom
Lokalizacja: Pszczyna

10 lut 2022, 19:56

Dobrze nam idzie nauka detailingu lakieru to może pochwalicie się czego używacie do wewnętrznych plastików? (Oprócz Plaka, bo to podstawa :D )

A tak poważnie, to interior cleaner, czy może APC?

Co do konserwacji i przywracania dawnego blasku?

Ja zawsze używałem Shiny Garage Interior Cleaner, a na to Apple Dressing i było okej... Po doświadczeniach z Plakiem to przepaść była...
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

10 lut 2022, 20:27

zazwyczaj używałem APC ale jak zrobisz za mocny produkt to może trochę odbarwić plastiki. Obecnie raczej interrior cleanery bo sa bezpieczniejsze a w NC plastiki przy klamkach są dość delikatne.

Na pierwszy raz czyli jak ja to mówie odszczurzanie czyszczę wszystko szczoteczka taka delikatna jak do skóry.

Co do dresingów wszystko zależy jakie wykończenie lubisz. Ja ostatnio jestem fanem funky witch bo daje takie neutralne wykończenie i jest fajne antystatyczne. Jak coś jest bardzo zmęczone to natural look od poor boys ale on już wchodzi w połysk. Można chwile po aplikacji jak wsiąknie wytrzeć jeszcze sucha mikrofibra to trochę matowieje
Awatar użytkownika
pavlacos
Donator
Donator
Posty: 681
Rejestracja: 12 lut 2018, 9:30
Model: NC
Wersja: Koksed by Five
Lokalizacja: Wrocław

10 lut 2022, 20:51

Obrazek

w nc 1 to czego nie użyjesz to jest tak se, plastisz fantastisz
mokra szmatka, albo ta nawilżana plus coś do wnętrza , obecnie chyba k2 mat jakiś antystatyczny bo kurz fajnie schodzi i podbija czeń

polecam jeździć na tyle dynamicznie, żeby nie zwracać uwagi na niedostatki wnętrza :ryjezesmiechu:
Motór jest bogiem, Prędkość nałogiem, Tuning zabawą, Freestyle podstawą
Obrazek
ODPOWIEDZ