Polerka lakieru SA vs DA

Jak pucować aby wypucować. Porady i dyskusje dotyczące pielęgnacji naszych roadsterów i korekty lakieru.

Moderatorzy: pirul, Moderator Detalingu, Moderatorzy

Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1377
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

10 lut 2022, 10:38

Cześć, czy ktoś z Was robił sam polerkę lakieru na MX5? Zastanawiam się nad zakupem maszyny SA z regulowaną prędkością, żeby lekko przepolerować lakier. Chciałbym też użyć jej chociaż raz w roku, żeby maszynowo nałożyć wosk. Mam zamiar wpierw poćwiczyć na błotniku ze szrotu, a później zrobić białego Nissana QQ i dopiero podchodzić do Mazdy. Pasta 3w1 lub coś lekko tnącego. Myślałem o takiej polerce: https://allegro.pl/oferta/polerka-samoc ... 7359009704
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

10 lut 2022, 16:15

Nie kupuj rotacji na początek, dużo mniej wybacza i dużo trudniej jest nią zrobić to, co z pomocą DA zrobisz w zasadzie bez trudu. Kup DA z małym skokiem najlepiej 8mm. Bezpiecznie odświeżysz nią lakier, a jak masz dużo cierpliwości to wytniesz nawet trochę rys.
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1377
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

10 lut 2022, 17:07

A jaką DA do zastosowań garażowych polecasz?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

10 lut 2022, 17:15

W zasadzie wszystkie maszyny z tej bardziej budżetowej kategorii to bliźniacze produkty z własnym brandingiem. Szedłbym w coś w stylu ADBL Roller 9mm.
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
Awatar użytkownika
polokokt
Donator
Donator
Posty: 1234
Rejestracja: 23 maja 2012, 8:42
Model: NC FL
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: WL

10 lut 2022, 18:25

Potwierdzam, kup jakaś DA w zależności od budżetu. Ja kupiłem na próbę takie coś jak nakładka na wkrętarkę:

https://www.pielegnacjaaut.pl/meguiars-da-power-system

Do tego mam pastę menzerna 3w1 i jest sztos do domowego użytku . Robiłem tym w domu auta, robiłem motocykl, szybe w motocyklu… każda z rzeczy wyszła super. Z tym ze teraz zdecydowanie kupiłbym coś właśnie z możliwością zmiany padów na większe i mniejsze . Bo ten tutaj o ile wielkością jest spoko do niedużych elementów motocykla o tyle taka maska w samochodzie to już sporo trzeba się najeździć . Ale z braku laku i tym odleciałem .
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1377
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

10 lut 2022, 18:27

W tej ADBL roller 9mm, max. skok podawany jest jako 15mm. Jak to się ma do maszyn DA 20mm?

Menzerna 3w1, już oglądałem kilka poradników nt. temat. Pasta dobra ale podobno tłusta, nie maskuje ona przypadkiem rys, zamiast je ściąć? Nie lepsza będzie Menzerna Medium lub Polish, skoro potem chcę zabezpieczyć lakier woskiem Soft99?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka


Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

10 lut 2022, 18:58

monkahead pisze:
10 lut 2022, 18:27
W tej ADBL roller 9mm, max. skok podawany jest jako 15mm. Jak to się ma do maszyn DA 20mm?

Menzerna 3w1, już oglądałem kilka poradników nt. temat. Pasta dobra ale podobno tłusta, nie maskuje ona przypadkiem rys, zamiast je ściąć? Nie lepsza będzie Menzerna Medium lub Polish, skoro potem chcę zabezpieczyć lakier woskiem Soft99?

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
3w1 to dziadostwo i jak ja wymyjesz to nie będzie różnica albo będzie gorzej jak przed bo dorobisz hologramów.

Na czerwonym lakierze uni w mx-5 wystarczy Ci tak na prawdę DA jakaś pasta polish i wykończeniowa i będzie to wyglądało rewelacyjnie. Albo na start wykończeniowa żeby się doszkolić.

Na początek do nauki ja polecam kupić sobie np jakiś cleaner i miękka czarna gąbke tak żeby nauczyć sie prowadzić maszyne.

Co do wosków maszynowo sie ich nie używa chyba że chcesz kłaść jakiś szajs który wytrzyma 3 mycia i w cale szybciej niż ręcznie tego nie zrobisz

Co do maszyny to z ciekawości kupiłem adbl i za ta kase naprawdę fajny sprzęt. dało się ją wyrwać za 250zł całkiem niedawno.

Oczywiście nie zapomnij przygotować odpowiednio powierzchni przed polerowaniem!
Awatar użytkownika
luki_92_92
Donator
Donator
Posty: 1055
Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:09
Model: NC
Wersja: PRHT '08 2.5
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

10 lut 2022, 19:18

@monkahead jak chcesz na jednorazową akcję to ci pożyczę yato dual action z wymienionym talerzem ze 150mm na standardowy 125mm, jedyne co to sobie jakiegoś pada czy tam kilka padów ogarnij bo nie będę ci starego zużytego pożyczał, ja rok temu kupiłem, przeleciałem sobie NCka pastą zvizzer 3000 jeden raz (trzymając maszynę w rękach pierwszy raz w życiu), wyszło nie najgorzej, yato spakowane do walizki i od roku leży w szafie. Pewnie w okolicach maja-czerwca będę chciał odświeżyć lakier, do tego czasu leży wolne :roll: Menzerna 3w1 to podobno gunwo, zamiast ciąć rysy zapycha je, jak odtłuścisz lakier to okazuje się, że zmarnowałeś czas i energię a różnicy nie widać :roll: Na yt jak i na forum kosmetykaaut naczytałem się o fajnych właściwościach zvizzera dlatego go kupiłem, podobno pasta na bazie wody i bez wypełniaczy i faktycznie, nawet kumpel pracujący od lat w detailingu i posiadający własne studio pochwalił moją pracę przy miacie, więc zvizzera mogę chyba polecić ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1377
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

10 lut 2022, 20:49

Andrut pisze:
10 lut 2022, 18:58
3w1 to dziadostwo i jak ja wymyjesz to nie będzie różnica albo będzie gorzej jak przed bo dorobisz hologramów.
Ta pasta ma dużo mleczka, także tak jak piszecie, wypełnia sporo rys, które z czasem się wypłukują. Pasta dobra ale chyba raczej "pod sprzedaż" samochodu, nie mniej jednak bardzo popularna i łatwa w pracy.
Andrut pisze:
10 lut 2022, 18:58
Na czerwonym lakierze uni w mx-5 wystarczy Ci tak na prawdę DA jakaś pasta polish i wykończeniowa i będzie to wyglądało rewelacyjnie. Albo na start wykończeniowa żeby się doszkolić.

Na początek do nauki ja polecam kupić sobie np jakiś cleaner i miękka czarna gąbke tak żeby nauczyć sie prowadzić maszyne.
Raczej tak zrobię, pasta "2500-1500", bo pamiętam jak w zeszłym roku obleciałem całe auto z ręki pastą lekko ścierną Turbo i pięknie pokazała się perła w lakierze. Niestety po 3 miesiącach nie było już żadnego efektu i trzeba było picować furę na "quick detailer'ze". Jaką pastę i gąbkę (firmę) polecisz?
luki_92_92 pisze:
10 lut 2022, 19:18
Na yt jak i na forum kosmetykaaut naczytałem się o fajnych właściwościach zvizzera dlatego go kupiłem, podobno pasta na bazie wody i bez wypełniaczy i faktycznie, nawet kumpel pracujący od lat w detailingu i posiadający własne studio pochwalił moją pracę przy miacie, więc zvizzera mogę chyba polecić ;)
Też trafiłem na info o tej paście, jako najlepszy "one step". Dziękuję za propozycję, kupię sobie maszynę, bo koszt nieduży, a mam do zrobienia 2 samochody, w tym dosyć mocno zjechany biały lakier w Nissanie którym jeździ moja Pani. Tutaj będzie co robić, na tym autku sobie poćwiczę latem i dopiero się wezmę za Mazdę.
Awatar użytkownika
luki_92_92
Donator
Donator
Posty: 1055
Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:09
Model: NC
Wersja: PRHT '08 2.5
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

10 lut 2022, 20:54

Jakbyś jednak chciał, to daj znać - u mnie znowu liznę NCka na wiosnę i maszyna będzie się marnować, a dałem za nią śmieszne 100zł więc choćbyś ją i spalił to nie będzie mi jej żal ;)
Obrazek
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

11 lut 2022, 0:20

zvizzera nigdy nie używałem az wstyd sie przyznać mając papiery na produkty Fireballa

Co do past to sonacx wypuścił fajną linie past. Osobiście lubie kochchemie i kupił bym żółta i fioletową wykończeniową. gabki żółtą czerwona i czarną czyli polish one step i finish.

te pasty turbo mają tylko wypełniacze nic więcej i łatwo je wymyć a lakier po wymyciu wygląda czesto gorzej jak przed. Recznie na lakierze nic nie zdziałasz szkoda kasy i czasu.

jak chcesz mieć efekt na chwile to szybciej i łatwiej dać glaze/politurę
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1377
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

11 lut 2022, 11:40

Napisałem wczoraj do Zvizzer Polska, dzwonił dzisiaj do mnie gość, wszystko mi wyjaśnił. Generalnie oba samochody mogę obskoczyć ZviZZer One Polish + pomarańczowy lub żółty pad. Zasugerował żeby kupić min. 2 twardości i zrobić próbę na samochodzie, co ma sens. Tutaj jest info jak przygotować samochód: https://sklep.motogo.pl/porady-r100 Chciałem zrobić Mazdę pastą Medium Cut Pomarańczową + wosk, bo ona nie ma żadnych dodatków ale gość mnie poinformował że One Polish też może być, nawet jeżeli mam zamiar użyć później na to wosku syntetycznego Soft99, oczywiście BEZ IPA między pastą, a woskiem. Nie będzie miało wpływu na trzymanie się wosku (info z Zvizzer). Szykuje się gruba robota na wiosnę :lol:
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

11 lut 2022, 16:47

monkahead pisze:
11 lut 2022, 11:40
Napisałem wczoraj do Zvizzer Polska, dzwonił dzisiaj do mnie gość, wszystko mi wyjaśnił. Generalnie oba samochody mogę obskoczyć ZviZZer One Polish + pomarańczowy lub żółty pad. Zasugerował żeby kupić min. 2 twardości i zrobić próbę na samochodzie, co ma sens. Tutaj jest info jak przygotować samochód: https://sklep.motogo.pl/porady-r100 Chciałem zrobić Mazdę pastą Medium Cut Pomarańczową + wosk, bo ona nie ma żadnych dodatków ale gość mnie poinformował że One Polish też może być, nawet jeżeli mam zamiar użyć później na to wosku syntetycznego Soft99, oczywiście BEZ IPA między pastą, a woskiem. Nie będzie miało wpływu na trzymanie się wosku (info z Zvizzer). Szykuje się gruba robota na wiosnę :lol:
Był bym ostrożny. Polerowalismy niedawno czerwone NC od kolegi z forum i trzeba było 2 razy wykańczać lakier bo rysowały go gąbki. Nie można było znów użyć odrazu miekkiej bo nie wyprowadzała rys po poprzedniej paście. Ja bym poszedł w coś bardziej miekkiego
Mrcnsb
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 524
Rejestracja: 09 lip 2010, 15:26
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

11 lut 2022, 20:43

Czerwone NC w większości przypadków ma całkiem twardy lakier (sporo twardszy od ND soul red napewno), ale trafiają się przypadki, że jest jednak bardzo miękki. Ogólnie zacząłbym od tego Zvizzera one i kombinował z padami. Dużo zależy też od tego w jakim stanie jest lakier - jak jest źle, to zacząłbym od pada mikrofibrowego, zvizzer ma fajne w ofercie.

Jak jeszcze nie kupiłeś żadnych past i padów, to rozważ taką fajną kombinację dwuetapową (przy założeniu, że to ten twardszy lakier, a raczej spora szansa):
1. CarPro Ultracut + Lake country light cutting microfiber pad - nawet przy tym lakierze (monokolor, bez perły) ta kombinacja przy maszynie DA o małym skoku i odpowiednio długich przejazdach potrafi zrobić naprawde genialne wycięcie jednocześnie zachowując super wykończenie
2. Koch antihilogram + czerwona gąbka ADBL średnio-miękka - również długie przejazdy ze średnią prędkością i małym dociskiem

Nie jest to może najtańsza półka, ale naprawde bardzo uniwersalny zestaw, który wiele wybacza i potrafi zaskoczyć przy różnych lakierach.
Sposób na piękny lakier !
Zabezpieczenie antykorozyjne !

NA 90' 1.6
NA 91' 1.6
NA 92' 1.6
NA 93' 1.6
NA 94' 1.8
NB 99' 1.6
NBFL 00' 1.6
NBFL 01' 1.6
NC 08' 1.8
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1377
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

12 lut 2022, 20:00

Nic jeszcze nie kupiłem, bo nie wezmę się za to wcześniej niż w maju, także zbieram mądrości. Uczyć się będę i tak na innym samochodzie i dopiero wtedy podejmę decyzję czy robię Mazdę, czy nie. Widziałem jak pastą Zvizzer One Polish + futro robili czarne Porsche, faktycznie futro wycina wszystko i podobno nie trzeba go się aż tak bać ale jeszcze nie wiem czy jednak nie zostanę na gąbkach, testy pokażą.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1377
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

22 lut 2022, 16:32

Może kogoś zainteresuje kod rabatowy - 40% na produkty Zvizzer.

Można zamówić na stronie https://sklep.motogo.pl/zvizzer

Razem ze sklepem 𝗠𝗢𝗧𝗢𝗚𝗢 przygotowaliśmy specjalny kod rabatowy, dzięki któremu możesz kupić aż 𝟰𝟬% 𝘁𝗮𝗻𝗶𝗲𝗷 dowolne produkty ZviZZer i je przetestować!
𝗞𝗼𝗱 𝗽𝗿𝗼𝗺𝗼𝗰𝘆𝗷𝗻𝘆: ZV4MT4

Jeśli chcesz skorzystać z kodu wystarczy, że w ciągu najbliższych 𝟳 𝗱𝗻𝗶 𝘇𝗮𝗿𝗲𝗷𝗲𝘀𝘁𝗿𝘂𝗷𝗲𝘀𝘇 𝗸𝗼𝗻𝘁𝗼 𝘄 𝘀𝗸𝗹𝗲𝗽𝗶𝗲 𝗠𝗢𝗧𝗢𝗚𝗢, dodasz wybrane produkty do koszyka i finalizując zamówienie wprowadzisz otrzymany kod. Z kodu ZV4MT4 możesz skorzystać tylko raz. Promocja nie dotyczy zestawów. Zapraszamy! Obrazek

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Konioczynka
Donator
Donator
Posty: 718
Rejestracja: 27 mar 2018, 17:14
Model: NC FL
Wersja: Prawilna Sport
Lokalizacja: Mazury / Ełk

23 lut 2022, 12:19

Wydaje mi się że nieco naginacie rzeczywistość i jesteście "za bardzo" - z racji tam zawodu czy pasji :roll:
Nakładałem soft99 na czarny (auto 2018r więc lakier do doopy) i granatowy (2002) i ostatnio na nceka (2012). Co w tym złego że sobie rozprowadzę pastę na 800 obrotach po całym elemencie (czy tam połowie jak duży już się nie czepiajcie :) ) i potem bawię się ręcznie ? :kciuk: Trzymał się bardzo dobrze, woda spływała elegancko kilka miesięcy, wyraźnie łatwiejsze mycie gdzieś do polowy zimy - teraz już czeka na kolejny wosk lub sprzedaż auta (mowa oczywiście o daily, mazda dalej gites) :)
Korzystam też oczywiście z SA i miałem rok temu pierwszy raz w rękach taka maszynę - startowałem na nb bo nie było mi szkoda, ale i na nowym czarnym wyszło spoko. Najważniejsze żeby nie robić tego na wkrętarce :strach:

Ja bym kupił co tam wpadnie i jest polecane i pooglądał na yt różne filmiki. Pasta Cię nie uratuje jak źle będziesz to robił i tyle. A jakbyś miał z lupą oglądać lakier to juz dawno byś umiał o niego zadbać w sposób perfekcyjny :)

Takie odmienne zdanie od profesjonalistów.
KoniOczynka
NBFL 1.6 => NCFL 2.0
ODPOWIEDZ