[ND] port USB i przerywający Android Auto/Apple CarPlay

Technicznie o generacji ND / NDFL /RF

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

majew
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2018, 15:53
Model: ND
Lokalizacja: Warszawa

20 mar 2023, 20:43

Siema,

W mojej ND z 2019r. z softem 70.00.100 EU N poprzedni właściciel dograł w ASO moduł Android Auto/Apple CarPlay. Od jakiegoś czasu w trakcie dłuższej trasy ten moduł kompletnie się wyłącza i nie jestem nawet w stanie przełączyć go podpinając drugi kabel z telefonem z innym systemem. Czasami towarzyszy temu chwilowa zawiecha systemu. Zdarza się to nieregularnie, czasem po godzinie jazdy, czasem po 15min niezależnie od typu trasy i warunków drogowych. Jedyne co wtedy pomaga to wyłączenie samochodu i dłuższy postój. Czy ktoś z forumowiczów miał podobny problem lub wie czego to może być wina?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2621
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

21 mar 2023, 9:09

Wiem, że zabrzmi banalnie ale zacznij od wymiany kabla do telefonu na jakiś premium. Masa ludzi miała przeróżne problemy i objawy - winny często okazywał się przewód USB. Warto sprawdzić.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

21 mar 2023, 10:02

irekJ pisze:
21 mar 2023, 9:09
Wiem, że zabrzmi banalnie ale zacznij od wymiany kabla do telefonu na jakiś premium. Masa ludzi miała przeróżne problemy i objawy - winny często okazywał się przewód USB. Warto sprawdzić.
+1. Kiepski kabel daje takie objawy. Jak nie pomoże to zawsze możesz wgrać nowszy soft.
Edit: zobacz czy w takiej sytuacji telefon się dalej ładuje czy nie.jeżelu się ładuje to na 80% wina kabla
majew
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2018, 15:53
Model: ND
Lokalizacja: Warszawa

21 mar 2023, 12:10

mutra pisze:
21 mar 2023, 10:02
Kiepski kabel daje takie objawy. Jak nie pomoże to zawsze możesz wgrać nowszy soft.
Edit: zobacz czy w takiej sytuacji telefon się dalej ładuje czy nie.jeżelu się ładuje to na 80% wina kabla
Kabel kupowałem całkiem niezły, ale przetestuje na jakimś oryginalnym samsunga. Po tym jak sie ten moduł wyłączy to ten port z ikoną telefonu się praktycznie wyłącza i ładowanie wtedy działa, ale tylko z drugiego portu.
majew
Posty: 3
Rejestracja: 31 gru 2018, 15:53
Model: ND
Lokalizacja: Warszawa

01 wrz 2023, 11:48

Update: przerzuciłem się na oryginalny kabel dołączony do telefonu i problem ustał. Poprzedni był marki Baseus
ODPOWIEDZ