Trzeszczący głośnik w prawych drzwiach

Technicznie o generacji ND / NDFL /RF

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

28 kwie 2022, 9:41

6 lat od daty produkcji i coraz to nowe problemy z moim ND. Po zaparowanych światłach przyszedł czas trzeszczącego głośnika w prawych drzwiach. Słyszałem, że demontaż osłony to coś dość trudnego i nie wiem, czy sam się za to zabiorę.

A może nie jest tak źle? A może do głośnika można dojść demontując tylko jego osłonkę?

Aż zaczynam zastanawiać się nad montażem lepszych głośników i wytłumieniem drzwi - akurat muzyki bardzo lubię słuchać i jestem tym jednym na 100 na forum, dla którego im ciszej tym lepiej. Jak ktoś ma kogoś do polecenia w Warszawie, chętnie przyjmę namiary.
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4567
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

28 kwie 2022, 10:01

kolega Vampirek jest naszym klubowym guru od caraudio.
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
bjorm
Donator
Donator
Posty: 3663
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:16
Model: ND
Lokalizacja: NO/PL

28 kwie 2022, 11:04

Zdjecie boczkow w ND to prostsza sprawa niz w NC. Dwie srubki i ciagniesz do siebie.
Od razu masz glosnik pod reką. Bez filozofii raczej :D

https://www.youtube.com/watch?v=S59g0Iw ... l=DaBinChe
マツダ恋人 || ND 1.5 + NC 2.0 + NC 2.0T ||
Kiedyś: NC 2.5 FM + 20th A + 1.8 || NBFL Mem + Mem || będzie: ... RX-9 Genesis ||
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

28 kwie 2022, 11:51

Panowie, dziękuję!

Do Vampirka się już umówiłem na porządniejsze wygłuszanie samochodu, a dzięki bjornowi do czasu wolnego terminu (16 maja) może poprawię ten głośnik.

W sumie może na dobrze wyszło i będę miał jeszcze cichszego ND, zawsze o tym marzyłem, a nie mogłem się zebrać.
Ostatnio zmieniony 17 maja 2022, 10:12 przez Wojtek Wawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

17 maja 2022, 10:11

Tylko mały update, ten trzeszczący głośnik Bose całkiem wyzionął ducha, spadł na cewkę. Tak myślę, czy to wina konserwacji, czy jakości Bose, czy jeszcze czegoś innego, ale wyszło mojej ND na dobre. Dzięki za polecenie Vampirka.
Danillo
Donator
Donator
Posty: 2166
Rejestracja: 24 lip 2014, 9:52
Model: Inny
Wersja: ND1
Lokalizacja: W-wa

09 paź 2022, 8:37

Podepnę się pod wątek Wojtka bo trochę w temacie.

Ostatnio w czasie jazdy 2 x usłyszałem buczenie z głośników. Ktoś miał podobnie i wie co się psuje- radio czy wzmacniacz?

Zaraz po kupnie radio jakby przerzucało sygnał z lewej na prawą stronę auta. Teraz to sobie przypomniałem bo wtedy byłem zbyt zaaferowany.
Czyżby psuła się jednostka główna?
Pozdrawiam, Danillo
ODPOWIEDZ