Szyby mogą Cie udusić

Technicznie o generacji ND / NDFL /RF

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

fkkamil
Posty: 17
Rejestracja: 25 maja 2018, 22:36
Model: NC
Wersja: Brak

05 lut 2022, 22:14

Całkiem przypadkiem dziś przyciąłem córce palce domykając szybę i postanowiłem sprawdzić dlaczego szyba sama nie odbiła. Otóż w ND z 2018r nie ma funkcji odbijania domykania szyby, która wydaje mi się jest prawnie wymagana od wielu lat żeby nie udusić nikogo zamykając boczna szybę. Zatem nie polecam domykać, no chyba że chcecie się kogoś pozbyć :)
towi
Posty: 73
Rejestracja: 05 sie 2021, 14:19
Model: ND
Lokalizacja: SZA

06 lut 2022, 4:55

a masz samodomykanie w górę ?

bo w 2021 nie ma tego, może właśnie dlatego
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

06 lut 2022, 8:52

towi pisze:
06 lut 2022, 4:55
a masz samodomykanie w górę ?

bo w 2021 nie ma tego, może właśnie dlatego
Samodomykanie (nie zawsze działające) jest tylko w zakresie domknięcia tego uchylenia, o które szyba zjeżdża przy otwarciu drzwi/manipulacji dachem. "Normalnie" szybę trzeba podnosić ręcznie.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
mydlo
Posty: 229
Rejestracja: 15 cze 2017, 23:36
Model: ND
Wersja: Skypassion
Lokalizacja: Bolesławiec/Poznań

07 lut 2022, 18:48

TerminatorPi pisze:
06 lut 2022, 8:52
towi pisze:
06 lut 2022, 4:55
a masz samodomykanie w górę ?

bo w 2021 nie ma tego, może właśnie dlatego
Samodomykanie (nie zawsze działające) jest tylko w zakresie domknięcia tego uchylenia, o które szyba zjeżdża przy otwarciu drzwi/manipulacji dachem. "Normalnie" szybę trzeba podnosić ręcznie.
To ciekawe, u mnie żadnego domykania nie ma, jedynie to uchylenie, które pojawia się po otwarciu drzwi, przy otwarciu dachu szyba opuszcza się do połowy i tyle. Ale jakby ktoś chciał to ten diwajs rozwiązuje problem https://mx5things.com/collections/mazda ... controller wg mnie tak powinno być to zrobione seryjnie :senkju:
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

07 lut 2022, 21:25

mydlo pisze:
07 lut 2022, 18:48
TerminatorPi pisze:
06 lut 2022, 8:52
towi pisze:
06 lut 2022, 4:55
a masz samodomykanie w górę ?

bo w 2021 nie ma tego, może właśnie dlatego
Samodomykanie (nie zawsze działające) jest tylko w zakresie domknięcia tego uchylenia, o które szyba zjeżdża przy otwarciu drzwi/manipulacji dachem. "Normalnie" szybę trzeba podnosić ręcznie.
To ciekawe, u mnie żadnego domykania nie ma, jedynie to uchylenie, które pojawia się po otwarciu drzwi, przy otwarciu dachu szyba opuszcza się do połowy i tyle. Ale jakby ktoś chciał to ten diwajs rozwiązuje problem https://mx5things.com/collections/mazda ... controller wg mnie tak powinno być to zrobione seryjnie :senkju:
Ah, zapomniałem, pisałem o RF. Co do ST, nie jestem pewien jak tam sytuacja wygląda - z tego co piszesz, wychodzi na to, że tam tak nie ma.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Sloner
Posty: 108
Rejestracja: 28 gru 2018, 16:29
Model: ND
Wersja: SkyPassion
Lokalizacja: Lublin

21 lut 2022, 14:24

Mam ST z 2019 roku i szybę po ręcznym opuszczeniu albo automatycznym do połowy gdy rozkładamy/składamy dach trzeba podnosić ręcznie.
Automatycznie się domyka tylko po tym jak zjedzie o te kilka cm po otwarciu drzwi. Otwierasz drzwi, szyba od razu idzie troszkę w dół, żeby wyjść ładnie z uszczelki, zamykasz drzwi, szyba wraca.
ODPOWIEDZ