[ND] ALH użytkowanie

Technicznie o generacji ND / NDFL /RF

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Konioczynka
Donator
Donator
Posty: 723
Rejestracja: 27 mar 2018, 17:14
Model: Inny
Wersja: Na odwyku
Lokalizacja: Mazury / Ełk

22 kwie 2021, 12:46

Cześć, pytanie do użytkowników świateł ALH w ND.
1. Gdzieś wyczytałem że tam są tylko 4 segmenty na stronę? Daje to radę czy wycina o wiele za dużo ? (ilość segmentów pewnie zależy od klasy auta i w 3 jest mniej niż w 6.. stąd moje pytanie)
2. Mam takie światła w Oplu i tam jest problem z kamerą która tym steruje - potrafi zajść parą i nie dochodzi tam nawiew i ciężko to rozgonić - raz na 3-4 miesiące smaruje antyfogiem i tylko wtedy można cieszyć się tą super funkcją. Rozpoznane są już jakieś bolączki tego systemu?
3. Jeszcze wracając do Opla - jest też sytuacja z poziomowaniem jednej z diód. Reflektory do wymiany - akcja na grubą skale - pytanie te same co wyżej.
4. Od którego roku można znaleźć to w ND?

Kto coś wie niech się wyżali.
KoniOczynka
NBFL 1.6 => NCFL 2.0
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2138
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

22 kwie 2021, 12:49

4. od 2018 w wersji SkyFreedom.
A pozostale pytania - znam takich, ktorzy to maja i nikt nie narzeka na awaryjnosc. W ogole jestem zdziwiony, ze w Oplu to sie tak bardzo psuje.
Awatar użytkownika
Konioczynka
Donator
Donator
Posty: 723
Rejestracja: 27 mar 2018, 17:14
Model: Inny
Wersja: Na odwyku
Lokalizacja: Mazury / Ełk

22 kwie 2021, 13:50

A bym pokazał kilka zdjęć ale szkoda strzępić.
Kamera w mx-5 jest tak jakby "otwarta" od strony szyby lub w ogóle nie przylega do niej jak to jest np w subaru ?
KoniOczynka
NBFL 1.6 => NCFL 2.0
Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2632
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

22 kwie 2021, 18:29

Ja jestem trochę rozczarowany ALH, może w ruchu miejsko - drogowym lepiej się to sprawdza.
Za to podczas nocnych przejazdów po górskich i krętych drogach automat nie ogarniał zmiany świateł jak coś jechało przede mną lub z na przeciwka. W efekcie i tak ręcznie gasiłem światła. W sumie z całego tego ustrojstwa to najbardziej przypadła mi do gustu funkcja "miękkiego" rozświetlania i gaszenia długich świateł. Faktycznie podczas wielogodzinnych trasach jest to przyjemniejsze dla oka.
Awatar użytkownika
Konioczynka
Donator
Donator
Posty: 723
Rejestracja: 27 mar 2018, 17:14
Model: Inny
Wersja: Na odwyku
Lokalizacja: Mazury / Ełk

22 kwie 2021, 20:14

Dziwne to co piszesz - w kompletnej głuszy powinno to dobrze działać przez duzy kontrast w ciemnicy. Ale jak się sprowadziłem na Mazury to doszedł nowy problem - bardzo dużo zaniedbanych aut gdzie im światła ledwo świecą i wtedy tez tych przede mną mnie łapie. Może w górach to samo ;)
A może właśnie lekko paruje okienko kamery tylko nie zwróciłeś uwagi?
KoniOczynka
NBFL 1.6 => NCFL 2.0
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

23 kwie 2021, 11:14

Wojtek Wawa pisze:
22 kwie 2021, 12:49
4. od 2018 w wersji SkyFreedom.
A pozostale pytania - znam takich, ktorzy to maja i nikt nie narzeka na awaryjnosc. W ogole jestem zdziwiony, ze w Oplu to sie tak bardzo psuje.
Kurczę, ja miałem tę funkcjonalność w pasku b8 i w mb glc (w swoim tego nie dokonfigurowałem przez przeoczenie :facepalm: ) i byłem bardzo zadowolony. Aż tak słabo jest w Miacie z tym?
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
ODPOWIEDZ