[ND] Dyskusja ogólna

Technicznie o generacji ND / NDFL /RF

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

LikelyJupiter8

22 lip 2021, 18:01

MX5 ma dużo wad. Dla mnie głównie jakościowych - słaba jakość materiałów: dach, fotele, pasy, kierownica etc.
Ale jednocześnie daje mi maksymalną frajdę z jeżdżenia.
Moim zdaniem Mazda źle robi, że "ucywilnia" ten model (systemy wsparcia, i-stopy, nawigacje etc.).
To nie jest zwykły cywilny samochód. To jest po prostu maszynka do zabawy.
Nie jeździłem swoim przez tydzień - wczoraj i dzisiaj zaliczyłem kilka winkli. Ależ to jest frajda.
Oczywiście - ta wersja z salonu wymaga nieznacznych zmian. Ja w sumie nie dokonałem jakiejś dużej ilości modów ale uważam je za niezbędne minimum:
1. grube sway-bary przód tył
2. Blistein B12 Pro Kit + demontaż systemu ochrony pieszego
3. Dystanse 30/przód 40/tył
4. tłumik GWR Race - kocham go
5. rozpórka przednia górna Cusco
6. Przewody w oplocie Hel
ICTC

22 lip 2021, 18:20

Przez te za przeproszeniem pierdoły elektroniczne, systemy wsparcia kierowcy i pro ekologiczne cudactwa cena tak poszybowała. Strzał kolano w takim aucie.
Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

22 lip 2021, 18:31

ICTC pisze:
22 lip 2021, 18:20
Przez te za przeproszeniem pierdoły elektroniczne, systemy wsparcia kierowcy i pro ekologiczne cudactwa cena tak poszybowała. Strzał kolano w takim aucie.
Te pierdoły elektroniczne i systemy wsparcia w roku 2019 kosztowały w ND 100-110 tys. ( teraz 140 -170 tys)
Cena poszybowała przez kary nałożone przez Unie Europejską na firmy które nie spełniają norm emisji spalin.
Tylko.... Mazda to nie VW..... Volkswagen poprzez posiadanie wielu modeli uśredni sobie wartości emisji spalin i nie podniesie tak mocno cen.
Mazda jako dużo mniejsza firma nie ma takich możliwości manewru....eee...manipulacji :roll:
I dlatego cena poszybowała okrutnie co mi też się nie podoba.

PS. ND raczej nie kupie bo jest dla mnie za ciasna, W NC się jakoś mieszczę .... :D
Ostatnio zmieniony 22 lip 2021, 20:32 przez Tomai, łącznie zmieniany 1 raz.
Była NA BRG 1.8 118 Km 146 Nm
Była NBFL Phoenix 1.8 138KM 156Nm
Była NBFL Garnet Red Mica 1.8
Jest NC 2.0 174KM 199Nm
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1388
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

22 lip 2021, 20:07

Czekajcie jak wejdzie w życie "Fit for 55", to MX5 będzie po 250k PLN. Życie w UE robi się powoli chore, płacimy za bycie eko, a USA i Chiny smrodzą w najlepsze, atmosferę mamy wszyscy wspólną.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

ICTC

23 lip 2021, 8:12

Szkoda gadać. Cena najnowszej Subaru BRZ w USA jest identyczna ze starszym, gorszym modelem 2020. U nas odpowiednik w postaci Toyoty GR86 będzie z 7k $ droższy (tak zakładam), a zarobki mamy jakie mamy.
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1388
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

24 lip 2021, 7:10

ICTC pisze:Szkoda gadać. Cena najnowszej Subaru BRZ w USA jest identyczna ze starszym, gorszym modelem 2020. U nas odpowiednik w postaci Toyoty GR86 będzie z 7k $ droższy (tak zakładam), a zarobki mamy jakie mamy.
Mieszkałem parę lat w USA, wciąż utrzymuję kontakt z ludźmi których tam poznałem. Gdybym im powiedział ile u nas się średnio zarabia vs cena MX5 w salonie, to by upadli z wrażenia... jakim cudem nas na to stać.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

ICTC

24 lip 2021, 7:46

Temat rzeka. Też mieszkałem kilka lat w kraju w którym żyje się łatwiej, mam porównanie.

Ciężkie czasy dopiero nadchodzą, dla całej EU.
Awatar użytkownika
Spaniard
Donator
Donator
Posty: 641
Rejestracja: 16 lip 2013, 21:30
Model: NC
Wersja: 2.0 AT
Lokalizacja: Piaseczno

24 lip 2021, 7:55

To prawda, świat UE ucieka. Nie wiem kiedy będzie moment przełomu, ale Unia staje się skansenem gdzie rządzą technologicznie Niemcy i dbają żeby ich przypływy pieniężne znacząco się nie zmieniły.
Awatar użytkownika
pawel934
Donator
Donator
Posty: 181
Rejestracja: 18 mar 2019, 23:02
Model: ND
Lokalizacja: Warszawa WN

24 lip 2021, 15:09

Relacja ceny nowej Mazdy do zarobków średnich faktycznie jest na pewno nie do przyrównania do USA, ale z drugiej strony - czy nie uważacie, że u nas zabawy typu jazda po torze są z kolej bardziej przystępne? Mam wrażenie, że Niemczech czy USA w amatorskie ściganie bawią się naprawdę bogaci ludzie. Szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę bardziej intensywną eksploatację auta, ciągłe zmiany opon, tuning, naprawy - u nas jest to nieporównywanie tańsze i stwarza to bardziej przystępnym. Ja patrząc na kolegów zza granicy to jednak mam wrażenie, że u nas są super warunki do uprawiania hobby, jakim jest motoryzacja. Mam trochę samochodów, większość z nich poprzerabianych, często jeżdżę na tor. Podejrzewam, że jakbym zderzył się z podatkami, ubezpieczeniami i kosztami serwisu tego wszystkiego za zachodnią granicą to mój zapał szybko by ostygł 😁
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1388
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

24 lip 2021, 17:17

Wydaje mi się, że w USA wbrew pozorom część takich osób jak Ty, oddawałaby samochody do warsztatu mechanicznego, a wiemy że usługi zagranicą są droższe niż części. U nas jednak większość osób robi samochody samemu, co moim zdaniem jest lepszym rozwiązaniem, jeżeli ma się jakieś pojęcie o mechanice. Z drugiej strony, podaż MX5 w USA jest nieporównywalna z Polską, więc na pewno można przebierać nie tylko w samochodach ale również podzespołach, więc może wcale nie jest tak źle.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1388
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

25 lip 2021, 18:29


ICTC pisze:Ciężkie czasy dopiero nadchodzą, dla całej EU.
Bardzo dobry artykuł na ten temat, przy okazji świetnie pokazuje hipokryzję autorów Ff55.

https://www.parkiet.com/Parkiet-PLUS/30 ... lacji.html


Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ