[ND2] Światła LED matrycowe USA

Dostosowanie świateł matrycowych USA do UE

Technicznie o generacji ND / NDFL /RF

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

wrzaskun
Posty: 4
Rejestracja: 08 mar 2018, 15:29
Model: Inny

13 maja 2024, 13:08

Hej,

Czy jest potrzeba dostrajania świateł matrycowych LED z USA do UE?
Widziałem że od 2019 Ground Touring w USA mają takie szare naklejki na lampach, czy to właśnie są led matrycowe?
W przypadku potrzeby dostrajania jak wygląda taki proces?
Załączniki
led.jpg
led.jpg (49.5 KiB) Przejrzano 250 razy
Awatar użytkownika
szy
Donator
Donator
Posty: 743
Rejestracja: 28 maja 2014, 9:39
Model: ND
Wersja: GT-S
Lokalizacja: San Diego

24 maja 2024, 23:40

Amerykańskie Grand Touring mają adaptacyjne/skrętne światła, ale nie matrycowe. I tak, mam takie same naklejki i definitywnie nie mam matrycowych świateł. Z koniecznością dostrajania nie pomogę.

Wydaje mi się, że amerykańskie prawo nie pozwala na stosowanie matrycowych świateł - ale to wyczytane w internecie i na tej próbce, której mam okazję doświadczyć, potwierdzone tym, że nie widziałem tutaj żadnego auta z matrycowymi światłami.
IMG_0878.jpeg
IMG_0878.jpeg (4.22 MiB) Przejrzano 219 razy
wrzaskun
Posty: 4
Rejestracja: 08 mar 2018, 15:29
Model: Inny

01 cze 2024, 1:42

Dzięki, to sporo wyjaśnia. Zatem w USA najwyższe modele GT mają adaptacyjne. Zakładam że programowanie już nie wchodzi w grę, a przeróbka odbłyśnika / soczewki?
W swojej wersji z AFS jak świecisz na przeszkodę otrzymujesz płaski snop światła? Zasadniczo jak czytam to są głosy że nie trzeba ich dostosowywać ale sam nie wiem bo to tylko system skrętny o 15 stopni więc na wprost nie doświetla pobocza, co jest wymagane w UE.
Można pewnie porównać obie wersje.

Gdyby ktoś przerabiał w swojej bo trzeba to chętnie dowiem się jak to najlepiej zrobić jak chodzi o AFS, może da się zakupić tylko te elementy jak soczewka czy odbłyśnik, a może się to przerabia.
Awatar użytkownika
szy
Donator
Donator
Posty: 743
Rejestracja: 28 maja 2014, 9:39
Model: ND
Wersja: GT-S
Lokalizacja: San Diego

02 cze 2024, 21:59

Niestety nie wiem nic o dostosowywaniu świateł do wymagań polskich / europejskich. Moim zdaniem nie różnią się znacznie snopem światła od europejskich ND, i nie sądzę, żeby mniej oświetlały pobocze ale ja bardzo krótko miałem ND w Polsce.

Natomiast co do zobrazowania jak działają światła w wersji US mogę zobrazować bez problemu - kilka zrzutów z kamerki - więc oceń sam.


Tu w połowie filmiku widać auto głęboko w zatoczce parkingowej po prawej co trochę pomaga złapać skalę przy szerokokątnym obiektywie:


Automatyczne długie + skrętne światła:

NDkowe automatyczne długie działają całkiem spoko, szczególnie na tym filmiku porównując jak automatyczne długie działają w ID.4 jadącym przede mną
wrzaskun
Posty: 4
Rejestracja: 08 mar 2018, 15:29
Model: Inny

03 cze 2024, 23:29

Fajnie, dzięki za pokaz możliwości AFS, rzetelny materiał!
ODPOWIEDZ