Dziwne uczucie na kierownicy

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Malcolm_x
Donator
Donator
Posty: 520
Rejestracja: 26 sie 2018, 20:46
Model: NC
Wersja: 2.5
Lokalizacja: poznań

20 maja 2023, 21:14

Hej
Dwa pytania do braci
Czy kierownica powinna miec min luz podczas kręcenia w miejscu przy oddalonym silniku?
Cholera nie pamiatam czy było tak wczesniej, poprostu zauwazylem teraz i zastanawiam sie

Drugie pytanie
Czuje tez na kierownicy podczas jazdy na wybojach takie jakby dobijanie….
Jakby gdzies był luz… nie wiem gdzie to zlokalizować…
Odrazu nadmienię ze amortyzatory sprawdzone w zerkopolu, wszystkie wachacze nowe i końcówki drążków rowniez nowe (łącznie zrobione na nowym zawiesie 1000km) ale sytacja była juz przed remontem zawiasu.
Odrazu nadmienię nie dochodzą żadne niepokojące dźwięki podczas jazdy po dziurach..

Gdzie szukac?..
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

20 maja 2023, 21:30

Malcolm_x pisze:
20 maja 2023, 21:14
Hej
Dwa pytania do braci
Czy kierownica powinna miec min luz podczas kręcenia w miejscu przy oddalonym silniku?
Cholera nie pamiatam czy było tak wczesniej, poprostu zauwazylem teraz i zastanawiam sie

Drugie pytanie
Czuje tez na kierownicy podczas jazdy na wybojach takie jakby dobijanie….
Jakby gdzies był luz… nie wiem gdzie to zlokalizować…
Odrazu nadmienię ze amortyzatory sprawdzone w zerkopolu, wszystkie wachacze nowe i końcówki drążków rowniez nowe (łącznie zrobione na nowym zawiesie 1000km) ale sytacja była juz przed remontem zawiasu.
Odrazu nadmienię nie dochodzą żadne niepokojące dźwięki podczas jazdy po dziurach..

Gdzie szukac?..
Trochę luzu jest normalne - musiałbyś porównać z innym Nckiem.
Dobijanie na wybojach to zazwyczaj łączniki stabilizatorów - spróbuj się przejechać powoli jakąś dziurawą drogą tak żeby tylko jedno koło wpadało w dziurę. Sprawdziłbym też gumy stabilizatora i maglownicy (nie wiem na ile to standardową usterka w nc - wszystkie moje nb miały ten problem)
rac000n
Posty: 155
Rejestracja: 23 paź 2020, 13:23
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: WWW

22 maja 2023, 8:55

Możesz sprawdzić też wewnętrzne drążki kierownicze i przekładnię. Skręcasz koła na max w jedną stronę, łapiesz za drążek kierowniczy, a druga osoba energicznie kręci lewo-prawo. Jak da się wyczuć stukanie to albo drążek wewnętrzny, albo luz w maglownicy. U mnie było niestety to drugie. :D
Awatar użytkownika
emixfajf
Donator
Donator
Posty: 653
Rejestracja: 08 lis 2010, 20:25
Model: NB FL
Wersja: Sportive Turbo
Lokalizacja: Kępno

12 lip 2023, 17:17

Pytanie jakie to pukanie.
Jeśli jeb jeb to może masz poduszki silnika już słabe..
Popatrz na nie..łatwo to sprawdzić
Jest:
1. NBFL 1.8 '01 Sportive Turbo A3F
2. ND2 2.0 '21 GT 46G
Była:
1.NA 1.6 '91 SU 2.MSM '04 27A 3.NA 1.6 '93 SU 4.NBFL 1.8 '01 Sportive 34K 5.NB 1.8 '98 RS A3F 6.ND 2.0 '16 GT 41W 7.ND2 2.0 '19 Club 47A
ODPOWIEDZ