Falujące obroty na postoju - 2.0 NC

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Kporys
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2023, 18:22
Model: NC
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Swidnica

25 kwie 2023, 19:50

Cześć, od jakiegoś czasu delikatnie falują mi obroty na biegu jałowym.
Pacjent to NC 2.0.

Z początku myślałem, że to od załączającego się kompresora klimy, ale na wyłączonej jest to samo. Samochód stojąc na światłach ma przez kilkanaście sekund Ok 800-900rpm, po czym spada do 650-700 czemu towarzyszą wibracje. Następnie słychać kliknięcie (jakby jakiś przekaźnik) i obroty ponownie wzrastają do ww. poziomu i znikają wibracje.
Co ciekawe po odpięciu na jeden dzień akumulatora i po ponownym samodzielnym zaadaptowaniu się komputera problem zniknął na dwa dni i samochód chodził równiutko, a teraz powtórka.

Na liście podejrzanych są:
1. akumulator (nie jest pierwszej świeżości), ale nie wiem czy mógłby powodować takie zachowanie, tym bardziej że po zaadaptowaniu komputera było ok.
2. pasek osprzętu - zdarza mu się delikatnie popiskiwać w wilgotne dni
3. przepustnica(?)

Z góry dzięki za rady ;)
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4592
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

25 kwie 2023, 20:39

Zacznij od czyszczenia przepustnicy

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Kporys
Posty: 17
Rejestracja: 21 mar 2023, 18:22
Model: NC
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Swidnica

10 cze 2023, 9:02

Przepustnica wyczyszczona i jest dobrze :) dzięki Alex. Włączający się kompresor dalej podnosi obroty, ale sprawdziłem ten temat w moich dwóch pozostałych autach i jest to samo, a to konstrukcje dużo świeższe.
Awatar użytkownika
Bartlomiej
Donator
Donator
Posty: 88
Rejestracja: 15 sie 2021, 9:00
Model: NC FL
Wersja: 2.0 PRHT
Lokalizacja: Warszawa

29 cze 2023, 11:17

A masz włączony nawiew jak falują Ci te obroty i słyszysz to pstryknięcie co jakiś czas?

U mnie tak jest jak ustawie pozycje nawiewu poza „open mode” - jak mam ustawiony nawiew na open mode to obroty stoją równo, a jak ustawie np. nawiew wyłącznie na szybę (czyli poza open mode) to samochód zachowuje się jakby miał włączoną klimę i co jakiś czas podbija obroty i jest to takie pstryknięcie, chociaż na panelu klima jest wyłączona (nie świeci sie dioda od klimy)
ODPOWIEDZ