NC 2.0 FL - Montaż Bluetooth do radia Bose

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Glmp
Posty: 22
Rejestracja: 12 paź 2022, 10:06
Model: NC FL
Wersja: 2.0 PRHT
Lokalizacja: Wrocław

06 lis 2022, 21:53

Cześć,

Kupiłem sobie taki adapter bluetooth: https://allegro.pl/oferta/adapter-modul ... 2487962793
No i niestety klops, po zamontowaniu nawet nie załącza się jego zasilanie, nie jest widoczny jako zmieniarka, przez AUX też nie działa. Po przejrzeniu innych podobnych urządzeń na allegro większość nie jest kompatybilna z radiem Bose, najwyraźniej to zakupione przeze mnie również. Wnioskuję z tego, że Bose i nieBose mają różny pinout w złączu AUX :(

No i tu pytanie, czy ktoś ma coś sprawdzonego co będzie działało? Nie chce mi się znów dobierać do radia na darmo :p

Na ten moment używam adaptera BT do zwykłego portu AUX, ale trochę przeszkadza mi to urządzenie dodatkowo wpięte w gniazdo zapalniczki, poza tym zostawiając auto z opuszczonym dachem może kusić ;p
Druga opcja to oczywiście zmiana radia, ale to fabryczne wygląda bardzo estetycznie. Ale jak ktoś ma i poleca coś ciekawego to też rozważę, byle nie te wielkie 10", których ekran wystaje poza ramki :bang:
Bo jak rozumiem żadnego patentu na muzykę przez fabryczny BT nie ma, tylko do rozmów? :/
Awatar użytkownika
Slawix
Posty: 12
Rejestracja: 05 lip 2022, 23:47
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

23 lis 2022, 12:44

https://allegro.pl/oferta/adapter-modul ... NDdlNzI%3D

ja kupiłem taki i działa : ) trzeba tylko podpiąć pod odpowiedni kabelek zasilania i uziemnienia. Jak Ci przyjdzie się z tym mierzyć, to może mi się uda pomóc. Ja miałem o tyle łatwiej, że z tego spagetti przy głównej złączce zostały już wybrane kable pod czujniki temp. oleju i ciśnienia i tylko się do tego zapiąłem i działa. Ale myślę, że znajdziesz tu konkretną informację, pod który kolor się podłączyć.
Awatar użytkownika
niezalogowany
Posty: 253
Rejestracja: 17 lut 2021, 20:40
Model: NC
Wersja: szybki ponton
Lokalizacja: Wrocław

23 lis 2022, 22:33

jesteś w stanie zrobić zdjęcia tego radia tak, żeby dokładne oznaczenia modelu było widać? (w sensie to co na obudowie radia jest napisane)

Może jak poszukać po modelu to coś się sensownego ustalić uda
Glmp
Posty: 22
Rejestracja: 12 paź 2022, 10:06
Model: NC FL
Wersja: 2.0 PRHT
Lokalizacja: Wrocław

24 lis 2022, 8:38

Jasne, akurat montując tamten adapter porobiłem fotki :p

Model: NH58 66 9RXA
Obrazek

@Slawix a jak z jakością dźwięku z tego modułu? Podpiąłeś zasilanie na stałe, czy z tej drugiej kostki w radiu gdzieś tam?
Chciałem właśnie eleganckie rozwiązanie bez kombinowania z kablami, no ale skoro działa to może faktycznie warto sprawdzić :/
CompanionCube
Posty: 21
Rejestracja: 06 maja 2021, 8:39
Model: NC FL2
Wersja: Sport
Lokalizacja: Warszawa

24 lis 2022, 9:20

Czy sterowanie mediami z kierownicy w tym przypadku działa?
Awatar użytkownika
Sandro
Donator
Donator
Posty: 128
Rejestracja: 10 gru 2018, 8:54
Model: NC FL2
Lokalizacja: Rzeszów

24 lis 2022, 10:19

CompanionCube pisze:
24 lis 2022, 9:20
Czy sterowanie mediami z kierownicy w tym przypadku działa?
Podpinam się pod pytanie.

Czy podpięcie takiego modułu jest kosztem zmieniarki CD?
Jakie masz przyciski na radiu z przodu? Chodzi o te górne "FM 1/2", "AM", "CD" i ten ostatni to "AUX" a wiem, że czasami jest chyba "MEDIA" i to jest ta różnica, która powoduje, że moduł jest kompatybilny.
Awatar użytkownika
niezalogowany
Posty: 253
Rejestracja: 17 lut 2021, 20:40
Model: NC
Wersja: szybki ponton
Lokalizacja: Wrocław

24 lis 2022, 10:36

A masz zdjęcie tyłu radia? bo wydaje mi się że faktycznie jest inny pinout, ale dało by sie ogarnać moduł do działania (jak by co widzę, że z Wrocławia też jesteś to mogę pomóc na miejscu)
Glmp
Posty: 22
Rejestracja: 12 paź 2022, 10:06
Model: NC FL
Wersja: 2.0 PRHT
Lokalizacja: Wrocław

24 lis 2022, 10:39

Mam właśnie FM1/2 - AM - CD - AUX
http://1.bp.blogspot.com/-cGCwB4L1PYE/U ... se+1cd.png

Tam w tym opisie aukcji w pierwszym poście jest nawet info, że tamten moduł nie działa z radiami z przyciskami MD/Tape. Więc otóż jak widać z tymi z AUX również nie działa xD

@niezalogowany nie wyjmowałem radia w całości nawet, nie mam fotki. Zrobiłem natomiast zdjęcie tego modułu (byłem przekonany, że go zwróciłem a chyba zapomniałem i termin minął :/). Pinout wygląda tak:
Obrazek

Po podłączeniu nie świeci nawet dioda, więc wygląda na to, że zasilanie jest zupełnie na innych pinach...
Awatar użytkownika
niezalogowany
Posty: 253
Rejestracja: 17 lut 2021, 20:40
Model: NC
Wersja: szybki ponton
Lokalizacja: Wrocław

24 lis 2022, 11:08

moduł to akurat standardzik, pytanie jaki pinout ma radio. Znalazłem coś w necie co wyglada jak by miało takim pinoutem być, można by to Twoje radio przegwizdać multimetrem i zobaczyć czy się zgadza. Jak się potwierdzi to powinno się dać tak moduł przerobić żeby dzałało
Awatar użytkownika
marycha1101
Donator
Donator
Posty: 109
Rejestracja: 23 gru 2021, 7:39
Model: NC FL2
Wersja: Grand Touring 2013
Lokalizacja: Podlaskie

24 lis 2022, 11:19

Nie wiem jaki model masz radia ale ja mam PT-3188Q . Byż może pinout jest taki sam
Załączniki
J702.jpg
J702.jpg (37.07 KiB) Przejrzano 1410 razy
Miata 2013 Grand Touring - Dolphine Gray Mc
Glmp
Posty: 22
Rejestracja: 12 paź 2022, 10:06
Model: NC FL
Wersja: 2.0 PRHT
Lokalizacja: Wrocław

24 lis 2022, 11:29

Dzięki Panowie, znalazłem kilka różnych pinoutów dla radia Bose, tylko samego radia jest kilka wersji a po numerze nie mogę znaleźć
@marycha1101 Mam PT-3183Q, panel przedni wygląda praktycznie tak samo, więc może się będzie zgadzało.
Akurat w sobotę szykuje się zabawa z lakierowaniem to będzie trochę czasu na walkę z radiem czekając aż wyschnie. Sprawdzę jaki pinout tam jest. Liczyłem na rozwiązanie Plug&Play a wyszło jak zwykle - "robota na 5 minut" :(
Awatar użytkownika
Slawix
Posty: 12
Rejestracja: 05 lip 2022, 23:47
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

25 lis 2022, 10:06

Glmp pisze:
24 lis 2022, 8:38
Jasne, akurat montując tamten adapter porobiłem fotki :p

Model: NH58 66 9RXA
Obrazek

@Slawix a jak z jakością dźwięku z tego modułu? Podpiąłeś zasilanie na stałe, czy z tej drugiej kostki w radiu gdzieś tam?
Chciałem właśnie eleganckie rozwiązanie bez kombinowania z kablami, no ale skoro działa to może faktycznie warto sprawdzić :/
Podpiąłem pod stałe zasilanie z drugiej kostki : D jak jest ta jedna największa kostka do radia, to wpiąłęm się do bodajże czerwono-niebieskiego na + i czarnego na -. Jakość bez zarzutów, nie ma szału jak całe bose, aczkolwiek jest w porzadku i działa, bez jakiejś większej różnicy między CD, czy radiem.

Pozdro!
Awatar użytkownika
marycha1101
Donator
Donator
Posty: 109
Rejestracja: 23 gru 2021, 7:39
Model: NC FL2
Wersja: Grand Touring 2013
Lokalizacja: Podlaskie

25 lis 2022, 11:05

Znalazłem schemat dla Twojego radia .
Pinout jest taki sam jak w moim .
Zasilanie masz na pinie "h" i "i"
Załączniki
Clarion PT-3183Q.jpg
Clarion PT-3183Q.jpg (64.73 KiB) Przejrzano 1382 razy
Złącza radia.jpg
Złącza radia.jpg (67.03 KiB) Przejrzano 1382 razy
Miata 2013 Grand Touring - Dolphine Gray Mc
Awatar użytkownika
pavlacos
Donator
Donator
Posty: 681
Rejestracja: 12 lut 2018, 9:30
Model: NC
Wersja: Koksed by Five
Lokalizacja: Wrocław

15 maja 2023, 10:28

Podbiję temat
Zamierzam się w to wyposażyć i nawet zamontować :P

Czy ktoś wytłumaczy jak krowie na rowie gdzie ten kabelek wpiąć , do jakiejś kostki bez inwazyjnie czy coś trzeba ciać etc ?
Ja nie kumaty zupełnie, ale kolory rozróżniam :D

Telefony już bez minijacka i formuła poprzedniego rozwiązania się wyczerpała
Motór jest bogiem, Prędkość nałogiem, Tuning zabawą, Freestyle podstawą
Obrazek
ODPOWIEDZ