Uszczelka klapy bagażnika

Gdzie kupić, jak ja zastąpić ?

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
mowczarek
Posty: 2
Rejestracja: 29 mar 2016, 21:59
Model: NC
Lokalizacja: Krakow

06 lis 2022, 12:37

Witam

mam uszkodzona uszczelkę klapy bagażnika przez co po myjni czy mocnym deszczu mam wilgoć w bagażniku. Szukam porady jak się mogę z tym problemem uporać.

1) Mechanik: Przez mechanika jest opcja zakupu uszczelki po cenie ponad 400 PLN. Narazie się wstrzymuje choć temat robi się pilny.
2) Mx-5 mechanik: Z nadzieja ze może kilka osób/firm które zajmują się usprawnianiem mx-5'tek będą coś miały (używana część) wykonałem kilka telefonów. Niestety nic.
3) Inny model?: I tutaj kieruje swoje pytanie. Znalazłem online uszczelkę do ND, czy będzie pasować do NC? Czy może znacie inny sposób na dorobienie uszczelki ?

Pozdrawiam
Maciek
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4567
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

06 lis 2022, 13:01

Po pierwsze możesz samodzielnie ustalić ile kosztuje uszczelka w ASO albo zapytać mailowo w carspeed.

Po drugie upewnij się że powodem przecieku jest akurat ta uszczelka. W przedliftowych NC jest kilka możliwych źródeł przecieku np uszczelki lamp, trzeciego światła stop, plastikowe mocowania zderzaka itd

przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
ODPOWIEDZ