Gwint do NC

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
discipline
Posty: 19
Rejestracja: 05 gru 2021, 19:38
Model: NC
Wersja: 1,8 Tuned by Alex
Lokalizacja: Silesia/LDN

06 cze 2022, 0:43

Hell-ou!

Witam wszystkich. Mój pierwszy post, więc do rzeczy.

Szukałem troszkę po forum i nie ma takiego zbiorczego tematu na temat gwintów do NC.
Może ktoś by ogarnął jakieś info co mamy do wyboru.

Szukam właśnie czegoś i mam dylemat między TEIN street basis/street advance, a MEISTER R sportive. Budżet jakieś 3,5k. Ktoś ma jakieś doświadczenie?
Street basis nie ma regulacji jak advance. Mesister ponoć są w jakiejś nowszej wersji, w której brakuje regulacji od dołu. Auto generalnie jako zabawka/daily, żadnych planów na tor i drifty. Nie chcę sprężyn obniżających, bo 30/40mm to praktycznie jedyna opcja, a przy gwincie możemy dość sporo kombinować z wysokością.

Koni street performance
Skunk 2 pro st
D2
GReddy type s
Ohins
Bilstein b14
Stance super sport

to wszystko niestety poza zasięgiem finansowym albo niedostępne w EU.

Czym się różnią amory z NA/NB od NC? Ceny tych pierwszych o 1k niższe. Czy w rx-8 są takie same jak w NC?


Jak się rozwinie temat to można by dokleić do spisu treści technicznych
:senkju:
Awatar użytkownika
luki_92_92
Donator
Donator
Posty: 1056
Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:09
Model: NC
Wersja: PRHT '08 2.5
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

07 cze 2022, 18:46

W RX8 przedni amor masz taki sam ale tylny jest dłuższy - w RX8 jest dłuższe górne mocowanie. Da się to zmontować (mam u siebie teina street basis z dedykowanego do RX8), ale z tyłu zakres czynnej regulacji to jakiś centymetr góra dwa a dalej już amor jest ściśnięty na max, także nie polecam. Ale samego street basisa miałem rok w RX8 i od 2020 w NC i polecam, na daily fajna sprawa bo komfort jest na bardzo zadowalającym poziomie, jak nie potrzebujesz szurać podłogą po asfalcie to godny rozważenia. Advance to to samo, z tą różnicą, że ma jeszcze regulację twardości.
Obrazek
Awatar użytkownika
discipline
Posty: 19
Rejestracja: 05 gru 2021, 19:38
Model: NC
Wersja: 1,8 Tuned by Alex
Lokalizacja: Silesia/LDN

09 cze 2022, 9:13

Dzięki za info. Dostępność gwintów do NC w PL jest fatalna :D no cóż, będziemy kombinować. Myślałem żeby ściągać tego Meister R sportive (bardzo popularne w UK a cena podobna) ale ludzie piszą że wcześniej miały inną regulację.
ODPOWIEDZ