Zabezpieczenie antykradzieżowe

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Gieras
Donator
Donator
Posty: 340
Rejestracja: 29 sie 2020, 16:00
Model: NC
Wersja: 2.0 PRHT
Lokalizacja: Mazowieckie

01 maja 2021, 18:27

Czy ktoś wie jakie zabezpieczenie antykradzieżowe powinno być w standardzie w NC 2.0? Nie wiem bowiem czy coś dokładać, czy standard powinien zabezpieczyć przed amatorami cudzej własności (nie mówię o profesjonalistach). Czy kluczyk sam w sobie odblokowuje jakiś immobilizer? Jest taka ikonka kluczyka na tablicy zegarów. Mój egzemplarz był sprowadzony kiedyś z Niemiec i nie ma autoalarmu, jeżeli ta informacja coś pomoże w odpowiedzi.
Awatar użytkownika
BOMI21
Donator
Donator
Posty: 491
Rejestracja: 26 sie 2017, 12:45
Model: ND
Wersja: SkyFREEDOM/Recaro
Lokalizacja: opolskie

01 maja 2021, 20:46

W standardzie NC ma tylko standardowy immobilizer w kluczyku. Opcją był fabryczny alarm, który miał czujniki otwarcia klapy, drzwi, maski oraz czujnik ruchu w kabinie, ale występował tylko z systemem bezkluczykowym - wtedy zamiast rozkładanego kluczyka z grotem masz kluczyk w postaci płaskiej karty. Ogólnie bardzo rzadka opcja. Oczywiście wóz mógł być wyposażony w uniwersalny alarm montowany przez salon albo przez samego właściciela. Poza tym NC nie ma żadnych zabezpieczeń przeciwkradzieżowych.

Co do dokładania zabezpieczeń - przezorny zawsze bezpieczny, ale patrząc na to, że nawet właściciele nie chcą tym czymś jeździć, złodzieje też nie są zbytnio zainteresowani. Nie słyszałem, żeby komuś w ostatnich latach ukradziono NC. W przeciwieństwie do ND...
Oględziny / Sprawdzanie MX-5 przed zakupem - generacje NC/ND - kontakt przez PW
tytusr
Posty: 541
Rejestracja: 13 cze 2015, 9:27
Model: NC FL
Wersja: 20th anniversary
Lokalizacja: Szczyrk
Kontakt:

13 maja 2021, 9:39

BOMI21 pisze:
01 maja 2021, 20:46
Co do dokładania zabezpieczeń - przezorny zawsze bezpieczny, ale patrząc na to, że nawet właściciele nie chcą tym czymś jeździć, złodzieje też nie są zbytnio zainteresowani. Nie słyszałem, żeby komuś w ostatnich latach ukradziono NC. W przeciwieństwie do ND...
Zgadza się. Od niejeżdzenia rozładowuje się akumulator, a to skutecznie uniemożliwia kradzież auta bez lawety lub zapasowego akumulatora lub odpalenia przez złodzieja z power banku/ kabli.

Ja mam dodatkowo drugi immo w kapsułce. Można go ustawić w nielegalny tryb zbliżeniowy czyli auto automatycznie się unieruchomi jeśli ktoś nim odjedzie poza zasięg kapsułki i wówczas odcina zapłon, delikwentowi wszytko gaśnie i zabija siebie oraz postronnych uczestników ruchu, pieszych itd
NCFL 2.5/ 274 KM/ 323 Nm :bicz:
polly
Posty: 203
Rejestracja: 22 wrz 2020, 20:38
Model: Inny
Lokalizacja: Kraków

13 maja 2021, 15:27

tytusr pisze:
BOMI21 pisze:
01 maja 2021, 20:46
Co do dokładania zabezpieczeń - przezorny zawsze bezpieczny, ale patrząc na to, że nawet właściciele nie chcą tym czymś jeździć, złodzieje też nie są zbytnio zainteresowani. Nie słyszałem, żeby komuś w ostatnich latach ukradziono NC. W przeciwieństwie do ND...
Zgadza się. Od niejeżdzenia rozładowuje się akumulator, a to skutecznie uniemożliwia kradzież auta bez lawety lub zapasowego akumulatora lub odpalenia przez złodzieja z power banku/ kabli.

Ja mam dodatkowo drugi immo w kapsułce. Można go ustawić w nielegalny tryb zbliżeniowy czyli auto automatycznie się unieruchomi jeśli ktoś nim odjedzie poza zasięg kapsułki i wówczas odcina zapłon, delikwentowi wszytko gaśnie i zabija siebie oraz postronnych uczestników ruchu, pieszych itd
Coś takiego? :ryjezesmiechu:
https://streamable.com/1gzlni
tytusr
Posty: 541
Rejestracja: 13 cze 2015, 9:27
Model: NC FL
Wersja: 20th anniversary
Lokalizacja: Szczyrk
Kontakt:

13 maja 2021, 17:10

Dokładnie, tylko bez konieczności siedzenia ze złodziejem w aucie ...
NCFL 2.5/ 274 KM/ 323 Nm :bicz:
Awatar użytkownika
niezalogowany
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2021, 20:40
Model: NC
Wersja: szybki ponton
Lokalizacja: Wrocław

13 maja 2021, 17:48

to nie lepiej od razu jakieś dwie dwie elektrody (jedna w kierownicy, druga w lewarku, co by przez serce impuls poszedł) podłączone pod wysokie napięcie? wtedy można by unieszkodliwić delikwenta nie niszcząc auta... ;)

A tak na serio, dlaczego najczęściej odcina się zapłon, a nie np. pompę paliwa albo rozrusznik? Rozrusznik wydaje się bezpieczniejszy na wypadek ześwirowania systemu i prób odcięcia już po ruszeniu.
Awatar użytkownika
Gieras
Donator
Donator
Posty: 340
Rejestracja: 29 sie 2020, 16:00
Model: NC
Wersja: 2.0 PRHT
Lokalizacja: Mazowieckie

13 maja 2021, 19:20

A czy ktoś z was używał może czegoś takiego lub zna opinie na temat takiego urządzenia:
https://pl.aliexpress.com/item/40011143 ... 5c0fP37S5M
ODPOWIEDZ