Demontaż tablicy rejestracyjnej w NCFL

Technikalia dotyczące generacji NC / NCFL1 / NCFL1

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
irekJ
Donator
Donator
Posty: 2642
Rejestracja: 25 mar 2014, 11:48
Model: ND
Wersja: Mocny Full
Lokalizacja: PL | CH | IT

07 lip 2016, 12:31

Witam,

Dzisiaj chciałem zdemontować przednią tablicę rejestracyjną a zamiast niej dać bardziej estetyczną naklejkę na zderzak.
Wcześniej byłem pewny, że całość trzyma się grilla na czterech wkrętach ale okazało się, że one trzymają tylko plastikową ramkę w którą wsuwa się tablicę.

Reszta plastiku jest na trzech nitach (na początku myślałem, że to imbusy). Moje pytanie jak to zdjąć aby nie rozwalić ramki jak i grilla? Chciałbym też mieć w razie potrzeby możliwość zamontowania normalnej tablicy ponownie.

Jakieś pomysły jak to bezinwazyjnie zdemontować?

PS. Auto w przeszłości miało lakierowany zderzak więc nie jestem na 100% pewny czy mocowanie jest zrobione jak fabryka przykazała.
Załączniki
IMG_20160707_130751.jpg
IMG_20160707_130745.jpg
Awatar użytkownika
galwani
Posty: 208
Rejestracja: 23 kwie 2016, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

08 lip 2016, 0:28

najprostsza metoda na nita to wiertlo do metalu (piątka pewnie...) i niskie obroty (wkrętarka... albo i wiertarka ale powoli) i rozwiercasz nita aż na wiertło nawinie Ci się takie 'kółeczko' - resztę nita wypychasz w drugą stronę przy pomocy np śrubokręta ;P
nie przykładaj do tego za dużo siły bo się wwiercisz na wylot i zrobisz większe 'kuku', niech wiertło samo sobie materiał wybiera.
Czarna Miata na Facebooku
Czarna Miata na forum

Obrazek
piorę tapicerki samochodowe, meblowe, dywany, wykładziny, czyszcze tapicerki skórzane, i takie tam... :-)
ODPOWIEDZ