[NB] Uszkodzony mechanizm podnoszenia szyby pasażera.

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

mszczyrek
Posty: 1089
Rejestracja: 31 mar 2008, 15:57
Lokalizacja: Lublin

29 maja 2011, 6:42

Szyba się nie podnosi, w trakcie jazdy z otwartym dachem - samoistnie opada :evil: Mechanik wstepnie zbadal sprawe i stwierdzil zerwanie linki - ma jeszcze obejrzeć mechanizm... Sam silnik działa.

Czy mechanizm szyb u MXa jest zamienny z jakąś inną Mazdą? Gdzie szukać części? Wiem że ASO napewno chetnie mi je sprzeda, ale wolałbym jednak trochę taniej :mrgreen:

Michał
azbest1983
Posty: 1059
Rejestracja: 03 mar 2011, 16:23
Lokalizacja: Sulęcin

29 maja 2011, 12:38

..nie jestem pewien, ale wydaje mi się, że NA i NB mają taki sam mechanizm. Jeśli masz zerwaną linkę to niestety nie ma możliwości wymiany, możesz jedynie wymienić cały mechanizm. Już to przerabiałem, poza tym każdy kto to wymieniał potwierdzi ten fakt. O mechanizm najlepiej zapytaj w dziale giełda, kilka emixów było ostatnio wystawianych na szaber. Pozdro
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

29 maja 2011, 12:55

mszczyrek - do tego naprawdę nie potrzeba mechanika :mrgreen:
ps. linki i wszystkie inne pieprzoty kupisz na IL-u :wink: ale odradzam własnoręczną regenerację jeśli nie masz w tym doświadczenia. Ja wysyłałem swoje oba mechanizmy do speców w tej dziedzinie których polecił mi kiedyś Five. Koszt regeneracji był dość spory ale mam nowe linki a nie jakąś używkę która jest loterią.
mszczyrek
Posty: 1089
Rejestracja: 31 mar 2008, 15:57
Lokalizacja: Lublin

29 maja 2011, 14:00

Czyli można mieć nadzieję że winna jest tylko linka? A nie można jej dorobić po prostu?
azbest1983
Posty: 1059
Rejestracja: 03 mar 2011, 16:23
Lokalizacja: Sulęcin

29 maja 2011, 14:13

najprawdopodobniej tak, ale wątpię żebyś dał radę ją wymienić, ja bym szukał mechanizmu z auta o stosunkowo małym przebiegu, albo zrobił tak jak napisał irakleo
xaoo
Posty: 109
Rejestracja: 15 wrz 2010, 13:56
Lokalizacja: Stara Miłosna-Wa-wa
Kontakt:

29 maja 2011, 21:06

ja zregenerowałem swój mechanizm u tych panów w Warszawie...
http://autoszyby.w.pf.pl/oferta.html
jestem bardzo zadowolony z ceny i jakości usługi...

niektórzy chwalą też Autolinke z al.Krakowskiej

takie linki się dorabia i jest znacznie taniej niż IL moto czy ASO
azbest1983
Posty: 1059
Rejestracja: 03 mar 2011, 16:23
Lokalizacja: Sulęcin

29 maja 2011, 21:49

z dorobieniem linki nie ma żadnego problemu, ja się w to nie bawiłem bo cały mechanizm (używany) kupiłem za 50 zeta, więc to chyba zrozumiałe dlaczego się nie bawiłem w regeneracje. Jak się nie ma dostępu do tanich części używanych to zdecydowanie najlepiej oddać to w ręce fachowców :wink:
Awatar użytkownika
Morena
Posty: 1320
Rejestracja: 15 lis 2010, 9:57
Model: NB
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

25 sie 2012, 6:46

Odświeżę temat z tą różnicą, że problem leży po stronie kierowcy (Madzia NB).
Szyba zamyka się na 3/4 swoich możliwości i koniec...wczorajsza ulewa w czasie trasy zmusiła mnie do zatrzymania się i siłowej walki z szybą. Efekt to moja porażka i nadal uchylone okno. Bałem się że pęknie od nacisku :???:
Generalnie teraz nawet nie drgnie :bang: ani góra ani dół
zaMIATAcz
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

25 sie 2012, 7:37

Morena pisze:Odświeżę temat z tą różnicą, że problem leży po stronie kierowcy (Madzia NB).
Szyba zamyka się na 3/4 swoich możliwości i koniec...wczorajsza ulewa w czasie trasy zmusiła mnie do zatrzymania się i siłowej walki z szybą. Efekt to moja porażka i nadal uchylone okno. Bałem się że pęknie od nacisku :???:
Generalnie teraz nawet nie drgnie :bang: ani góra ani dół


Skrzywiony mechanizm - rozbierz boczki i zobacz, co uszkodziłeś :wink:
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
Awatar użytkownika
Morena
Posty: 1320
Rejestracja: 15 lis 2010, 9:57
Model: NB
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

25 sie 2012, 8:49

Zdemontowałem boczki i... Zapomniałem o tym, że drzwi są oklejone matami. Wygłuszone do car audio :bang: :bang: :bang: i co teraz?
zaMIATAcz
Awatar użytkownika
niemampojeciaa
Posty: 1430
Rejestracja: 14 lut 2010, 19:34
Model: Inny
Lokalizacja: East Lansing

26 sie 2012, 1:23

Opalarka w rękę i trzeba odklejać :wink:
:)
Awatar użytkownika
Morena
Posty: 1320
Rejestracja: 15 lis 2010, 9:57
Model: NB
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

26 sie 2012, 10:02

niemampojeciaa, trzeba ją mieć :razz: muszę to jutro ogarnąć bo tak być nie może. Mam tylko nadzieję, że nie będę musiał wymieniać mechanizmu :cool:
zaMIATAcz
Awatar użytkownika
niemampojeciaa
Posty: 1430
Rejestracja: 14 lut 2010, 19:34
Model: Inny
Lokalizacja: East Lansing

26 sie 2012, 20:22

kup nawet taką z marketu za kilkanaście złotych i do odklejania mat powinna być w sam raz :wink: no i przyda się jak będziesz kleił nowe :mrgreen:

Ewentualnie pożycz od kogoś na kilka godzin :smile:
:)
Kołek
Posty: 228
Rejestracja: 28 mar 2011, 14:49
Lokalizacja: Maków / WWA

28 wrz 2012, 19:53

Podczepię się do tematu. Szyba mi się opuszczała "normalnie" tzn. do połowy normalnie, a potem trzeba było jej pomagać ręką. Do góry było trochę gorzej ale za którymś razem jak się nacisnęło przycisk poszła do góry, aż do dzisiaj . Opuściłem ją ale już nie idzie do góry. Czy to oznacza wymianę mechanizmu czy coś innego może być przyczyną?
verdammte
Posty: 36
Rejestracja: 01 cze 2013, 6:59
Lokalizacja: Warszawa

01 cze 2014, 14:40

Panowie: temat stary, więc odświeżam, prosząc o kontakty na pw do magików, co mi w mej niedoli pomogą.

Jest mi generalnie wszystko jedno, czy zregeneruję urwaną linkę (rozebrałem drzwi i naocznie stwierdziłem fakt jej urwania. Mechanizm natomiast działa, bo słychać, jak próbuję robić to, do czego został powołany), czy kupię cały mechanizm (ale patrz poprzedni nawias). W każdym przypadku potrzebuję kogoś z większą głową ode mnie, kto zrobi to za mnie lub pokaże co i jak mam zrobić.

No, ale nic nie zrobię, gdy nie będę wiedział do kogo mam się odezwać, więc jak ktoś zna kogoś, kto mógłby mi pomóc to będę wdzięczny za info na pw.
żyje z pisania i jeżdżę autem bez dachu, ale nie mam na imię Hank #socialmedia #marketing #pr #teatr #mx5 #nba #pilkanożna
verdammte
Posty: 36
Rejestracja: 01 cze 2013, 6:59
Lokalizacja: Warszawa

11 cze 2014, 20:41

The problem was solved. Xaoo, dzięki za rozmowę na PW! Zostawiam info o moich krokach dla potomnych.

Xaoo polecił mi Autolinkę przy Alei Krakowskiej (w Jankach, ale jak stwierdził xaoo: "gdy jadę mx-5 to Janki są zaraz przy Okęciu" :) i Speed Glass przy Górczewskiej. Dzwoniłem, rozmawiałem, w Speed Glass nawet się umówiłem, ale...

Dzwoniłem też po innych zakładach, ale nigdzie nie było nikogo konkretnego do rozmowy albo nie mogli mi pomóc. Oprócz Multiglas, o czym poniżej.

Najpierw Autolinka. Chcieli ok. 350-400 złotych. Dramat. Speed Glass. Ha! Umówiłem się z nimi wczoraj (6/10) na usługę dziś (6/11) na g. 17. Zadzwoniłem w ciągu dnia, aby to potwierdzić, a nawet powiedzieć, że mogę przyjechać wcześniej, w odpowiedzi jednak dowiedziałem się, że dziś nie dadzą rady, że najwcześniej może w piątek (6/13). Mało poważne, przyznacie.

Ostatecznie kłopot rozwiązałem zatem w Multiglas przy Syrenki 14 (www.multiglas.pl) w zamian za 200 zł.

Szyba śmiga lepiej, niż jej lewa partnerka, więc chyba wszystko jest tak, jak po naprawie być powinno. Aha, wszystko zrobione na miejscu, pod moim okiem. I chociaż trochę trwało (ok. 2,5h) to odbyło się w miłej atmosferze, więc jak najbardziej mogę polecić to miejsce, gdyby ktoś kiedyś miał kłopot podobny do mojego.
żyje z pisania i jeżdżę autem bez dachu, ale nie mam na imię Hank #socialmedia #marketing #pr #teatr #mx5 #nba #pilkanożna
ODPOWIEDZ