Problem z abs, hamulec ręczny - NBFL 2000

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

kbuek
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2023, 13:16
Model: NB FL
Lokalizacja: Stary Sącz

07 kwie 2023, 7:38

Cześć, ostatnio zauważyłem, że nie działa mi w ogóle abs. Zgodnie z tym co udało mi się znaleźć na grupkach próbowałem uruchomić tryb diagnostyczny pompy i dopiero wtedy zwróciłem uwagę, że podczas przekręcania kluczyka nie zaświeca się ani kontrolka ABS ani kontrolka ręcznego. Wcześniej raczej interesowało mnie co świeci się po odpaleniu silnika. Czy jest jakiś związek pomiędzy tymi dwoma rzeczami? Jakiś wspólny przekaźnik? Bezpieczniki sprawdziłem, są ok. Czy padnięty sterownik abs'u może mieć na to wpływ?
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

07 kwie 2023, 10:33

wg schematu z ABSem zwiazanych jest w sumie 5 bezpiecznikow, rozumiem ze sprawdziles wszystkie?
abs.jpg
abs.jpg (70.4 KiB) Przejrzano 854 razy
do obu kontrolek jest pierwszy od gory na schemacie. Wydaje mi sie ze bedzie to ktorys z bezp w kabinie: METER ew. ST.SIG

sprawdzilbym tez A/B

https://fuse-box.info/mazda/mazda-mx-5- ... 2005-fuses
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
kbuek
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2023, 13:16
Model: NB FL
Lokalizacja: Stary Sącz

07 kwie 2023, 14:23

W takim razie nie sprawdziłem wszystkich. Sprawdziłem bezpiecznik ABS pod maską i A/B w kabinie. Sprawdzę resztę i dam znać. Dzięki za pomoc :)
kbuek
Posty: 6
Rejestracja: 18 sty 2023, 13:16
Model: NB FL
Lokalizacja: Stary Sącz

11 kwie 2023, 17:36

Wszystkie bezpieczniki są sprawne. Jak się okazało komuś się chciało wyciągnąć żarówki z tych dwóch kontrolek :) Dzięki za pomoc, błahy problem rozwiązany.
ODPOWIEDZ