Kontrolka poduszki [nbfl]

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Biker82
Posty: 7
Rejestracja: 27 kwie 2021, 9:17
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: Warszawa

24 mar 2022, 20:52

Cześć
Po zmianie fotela na kubełkowy oraz demontażu seryjnych pasów bezpieczeństwa - zamontowaniu sportowych szelek zarówno u kierowcy jak i pasażera, miga czerwona kontrolka poduszki. Czy może to być FAULTY SEAT SENSORE - czyli brak "zajętości" fotela kierowcy? Jak można obejść ten błąd? Dodam, że poduszka powietrzna kierowcy oraz pasażera jest na miejscu.
Z góry dzięki za pomoc.
Awatar użytkownika
806u
Posty: 132
Rejestracja: 17 lut 2020, 13:35
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

13 kwie 2022, 14:21

Ile razy miga Ci ta kontrolka? U mnie jest podobny problem ale przy seryjnych siedzeniach. Były wymontowane z auta na czas remontu blacharki, po ich ponownym montażu kontrolka zaczęła mrugać 6 razy. W kodach błędu wyszukałem, że to poduszka kierowcy. Dodam tylko, że mam przepaloną matę grzewczą oparcia w fotelu kierowcy. Zajętość fotela sprawdzałem siadając na obu i nic to nie dało.

OBD i Torque nie znajduje błędu.
Awatar użytkownika
Konioczynka
Donator
Donator
Posty: 718
Rejestracja: 27 mar 2018, 17:14
Model: NC FL
Wersja: Prawilna Sport
Lokalizacja: Mazury / Ełk

14 kwie 2022, 13:08

806u pisze:
13 kwie 2022, 14:21
Ile razy miga Ci ta kontrolka? U mnie jest podobny problem ale przy seryjnych siedzeniach. Były wymontowane z auta na czas remontu blacharki, po ich ponownym montażu kontrolka zaczęła mrugać 6 razy. W kodach błędu wyszukałem, że to poduszka kierowcy. Dodam tylko, że mam przepaloną matę grzewczą oparcia w fotelu kierowcy. Zajętość fotela sprawdzałem siadając na obu i nic to nie dało.

OBD i Torque nie znajduje błędu.
Wydaje mi się że jak masz zdupconą matę zajętości to siadając tego nie sprawdzisz. Jeśli mata jest wywalona to poduchy wywala przy wypadku tak jakby był ktoś na tym fotelu - czyli ciągle masz wskazanie że ktoś siedzi.
KoniOczynka
NBFL 1.6 => NCFL 2.0
Awatar użytkownika
806u
Posty: 132
Rejestracja: 17 lut 2020, 13:35
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

14 kwie 2022, 21:28

W siedzeniu kierowcy są tylko maty grzewcze. Właśnie skończyłem przekładać tapicerkę z anglika i miałem oba siedzenia rozebrane. Po lewej jest siedzisko z wersji europejskiej, po prawej z angielskiej. W "angielskim pasażerze" mata zajętości jest pod grzewczą. Siedzenia różniły się wtyczkami - europejska ma 4 piny, angielska 5 dlatego przekładałem samą tapicerkę żeby nie odrywać tych mat od gąbki i nie bawić się w lutowanie kabli. Po świętach zamontuję złożony fotel i zobaczę czy nadal miga bo przy okazji zamieniłem też oparcie na takie ze działającą matą. Miernik wskazuje, że teraz wszystko jest sprawne, obwód ma ciągłość i rezystancję ok. 3 omów.
Załączniki
siedzenie.jpg
siedzenie.jpg (193.25 KiB) Przejrzano 398 razy
Awatar użytkownika
806u
Posty: 132
Rejestracja: 17 lut 2020, 13:35
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

19 kwie 2022, 19:23

Siedzenie zamontowane, ale kontrolka nadal mruga. W weekend będę szukał przyczyny bo jeszcze niedawno wnętrze wyglądało jak na zdjęciu i może czegoś nie podłączyłem :lol:
Załączniki
20220109_133935.jpg
20220109_133935.jpg (3.46 MiB) Przejrzano 355 razy
Awatar użytkownika
806u
Posty: 132
Rejestracja: 17 lut 2020, 13:35
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

26 kwie 2022, 9:24

Podłączone miałem wszystko, przyczyną migania kontrolki jest uszkodzony zwijak airbag bo klakson też nie działa. Rozebrałem go i faktycznie taśma była wyrwana z gniazda. Tu przestroga dla potomnych aby nie kręcić zdemontowaną kolumną kierowniczą więcej niż 2 obroty w lewo/prawo :osciane: Przed demontażem warto też sobie zaznaczyć połączenie wielowpustu z kolumną aby przy składaniu nie było wątpliwości jakie było właściwe ułożenie tych elementów między sobą.
Awatar użytkownika
806u
Posty: 132
Rejestracja: 17 lut 2020, 13:35
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa

08 maja 2022, 15:45

Po wymianie zwijaka wszystko działa jak należy i kontrolka już nie mruga :winner: . Podpowiem tylko, że do NBFL pasuje zwijak z mazdy 626 GF, 323f, Demio i Premacy ;).
ODPOWIEDZ