Wymiana zegarów w NBFL na JDM 180km/h NB

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Radson
Posty: 55
Rejestracja: 06 wrz 2018, 14:28
Model: NB FL
Wersja: NB FL

14 lip 2021, 8:19

Cześć, może ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć albo powiedzieć gdzie szukać problemu. Zmieniłem zegary na JDM 180km/h w moim NBFL, zegary od wersji NB. Pomijam fakt, że błędnie wskazują prędkość, wiadomo impulsator, zegary z wersji 6b. Przechodząc do rzeczy, wyskakuje mi błąd poduszki 4 długie 6 krótkich, na starych zegarach żadnych błędów nie było. Zapalając światła mijania zapala mi się kontrolka długich, dodatkowo nie podnosi się wskazówka temperatury wody. Czy tego typu błędy mogą wynikać z jakiejś niekompatybilności NBFL -> NB? Z góry dzięki za odpowiedź.
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4672
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

14 lip 2021, 8:41

Miałem takie zegary z japończyka 6- biegowego w NB 1,6 i prędkość wskazywały prawidłowo, więc to nie kwestia skrzyni.
Coś kojarzę, że zegary nie pasują zamiennie między NB a NBFL.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Radson
Posty: 55
Rejestracja: 06 wrz 2018, 14:28
Model: NB FL
Wersja: NB FL

14 lip 2021, 10:12

Dzięki za odpowiedź. Też czytałem, że jeśli licznik "odo" ten od przebiegu jest ten oryginalny z JDM to działa poprawnie, muszę to jeszcze sprawdzić z tym, że będę musiał zgłosić się do SKP po korektę licznika :) A co myślisz o samym przełożeniu tarcz w obudowę moich zegarów NBFL, zrobić podmianę jak z tarczami od revlimitera?
Awatar użytkownika
TofikGST
Posty: 219
Rejestracja: 17 gru 2018, 21:40
Model: NA
Wersja: Eunos Roadster 1.8
Lokalizacja: Jersey

14 lip 2021, 10:29

NB z NBFL nie do końca są kompatybilne że sobą, a JDM to jeszcze inna para kaloszy.
Jeśli zależy Ci na samym pionowym starcie i skalowaniu do 180 to osobiście podmienił bym same mechanizmy.
Zrobiłem tak w swojej NA z obrotałkiem, miałem zegary gdzie obrotomierz startował z pozycji godziny 3 ale nie podobała mi się szata graficzna tarczy więc przełożyłem tylko bebechy obrotałka w swoją obudowę i zastosowalem seryjną tarczę.
Radson
Posty: 55
Rejestracja: 06 wrz 2018, 14:28
Model: NB FL
Wersja: NB FL

14 lip 2021, 10:49

Tak czułem, że właśnie NB nie będzie współgrał choć trochę się łudziłem, że będzie wszystko ok. W takim razie czeka mnie konwersja tarcz i mówisz mechanizmów tak? Czyli to nie za bangla na moich oryginalnych mechanizmach? Oglądam filmy z tarczami revlimitera i patrząc na to ludzie montują pod seryjne mechanizmy, według revlimitera wskazówka nie wie w jakim położeniu jest, czy to godzina 8 jak seria czy godzina 6.
Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3518
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

14 lip 2021, 11:08

Jest dokładnie jak piszesz - zmieniasz tylko tarcze i na nowo montujesz wskazówki, w bebechach nic nie grzebiesz ;)
Radson
Posty: 55
Rejestracja: 06 wrz 2018, 14:28
Model: NB FL
Wersja: NB FL

14 lip 2021, 12:49

Dzięki Panowie za wskazówki, cenne rady. Pozdrowienia! :)
Awatar użytkownika
TofikGST
Posty: 219
Rejestracja: 17 gru 2018, 21:40
Model: NA
Wersja: Eunos Roadster 1.8
Lokalizacja: Jersey

14 lip 2021, 15:51

Zakładałem JDM do NB i w zasadzie wszystko działało, dwie jakieś małe zmiany były chyba w kontrolkach ale nic istotnego bardzo. Jak widać w NBFL jest gorzej bo sam z siebie się jeszcze od NB różni.
Radson
Posty: 55
Rejestracja: 06 wrz 2018, 14:28
Model: NB FL
Wersja: NB FL

14 lip 2021, 23:01

Udało mi się przełożyć tarcze, brakuje kilku kontrolek ale tego byłem świadomy i jestem w stanie je poświęcić za pionowy start :)

W sumie kwestia przerzucenia tylko kontrolki od ABS w miejscu gdzie powinna być rezerwa w młodszych rocznikach NBFL. Kalibracja wskazówek się udała, prędkość mierzona prawidłowo, obroty również, teraz tylko zatankować do pełna i ustawić poziom paliwa.

Zmieniając zegary niestety nie zniknął błąd poduszki. Na OBDII nie wskazuje, żadnego błędu. 4 długie mignięcia i 6 krótkich. Szukałem na zagranicznych forach ale nie uzyskałem odpowiedzi. Czy może się orientujecie gdzie szukać przyczyny?
ODPOWIEDZ