filc wyciszający w bagażniku i na podłodze w NA

Czy macie jakieś dobre źródło albo alternatywę?

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
MarcinCB
Posty: 55
Rejestracja: 08 kwie 2020, 21:27
Model: Inny
Lokalizacja: Bydgoszcz

04 lip 2021, 19:11

Cześć. Wymieniam dywany i chce zamontować nowe filce lub inne wytłumienie pod dywanami kierowcy/pasażera, tylną półką i w bagażniku. Czy macie jakieś sprawdzone źródła lub alternatywy? Domyślam się że nie chce taki filc specjalnie schnąć jak już złapie wodę ale może się mylę? Spotkaliście się z jakimś innym sposobem? Przy okazji tapicerowania boczków zakładam też wytłumienie drzwi zamiast folii- najlżejsze dynamaty i myślałem czy i ich tutaj nie użyć ale mam wrażenie że podłogą pod nogami może się zrobić "twarda" ? Co myślicie?
szybki edit- coś takiego ma np mossmiata
909-981_1.jpg
909-981_1.jpg (146.81 KiB) Przejrzano 705 razy
"Gertruda nie jest zabawką. To prawdziwa mała lokomotywa" - Tata Świnka :)
Awatar użytkownika
Grzybohun
Posty: 671
Rejestracja: 31 paź 2019, 18:12
Model: NA
Wersja: 1991
Lokalizacja: WWA

06 lip 2021, 6:09

Folie i tak bym zamontował w drzwiach, zawsze to pewność że woda po prostu spłynie i nie wniknie nigdzie do wnętrza ;)

Filc jest tani i jest dobry bo tani, myślę że maty izolujące akustyczno-termicznie by się tu lepiej sprawdziły.
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

06 lip 2021, 7:45

Filc jest grubszy od mat więc lepiej dać filc albo ewentualnie pianki kauczukowe zamknięto komórkowe

Co do mat to kup BITMAT będzie taniej i dobrze a różnic wagi nie poczujesz - sprawdzone na kilku autach w tym na mx-5
Awatar użytkownika
remke
Posty: 50
Rejestracja: 04 sty 2018, 16:21
Model: NB FL
Wersja: Miata LS
Lokalizacja: DW

07 lip 2021, 22:30

Ja na tylną półkę wrzuciłem zestaw od Bitmat:
- mata alubutyl
- Pianka K13S 13mm
- Jedna warstwa filcu
Wyrzuciłem oryginalny filc spod dywaniku i do dywaniku przykleiłem piankę (inaczej kleiłbym ją do blachy, a to skomplikowało by ewentualny dostęp do pompy paliwa), a pod to filc. Blacha obklejona alubutylem ale nie w 100%. Ten zestaw jest trochę za gruby i przy otwieraniu dach zahacza o plastikowy windshott, również dopięcie dywaniku było trochę problematyczne. Przy okazji polecam wypełnić tunele wokół zbiornika paliwa, tam można napchać tego filcu żeby wypełnić przestrzeń (nawet znajdziesz tam OE filc w żenująco symbolicznej ilości :) ). Powtórzę za kolegą - filc jest dobry bo jest tani i dobry, przez co można go aplikować w każdych ilościach. W żadnym wypadku nie zbliżaj filcu w okolice odpływów dachu - chłonie i nie oddaje, ja się zorientowałem po pierwszym wykwicie pleśni. Za to położenie tam pianki (nawet bez przyklejenia) to bardzo dobry ruch, przez te odpływy wpada szum z kół.

Dla zobrazowania:
IMG_7036.jpg
IMG_7036.jpg (292.08 KiB) Przejrzano 659 razy

Nie wiem czy wygłuszanie bagażnika ma sens, izolacja półki już nas oddziela od tamtej części pojazdu. Może wykonasz pracę etapami i podzielisz się wynikami?

Podobno wygłuszenie ściany grodziowej silnika jest dobrym ruchem, niestety to niewdzięczna robota i trzeba rozebrać deskę.
Awatar użytkownika
pirul
Moderator techniczny
Moderator techniczny
Posty: 2308
Rejestracja: 30 cze 2017, 12:11
Model: Inny
Wersja: RX-7 FB2 '83
Lokalizacja: Kraków

08 lip 2021, 14:56

MarcinCB pisze:
04 lip 2021, 19:11
Przy okazji tapicerowania boczków zakładam też wytłumienie drzwi zamiast folii
Pozbywając się folii z drzwi zapraszasz grzyba do wnętrza auta. Pierwsze polecą boczki, a jak juz poczujesz zapach to będzie i po fotelach. Folia ma kondensować wilgoć spływającą z szyb pod listwy zgarniające i wypuszczać to dolnymi szczelinami w drzwiach. Jest dostępna w aso odpowiednio uzbrojona tam gdzie biegną cięgna itd, nie jest droga. Warto ją mieć na swoim miejscu.

Podobnie jak przedmówca myślę, że po wygłuszeniu tylnej ściany kabiny bagażnik możesz odpuścić, nie ma to większego sensu, a dodasz parę kg mat.
Awatar użytkownika
MarcinCB
Posty: 55
Rejestracja: 08 kwie 2020, 21:27
Model: Inny
Lokalizacja: Bydgoszcz

09 lip 2021, 21:29

Dziękuję za cenne wskazówki. Folie mam odpukac w dobrym stanie. Szczerze mówiąc myślałem, że maty je zastąpią pojawia sie więc pytanie czy wygłuszając drzwi najpier na blachę matę a na to jeszcze folie? Czy na folię matę? A może faktycznie opuścić temat drzwi, ewentualnje jakąś mikro zamkniętą komorę z włókna pod głośnik ?
"Gertruda nie jest zabawką. To prawdziwa mała lokomotywa" - Tata Świnka :)
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

13 lip 2021, 0:13

wystarczy wykleić drzwi od wewnątrz. Maty mają zniwelować rezonacje blachy
ODPOWIEDZ