[NB 1.8 FL] Wysokosc zawieszenia

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

susi
Posty: 22
Rejestracja: 04 mar 2020, 0:07
Model: NB FL
Lokalizacja: Wrocław

23 kwie 2021, 18:37

Czy moglby ktos zmierzyc wysookosc zawieszenia? Najlepiej wersja Sportive z bilsteinami. Chcialbym porownac dane. Odebralem auto po kompletnej rozbiorce i renowacji zawiasu i mam wrazenie ze dupa jakos wysoko stoi, moja kobita tez takie wrazenie odniosla. Jak mierzylem to Tyl stoi wyzej od przodu o jakies 3-4cm.

Najlepiej zmierzyc od dolnej krawedzi felgi do krawedzi blotnika jesli masz kola 16 cali, a jak inna srednica to od srodka kola do krawedzi blotnika. Przez krawedz blotnika rozumiem mieksce s ktorym sie on zagina do wnetrza, ten zagiety kawalek do wewnatrz moze byc roznie w roznych nb zagiety.
Gwiazda
Donator
Donator
Posty: 316
Rejestracja: 09 gru 2019, 23:26
Model: NB
Lokalizacja: Suwałki
Kontakt:

23 kwie 2021, 22:14

3-4cm to duża różnica. A jak negatywy stoją? Może dokręcane na podniesionym wozie i napręża się gdzies? Przelatałeś nią troche? Bo czasem zawiecha i sprezyny muszą się też "ułożyć". Sprawdzanie wysokości od środka koła ma chyba tylko sens przy takich samych rozmiarach opon, czy nie?
susi
Posty: 22
Rejestracja: 04 mar 2020, 0:07
Model: NB FL
Lokalizacja: Wrocław

24 kwie 2021, 5:48

Gwiazda pisze:
23 kwie 2021, 22:14
3-4cm to duża różnica. A jak negatywy stoją? Może dokręcane na podniesionym wozie i napręża się gdzies? Przelatałeś nią troche? Bo czasem zawiecha i sprezyny muszą się też "ułożyć". Sprawdzanie wysokości od środka koła ma chyba tylko sens przy takich samych rozmiarach opon, czy nie?

Z tego co sie dowiedzialem to wozek byl skrecany w calosc na stole. A potem do wiszacego auta chyba. Furka przejechalem jakies 230km. Co do negatywowo ciezko mi powoedziec, mam wrazenie ze sa wrecz pozytywy ale moze sobie juz wkrecam.


Co do mierzenia to inna opona da inna wysokosc calkowita, ale dystans miedzy srodkiem kola (piasty) do krawedzi blotnika powinien byc w miare staly. Z reszta nie chodzi mi o jakies mega dokladne pomiary tylko wlasnie zeby wychwycic czy winnych autach tez jest taka duza roznica miedzy przodem a tylem.
Awatar użytkownika
Grzybohun
Posty: 671
Rejestracja: 31 paź 2019, 18:12
Model: NA
Wersja: 1991
Lokalizacja: WWA

24 kwie 2021, 6:48

Może warto poluzować wszelkie śruby zawieszenia które skręcali i je dociągnąć na obciążonym aucie?
Awatar użytkownika
R.E.D.
Donator
Donator
Posty: 2364
Rejestracja: 22 mar 2007, 12:27
Model: NB FL
Lokalizacja: silesia

08 maja 2021, 23:19

nie pamiętam już dokładnie, ale sprawdź ten trop bo przy takiej różnicy to chyba wskazywało na pomyłkę sprężyn tył/przód
Obrazek
ODPOWIEDZ