Układ wydechowy mazda 1,6 90r

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

maffiozo
Posty: 5
Rejestracja: 01 gru 2008, 13:36

02 gru 2008, 11:23

Witam !

Mam takie pytanie: za kolektorem wydechowym a przed katalizatorem ten kawałek rury wydechowej jest osłoniety metalowym rękawem , prawdopodobnie żeby ograniczyć nagrzewanie ale wyrdzewiał dość znacznie i dzwoni czy mogą być jakieś problemy jeśli sie go pozbęde ??

I naprawde nikt nie wie gdzie jest gniazdo lambdy ?
meping
Posty: 131
Rejestracja: 03 mar 2008, 17:23
Lokalizacja: Łódź

02 gru 2008, 11:50

maffiozo pisze:Witam !

Mam takie pytanie: za kolektorem wydechowym a przed katalizatorem ten kawałek rury wydechowej jest osłoniety metalowym rękawem , prawdopodobnie żeby ograniczyć nagrzewanie ale wyrdzewiał dość znacznie i dzwoni czy mogą być jakieś problemy jeśli sie go pozbęde ??

I naprawde nikt nie wie gdzie jest gniazdo lambdy ?



U mnie rowniez rezonowal, zostal zdjety. Wiec nic sie nie boj :)
A co do lambdy pamietam tylko, ze auto musialo wjechac na kanal.
Awatar użytkownika
Fiveopac
Administrator
Administrator
Posty: 5473
Rejestracja: 06 mar 2006, 13:56
Model: NC
Wersja: 2,5 Turbo
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

02 gru 2008, 18:02

Oslonki wyrzucic, bedzie ciszej.

maffiozo pisze:I naprawde nikt nie wie gdzie jest gniazdo lambdy ?

Jakie gniazdo lambdy? W wydechu czy chodzi ci o kostke na przeowdzie? Kostka jest schowana za cewkami/czujnikiem polzoenia wałka, idzie do niej pojedynczy przewod z wiazki od wtrysków.
Less roof, more fun!
Obrazek
blow-off.pl Najlepsze zawory blow-off i dv w sieci :mrgreen:
maffiozo
Posty: 5
Rejestracja: 01 gru 2008, 13:36

02 gru 2008, 21:36

hmm tak chodzilo o kostke ... a wiec obszukałem cały samochód ... i kostke znalazłem wpiętą w przwód od lambdy urwaną od kabla ... po wcześniejszym opisie i teoretycznym wnioskowaniu doszedłem gdzie powinna się owa kostka znajdować...

z tej wiazki od wtrysku wychodzi jeden przewód, który jest zaizolowany ... czerwono niebieski ... wyglada jak komplet do urwanego gniazda... to ten ?

Jak znaczace zmiany powinno przynieść podłaczenie tego kabla ? bo szczerze powiem że w tej chwili radzi sobie bez problemów żadnego tam pływania czy gaśnięcia...
blaise
Posty: 442
Rejestracja: 24 kwie 2008, 1:05
Lokalizacja: wa-wa bielany
Kontakt:

03 gru 2008, 9:57

a ile Ci pali? mzoe troche za duzo ;)
"Wskakuj mała (dozwolone do lat 18tu)"
maffiozo
Posty: 5
Rejestracja: 01 gru 2008, 13:36

05 gru 2008, 12:22

No Panowie ... zerknijcie, któryś jaki kolor kabla idzie do kostki od lambdy ...
ODPOWIEDZ