[NB] Prędkościomierz "tańczy"

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 1151
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: ND
Wersja: ST
Lokalizacja: SC

13 kwie 2025, 21:53

Dziś w drodze powrotnej ze śląskiego spotkania prędkościomierz z mojej staruszce zaczął sobie radośnie tańczyć od czasu do czasu. Raz na jakiś czas wskazówka leci do zera. Czasem na ułamek sekundy, nie zążąc nawet osiągnąć zera, a czasem na kilka sekund kładzie się na początku skali. Gdzie szukać przyczyny? Tu jest klasyczna linka? Czy raczej szukać przyczyny gdzieś przy złączkach na zegarach? Na razie zdarza się okazjonalnie, ale wkurza... :|
Scyzor

2021->2026 : Mia - NBFL Memories II
2026-> : Baloo - ND1 ST
IG: Mia - The Miata
Awatar użytkownika
WSR
Posty: 463
Rejestracja: 24 wrz 2018, 11:05
Model: NA
Lokalizacja: zachodniopomorskie

14 kwie 2025, 6:20

Tam jest impulsator, a przyczyna może być w samym impulsatorze, wiązce albo zegarach (np. zimne luty). Możesz przejrzeć wtyczkę przy skrzyni, wiązkę przy wtyczce, ale pewnie nie pomoże. Najlepiej jakby padło do końca.
Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 1151
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: ND
Wersja: ST
Lokalizacja: SC

14 kwie 2025, 12:54

WSR pisze:
14 kwie 2025, 6:20
Najlepiej jakby padło do końca.
Tak sobie zaraz pomyślałem....
Dzięki za garść wskazówek. Poczekam aż umrze całkiem. Będzie łatwiej diagnozować przyczynę.
Scyzor

2021->2026 : Mia - NBFL Memories II
2026-> : Baloo - ND1 ST
IG: Mia - The Miata
Rziznk
Posty: 2
Rejestracja: 13 lip 2025, 5:24
Model: NB FL
Wersja: Memories
Lokalizacja: Września

13 lip 2025, 5:27

To raczej impulsator. Wczoraj zmieniłem zegary u siebie i dalej jest to samo. Niestety zamienników brak, nigdzie w sklepach nie znalazłem :/
ODPOWIEDZ