[NB] Podgrzewanie foteli

Dział wnikający w techniczne niuanse generacji NA i NB

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

DJ__Alien
Posty: 68
Rejestracja: 07 wrz 2007, 10:56
Lokalizacja: Ostrołęka

06 gru 2012, 21:52

Jako ze w mojej mx mam foteliki z NBFL silver blues o ile sie nie myle...
i wypatrzylem pod fotelami kostki z 4 kabelkami... jak sie domyslam to podgrzewanie:)
pomyslalem wiec o jego podlaczeniu.... czy ktos jest w stanie podrzucic schemat jak to jest podlaczone? chcialbym zrobic to tak zeby wygladalo jak fabrycznie
czy podgrzewanie w mx5 bylo 2 stopniowe?
kto ma takie cos?:)
gdzie powinny znajdowac sie przyciski?
seteman
Posty: 238
Rejestracja: 03 sie 2011, 19:03
Lokalizacja: Białystok

07 gru 2012, 7:14

przyciski w okolicy lewarka zmiany biegów.
podgrzewanie jednostopniowe
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

07 gru 2012, 8:05

Wpadasz jak jakiś tajfun na stronę, nie zapoznawszy się z regulaminem zakładasz kolejne wątki, w dziale giełda wrzucasz rzeczy bez cen...

Zacznij od regulaminu, później znajdziesz wyszukiwarkę, a dalej znajdziesz wszystko, o co pytasz (w tym i w wielu innych wątkach)!
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
jasnoksieznik
Posty: 166
Rejestracja: 26 sie 2011, 21:58

07 gru 2012, 12:51

Prawdopodobnie zle sie domyslasz. Fotele z NBFL mialy czujnik airbag'a.

Afaik w materialowych fotelach (nie wiem, jakie masz) nigdy nie bylo ogrzewania

EDIT: Podgrzewana skora byla tylko jako opcja w Silver Blues
Ruff
Posty: 788
Rejestracja: 19 paź 2011, 16:49
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: KRK

07 gru 2012, 13:21

jasnoksieznik pisze:EDIT: Podgrzewana skora byla tylko jako opcja w Silver Blues


Bez przesady, nie tylko. Np. wersje Sportive tez miały grzane zydle. Tylko coś tych kabli tam masz za dużo. W fotelu kierowcy są dwa przewody (tylko grzanie), a w fotelu pasażera 5 przewodów (dwa od grzania i trzy prawdopodobnie od czujnika zajętości fotela, albo czegoś jeszcze innego).
Pzdr
-----
Ruff
Obrazek
DJ__Alien
Posty: 68
Rejestracja: 07 wrz 2007, 10:56
Lokalizacja: Ostrołęka

07 gru 2012, 17:14

dzieki chlopaki za odpowiedz... wyjalem dzis fotele i juz wiem do czego te wszystkie kable:
w fotelu kierowczy sa 4 - 2 od zasilania mat grzewczych i 2 od czujnika zapiecia pasow
u pasazera natomiast jest 5 - 2 od grzania i 3 od czujnika zajecia miejsca pasazera -tak jak jasnoksieznik powiedzial - od airbaga;)
tylko teraz kolejne pytanie... bo w fotelach najwyrazniej jest termostat ktory po kilku minutach grzania sie wylacza a potem nie chce znow wlaczyc... dopiero jak na kilka chwil odepne zasilanie to wtedy znow zaczyna grzac... zastanawiam sie czy cos jest nie halo czy tak ma byc?
prosilbym o wypowiedz wlascicieli mx5tek z grzanymi fotelami:)
Sebuu
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2011, 15:07
Model: NB
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

07 gru 2012, 17:45

dmk pisze:Wpadasz jak jakiś tajfun na stronę, nie zapoznawszy się z regulaminem zakładasz kolejne wątki, w dziale giełda wrzucasz rzeczy bez cen...

Zacznij od regulaminu, później znajdziesz wyszukiwarkę, a dalej znajdziesz wszystko, o co pytasz (w tym i w wielu innych wątkach)!



Widzę nic innego nie robisz tylko się prujesz o byle głupoty do wszystkich, tylko po co ?
Pozdrawiam i życzę trochę więcej wyrozumiałości bo w ten sposób zrażasz nowych forumowiczów do pisanie czegokolwiek.
NBFLove
sunday_driver
Posty: 232
Rejestracja: 16 sty 2010, 15:03
Model: Inny
Lokalizacja: Wa

07 gru 2012, 18:20

dmk pisze:Wpadasz jak jakiś tajfun na stronę, nie zapoznawszy się z regulaminem zakładasz kolejne wątki, w dziale giełda wrzucasz rzeczy bez cen...

He, to już jakaś tradycja, patrzę fajny wątek, wchodze żeby się czegoś dowiedzieć, a tam dmk jak zwykle...
typ82
Posty: 42
Rejestracja: 07 cze 2007, 9:30
Lokalizacja: Legnica

07 gru 2012, 20:34

Może warto stworzyć nowy dział dla kolegów pokroju DMK…szkoda żeby takie talenty się marnowały;)
Może nie jest szybka ale za to dużo pali
Awatar użytkownika
dmk
Posty: 4572
Rejestracja: 16 sie 2009, 22:19
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom, Recaro
Lokalizacja: Komorniki

07 gru 2012, 22:15

Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

Stanisław Lem

PS Chociażby tutaj: http://forum.mx5klubpolska.pl/viewtopic.php?t=1923&highlight=podgrzewanie
Jest: MX-5 NDRF 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=26399
Była: MX-5 NB 1.8T - viewtopic.php?f=22&t=2932
Była: RX-8 HP - http://forum.rxklub.pl/index.php?/topic ... x-hp-aka-wóz-rodzinny/
Awatar użytkownika
Sigma
Donator
Donator
Posty: 842
Rejestracja: 15 wrz 2010, 19:24
Model: NB FL
Wersja: Unplugged
Lokalizacja: Toruń

08 gru 2012, 23:24

Ruff pisze:
jasnoksieznik pisze:EDIT: Podgrzewana skora byla tylko jako opcja w Silver Blues


Bez przesady, nie tylko. Np. wersje Sportive tez miały grzane zydle.


W NBFL EU skóra była podgrzewana w standardzie. Natomiast w Silver Blues skóra była w opcji - i jak mniemam, to kolega jasnoksieznik miał na myśli :)

DJ__Alien pisze:w fotelach najwyrazniej jest termostat ktory po kilku minutach grzania sie wylacza a potem nie chce znow wlaczyc... dopiero jak na kilka chwil odepne zasilanie to wtedy znow zaczyna grzac... zastanawiam sie czy cos jest nie halo czy tak ma byc?
prosilbym o wypowiedz wlascicieli mx5tek z grzanymi fotelami:)


W sumie nie wiem czy u mnie termostat grzanie odłącza, ale wiem, że jak mam przed sobą 3 godziny trasy i włączę grzanie, to fotel przez 3 godziny jest ciepły :)
Więc jeśli odłącza, to i włącza ponownie :P
"A designer knows he has achieved perfection not when there is nothing left to add, but when there is nothing left to take away." – Antoine de Saint-Exupéry
Obrazek
DJ__Alien
Posty: 68
Rejestracja: 07 wrz 2007, 10:56
Lokalizacja: Ostrołęka

09 gru 2012, 12:25

juz wybadałem chłopaki:)
wszystko gra - termostat wylacza ale za jakis czas jednak znow wlacza grzanie - szalu nie ma - to nie kaloryfer ale podgrzewa na tyle ze skora jest delikatnie ciepla :)
Dorwe gdzies oryginalne przelaczniki i trzeba podlaczyc skoro juz sa takie taboreciki:)
Enduro
Posty: 262
Rejestracja: 26 lut 2012, 13:51
Lokalizacja: wielkopolska/Niemcy

21 gru 2012, 18:20

DJ__Alien pisze:juz wybadałem chłopaki:)
wszystko gra - termostat wylacza ale za jakis czas jednak znow wlacza grzanie ..)

w każdym fotelu z podgrzewaniem jest mata wraz z bimetalowym czujnikiem, który po osiągnieciu odp. temeratury, nagrzewa się, odkształca się i przerywa obwód w celu zapobiegnięciu przegrzaniu/przepaleniu maty..
pozdr.
E
adino1
Donator
Donator
Posty: 859
Rejestracja: 07 lip 2012, 8:44
Model: NC
Wersja: NCEC_R
Lokalizacja: Szczecin

29 sty 2013, 16:24

A ja mam NB przedlifta...wymieniłem fotele ze skórzanych na materiałowe, też na przedliftowe i mam po dwa kable przy każdym fotelu...czy NB posiada już wiązkę jak np. NC i wystarczy zainstalować włączniki, czy raczej to większa rzeźba z wiązką itd? :roll:
Obrazek
seteman
Posty: 238
Rejestracja: 03 sie 2011, 19:03
Lokalizacja: Białystok

29 sty 2013, 17:08

w mojej NB nie było wiązki.. całą trzeba było robic....
adino1
Donator
Donator
Posty: 859
Rejestracja: 07 lip 2012, 8:44
Model: NC
Wersja: NCEC_R
Lokalizacja: Szczecin

29 sty 2013, 17:29

seteman pisze:w mojej NB nie było wiązki.. całą trzeba było robic....


a musiałeś podpinać źródło zasilania pod bezpieczniki, czy jest wyprowadzona kostka?
Obrazek
seteman
Posty: 238
Rejestracja: 03 sie 2011, 19:03
Lokalizacja: Białystok

29 sty 2013, 17:56

adino1 pisze:
seteman pisze:w mojej NB nie było wiązki.. całą trzeba było robic....


a musiałeś podpinać źródło zasilania pod bezpieczniki, czy jest wyprowadzona kostka?


pod bezpieczniki. jak kupiłem ori włącznik to razem z kostką do niego. kiedys gdzies wklejałem rozpiske przewodów włącznika.
ODPOWIEDZ