Tour de France lipiec 2021

Dział dedykowany wszelkim wyjazdom w krajou jak i za granicę. Najlepsze trasy, miejsca, porady i rekomendacje.

Moderatorzy: nick.es, Moderatorzy

Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

30 cze 2021, 11:06

Cześć,

w dniach 17-25 lipca (ew. wyjazd 16-ego w piątek) jedziemy samochodami w Alpy. Do Francji. Tam jest najfajniej. Najlepsze winkle i zajebiste widoki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na razie covidovo wygląda spokojnie ale też dlatego termin nie bardzo odległy. Wymagane podwójne zaszczepienie i paszport covidovy.

Na razie są dwa auta:
Mercedes 500SL, V8 4973 cm³, 326 KM, klasyk w najczystszej postaci oraz moje BMW Z4 35is, R6 2979 cm³, 340 KM. Oba “bez dachu”.

Poniżej mapki zaplanowanej trasy oraz linki do najlepszych miejsc. Dojazd do Alp Nadmorskich nad Monaco przez Niemcy, Szwajcarie i Włochy przez przełęcze Furka i Gottarda, potem najlepszymi dróżkami Alp na północ po stronie francuskiej pod Mont Blanc i powrót przez przełęcz St. Bernarda przez Szwajcarię i Niemcy.
Alpy Nadmorskie to trasy Rajdów Monte Carlo, dróżki są zajebiste.
Alpy po stronie francuskiej zjeździłem trzy razy, raz Superbem i dwa razy Mazdą MX-5. Nie ma lepszych dróżek w Europie z taką adrenaliną i widokami. Alpy we Włoszech czy w Austrii nie mają nawet startu.


Długośc wypadu to tydzien z dwoma weekendami czyli 9 dni. Spanie w hotelikach czy pensjonatach po drodze gdzie nam się zachce i booking.com znajdzie. Do tego winko, piwko, co kto zyczy :). Nocleg w granicach 200 zł za pokój dwuosobowy. Razem do zrobienia z Warszawy ok. 4200 km, z tego ok. 1000 km po drogach górskich, reszta to doloty po autostradach.

Jesli chcecie się dołączyć zapraszamy. Bezdaszniki preferowane, tradycyjne akceptowane :).

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Tutaj linki do najciekawszych miejsc:


https://www.cartrip.pl/poczuj-sie-jak-n ... nte-carlo/

https://www.cartrip.pl/najwyzsza-droga- ... a-bonette/

https://www.cartrip.pl/dwa-swiaty-na-pr ... d-i-agnel/

https://www.cartrip.pl/przelecz-col-de-liseran/

https://www.cartrip.pl/mala-przelecz-swietego-bernarda/

https://www.cartrip.pl/wielka-przelecz- ... -bernarda/

https://www.cartrip.pl/sladami-jamesa-bonda-furka-pass/

https://www.cartrip.pl/tunel-du-mont-bl ... w-talonie/

https://www.cartrip.pl/odcinki-specjaln ... remo-cz-1/

https://www.cartrip.pl/odcinki-specjaln ... emo-cz-ii/

https://www.cartrip.pl/wokol-jeziora-maggiore/



Kontakt na priva lub 502555936.

Pozdro
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2628
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

30 cze 2021, 11:41

Będziecie już w pobliżu to popełnijcie ten grzech i przejedźcie się.....
a później napiszcie czy tymi "krowami" ( :ryjezesmiechu: tylko bez urazy proszę :ryjezesmiechu: ) zmieściliście się w zakrętach..... ha ha ha ah ah ah ah ha,
Ja już swoje doświadczenie mam......

https://goo.gl/maps/eEjiayPZmx9wd7ve6

My będziemy tydzień po Was.....
To jest odcinek Tour de France
Załączniki
Lacets de Montvernier.jpg
Lacets de Montvernier.jpg (219.85 KiB) Przejrzano 3989 razy
Lacets de Montvernier 1.jpg
Lacets de Montvernier 1.jpg (756.38 KiB) Przejrzano 3989 razy
Awatar użytkownika
Peecer
Donator
Donator
Posty: 2628
Rejestracja: 23 lut 2014, 23:23
Model: ND
Wersja: 100th Anniversary
Lokalizacja: Kętrzyn - Toruń

30 cze 2021, 11:48

I zapomniałem jeszcze - rzut beretem od Monako - wręcz obowiązkowo - Rozległy park krajobrazowy obejmujący jezioro St. Croix, słynne wąwozy du Verdun i wiele innych atrakcji.

https://goo.gl/maps/RYSF1y8kGNXrdeaq7

Cytuje:
Kanion Verdon (Gorges du Verdon) nazywany też Wielkim Kanionem Verdon (Grand Canyon du Verdon) leży na terenie Prowansji, ale z Nicei to tylko 2 godziny drogi samochodem. Będąc na Lazurowym Wybrzeżu i mając w dyspozycji auto zdecydowanie warto przeznaczyć dzień na objechanie kanionu Verdon. Jest to jeden z najwspanialszych tworów natury we Francji i zapewne całej Europie. Jeśli nie masz auta, sprawdź wypożyczalnie samochodów w Nicei i innych miastach.
https://lazurowyprzewodnik.pl/wielki-kanion-verdon/

Bardzo szczerze polecam - warto poświęcić nawet dzień cały.
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

30 cze 2021, 12:10

Peecer pisze:
30 cze 2021, 11:41
Będziecie już w pobliżu to popełnijcie ten grzech i przejedźcie się.....
a później napiszcie czy tymi "krowami" ( :ryjezesmiechu: tylko bez urazy proszę :ryjezesmiechu: ) zmieściliście się w zakrętach..... ha ha ha ah ah ah ah ha,
Ja już swoje doświadczenie mam......

https://goo.gl/maps/eEjiayPZmx9wd7ve6

My będziemy tydzień po Was.....
To jest odcinek Tour de France
Ho, ho, ho ... zajebiste, dłączam do trasy.

:)
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

30 cze 2021, 15:35

"dodaj do ulubionych"

(proszę o wyczerpującą relację, przeczytam, jak się wysoki sezon w mojej pracy skończy :| )
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
mareknc
Posty: 32
Rejestracja: 10 cze 2021, 12:24
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Nad Bałtykiem

08 lip 2021, 22:34

Jak już Furka Pass, to koniecznie też Grimsel i Susten ;)
I koniecznie jak najwięcej przełęczy na Route des Grandes Alpes, do dziś nie wiem która przełęcz lepsza ;)

Być obok Monako i nie przejechać się trasą toru F1 i tunelem F1 ? obowiązkowo. Do tego koniecznie wjazd na Tete de Chien - skała 500m nad Monako, z bajkowym widokiem na całe państwo i morze.
Tu może znajdziesz jakieś inspiracje - kilka lat temu byłem na dużym tripie Nissanem 350Z aż za Neapol, ale po drodze przejechaliśmy 15 dużych przełęczy plus trochę mniejszych nie odnotowanych na filmie (filmiki składał mój kolega z którym byłem tam)

Susten Pass 2264 m
Grimsel Pass 2165 m
Furka Pass 2429 m
Colle del Nivolet 2641 m
ROUTE DES GRANDES ALPES (9 przełęczy):
- Col du Petit Saint-Bernard 2188 m
- Col de l'Iseran 2770 m
- Col du Galibier 2645 m
- Col du Lautaret 2058 m
- Col d'Izoard 2361 m
- Col Agnel 2744 m
- Col de Vars 2108 m
- Cime de la Bonette 2802 m
- Col de Turini 1607 m

Gavia Pass 2621 m
Stelvio Pass 2757 m

https://youtu.be/MkgK51u5EfM


a dwa lata temu za to polatałem po okolicach Monako i przemierzyłem kanion Verdun z obu stron i kilka przełęczy Alpejskich Mercedesem C63 AMG W204 plus pływałem po nim kajakiem. Oczywiście w tunelach Monako była muzyka V8 do odcięcia.

https://youtu.be/YoywF7609uc
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

12 lip 2021, 16:07

mareknc pisze:
08 lip 2021, 22:34
Jak już Furka Pass, to koniecznie też Grimsel i Susten ;)
Grimsel zrobimy koniecznie, Susten jak starczy czasu. Wolę zrobić Gottarda w obie strony :mrgreen: , po kosteczce oczywiście :kciuk: .

Jak sie uda to plan na Szwajcarię jest taki:

Obrazek

500 km w jeden dzień to będzie wyzwanie.
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

12 lip 2021, 16:15

mareknc pisze:
08 lip 2021, 22:34

Być obok Monako i nie przejechać się trasą toru F1 i tunelem F1 ? obowiązkowo. Do tego koniecznie wjazd na Tete de Chien - skała 500m nad Monako, z bajkowym widokiem na całe państwo i morze.
Tam już byłem dwa razy Miatą. Starczy.

Za to objedziemy wszystkie górskie trasy nad Niceą i Monaco, te gdzie odbywają się Rajdy Monte Carlo. Włącznie z wjazdem z Włoch do Francji do Tende nie przez tunel (remont) tylko przez przełęcz. Do tego jakieś ostrygi w Nicei, znam miejsce. Mamy na to przewidziane dwa dni.

Potem drogą wielkich przełęczy pod Mont Blanc. Ta drogę zrobiłem już trzy razy, będzie czwarty porządnymi autami :) z dołożeniem Col Agnel bo tam nie byłem bo to na granicy z Włochami i było nie po drodze.

Na Colle del Nivolet nie będzie czasu bo tam sie nie dojedzie ani z Francji ani z Doliny Aosty, tylko z Turynu. Za mało czasu. To extra 200km do mojej trasy na przelot Włoch, zobaczymy jak będziemy na obwodnicy Turynu.
Ostatnio zmieniony 12 lip 2021, 16:45 przez pmcomp, łącznie zmieniany 1 raz.
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

12 lip 2021, 16:26

mareknc pisze:
08 lip 2021, 22:34

Gavia Pass 2621 m
Stelvio Pass 2757 m
Stelvio byłem juz cztery razy, dośc bo tam jak na Marszałkowskiej. Raz jechałem trzy auta za ślubną limuzyną, była zabawa :ryjezesmiechu: .

Gavia to najlepsza jezdna i najszybsza przełęcz jaką znam, byłem trzy razy i chętnie wybrałbym sie jeszcze kolejnych kilka. Ale to ma być Tour de France, a nie Tour de Italy ;) .

Pozdro
Ostatnio zmieniony 12 lip 2021, 17:12 przez pmcomp, łącznie zmieniany 1 raz.
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

12 lip 2021, 16:41

To miejsce jest obowiązkowe na naszej trasie:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

:diablo:
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

12 lip 2021, 16:47

W piatek po południu wyjazd do Zgorzelca, tam nocleg.
Sobota rano kierunek do niemieckiego Lindau nad Jeziorem Bodeńskim.
Niedziela wielkie przełęcze szwajcarskie, patrz powyżej.
Poniedziałek to dolot nad Lazurowe Wybrzeże i Alpy Nadmorskie. I tam rozpoczyna się Tour de France 2021 :winner: :

Obrazek

Obrazek



V8 vs. R6 biturbo
5l vs. 3l
326 KM vs. 340 KM
...

:senkju: :mrgreen: :omgomg:
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
mareknc
Posty: 32
Rejestracja: 10 cze 2021, 12:24
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Nad Bałtykiem

12 lip 2021, 18:27

pmcomp pisze:
12 lip 2021, 16:15


Na Colle del Nivolet nie będzie czasu bo tam sie nie dojedzie ani z Francji ani z Doliny Aosty, tylko z Turynu. Za mało czasu. To extra 200km do mojej trasy na przelot Włoch, zobaczymy jak będziemy na obwodnicy Turynu.
szkoda, bo Colle del Nivolet jest niesamowite - zero ruchu, i jedyna przełęcz na której mieliśmy 2 metry śniegu i wydrążony w tym przejazd. Mega klimat na długim dojeździe do przełęczy. Plus świstaki pozujące do zdjęć i kozice górskie - na innych przełęczach ich nie spotkalismy. Z kolei na Col de la Bonette było gradobicie i 1cm lodu na drodze, temperatura 1 stopień.
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

13 lip 2021, 10:25

mareknc pisze:
12 lip 2021, 18:27
pmcomp pisze:
12 lip 2021, 16:15


Na Colle del Nivolet nie będzie czasu bo tam sie nie dojedzie ani z Francji ani z Doliny Aosty, tylko z Turynu. Za mało czasu. To extra 200km do mojej trasy na przelot Włoch, zobaczymy jak będziemy na obwodnicy Turynu.
szkoda, bo Colle del Nivolet jest niesamowite - zero ruchu, i jedyna przełęcz na której mieliśmy 2 metry śniegu i wydrążony w tym przejazd. Mega klimat na długim dojeździe do przełęczy. Plus świstaki pozujące do zdjęć i kozice górskie - na innych przełęczach ich nie spotkalismy. Z kolei na Col de la Bonette było gradobicie i 1cm lodu na drodze, temperatura 1 stopień.
Jeszcze zobaczymy.

A kiedy byliście na Col de la Bonette? Zawsze bywam tam w lipcu czy sierpniu i zawsze góra jest czarna, a nie biała :lol: .
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
mareknc
Posty: 32
Rejestracja: 10 cze 2021, 12:24
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Nad Bałtykiem

13 lip 2021, 10:40

Na Col de la Bonette byłem ok. 20 czerwca, a jeszcze dodatkowo w tej temperaturze wszedłem na punkt widokowy na górze na 2862m (60 metrów ponad drogą). Oczywiście nie miałem zimowych ciuchów :D
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

13 lip 2021, 13:22

Cholerka, pogoda w Szwajcarii zmienia się jak w kalejdoskopie.

Dzisiaj drogi na wszystkie przełęcze w okolicach Furka pozamykane. Najprawdopodobniej z powodu ulewnego deszczu.

Ale kostka na Przełęcz Gottarda od południa od strony autostrady przejezdna.
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
mareknc
Posty: 32
Rejestracja: 10 cze 2021, 12:24
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Nad Bałtykiem

13 lip 2021, 20:53

pmcomp pisze:
13 lip 2021, 13:22
Cholerka, pogoda w Szwajcarii zmienia się jak w kalejdoskopie.
uroki Alp ;) po przeżyciu gradobicia na Col de la Bonette rozmawiałem później z pewną rezydentką Monako (aktualnie jeździ Bentleyem Conti, Ferrari i Mercedesem G63 i Smartem ;) ) to stwierdziła, że to jest bardzo nierozsądne jechać w czerwcu na wysokie przełęcze bez łańcuchów w bagazniku, bo się można mocno zaskoczyć.

Np w jednym roku na Stelvio było 10 stopni i śnieg, a koledzy na rowerach rok później w tym samym czasie mieli 25 stopni i zero śniegu.

Ostatnio połowie lipca na relatywnie niskiej San Bernardino było 10 stopni ;) (na tym drugim filmie który wrzucałem)
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

14 lip 2021, 11:10

Na szczescie burza na Szwajcaria juz przeszla i przelecze obok Gottarda sa otwarte. Na niedziele zapowiadaja w granicach 23 stopni. Bedzie super 😎👍
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

23 lip 2021, 9:50

Wszystkie szwajcarskie przełecze objezdzone.

Granica Wlochy-Francja przez tunel Panice Sottana do Tende zamknieta bo tunel w remoncie. Chcielismy sie przedostać przez przełęcz i dojechalismy do Chalet le Marmotte. Niestety na tym sie skonczylo poniewaz asfalt jest tylko od strony włoskie i przechodzi w szuter po stronie francuskiej.
Musielismy sie cofnąć i skorzystać z przełeczy Col de la Lombarde. Rewelacja !!! Od strony wloskiej baaardzo wąska asfaltowa trasa o dobrej nawierzchni. Wije się i kręci jak wąż. Duze przewyzszenie. Do Francji wpada sie do stacji narciarskiej Isola 2000 i stamtad zjazd do Isola jest bardzo szerokim asfaltem. Przejazd z Isola do Saint Martin Vesube to adrenalina i czysta przyjemność. Jechalismy ok 19-ej, bylo pusto i szybko. A Saint Martin Vesube po zeszlorocznej pazdziernikowej deszczowej rzecznej demolce to obraz nedzy i rozpaczy. To co wyprawiala woda w korycie rzeki Vesube to czysty disaster. Jechalismy Mizią ta drogą z 8 lat temu i droga byla podmyta i naprawiana. Szuter i 20 km/h. Ale teraz polynelo z woda duzo dróg, domów i samochodow. I mnostwo podmytych obsuwisk. Jak wroce to zamieszcze zdjecia.
A ostatnie dwa dni to objazdy po goracych francuskich sciezkach nad Monaco i Niceą. Super !!! Szczegolnie kolko z Contes do Luceram. Czulem sie jak na Rajdzie Monte Carlo. To jezdnie najlepsze drozki w Alpach ever.

Pozdro
Ostatnio zmieniony 24 lip 2021, 6:58 przez pmcomp, łącznie zmieniany 1 raz.
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

23 lip 2021, 12:53

Wracaj i wrzucaj zdjęcia, bo wygląda na to, że Ci, co planowali urlopy na wrzesień, to już sobie mogą nie pośmigać za granicą :(
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

27 lip 2021, 21:12

Juz wrocilismy. Pękło 5300 km :) .

Zdecydowanie najlepsza przełecz to Col Agnel czyli przejście graniczne Francja Wlochy. My zaliczylismy strone od Francji na przełęcz i z powrotem. Fantastyczne jezdnie zakrety i dlugie, bardzo szybki proste.
Dolot do przełeczy to znakomite szerokie i bardzo szybkie proste i zawijasy z nowa nawierzchnia drogi D902 z Guilestre do skrzyzowanie z droga D947. Potem trzeba uważać po stoją z laserem albo stawiaja auto z fotopułapka na 50-e w wiosce. Prawdziwa zabawa zaczyna sie od drogi D205 przechodzacej w D205T.

Wczesniej byla slawna i jak zwykle znakomita Col de la Bonette (zrobiłem sobie video z jazdy dookoła szczytu) i potem nic nie warta Col de Vars. A pomiedzy jak zwykle Barcenolette gdzie nocowalismy. A rano w lekkiej mrzawce wizyta na 140-o letnim mostku z jakims ze 100 metrów widokiem w dól za miejscowoscia Saint Paul. Nazywa sie to to Pont Du Chatelet przy drodze D25.

Oczywiście nie moglo zabrakonac Col d’Izoard z pustynnymi kamiennymi klimatami Casse Deserte.

Potem za Briancon znakomita Col Galibier gdzie na podjezdzie widzielismy świstaka spaslaka przebiegajacego przez jezdnie i malutka Col Telegraphe.

Na rowerowe serpentynki Lacets de Montvernier juz nie pojechaliśmy. Bylo za pozno, musielismy gdzies przenocowac bo i tak plan nocelgu w Aoscie sie wczesniej zawalil. pojechalismy na fantastyczna Col de I’Iseran o tak chujowej nawierzcni ze az strach (asfalt w super kondycji tylko nierowno i trzęslo jak na wozie drabińiastym) i zjazd do Val d’Isere. Nocowalismy w Tigness nad zapora gdzie bylo bardzo malo wody.

Rano przejazd droga D84 na dojazd do małego Sw. Bernarda, ktory nudny jak zwykle. A potem … stwiedzilem, ze chce obejrzec Matternhorna od strony wloskiej. Kiedys bylem od szwajcarskiej ale odpuscilem bo tam trzeba poswiecic z pol dnia na parkowanie, dojechanie, dojscie itp. A tu podjechalismy do miejscowosci Breuil Cervinia. Cervinia to wloska nazwa Matterhorna. Juz na malym Bernardzie byly chmury i Mont Blanc nie bylo. I mialem zle przeczucia. Wjechalismy do narciarskiej miejscowosci w chmurach. I …. nagle z chmur wylonil sie czubek Matterhorna. :mrgreen: . Zrobilismy zdjecia, film i po 5 minutach gora znikła. Cud :winner: . Zajebiscie.

Potem wjazd na Sw. Bernarda, Z jazdy Miatą pamietam ja jako nudną. Blad. Podjazd z Wloch jest wspanialy z nowym asfaltem. Kielbasy juz ze starym ale droga w fantastycznej kondycji, Na wierzcholku nuda ale na zjezdzie do Szwajcarii dalem w palnik :ryjezesmiechu: . A z do klopotow … ale po kolei.

Cale Alpy we Francji poczawszy od drozek Rajdow Monte Carlo odwazylem sie jezdzic na Sport+. Skrzynia zmienia biegi najszybciej a silnik momentalnie wkreca sie na najwyzsze obroty. Do tej pory balem sie wylaczenia kontroli trakcji w tym trybie ale … auto prowadzilo sie dokladnie tak samo jak po sznurku w trybie sport. BTW na wiosne wywalilem olej Castrola zamieniajac go na Shella, oczywiscie w specyfikacji dla BMW. I sprawdzajac poziom na przeleczach w Szwajcarii i poczatek we Francji zezarl mi ok 200 ml. Super. Do czau przejscia na Sport+. Na zjezdzie ze Sw. Bernardda, juz w tunelu zapalil mi sie czerwony wykrzyknik. Do tej pory bywalo tylko zolte ostrzezenie o niskim poziomie. Malo sie nie zesralem ze strachu, Przewalilem na tryb Normal, 50 km/h i … znalazlem w tym azurowym tunelu dziure gdzie momentalnie zjechalem. Wylaczenie silnika, dolewka 1l, start i … czekam na pomiar poziomu. Po paru minutach odczyt i ulga … poziom na max. kresce, a nie np. w polowie. Oznaczalo to, ze nie zazarl ponizej poziomu min. :senkju: . Cala droge do Polski co 100 km sprawdzalem poziom. Ani drgnal … ciagle na max. :D . Silnik ocalal, a dostal w doope porzadnie. Jak zabawa to zabawa. Albo jak mawiała Karolina jest ryzyko jest przyjemnosc :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu: :ryjezesmiechu: .

Foto i videorelacja jak obrobie material.

Pozdro
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
dudek_t
Posty: 424
Rejestracja: 20 kwie 2018, 7:31
Model: ND
Lokalizacja: Bielsk Podlaski

28 lip 2021, 10:31

Już się nie mogę doczekać zdjęć i filmów. Dziękujemy za opis i rozpisanie. W przyszłym roku atakuje.
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

29 lip 2021, 18:04

mareknc pisze:
08 lip 2021, 22:34

a dwa lata temu za to polatałem po okolicach Monako i przemierzyłem kanion Verdun z obu stron i kilka przełęczy Alpejskich Mercedesem C63 AMG W204 plus pływałem po nim kajakiem. Oczywiście w tunelach Monako była muzyka V8 do odcięcia.

https://youtu.be/YoywF7609uc
3:00 - co to za trasa / lokalizacja? :shock:
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
mareknc
Posty: 32
Rejestracja: 10 cze 2021, 12:24
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Nad Bałtykiem

30 lip 2021, 10:55

Dżunior pisze:
29 lip 2021, 18:04


3:00 - co to za trasa / lokalizacja? :shock:
Północna trasa wzdłuż kanionu Verdon. Polecam przejechać jedną i drugą stroną, tylko trzeba pamiętać, że droga po północnej stronie jest w części jednokierunkowa (co sprzyja pokonywaniu serpentyn :P)

a na filmiku to jest dokładnie ten punkt:

https://goo.gl/maps/yb8bvCXoZexYc5hM9
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

30 lip 2021, 12:49

Na początek na zachętę dwa filmiki z Tremoli:

https://www.youtube.com/watch?v=YZbRV5xQJLo

https://www.youtube.com/watch?v=-fmyj-dX1kM

Cały zjazd kiełbasami po włoskiej stronie mamy też nakręcony kamerą 3D. Jak dostane to zamieszczę.
Było szybko i grubo ... dwa razy w dół i raz w górę :mrgreen: .
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

30 lip 2021, 12:55

No to po kolei. Dojazdy niemieckimi i szwajcarskimi autostradami pominę. Najważniejsze jest przekraczać granicę w niemieckim Lindau aby zatankować tanio w austriackiej Bregencji. A potem juz dolot autostradą na szwajcarskie wielkie przełęcze.

Tak wyglądał przejazd nimi:

Obrazek

Były to, ze skrótowym opisem:

Susten Pass - moim zdaniem najlepsza i najciekawsza. Pusto i jezdnie znakomicie
Grimsel Pass - coś jak Hoch Alpen Strasse w Austrii albo Gondo-Simplon. Duzy ruch, mnóstwo motocykli. Jezdnie słabo, widokowo rewelacja
Furka Pass - tym razem się zawiodłem. Tłoczno.
San Gottard Pass - kostka jak zwykle super
Della Novena Pass - tym razem jezdnie byłem zachwycony. Fakt, że jechałem ze wchodu na zachód
Gondo - Simplon Pass - graniczna przejazdówka ze wspaniałymi widokami.

Całe sześć sztuk !!! :winner: :winner: :winner:


Dolot w Szwajcarii: (każdy musi mieć swoją nalepkę :ryjezesmiechu: . Porównajcie szybe mojego auta teraz i po zakończeniu touru)

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Susten Pass


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Grimsel Pass

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

https://imagizer.imageshack.com/img922/4623/FyZQD5.jpg[/img]

Obrazek



Furka Pass

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



San Gottard Pass

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Della Novena Pass

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Gondo - Simplon Pass

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Na koniec dnia przyszedł czas na nocleg w malutkiej, włoskiej wiosce w Alpach w San Lorenzo.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Nastepnego dnia nastąpił zjazd z wioski gdzie znaleźliśmy taką oto perełkę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio zmieniony 30 lip 2021, 14:29 przez pmcomp, łącznie zmieniany 5 razy.
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

30 lip 2021, 14:02

Kolejny dzień zaczął się bardzo przyjemnym zjazdem z włoskiej wioski:


https://www.youtube.com/watch?v=V6l1pVMZ-XA


Nie jest łatwo prowadzić auto jedną ręka, a drugą kręcić iphonem. Szczególnie w takich warunkach. Ale czegoż nie zrobi się dla dobrego ujęcia :ryjezesmiechu: .



Niedługo o dolocie do Alp Nadmorskich i przeprawie przez nie z Włoch do Francji, co okazało sie wcale nie takie proste :)
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
mareknc
Posty: 32
Rejestracja: 10 cze 2021, 12:24
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Nad Bałtykiem

30 lip 2021, 15:31

Super fotki, czekam na ciąg dalszy ;)
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

31 lip 2021, 8:35

Dzisiaj o przeprawie przez Włochy do Alp Nadmorskich we Francji. Do zrobienia było kilkaset kilometrów po autostradach. Poza tym ze wzgledów czasowych musielismy odpuścić Colle del Nivolet. Dojazd z Turynu ok. 200 km i powrót tą sama drogą. Inaczej się nie da. A tam trzeba posiedziec, pospacerować, pobyć. Kozice i świstaki muszą poczekac do kolejnego wyjazdu.

Kierunek Nicea.

To przed samymi Alpami:

Obrazek

To tez nie było takie proste ponieważ tunel Panice Soprana - Tende jest zamknięty. W związku z tym ruszylismy na przełęcz nad tunelem, która nazywa się ...

Col de Tende

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


A to wyjazd na francuską drogę. Znaki 4x4 pokazują że to nie jest dobry pomysł dla naszych bolidów. I jak się okazało po francuskiej stronie jest ... szuterek.

Obrazek


Zrobiliśmy tył zwrot i pojechaliśmy nazad w dół:

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Jak sie okazało to był widokowy i jezdny strzał w 10-ke bo trafiliśmy, nadkładając ok. 150 km, na

Col de la Lombarde

Od strony włoskiej wąska wijąca się jak wąż dróżka. Super nawierzchnia co we Włoszech jest rzadkością. Przepiękne widoki i całkowicie ... pusto. Rewelacja. Ta przełęcz jest na pewno w pierwszej trójce wyprawy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Zjazd na francuska stronę już szeroko, a od narciarskiej stacji Isola 2000 (polecam na białe szaleństwa, chyba najbliższe prawdziwe narty z Nicei dokąd lata z Polski LOT) szerokimi zakosami:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



A potem dróżkami M2205 z Isola przez rewelacyjną, super kręta i szybką (REWELACJA !!!) M2565 do Saint-Martin Vesubie i potem do uroczej wioski wioski Belvedere gdzie mieliśmy nocleg. Niestety bez kolacji bo w poniedziałek ok. 20-ej knajpa była już zamknieta.
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
Awatar użytkownika
pmcomp
Posty: 2563
Rejestracja: 12 sty 2009, 21:23
Model: Inny
Wersja: BMW Z4 35is
Lokalizacja: wieś pod Warsiawą

31 lip 2021, 9:25

Ponieważ jeździliśmy w górach w oddzielnym poście pokażę Wam co w tych górach potrafi zrobić woda.

Jest sobie takie małe miasteczko Saint-Martin Vesubie, które odwiedziłem Miatą kilka lat temu. Wtedy jadąc z dołu do góry czyli z Nicei na północ. Pamietam jak dzis jak woda koryta rzeki Vesubie zmyła część drogi i przez kilka kilometrów jechalismy ubitym tłuczniem pewnie ze 20 km/h żeby nie rozwalić zawieszenia. A wokół pracowały cięzkie maszyny drogowe i leciała kipiel Vesubie.

Na kolejnych zdjęciach zobaczycie co Vesubie i jej malutkie dopływy zrobiły z nadrzecznej części miasteczka w kilkanaście godzin w październiku 2020. Zgineło kilka osób. Woda szła całą szerokością doliny.
Część zdjęć jest z naszej jazdy, część zrobiłem przyjechawszy tam nastepnego dnia.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
pmcomp

(BMW Z4 E89 35is)
ODPOWIEDZ