Bałkany 06.2024

bałkańskie winkle + chill

Dział dedykowany wszelkim wyjazdom w krajou jak i za granicę. Najlepsze trasy, miejsca, porady i rekomendacje.

Moderatorzy: nick.es, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Morfi
Donator
Donator
Posty: 1708
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:56
Model: NA
Wersja: 1.8 vvt
Lokalizacja: Wrocław

24 maja 2024, 14:10

Od dawna chodził za mną wypad miatą na bałkańskie drogi. W zeszłym roku Loukas tam był swoją NB a teraz wraz z Anią jedziemy Morfim. Jako że mają to być wakacje dla nas więc na miejscu pokręcimy się trochę po górach Macedonii Płn i Czarnogórze. Chill będzie głównie w Ochrydzie i Ulcinj. Poniżej mapka poglądowa bałkańskiego wypadu.
Bałkany - trasa.jpg
Bałkany - trasa.jpg (192.87 KiB) Przejrzano 238 razy
Drogę powrotną zaplanowałem przez Makarską Riwierę. Chorwacja nas nie pociąga ale zawsze chciałem przejechać się drogą wzdłuż wybrzeża.
Podobnie jak z wypadu do Rumunii tak i teraz postaram się zdawać codzienne relacje.
Jeśli ktoś ma jakieś podpowiedzi odnośnie dróg, zwiedzania itp. to chętnie skorzystamy.
montego blue ze "świnką w środku", wersja kanadyjska
NAFL 1,8L
michan
Donator
Donator
Posty: 681
Rejestracja: 10 lip 2012, 19:43
Lokalizacja: Marki

27 maja 2024, 22:57

Pogadaj z Vorcikiem, w zeszłym roku objechał po Rumunii.
Awatar użytkownika
Morfi
Donator
Donator
Posty: 1708
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:56
Model: NA
Wersja: 1.8 vvt
Lokalizacja: Wrocław

05 cze 2024, 10:48

Wrzucam powoli relację pisząc na smartfonie. Pierwszy dzień to przejazd z PL na nocleg w Szeged. Jechaliśmy trasą bez opłat: https://maps.app.goo.gl/ztTmsorKnTHnHPnU8?g_st=ac
Następnie już z winietą na Węgry do samego Szeged: https://maps.app.goo.gl/YANkfH1m7ghy7d9u9?g_st=ac
Zdecydowaliśmy się na nocleg w Szeged ze względu na niewiadomy czas oczekiwania na granicy HU-SRB.
Jeśli chodzi o jakość dróg to trasa przez Słowację była OK za wyjątkiem ostatniego odcinka (ok. 10km) przed granicą z HU. Później już autostrada na Węgrzech. Jadąc przez Węgry można docenić jakość polskich autostrad.

Wysłane z mojego XQ-AS52 przy użyciu Tapatalka

montego blue ze "świnką w środku", wersja kanadyjska
NAFL 1,8L
Awatar użytkownika
Morfi
Donator
Donator
Posty: 1708
Rejestracja: 11 lut 2012, 16:56
Model: NA
Wersja: 1.8 vvt
Lokalizacja: Wrocław

05 cze 2024, 11:04

Dzień drugi
Trasa: https://maps.app.goo.gl/z1p8URdnn36yaY287?g_st=ac
Granicę HU-SRB przekraczamy w Bajmok. Dlaczego tu? Loukas polecił mam to przejście i faktycznie było błyskawicznie. Gdy dojechaliśmy były przed nami tylko dwa auta. Przejście pokonaliśmy w 5min. W przeciwnym kierunku stała kolejka ok. 100 aut. To wracający z Turcji Niemcy. Wyobrażam sobie coś się musiało dziać na przejściu w Reszke jeśli tutaj było tyle aut.
Przejazd przez Serbię bez problemów. Za autostradę płaciliśmy kartą Revoult bez żadnych problemów.
Druga granica SRB-NMK to oczekiwanie ok 45min. Były cztery pasy do odprawy. Potem NMK i płatna autostrada po ok 60MKD. Płaciliśmy kartą Revoult bez problemu.
Dojechaliśmy do hotelu ok. 17:00. Mieliśmy miejsce na parkingu przed hotelem bo do parkingu podziemnego nie dałoby się wjechać - zawisłbym na podłużnicach.
Wieczór spędzony na zwiedzaniu Starego Miasta i nowej części Skopje.


Wysłane z mojego XQ-AS52 przy użyciu Tapatalka

montego blue ze "świnką w środku", wersja kanadyjska
NAFL 1,8L
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4621
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

05 cze 2024, 15:10


Morfi pisze: Później już autostrada na Węgrzech. Jadąc przez Węgry można docenić jakość polskich autostrad.
A ja przeciwnie lubię węgierskie autostrady. System płatności mają jednolity i wjeżdża się na nie bez 3 rond i agrafek :kciuk:



powered by RomDrop :-D

pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC 2.5 RomDrop , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko 2.5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
ODPOWIEDZ