[ZG] Wiatrołap do NC

Moderator: Moderatorzy

rac000n
Posty: 155
Rejestracja: 23 paź 2020, 13:23
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: WWW

13 maja 2022, 9:08

Hej,

Ruszam z kolejną partią wiatrołapów do NC, część z Was kojarzy temat z działu technicznego, a część z Was nawet ma już swoje egzemplarze :D

W skrócie:
  • Znacznie ogranicza powiewy wiatru :winner: i nie przeszkadza w lusterku środkowym
  • Pasuje do NC soft top i PRHT - jest na tyle wysoki, żeby minął się z klamrą dachu od PRHT
  • W NC soft top nadal można zamknąć dach bez wysiadania - wymaga to nieco więcej gimnastyki, albo wstępnego podniesienia dachu lewą ręką, ale da się :)
  • Prosty montaż - jedyna modyfikacja to delikatne podcięcie przednich osłon rollbara - pilnik lub dremel
  • Jest obustronnie oklejony folią PPF Xpel Ultimate Plus ciętą z plotera, to folia samolecząca, pod wpływem ciepła / słońca znikają rysy i uszkodzenia, a sama folia nie żółknie od słońca, co zdarza się po czasie nawet w przypadku lepszych folii od 3M'a. Można go zamówić w wersji bez folii PPF, ale poliwęglan się łatwo rysuje, więc polecam z folią. Folia ma widoczną morkę (faktura skóry pomarańczy), więc nie widać przez nią idealnie jak przez okulary, ale
Zdjęcia:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Cena:
- wersja oklejana PPF - 390 PLN + 15 paczkomat lub odbiór osobisty w Krakowie lub na jakimś zlocie ;)
- wersja bez PPF - 290 PLN + 15 paczkomat

Dostępność:
Będę zamawiał części na 15 sztuk, będą gotowe na 03.06, możliwe że wcześniej, ale bywają poślizgi z dostawcami. ;)

Chętnych proszę o wpisywanie się pod postem ;) płatność przy wysyłce lub odbiorze osobistym.
Awatar użytkownika
byebye
Donator
Donator
Posty: 61
Rejestracja: 22 wrz 2020, 15:20
Model: NC
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Krzeszowice

13 maja 2022, 11:11

Jestem chętny! Pisałem już PW, ale na wszelki wypadek wpiszę się też tutaj ;)
Awatar użytkownika
dark_knight
Posty: 501
Rejestracja: 03 lis 2010, 9:47
Model: NC FL
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Wwa

13 maja 2022, 11:12

ja bym się pisał na sztukę, tylko zastanawiam się z folią czy bez, a ta folia może być lekko przyciemniająca czy tylko ppf?
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

16 maja 2022, 19:03

dark_knight pisze:
13 maja 2022, 11:12
ja bym się pisał na sztukę, tylko zastanawiam się z folią czy bez, a ta folia może być lekko przyciemniająca czy tylko ppf?
Jako ze oklejanie ich to trochę moja brocha to się wypowiem.
Można by się zastanowić nad użyciem folii do przyciemniania szyb ale wtedy będzie cięta z ręki wiec krawędzie idealne nie będą. Sprawdzę czy ploter wytnie folie do szyb ładnie. w takiej opcji proponuje od wewnatrz folia przyciemniająca od zewnątrz xpel

EDIT
Folia do szyb nie chwyci trzeba używać specjalną do poliwenglanu i jej cena niestety może być wysoka. Jak będziesz zdecydowany na zakup wycenimy jaki będzie koszt wyklejenia
Awatar użytkownika
niezalogowany
Posty: 252
Rejestracja: 17 lut 2021, 20:40
Model: NC
Wersja: szybki ponton
Lokalizacja: Wrocław

16 maja 2022, 20:43

W sumie to nie chciałem uzewnętrzniać się publicznie (choć z drugiej strony, czy nie od tego jest forum?), ale skoro @rac000n troszkę mnie olewa (na forum widać czy wiadomość została odczytana czy też nie... a innego kontaktu do niego nie mam) to napiszę tutaj:

Jestem posiadaczem jednej z sztuk rac000nowego windshota, jeszcze z poprzedniego wątku. Sam windshot założony już od ponad 2 tygodni. I mam 2 zastrzeżenia:
1. Mocowania wymagają dość mocnego podcięcia osłon pałąków. Ja nie dopatrzyłem/nie doczytałem tego faktu w wątku, gdzie rozeszły się pierwsze sztuki i byłem z lekka zaskoczony. W tym temacie jest to na szczęście wspomniane.
Próbowałem pogadać z autorem o ew. zmianie designu mocowań na "low profile" oparte na blaszce, niestety kontakt urwał się 2 tygodnie temu.
2. PPF "podwija" się wokół mocowań, jak na zdjęciu poniżej. Podwinięcie powstało po około tygodniu jeżdżenia. Może dało by się tego uniknąć wycinając folie pod mocowaniami?
IMG_20220513_103041.jpg
IMG_20220513_103041.jpg (3.18 MiB) Przejrzano 1865 razy
Ja osobiście nie odczułem dużej różnicy pomiędzy tym, a ori windshotem w kwestii wiatru w kabinie, moją piękniejszą połówkę uświadomiłem po tygodniu, bo też nie zwróciła uwagi. Dla sprawiedliwości dodam, że ja po prostu chyba za bardzo wystaję z kabiny - na wysokości mojej czupryny wieje ostro, najwyraźniej niezależnie od wysokości windshota.
Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

16 maja 2022, 21:46

Dla sprawiedliwości dodam, że ja po prostu chyba za bardzo wystaję z kabiny - na wysokości mojej czupryny wieje ostro, najwyraźniej niezależnie od wysokości windshota.

Mam to samo ( 190cm) i rozważam blaszki obniżające fotel - powinno mniej wiać teoretycznie, gorzej z wysiadaniem, a moja Miata to dzielna daily.

Aczkolwiek przy dzisiejszej temperaturze 250 km top down do 120 km/h bez problemu :kciuk:
Sorry za OFFTOP
Była NA BRG 1.8 118 Km 146 Nm
Była NBFL Phoenix 1.8 138KM 156Nm
Była NBFL Garnet Red Mica 1.8
Jest NC 2.0 174KM 199Nm
rac000n
Posty: 155
Rejestracja: 23 paź 2020, 13:23
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: WWW

17 maja 2022, 6:23

niezalogowany pisze:
16 maja 2022, 20:43
W sumie to nie chciałem uzewnętrzniać się publicznie (choć z drugiej strony, czy nie od tego jest forum?), ale skoro @rac000n troszkę mnie olewa (na forum widać czy wiadomość została odczytana czy też nie... a innego kontaktu do niego nie mam) to napiszę tutaj:

Jestem posiadaczem jednej z sztuk rac000nowego windshota, jeszcze z poprzedniego wątku. Sam windshot założony już od ponad 2 tygodni. I mam 2 zastrzeżenia:
1. Mocowania wymagają dość mocnego podcięcia osłon pałąków. Ja nie dopatrzyłem/nie doczytałem tego faktu w wątku, gdzie rozeszły się pierwsze sztuki i byłem z lekka zaskoczony. W tym temacie jest to na szczęście wspomniane.
Próbowałem pogadać z autorem o ew. zmianie designu mocowań na "low profile" oparte na blaszce, niestety kontakt urwał się 2 tygodnie temu.
2. PPF "podwija" się wokół mocowań, jak na zdjęciu poniżej. Podwinięcie powstało po około tygodniu jeżdżenia. Może dało by się tego uniknąć wycinając folie pod mocowaniami?
IMG_20220513_103041.jpg

Ja osobiście nie odczułem dużej różnicy pomiędzy tym, a ori windshotem w kwestii wiatru w kabinie, moją piękniejszą połówkę uświadomiłem po tygodniu, bo też nie zwróciła uwagi. Dla sprawiedliwości dodam, że ja po prostu chyba za bardzo wystaję z kabiny - na wysokości mojej czupryny wieje ostro, najwyraźniej niezależnie od wysokości windshota.
Hej,
Wybacz mi długi czas odpowiedzi, ale miałem ostatnio urwanie głowy z różnymi tematami.

Póki co tylko w Twoim egzemplarzu jest problem z puchnącą folią, rozwiązanie które mogę zaproponować to odkręcenie mocować i przycięcie folii tak żeby nie było jej pod mocowaniami. Jeśli Cię to nie satysfakcjonuje, to mogę Ci bezpłatnie wymienić całą plexę na taką z nowa wersja folii, która jest podcięta pod mocowania. Daj znać którą opcje wolisz, z tym że nowa plexa to tak min 2 tyg, bo nie mam aktualnie żadnej na stanie.

O podcinaniu osłon rollbara wspominałem w pierwotnym wątku, widać też to dobrze na zdjęciach.

Co do samego działania windszota, to w opinii mojej i większości osób które to kupiło ode mnie, zmiana jest spora. Możliwe, że wzrost kierowcy ma tu znaczenie, albo kwestia tego jakie efekty są spodziewane, wiadomo że całkiem to nie wyłączy powiewów wiatru 😄. No i konstrukcja mojego wiatrołapu nie różni się znacząco od pozostałych dostępnych gdzieś na rynku, więc zakładam że każdy z nich podobnie wpływa na komfort jazdy.
Awatar użytkownika
MariuszPisz
Posty: 17
Rejestracja: 19 mar 2022, 7:47
Model: NC FL
Lokalizacja: Grodzisk Mazowiecki

19 maja 2022, 13:27

Ja też poproszę jedną sztukę z oklejeniem
Awatar użytkownika
Sobczi
Posty: 40
Rejestracja: 18 mar 2021, 3:24
Model: NC FL
Wersja: Sport
Lokalizacja: Piaseczno

25 maja 2022, 11:18

Cześć,


wiem że to nie post w tym temacie, ale co to za rewelacyjna lotka? :o :o :o :o :o :o

Obrazek
bjorm
Donator
Donator
Posty: 3663
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:16
Model: ND
Lokalizacja: NO/PL

25 maja 2022, 16:21

Normalny ducktail.
マツダ恋人 || ND 1.5 + NC 2.0 + NC 2.0T ||
Kiedyś: NC 2.5 FM + 20th A + 1.8 || NBFL Mem + Mem || będzie: ... RX-9 Genesis ||
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1378
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

25 maja 2022, 17:04

Też mnie zaciekawił ten ducktail.Obrazek

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

bjorm
Donator
Donator
Posty: 3663
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:16
Model: ND
Lokalizacja: NO/PL

25 maja 2022, 17:46

Ducktail do NC jest w roadstery.pl
マツダ恋人 || ND 1.5 + NC 2.0 + NC 2.0T ||
Kiedyś: NC 2.5 FM + 20th A + 1.8 || NBFL Mem + Mem || będzie: ... RX-9 Genesis ||
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

01 cze 2022, 8:48

Sobczi pisze:
25 maja 2022, 11:18
Cześć,


wiem że to nie post w tym temacie, ale co to za rewelacyjna lotka? :o :o :o :o :o :o

Obrazek
Moje auto wiec sie wypowiem.

To lotka z aliexpress kupiona tu na forum. Spasowanie jest średnie i kat to laminat powierzchnia idealna nie jest ale dzieki mojemu kumatemu lakiernikowi wyszła naprawdę przyzwoicie
ODPOWIEDZ