MX-5 ND spec

Wszystko związane z cyklem Miata Challenge

Moderator: Moderatorzy

woocash
Posty: 37
Rejestracja: 17 lis 2023, 13:44
Model: ND RF
Lokalizacja: Katowice

23 lis 2023, 12:16

witam
szukam kogos kto przygotowywał ND do Miata challeng
potrzebne info co do czesci :)
Danillo
Donator
Donator
Posty: 2177
Rejestracja: 24 lip 2014, 9:52
Model: Inny
Wersja: ND1
Lokalizacja: W-wa

04 gru 2023, 22:45

@woocash Informacji o mocach szukaj na fb w grupie Miata Challenge. Ale sporo informacji znajdziesztez w szukajce i opisach aut z forum- tylko trzeba poświecić trochę czasu 🙂
Pozdrawiam, Danillo
Awatar użytkownika
latar
Donator
Donator
Posty: 468
Rejestracja: 12 sie 2020, 14:48
Model: NB FL
Lokalizacja: DLW

05 gru 2023, 6:32

@woocash pytaj śmiało. Lista modyfikacji, które można zrobić w Spec ND została mi bardzo króciutka. Tematu o samochodzie jeszcze nie ma ...ale będzie 😉
Króciutka zakładając, że regulamin na przyszły sezon za bardzo się nie zmieni.
woocash
Posty: 37
Rejestracja: 17 lis 2023, 13:44
Model: ND RF
Lokalizacja: Katowice

05 gru 2023, 6:44

lista pytań:
1. tylny most - chcemy przełożenie minimum 4.1 oraz szpere - z czego dopasować ?
2 Hamulce - plan jest spełnic regulamin SPEC ND - więc co polecacie (mysle o Megane RS)
3. Mamy dach RF - czy ktoś przerabiał temat klatki i jakiegoś dachu (np laminat)
4. Mamy fotele Mirco RS2 - jakie najniższe mocowanie ? - musi być regulowane przód tył
5. Zawieszenie - na razie nic nam sie nie podoba (Co polecacie z regulacją dobicia i odbicia - Ani Ohlins ani Bilstein nie ma ... KW nie chemy)
6. Czy potrzebne będzie: Chłodzenie dyfra?
7 . Jak wygląda temat chłodzenia - czy stockowe wystarczy?
8. czy potrzeba dokładać chłodzenie oleju - jeśli tak to czy jest jakis gotowy patent wraz z pomiarem
9. BARDZO WAŻNE - potrzebny elektronik który pousuwa zbędne rzeczy i wystroi auto - najelepiej śląsk lub online
Awatar użytkownika
latar
Donator
Donator
Posty: 468
Rejestracja: 12 sie 2020, 14:48
Model: NB FL
Lokalizacja: DLW

05 gru 2023, 20:17

To zbyt niezależne tematy żeby omawiać w jednym wątku. Zakładaj kolejno tak jak dla dyfra i powoli nazbierasz info. Z resztą sporo, jeśli nie wszysto, co chcesz wiedzieć już na forum jest.
woocash
Posty: 37
Rejestracja: 17 lis 2023, 13:44
Model: ND RF
Lokalizacja: Katowice

06 gru 2023, 11:52

no właśnie słabo z powyższym...niby są jakieś watki ale żadnych odkrywczych konkluzji nie ma....wrzuce po kolei na ND techniczne i zobaczymy
Awatar użytkownika
Kim Son San
Posty: 2017
Rejestracja: 13 lut 2009, 10:01
Model: ND
Wersja: 200+
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

12 gru 2023, 11:19

2. Hamulce. 4-tłoczek z renault jest wystarczający, ja jestem zadowolony. Szeroki wybór klocków, niebawem nawet nasz polski klocek będzie dostępny ;)
4. Regulację przód tył do mocowania kubła ma tylko Cybul. Mam, polecam https://cybul.eu/pl/sklep/mazda-mx-5-nd ... mi-sparco/
5. Zawias. https://www.thunderlane.eu/produkt/mazd ... -grip-kit/ - a jeśli nie starczy, to pisz do twórcy, zrobi customowo co będzie trzeba (ale sprawdź, żeby się zmieścić w ramach regulaminu)
6. Chłodzenie dyfra. Z doświadczeń MX5Cup - póki nie jeździsz na sliku i skróconym dyfrze, to nie jest potrzebne.
7+8. Chłodnica oleju z termostatem jest bardzo wskazana, to wszystko. 16-rzędowa, podstawkę pod filtr niebawem powinien mieć kolega @kociol / MAD fabworx
9. Strojenie znam tylko pod Warszawą, DISI Tune. Specjalizuje się w mazdach, NDków przerobił masę.
ex-NA 1992 1.6 turbo Winning Blue
ex-NA 1994 1.6 turbo Brilliant Black
ND 2015 2.0
ODPOWIEDZ