CZATERYA CZELENDŻOWA MC 2018

Wszystko związane z cyklem Miata Challenge

Moderator: Moderatorzy

wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

06 mar 2018, 22:16

BOMI21 pisze:Faktycznie, osobny formularz jest na sezon i na poszczególne rundy.

Moje dodatkowe pytanie - czy jest możliwość jechania z pasażerem, który nie jest kierowcą ani zawodnikiem? Czy podchodzi to pod "współdzielenie przejazdów" ?


Możesz jeździć na prawym z jakimkolwiek dorosłym, z jakim chcesz.
Współdzielenie, inaczej niż w blablacar, oznacza dwóch kierowców prowadzących na zmianę jedno auto w trakcie imprezy.

A tak w ogóle bardzo się cieszę, że tak wielu nowych się jara tak samo, jak ja dwa lata temu ;) Jeszcze tylko opanujcie after i będzie pięknie ;)
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1768
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

06 mar 2018, 22:19

Danillo pisze:Cos ten nowy narybek bardzo religijny, ze niby ostatni będą pierwszymi czy jak to tam szło :D

Danillo, pamiętaj, jak ktoś kopnie w koło Twojej Miaty ....nadstaw drugie :lol:
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1768
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

06 mar 2018, 22:21

wroclover pisze:
BOMI21 pisze:Faktycznie, osobny formularz jest na sezon i na poszczególne rundy.

Moje dodatkowe pytanie - czy jest możliwość jechania z pasażerem, który nie jest kierowcą ani zawodnikiem? Czy podchodzi to pod "współdzielenie przejazdów" ?


Możesz jeździć na prawym z jakimkolwiek dorosłym, z jakim chcesz.
Współdzielenie, inaczej niż w blablacar, oznacza dwóch kierowców prowadzących na zmianę jedno auto w trakcie imprezy.

A tak w ogóle bardzo się cieszę, że tak wielu nowych się jara tak samo, jak ja dwa lata temu ;) Jeszcze tylko opanujcie after i będzie pięknie ;)

A co to znaczy "opanować after"? :roll:
Danillo
Donator
Donator
Posty: 2166
Rejestracja: 24 lip 2014, 9:52
Model: Inny
Wersja: ND1
Lokalizacja: W-wa

06 mar 2018, 22:28

Idealnie jakbyś wino rozmnożył.. Ale jak doniesiesz to tez sie liczy ;)
Pozdrawiam, Danillo
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1768
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

06 mar 2018, 22:54

Danillo pisze:Idealnie jakbyś wino rozmnożył.. Ale jak doniesiesz to tez sie liczy ;)

A to widzę light'owe to after :lol:
Tylko wino ♠...? Nic powyżej 13-15 % by volume? :diablo:
wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

06 mar 2018, 23:13

dobrym zwyczajem zawsze było badanie się w niedzielę rano alkomatem i tym samym wyjazd połowy załogi po 15:00. mam nadzieję, że nowy sezon przyniesie powrót starych zwyczajów.
Awatar użytkownika
himber
Donator
Donator
Posty: 2223
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:26
Model: NB FL
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

07 mar 2018, 0:07

BTW. Wątek afterowy niedługo, trwają ustalenia... pewnie w Gogolinie będziemy gościć :kciuk: :winner:
MazDRUnia NC 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=30297
DorotkaMonster NB 1.6T - viewtopic.php?f=22&t=6665
Ozonowanie Lublin
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

07 mar 2018, 6:44

Co tu się wyprawia?! Ile nowych twarzy! Wroclover ma rację - tylko Wam pozazdrościć tej adrenaliny pierwszych wyścigów :)

Super, że się zdecydowaliście. Będziecie zachwyceni! Będziecie wrzeszczeć z radości! :twisted:

himber pisze:BTW. Wątek afterowy niedługo, trwają ustalenia... pewnie w Gogolinie będziemy gościć :kciuk: :winner:
Count me in! Full opcja z tajskim masażem, jak zawsze ;)
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1768
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

07 mar 2018, 7:40

nickesh v2.0 pisze:Co tu się wyprawia?! Ile nowych twarzy! Wroclover ma rację - tylko Wam pozazdrościć tej adrenaliny pierwszych wyścigów :)

Super, że się zdecydowaliście. Będziecie zachwyceni! Będziecie wrzeszczeć z radości! :twisted:

himber pisze:BTW. Wątek afterowy niedługo, trwają ustalenia... pewnie w Gogolinie będziemy gościć :kciuk: :winner:
Count me in! Full opcja z tajskim masażem, jak zawsze ;)

Oby tylko sprzęt wytrzymał :diablo:
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1768
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

07 mar 2018, 7:43

Tak na marginesie, mocno na Silesi klocki dostają w "tyłek"? Żeby się okazało że z pięciu przejazdów da się tylko trzy ogarnąć :roll: :lol:
Awatar użytkownika
sebapoz
Donator
Donator
Posty: 327
Rejestracja: 23 lip 2014, 20:36
Model: NC
Lokalizacja: Wielkopolska

07 mar 2018, 8:00

MMRS pisze:Tak na marginesie, mocno na Silesi klocki dostają w "tyłek"? Żeby się okazało że z pięciu przejazdów da się tylko trzy ogarnąć :roll: :lol:


To zależy od wielu czynników (rodzaju klocków, ich grubości, stylu jazdy...) ale generalnie warto mieć coś w razie "W".
Ostatnio były osoby, które wymieniały klocki na Silesii, a niektórzy nie mieli i musieli zrezygnować z dalszej jazdy

Zobacz sobie 6 zdjecie Nickesh-a:

viewtopic.php?f=57&t=23089&start=210#p445998
NB, 1/2NBFL, NC
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

07 mar 2018, 9:00

Ogólnie Silesia jest dość łaskawa dla wszystkich podzespołów. Chłodzenie silnika, zużycie opon, spalanie oleju, otarcia lakieru, uszkodzenia podwozia - raczej nikt nie miał z tym większych problemów. W porównaniu z innymi torami, tutaj jest na prawdę lajtowo. Wyjątkiem są jednak hamulce. Silesia strasznie je wpiernicza.

Na ostatniej rundzie do kosza trafiło ze sto zużytych klocków. Na wcześniejszej (otwierającej sezon 2017), Rockatansky zasłynął tym, że wykończył klocki w trzech samochodach :D

Myślę, że na ten tor każdy powinien brać ze sobą zapasowy komplet klocków. Z drugie strony, o pozostałe podzespoły możecie być raczej spokojni.

Obrazek

Ze wszystkich torów, na których się ścigałem, chyba tylko Hungaroring szybciej pożerał mi hamulce. Dohamowanie na końcu prostej jest zdradliwe. Z pozoru wygląda płasko, ale w praktyce to niezła górka.
Awatar użytkownika
Arturo_tiburon
Posty: 1067
Rejestracja: 06 cze 2011, 16:01
Model: ND
Wersja: Daga spec
Lokalizacja: waw

07 mar 2018, 9:31

Kochani trochę straszycie kolegów ... jak przyjedziesz mając więcej niż połowę klocków to spokojnie wystarczy i na tor i na powrót itd... ja na sezon zjadam 1,5 kompletu STOPTECH (wszystkie rundy, dojazdy plus trackdays) ...no ale jak jedziesz na tor a masz klocków może 3mm to faktycznie może sie okazać ...że mało ..na dodatek jak lubisz klocki przegrzewać to możesz je zdegradowac jeszcze szybciej . Ja osobiście wole mieć klocki zmienione przed imprezą a te nie dojechane w bagażniku jako awaryjne - zamiast akcji wymiany w środku imprezy ..ale to ja tak lubię a jak ktoś lubi odwrotnie to jego sprawa ;-)
uczestnik wszystkich rund MC do 03' 2020
II vice MC'18 , mistrz MC '17, IV MC'16 , I miejsce Sud WIR'15 , II vice MC'15, mistrz MC'14 WEST, II vice ALL STAR'14 , II vice MC'13. daily mazda od 08 6, cx7, cx5 NBFL->NC->ND > emeryt
Awatar użytkownika
sebapoz
Donator
Donator
Posty: 327
Rejestracja: 23 lip 2014, 20:36
Model: NC
Lokalizacja: Wielkopolska

07 mar 2018, 10:12

Arturo_tiburon pisze:Kochani trochę straszycie kolegów ...

Artur to nie straszenie, tylko uświadamianie... po co ma się skończyć zabawa po 2 - 3 sesjach.
Też uważam jak Ty, że z nowym kompletem klocków będzie wystarczająco.
NB, 1/2NBFL, NC
Awatar użytkownika
Arturo_tiburon
Posty: 1067
Rejestracja: 06 cze 2011, 16:01
Model: ND
Wersja: Daga spec
Lokalizacja: waw

07 mar 2018, 10:43

sebapoz pisze:
Arturo_tiburon pisze:Kochani trochę straszycie kolegów ...

Artur to nie straszenie, tylko uświadamianie... po co ma się skończyć zabawa po 2 - 3 sesjach.
Też uważam jak Ty, że z nowym kompletem klocków będzie wystarczająco.


jak to po co ma się skończyc po 2-3 sesjach ? żeby było luźniej na 4 sesji :geeejj:
uczestnik wszystkich rund MC do 03' 2020
II vice MC'18 , mistrz MC '17, IV MC'16 , I miejsce Sud WIR'15 , II vice MC'15, mistrz MC'14 WEST, II vice ALL STAR'14 , II vice MC'13. daily mazda od 08 6, cx7, cx5 NBFL->NC->ND > emeryt
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1768
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

07 mar 2018, 13:37

Arturo_tiburon pisze:Kochani trochę straszycie kolegów ... jak przyjedziesz mając więcej niż połowę klocków to spokojnie wystarczy i na tor i na powrót itd... ja na sezon zjadam 1,5 kompletu STOPTECH (wszystkie rundy, dojazdy plus trackdays) ...no ale jak jedziesz na tor a masz klocków może 3mm to faktycznie może sie okazać ...że mało ..na dodatek jak lubisz klocki przegrzewać to możesz je zdegradowac jeszcze szybciej . Ja osobiście wole mieć klocki zmienione przed imprezą a te nie dojechane w bagażniku jako awaryjne - zamiast akcji wymiany w środku imprezy ..ale to ja tak lubię a jak ktoś lubi odwrotnie to jego sprawa ;-)

To chyba scenariusz dla mnie. Poza tym zrobiłem na Jastrzębiu jakieś 170 km na BBK Wilwooda,z klockami BP 10 i dalej na nich śmigam. Zmienię na nowe BP 20 przed wyjazdem, a obecne wrzucę na ewentualną zmianę na powrót. Ale serdeczne dzięki za sugestie wszystkich kolegów :senkju:
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1768
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

07 mar 2018, 13:40

Arturo_tiburon pisze:
sebapoz pisze:
Arturo_tiburon pisze:Kochani trochę straszycie kolegów ...

Artur to nie straszenie, tylko uświadamianie... po co ma się skończyć zabawa po 2 - 3 sesjach.
Też uważam jak Ty, że z nowym kompletem klocków będzie wystarczająco.


jak to po co ma się skończyc po 2-3 sesjach ? żeby było luźniej na 4 sesji :geeejj:

Tym trybem idąc, ma to sens :diablo:
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1768
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

07 mar 2018, 13:45

nickesh v2.0 pisze:Ogólnie Silesia jest dość łaskawa dla wszystkich podzespołów. Chłodzenie silnika, zużycie opon, spalanie oleju, otarcia lakieru, uszkodzenia podwozia - raczej nikt nie miał z tym większych problemów. W porównaniu z innymi torami, tutaj jest na prawdę lajtowo. Wyjątkiem są jednak hamulce. Silesia strasznie je wpiernicza.

Na ostatniej rundzie do kosza trafiło ze sto zużytych klocków. Na wcześniejszej (otwierającej sezon 2017), Rockatansky zasłynął tym, że wykończył klocki w trzech samochodach :D

Myślę, że na ten tor każdy powinien brać ze sobą zapasowy komplet klocków. Z drugie strony, o pozostałe podzespoły możecie być raczej spokojni.

Obrazek

Ze wszystkich torów, na których się ścigałem, chyba tylko Hungaroring szybciej pożerał mi hamulce. Dohamowanie na końcu prostej jest zdradliwe. Z pozoru wygląda płasko, ale w praktyce to niezła górka.

Rozumiem że i oleju na dolewkę również lepiej nie zapomnieć :ryjezesmiechu:
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1768
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

07 mar 2018, 13:48

MMRS pisze:
nickesh v2.0 pisze:Ogólnie Silesia jest dość łaskawa dla wszystkich podzespołów. Chłodzenie silnika, zużycie opon, spalanie oleju, otarcia lakieru, uszkodzenia podwozia - raczej nikt nie miał z tym większych problemów. W porównaniu z innymi torami, tutaj jest na prawdę lajtowo. Wyjątkiem są jednak hamulce. Silesia strasznie je wpiernicza.

Na ostatniej rundzie do kosza trafiło ze sto zużytych klocków. Na wcześniejszej (otwierającej sezon 2017), Rockatansky zasłynął tym, że wykończył klocki w trzech samochodach :D

Myślę, że na ten tor każdy powinien brać ze sobą zapasowy komplet klocków. Z drugie strony, o pozostałe podzespoły możecie być raczej spokojni.

Obrazek

Ze wszystkich torów, na których się ścigałem, chyba tylko Hungaroring szybciej pożerał mi hamulce. Dohamowanie na końcu prostej jest zdradliwe. Z pozoru wygląda płasko, ale w praktyce to niezła górka.

Rozumiem że i oleju na dolewkę również lepiej nie zapomnieć :ryjezesmiechu:

Wiesz co, jednakowoż lepiej powyższych foci żonce nie pokazywać :lol:
Awatar użytkownika
himber
Donator
Donator
Posty: 2223
Rejestracja: 07 cze 2011, 20:26
Model: NB FL
Lokalizacja: LBN
Kontakt:

07 mar 2018, 13:52

1l buteleczkę oleju warto tak czy inaczej wozić w bagażniku, tak samo jak zapasowe awaryjne klocki. Mazda lubi wciągać oliwę i kontrolowanie poziomu oleju przed, po i w trakcie imprezy jest wskazane.

Robię tak jak Artur i w bagażniku mam niedojechanych z 6 kompletów klocków na przód i z 4 na tył :ryjezesmiechu:
MazDRUnia NC 2.0 - viewtopic.php?f=22&t=30297
DorotkaMonster NB 1.6T - viewtopic.php?f=22&t=6665
Ozonowanie Lublin
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1768
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

07 mar 2018, 13:58

himber pisze:1l buteleczkę oleju warto tak czy inaczej wozić w bagażniku, tak samo jak zapasowe awaryjne klocki. Mazda lubi wciągać oliwę i kontrolowanie poziomu oleju przed, po i w trakcie imprezy jest wskazane.

Robię tak jak Artur i w bagażniku mam niedojechanych z 6 kompletów klocków na przód i z 4 na tył :ryjezesmiechu:

Hmmm, z tyłu nie ma i nie będzie :roll:
Mam nadzieję że mimo wszystko wystarczy :bang:
wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

07 mar 2018, 17:34

a USUL jeździ bez hamowania i żyje ;)
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1768
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

07 mar 2018, 18:09

wroclover pisze:a USUL jeździ bez hamowania i żyje ;)

Bardzo ekonomiczny człek :D
Z takimi umiejętnościami wywaliłbym tarcze i zaciski dla lepszego komfortu i mniejszych mas wirujących :diablo:
Awatar użytkownika
BOMI21
Donator
Donator
Posty: 491
Rejestracja: 26 sie 2017, 12:45
Model: ND
Wersja: SkyFREEDOM/Recaro
Lokalizacja: opolskie

07 mar 2018, 20:22

wroclover pisze:
BOMI21 pisze:[...]

Moje dodatkowe pytanie - czy jest możliwość jechania z pasażerem, który nie jest kierowcą ani zawodnikiem? Czy podchodzi to pod "współdzielenie przejazdów" ?


Możesz jeździć na prawym z jakimkolwiek dorosłym, z jakim chcesz.
Współdzielenie, inaczej niż w blablacar, oznacza dwóch kierowców prowadzących na zmianę jedno auto w trakcie imprezy.
[...])


Super, bardzo dziękuję za informacje 8-)
Oględziny / Sprawdzanie MX-5 przed zakupem - generacje NC/ND - kontakt przez PW
Awatar użytkownika
Mattia
Donator
Donator
Posty: 439
Rejestracja: 29 lis 2016, 21:56
Model: NA
Wersja: 1.8, daily, salon
Lokalizacja: Warszawa Bemowo

07 mar 2018, 20:46

Arturo_tiburon pisze:Kochani trochę straszycie kolegów ... jak przyjedziesz mając więcej niż połowę klocków to spokojnie wystarczy i na tor i na powrót itd...


Potwierdzam: byłem po raz pierwszy na MC na październikowej Silesii, zwykle klocki drogowe Ferrodo Premier na zwykłych gładkich tarczach już po przejechaniu całego sezonu wystarczyły na tor, na powrót i jeszcze by pojeździły

Nie cisniesz na wynik (albo jeśli, tak jak ja, nie masz skilla, szczura, rollbara...) to tez mniej cisniesz po hamulach :lol:
Awatar użytkownika
MMRS
Donator
Donator
Posty: 1768
Rejestracja: 25 lip 2016, 0:16
Model: ND
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Warszawa

07 mar 2018, 22:02

Mattia pisze:
Arturo_tiburon pisze:Kochani trochę straszycie kolegów ... jak przyjedziesz mając więcej niż połowę klocków to spokojnie wystarczy i na tor i na powrót itd...


Potwierdzam: byłem po raz pierwszy na MC na październikowej Silesii, zwykle klocki drogowe Ferrodo Premier na zwykłych gładkich tarczach już po przejechaniu całego sezonu wystarczyły na tor, na powrót i jeszcze by pojeździły

Nie cisniesz na wynik (albo jeśli, tak jak ja, nie masz skilla, szczura, rollbara...) to tez mniej cisniesz po hamulach :lol:

Ja zamierzam cisnąć po heblach...bynajmniej nie z parcia na wynik...raczej ze strachu o blachy :ryjezesmiechu: :roll:
Awatar użytkownika
Liliputek
Donator
Donator
Posty: 973
Rejestracja: 19 cze 2016, 22:14
Model: ND
Wersja: Freedom plus
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

07 mar 2018, 23:42

A ja się cieszę, że w końcu Liliputek nie będzie jedyną ND. Mam nadzieję, że to nie będzie tylko jedna runda w takim towarzystwie a wszystkie.

PS. do organizatorów: posłałem zgłoszenie a w nim prośbę... proszę o rozpatrzenie. POZYTYWNE.
LILIPUTEK - z miłości do jazdy :winner:
Awatar użytkownika
pudel
Posty: 402
Rejestracja: 24 sty 2017, 16:13
Model: ND
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Kraków

08 mar 2018, 1:22

Liliputek pisze:A ja się cieszę, że w końcu Liliputek nie będzie jedyną ND. Mam nadzieję, że to nie będzie tylko jedna runda w takim towarzystwie a wszystkie.

Chęci mam na wszystkie rundy i mam nadzieje że się uda! :)
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4567
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

08 mar 2018, 7:49

pudel pisze:Chęci mam na wszystkie rundy i mam nadzieje że się uda! :)

skrzynia juz wymieniona? :twisted:
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
wroclover
Donator
Donator
Posty: 939
Rejestracja: 11 gru 2014, 23:02
Model: NC
Wersja: Miata PRHT 2.0
Lokalizacja: DW
Kontakt:

08 mar 2018, 8:02

Liliputek pisze:A ja się cieszę, że w końcu Liliputek nie będzie jedyną ND. Mam nadzieję, że to nie będzie tylko jedna runda w takim towarzystwie a wszystkie.

PS. do organizatorów: posłałem zgłoszenie a w nim prośbę... proszę o rozpatrzenie. POZYTYWNE.



oddzielna klasa ND? ;)
ODPOWIEDZ