Mandat na podstawie nagrania

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

szatraś
Posty: 57
Rejestracja: 16 mar 2010, 12:05
Model: Inny
Wersja: Z4M
Lokalizacja: W-wa / Frauenfeld
Kontakt:

09 sty 2011, 20:06

Zastanawiam się czy możliwe jest otrzymanie mandatu za przekroczenie prędkości na podstawie nagranego filmu. Materiał ten zamieszczony byłby tylko na FB, i widoczny tylko dla moich znajomych...

Jesteście w stanie powiedzieć coś na ten temat?
AGENt
Posty: 2019
Rejestracja: 10 lis 2006, 18:52
Model: NA
Wersja: oryginalna
Lokalizacja: Bayern

09 sty 2011, 20:27

a co ten film nakręciło? w jaki sposób jest obliczona prędkość?
tak, jest możliwe wystawienie takowego mandatu, ale dopóki nie zobaczymy filmu to nikt nie odpowie w 100% co i jak.
szatraś
Posty: 57
Rejestracja: 16 mar 2010, 12:05
Model: Inny
Wersja: Z4M
Lokalizacja: W-wa / Frauenfeld
Kontakt:

09 sty 2011, 20:46

chętnie bym go pokazał, ale właśnie w tym cały szkopuł :)

Dokładnie mówiąc są 2 filmy - jeden ze środka, i drugi z zewnętrz. Nakręcone przez dziewczynę.

Mam film wyższej jakości na którym widać cyfrowy prędkościomierz. Oczywiście mogę lekko obniżyć jakość filmu - ale jeśli ktoś zna się na analogowym prędkościomierzu z danego modelu, to z łatwością oszacuje, że prędkość wynosiła ok 190-210 km/h
Awatar użytkownika
Bardock
Posty: 1863
Rejestracja: 15 gru 2008, 14:37
Model: Inny
Wersja: S3 1.8T
Lokalizacja: Warszawa

09 sty 2011, 22:06

dostałeś ten mandat czy boisz się go dostać?

Według mnie nie ma co srać po gaciach...
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

10 sty 2011, 10:59

szatraś pisze:chętnie bym go pokazał, ale właśnie w tym cały szkopuł :)

Dokładnie mówiąc są 2 filmy - jeden ze środka, i drugi z zewnętrz. Nakręcone przez dziewczynę.

Mam film wyższej jakości na którym widać cyfrowy prędkościomierz. Oczywiście mogę lekko obniżyć jakość filmu - ale jeśli ktoś zna się na analogowym prędkościomierzu z danego modelu, to z łatwością oszacuje, że prędkość wynosiła ok 190-210 km/h


o ile się orientuję, policja siedzi na youtubie i ogląda takie wyczyny - pewnie samo przekroczenie prędkości ich nie ruszy, ale kto to wie, zdaje się że w mediach podawane były informacje o łapaniu i nakładaniu mandatów na przekraczających prędkość, którzy chwalili się swoimi "wycznynami" w sieci, ale na ile to prawda, a na ile "fakt medialny" - trudno powiedzieć

zawsze możesz w windows movie makerze czy innym czymś zamazać wskazania prędkościomierza i po sprawie :twisted:
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
Rover
Posty: 367
Rejestracja: 21 paź 2009, 12:41
Lokalizacja: Kraków

12 sty 2011, 6:59

szatraś - masz takie parcie na szkło :shock: . Ja bym tego filmu nie upowszechniał, wywalił w kosmos i po sprawie.
irakleo
Posty: 3316
Rejestracja: 22 mar 2008, 13:59
Lokalizacja: 3-mia-100 / Szczecin

12 sty 2011, 8:12

Bardock pisze:Według mnie nie ma co sr** po gaciach...

true...policja może wystawić Tobie mandat wyłącznie na podstawie pomiaru dokonanego przez legalizowane urządzenie jakim jest radar, fotoradar itd. Przestań już "sr** po gaciach" i na przyszłość zastanów się co filmujesz i gdzie to umieszczasz :wink:
Ostatnio zmieniony 12 sty 2011, 9:18 przez irakleo, łącznie zmieniany 1 raz.
dmd
Posty: 112
Rejestracja: 27 wrz 2010, 14:41

12 sty 2011, 9:13

jezeli publikujesz takie filmiki to pogodz sie z konsekwencjami,
albo "kozaczysz na FB" i ryzykujesz ze ktos cie podkabluje policji,
albo usuwasz filmik i masz spokoj :roll:
radek77
Posty: 541
Rejestracja: 23 sie 2008, 10:08
Lokalizacja: kraków i okolice;)

12 sty 2011, 11:06

wystaw, wystaw nic złego się nie stanie :twisted: :mrgreen:
Różnica pomiędzy seksem i śmiercią polega na tym, że kiedy będziesz umierał, nikt nie będzie się śmiać z ciebie, że robisz to sam.
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

12 sty 2011, 11:08

radek77 pisze:wystaw, wystaw nic złego się nie stanie :twisted: :mrgreen:


modelowy przykład prowokacji policyjnej :razz:
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

12 sty 2011, 14:11

need for speed walbrzych - obejrzyjcie, o ile jeszcze nie zdjeli z utube. gosc w sti dostal kare kilku lat wiezienia za bodajze probe spowodowania katastrofy ladowej czy cos w tym stylu, sprawa byla w teleexpressie nawet. wyrok zostal wydany na podstawie filmu. mam nadzieje ze niczego nie pomieszalem :p


osobiscie uwazam ze zasoby ludzkie policji nie pozwalaja na oddelegowanie kilku funkcjonariuszy do kompow i przegladanie neta przez cale dnie.

edit
link do filmu
[URL=http://www.youtube.com/watch?v=SttRDej8nNU&feature=related]KLIK[/URL]
miata lov!
szatraś
Posty: 57
Rejestracja: 16 mar 2010, 12:05
Model: Inny
Wersja: Z4M
Lokalizacja: W-wa / Frauenfeld
Kontakt:

12 sty 2011, 19:19

Problem polegał na tym, że chciałem podzielić się z kilkoma znajomymi wrażeniami z jazdy pewnym autem (bo wrażenia były niesamowite) - nie chodzi tu o "kozaczenie na fb" ( :roll: ), bez ryzyka otrzymania mandatu ;) W tej sytuacji poradzę sobie z tym w inny sposób, nie mniej jednak sam byłem ciekawy czy policja ma prawo wręczyć mandat na wspomnianej podstawie.
przemek_w
Posty: 267
Rejestracja: 27 paź 2010, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

12 sty 2011, 21:26

No to wypada mi przywołać w tej dyskusji art. 97 § 1 kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, który mówi:

W postępowaniu mandatowym, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie, gdy:
1) schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia,
2) stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy, a nie zachodzi wątpliwość co do sprawcy czynu,
3) stwierdzi popełnienie wykroczenia za pomocą przyrządu kontrolno-pomiarowego lub urządzenia rejestrującego, a sprawca nie został schwytany na gorącym uczynku lub bezpośrednio potem, i nie zachodzi wątpliwość co do sprawcy czynu
- w tym także, w razie potrzeby, po przeprowadzeniu w niezbędnym zakresie czynności wyjaśniających, podjętych niezwłocznie po ujawnieniu wykroczenia.

Jeżeli rzecz dotyczy tylko przekroczenia prędkości, to raczej nikt nikogo nie będzie ścigał, zwłaszcza jeżeli zachodzi wątpliwość co do osoby sprawcy czynu.

Inaczej wygląda sytuacja z „need for speed" a’la Wałbrzych. Tam faktycznie sprawa dotyczy przestępstwa sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym, które jest ścigane z urzędu. Wyrok mógł być wydany, a film stanowił pewnie tylko jedną z podstaw do jego wydania.
Była: MX5 NBFL 1,8 Phoenix
Jest: MX5 NC 2.0 3rd Generation Limited Edition (Launch Edition)

Suddenly you feel like you are the best driver in the world. But let’s be honest, you’re probably not.
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

12 sty 2011, 22:49

Ten koleś z Wałbrzycha w czasie swojej popisowej jazdy poza przekroczeniem prędkości dopuścił się zapewne kilkudziesięciu innych przewinień - pytanie jak problem poruszony w tym temacie ma się do tamtej sytuacji.
To oczywiście tylko gdybanie ale przypuszczam że tam doszły również jakieś nagrania z monitoringu miejskiego (mogące być chociażby twardym dowodem na wyprzedzanie na przejściach dla pieszych czy przekraczanie podwójnej ciągłej).
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

13 sty 2011, 13:44

reasumujac, za glupie przekroczenie predkosci pewnie nikt nie bedzie Cie scigal, chyba, ze bylo to w centrum miasta przy szkole ;d
miata lov!
przemek_w
Posty: 267
Rejestracja: 27 paź 2010, 18:11
Lokalizacja: Warszawa

13 sty 2011, 19:12

A jednak coś jest na rzeczy: http://www.hanter.pl/articles/822-chcial-sie-pochwalic-szybkoscia-dostal-mandat
Była: MX5 NBFL 1,8 Phoenix
Jest: MX5 NC 2.0 3rd Generation Limited Edition (Launch Edition)

Suddenly you feel like you are the best driver in the world. But let’s be honest, you’re probably not.
Awatar użytkownika
Qbatron
Donator
Donator
Posty: 2549
Rejestracja: 10 kwie 2009, 20:23
Lokalizacja: Lublin

13 sty 2011, 20:52

Nie rozumiem jak mogli go po tym filmiku zidentyfikowac...
Awatar użytkownika
MiC
Posty: 830
Rejestracja: 02 kwie 2010, 14:35
Model: NB
Wersja: najmocniejsze N/A
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

13 sty 2011, 21:18

moze tez musiał wskazać kierującego pojazdem :wink:
N/A is best!!!
LOUD pipes save lives!!!
Awatar użytkownika
Qbatron
Donator
Donator
Posty: 2549
Rejestracja: 10 kwie 2009, 20:23
Lokalizacja: Lublin

02 lut 2011, 12:38

MiC pisze:moze tez musiał wskazać kierującego pojazdem :wink:


ale na nim nie bylo pokazane nic, ani model motocykla ni tym bardziej numer.

Natomiast po tym filmiku chyba juz mogli by sie doczepic, prawda? Chodzi mi o srebrnego mustanga krecacego na miescie - widac rejestracje.

Filmik promujacy MustangRace2011 wrzucony w innym watku ale nie chcialem tam smiecic.
[URL=http://www.youtube.com/watch?v=yj1kBHcAbzw]http://www.youtube.com/watch?v=yj1kBHcAbzw[/URL]
ODPOWIEDZ