Takie tam zimówki Kleber...

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

08 lis 2022, 22:30

Chyba zacznę pisać jakiegoś Bloga na temat kupowania opon..... :lol:
viewtopic.php?f=34&t=35083&view=unread#unread

Dziś inna historia..... :D
Wydaje mi się że też ciekawa.... ale może się mylę.
Wymyśliłem sobie że latem kupię 2 zimówki, poźniej dokupię jeszcze 2.... taaa.

W lipcu kupiłem na Allegro 2 Klebery 205/50R16 czyli standard. Opony z DOT 3421, Made in Poland. Spoko. Cena też spoko.
Potem był epizod z Michelinami który opisałem powyżej w linku.

Później zamówiłem takie same Klebery na popularnym Sklepopon.com., piękna cena, biorę !
Też nie wyszło , w dniu następnym zadzwonili do mnie z przeprosinami bo... na stronie był błąd.... i tak naprawdę.... to oni tych opon.. nie mają...... :bang: brawo ... profesjonalny sklep :winner:

Na plus, oddali kasę 5 min po tym telefonie do mnie. OK.

Szukam dalej..... trzeba sobie też zdać sprawę że 205/50R16 nie jest popularnym rozmiarem...ok.
Dalej... no co dalej, Oponeo.
Mają Klebery... rozmiar sie zgadza... cena już nie taka, no..ale co zrobić. Zamówiłem.... ale.... okazuje się że opony są... ale ..są w magazynie zagranicznym, trzeba je sprowadzić, czyli czekać.. ok, 6 dni wyszło , nie tak źle.
Dziś przyjechały... ALLELUJA.....
Sprawdzam DOT....... zdziwko jeeeest.
DOT 3421 Made in Poland......gdzieś już takie widziałem.... :mrgreen:

Wnioski :

Kleber robił ten rozmiar tylko przez jeden tydzień w 2021 ? :D
Taka moja historia, co myślicie, chińszczyznę odrzuciłem, Alpiny 6 są fajne , ale cenowo trochę straszą, Klebery to marka Michelin.
Była NA BRG 1.8 118 Km 146 Nm
Była NBFL Phoenix 1.8 138KM 156Nm
Była NBFL Garnet Red Mica 1.8
Jest NC 2.0 174KM 199Nm
Awatar użytkownika
WSR
Posty: 407
Rejestracja: 24 wrz 2018, 11:05
Model: NA
Lokalizacja: zachodniopomorskie

09 lis 2022, 7:47

Miałem przeboje jak kupowałem opony do terenówki, zamówiłem Toyo, teoretycznie w dobrej cenie, potem okazało się, że niby nie ma (ale na stronie ani na allegro nie zdjęli, tylko zaktualizowali cennik), nie udało mi się z nimi wygrać, "nie mamy pana płaszcza i co nam pan zrobi". Odnoszę wrażenie, że nawet większe sklepy nie mają wszystkiego na stanie i robią nas jak chcą. Później po większej awanturze wycofali oferty, ale chyba tylko dlatego abym się odczepił.
mutra
Donator
Donator
Posty: 3669
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

09 lis 2022, 10:23

Tutaj (uk) jest dużo lepiej - po prostu nie ma za dużego wyboru. Masz 3-4 modele na krzyż+ kilka chińskich o dziwnych nazwach. Dostawa za tydzień. Nie podoba się? Trudno ;)

A propos twojej sytuacji to ja bym chyba pomyślał o tych michelinach. Z oponami które mają słabą dostępność jest ten problem że jak złapiesz kapcia to się bujasz próbując znaleźć oponę pasującą do twoich
Awatar użytkownika
Andrut
Moderator Detalingu
Moderator Detalingu
Posty: 638
Rejestracja: 10 mar 2019, 17:40
Model: NC FL2
Wersja: 2,5L
Lokalizacja: Kraków

10 lis 2022, 19:25

Z oponami teraz sa cyrki i już latem miałem informacje że bedzie zimą problem z dostepnościa wielu modeli ;/
Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

10 lis 2022, 20:23

mutra pisze:
09 lis 2022, 10:23
Tutaj (uk) jest dużo lepiej - po prostu nie ma za dużego wyboru. Masz 3-4 modele na krzyż+ kilka chińskich o dziwnych nazwach. Dostawa za tydzień. Nie podoba się? Trudno
Jeśli chodzi o chińszczyzne...mam tą przyjemność posiadania kumatego wulkanizatora 300 m od domu...
Przed pracą zawożę felgi i opony, po pracy odbieram koła złożone.
Ostatnio pokazywał mi wyważanie chińskiej opony...w sumie to powinienem powiedzieć próbę wyważenia.....
Z jednej strony koła ciężarki 40g.
Z drugiej strony koła ciężarki 140g
Dzięki, nie chcę.
Była NA BRG 1.8 118 Km 146 Nm
Była NBFL Phoenix 1.8 138KM 156Nm
Była NBFL Garnet Red Mica 1.8
Jest NC 2.0 174KM 199Nm
ODPOWIEDZ