co dzisiaj odkryłem...

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
mike_d
Donator
Donator
Posty: 1170
Rejestracja: 06 cze 2015, 21:18
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Karai
Lokalizacja: Poznań

17 lis 2022, 6:57

pistenbully pisze:
16 lis 2022, 14:26

Opowiem ci zatem o czasach nim rzuciłem ten paskudny nałóg. Pracowałem bowiem w dużej firmie. W biurach terenowych to jaka była kawa zależało od lokalnego kierownika. Natomiast w centrali jedyny ekspres do kawy w części socjalnej należał do dziewczyn z księgowości i one same miały jakiś system według którego kupowały sobie do niego ziarenka. Pozostałe działy piły taką sagę jaką sobie przyniosły. Ale był jeszcze sekretariat dyrekcji oraz biuro zarządu w tych dwóch miejscach kawę robiono już prawie na poziomie profesjonalnego baristy.
Udało mi się przechytrzyć system bowiem zauważyłem że kiedy rezerwujesz salkę konferencyjną na spotkanie z kontrahentem dziewczyna z front desku ma obowiązek wprowadzić klienta i zaproponować wszystkim napój. Wobec tego w tym jakimś szer Poincie umawiałem co najmniej kilka spotkań każdego dnia z kim tam popadnie żeby tylko móc poprosić o taką kawę na jaką mam ochotę.
Jako ktoś kto nie planuje rzucać tego paskudnego cudownego nałogu i stykał się z różnymi absurdami szanuję tak bardzo....

W 2013 wyoutsorcowano mnie do ówczesnego WBK - na "moim" piętrze była tylko socjalna kawa bez cukru (cukier tylko dla gości i zarządu), za to każdy z pracowników trzymał na biurku słoik z własną herbatą i zapas cukru
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

17 lis 2022, 7:08

Adnan pisze:
16 lis 2022, 11:12
Tak z innej beczki jak wyglada u Was kwestia kawy w firmie? Szef dostarcza czy sami musicie sobie kupować?
U mnie jest firmowy ekspres w każdej kuchni i jest zaopatrzenie w kawę na poziomie firmowym. Ale. Mnie po prostu nie wchodzi ta kawa, która tam jest (zwykle tego typu kawy są mocno ciemno palone, a ja lubię wręcz przeciwnie), więc przynoszę sobie swoją kawę z domu namieloną w słoiczku i robię kawę "po polsku".
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Grabol
Donator
Donator
Posty: 204
Rejestracja: 04 sty 2018, 8:10
Model: NB FL
Lokalizacja: Kraków

17 lis 2022, 9:51

Adnan pisze:
16 lis 2022, 11:12
Tak z innej beczki jak wyglada u Was kwestia kawy w firmie? Szef dostarcza czy sami musicie sobie kupować?
Ekspres, kawę, herbatę, mleko i cukier zapewnia Szef, ciasteczka do kawy niestety we własnym zakresie :(
Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 882
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: SC

18 lis 2022, 13:23

Grabol pisze:
17 lis 2022, 9:51
Ekspres, kawę, herbatę, mleko i cukier zapewnia Szef, ciasteczka do kawy niestety we własnym zakresie :(
Burżuazja :)
U mnie kawa, herbata, mleko, cukier, ciastka... , ba! nawet woda do tej kawy czy herbaty - we własnym zakresie.
Ale może to dlatego, że pracuję w domu :lol:
Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

10 gru 2022, 21:18

Mam kolegę, w moim wieku, który ponad rok temu zrobił dopiero prawo jazdy... późno....:)
Potem szukał auta....trochę mu pomogłem znaleźć....no....zgadnijcie co kupił :kciuk: oczywiście już wiadomo że nic niemieckiego :lol:
Mazda 3 , 2,0 120 koni, rocznik 2016.
Nie powiem , przyjemne auto.
Zmieniam mu olej , jakiś tam drobny serwis..
I po roku posiadania....on mi mówi że ....jego Mazda została wyprodukowana w...... Meksyku....
Ja mówię coooo????
I dopiero teraz mi mówisz ? :lol:

Przyznaję się bez bicia, nie wiedziałem że Mazdę składają w Meksyku 😁

Wiedzieliście ????

Ps....Ładne felgi? :mrgreen:
Załączniki
obraz_2022-12-10_221912136.png
obraz_2022-12-10_221912136.png (1.75 MiB) Przejrzano 1666 razy
Była NA BRG 1.8 118 Km 146 Nm
Była NBFL Phoenix 1.8 138KM 156Nm
Była NBFL Garnet Red Mica 1.8
Jest NC 2.0 174KM 199Nm
bjorm
Donator
Donator
Posty: 3663
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:16
Model: ND
Lokalizacja: NO/PL

10 gru 2022, 23:32

Meksyk i Rosja. Od wielu lat, na rozne rynki.
マツダ恋人 || ND 1.5 + NC 2.0 + NC 2.0T ||
Kiedyś: NC 2.5 FM + 20th A + 1.8 || NBFL Mem + Mem || będzie: ... RX-9 Genesis ||
Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

10 gru 2022, 23:40

Ok, przyjmuje do wiadomości ;)
Aczkolwiek od kwietnia Mazda z Rosji się wycofała z wiadomych powodów.

Następna rzecz w takiej trójce .... spust oleju i filtr oleju w JEDNYM miejscu... rewelacja :kciuk:
Była NA BRG 1.8 118 Km 146 Nm
Była NBFL Phoenix 1.8 138KM 156Nm
Była NBFL Garnet Red Mica 1.8
Jest NC 2.0 174KM 199Nm
Awatar użytkownika
maniekott
Donator
Donator
Posty: 517
Rejestracja: 07 sie 2008, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Klucze

11 mar 2023, 20:30

https://youtu.be/4-Gf6JkakaI w 2 minucie 56 sekund jest miateł top down
kazik_kazik
Donator
Donator
Posty: 400
Rejestracja: 19 sie 2010, 10:12
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Łańcut
Kontakt:

21 kwie 2023, 23:41

A to kto przejeżdżał? https://youtu.be/lu5F72ZisNw?t=1838
Zdrówko!
Aleks
Posty: 117
Rejestracja: 24 sie 2008, 16:00

10 gru 2023, 13:00

Takie moje odkrycie w sumie zapomnianej radości sprzed lat... Ostatnio przy okazji świątecznych zakupów nabyłem PlayStation 3. W sklepie gadka zeszła na temat starych gier, które nie pojawiały się na innych platformach i przypomniało mi się, że moje ulubione 2 tytuły czyli GTA 3 i GTA Vice City miały również spin offy w postaci Liberty City Stories oraz Vice City Stories. Nigdy nie udało mi się ich ograć, bo wychodziły jedynie na PlayStation 2 i PSP, a od zawsze jestem zatwardziałym PC-towcem. Niesiony falą nostalgii zakupiłem sobie właśnie PS2 i od razu udało mi się wyhaczyć Liberty City Stories, a teraz poszukuję drugiego tytułu. Jakby ktoś miał na sprzedaż to ja chętnie, a póki co polecam takie podróże sentymentalne i skreślanie kolejnych pozycji ze swojej bucket list... Powrót do przeszłości kiedy na zewnątrz śnieg, a w radiu lecą świąteczne piosenki smakuje najlepiej;)
Awatar użytkownika
Casperiously
Donator
Donator
Posty: 98
Rejestracja: 02 mar 2023, 5:15
Model: NA
Lokalizacja: krk

10 gru 2023, 19:58

Aleks pisze:
10 gru 2023, 13:00
Takie moje odkrycie w sumie zapomnianej radości sprzed lat... Ostatnio przy okazji świątecznych zakupów nabyłem PlayStation 3. W sklepie gadka zeszła na temat starych gier, które nie pojawiały się na innych platformach i przypomniało mi się, że moje ulubione 2 tytuły czyli GTA 3 i GTA Vice City miały również spin offy w postaci Liberty City Stories oraz Vice City Stories. Nigdy nie udało mi się ich ograć, bo wychodziły jedynie na PlayStation 2 i PSP, a od zawsze jestem zatwardziałym PC-towcem. Niesiony falą nostalgii zakupiłem sobie właśnie PS2 i od razu udało mi się wyhaczyć Liberty City Stories, a teraz poszukuję drugiego tytułu. Jakby ktoś miał na sprzedaż to ja chętnie, a póki co polecam takie podróże sentymentalne i skreślanie kolejnych pozycji ze swojej bucket list... Powrót do przeszłości kiedy na zewnątrz śnieg, a w radiu lecą świąteczne piosenki smakuje najlepiej;)

Ja przedwczoraj odkrylem ze LCS wyszlo w tym roku na mobilke. I ogrywam, super sie gra choc nie jestem fanem mobilek. I tak samo jak Ty, nigdy nie ogralem stories bo zawsze gralem na PC. Niestety VCS nie wyszlo na mobilke, podobno przez problemy z prawami do Phila Collinsa jako ze wystepuje on jako postac w grze.
solidmarian
Posty: 126
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:39
Model: Inny
Lokalizacja: 100lica

11 gru 2023, 7:22

Aleks pisze:
10 gru 2023, 13:00
Takie moje odkrycie w sumie zapomnianej radości sprzed lat... Ostatnio przy okazji świątecznych zakupów nabyłem PlayStation 3. W sklepie gadka zeszła na temat starych gier, które nie pojawiały się na innych platformach i przypomniało mi się, że moje ulubione 2 tytuły czyli GTA 3 i GTA Vice City miały również spin offy w postaci Liberty City Stories oraz Vice City Stories. Nigdy nie udało mi się ich ograć, bo wychodziły jedynie na PlayStation 2 i PSP, a od zawsze jestem zatwardziałym PC-towcem. Niesiony falą nostalgii zakupiłem sobie właśnie PS2 i od razu udało mi się wyhaczyć Liberty City Stories, a teraz poszukuję drugiego tytułu. Jakby ktoś miał na sprzedaż to ja chętnie, a póki co polecam takie podróże sentymentalne i skreślanie kolejnych pozycji ze swojej bucket list... Powrót do przeszłości kiedy na zewnątrz śnieg, a w radiu lecą świąteczne piosenki smakuje najlepiej;)
Jak masz PS2 to dokup memorke lub zainstaluj na memorce free mc boot'a i będziesz mógł odtwarzać kopie gier z pendrive :)
ODPOWIEDZ