NC Liftingi

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
Flajdzip
Posty: 50
Rejestracja: 27 wrz 2015, 20:03
Model: NB FL
Wersja: Golas
Lokalizacja: Żagań / Zielona Góra

02 maja 2016, 20:04

Żeby nie zaśmiecać innych działów tym tematem piszę go w ot :poklony:
rozglądamy się za kolejną mazdą, tym razem NC, chciałbym się dowiedzieć czy to co gdzieś wyczytałem jest prawdą...
rzeczywiście III model eMiXa miał 2 face liftingi? w kilku miejscach wyczytałem że właśnie pojawiły się dwa razy lifty, a ja za cholere nie widzę różnicy :x
i co takiego zmieniło się w środku czego ja nie widzę, że wnętrze modelu NC nazywane jest spartańskim, a NCFL już nie? :omgomg:
Myszon
Posty: 197
Rejestracja: 16 lut 2011, 22:11
Model: NC
Lokalizacja: Poznań / Wiry / Wlkp
Kontakt:

02 maja 2016, 22:11

tak to prawda, były dwa lifty
pierwszy lift - różnice: przód (inne lampy, zderzak), wnętrze (inny wygląd radia, tunelu środkowego, kierownicy i boczków drzwi), tył (inne lampy i zderzak) i inne nakładki progów
drugi lift - ja drugi i trzeci lift potrafię rozróżnić tylko po przednim zderzaku, a w zasadzie po halogenach przeciwmgłowych ;)
(http://s110.photobucket.com/user/03term ... 1.jpg.html)
... a mechanicznie to nie wiem co się zmieniło...
Awatar użytkownika
Flajdzip
Posty: 50
Rejestracja: 27 wrz 2015, 20:03
Model: NB FL
Wersja: Golas
Lokalizacja: Żagań / Zielona Góra

03 maja 2016, 10:11

Myszon pisze:tak to prawda, były dwa lifty
pierwszy lift - różnice: przód (inne lampy, zderzak), wnętrze (inny wygląd radia, tunelu środkowego, kierownicy i boczków drzwi), tył (inne lampy i zderzak) i inne nakładki progów
drugi lift - ja drugi i trzeci lift potrafię rozróżnić tylko po przednim zderzaku, a w zasadzie po halogenach przeciwmgłowych ;)
(http://s110.photobucket.com/user/03term ... 1.jpg.html)
... a mechanicznie to nie wiem co się zmieniło...


oo proszę :D
no te zmiany przodu po drugim lifcie zdecydowanie na plus jak na moje oko :P
lecz na tak drogi samochód to stać mnie nie będzie :P
dzięki śliczne za pomoc ;)
Awatar użytkownika
Dżunior
Donator
Donator
Posty: 4106
Rejestracja: 09 lis 2008, 13:42
Model: ND
Wersja: SkyFreedom Recaro
Lokalizacja: Calpe / NDM
Kontakt:

03 maja 2016, 17:11

Z elementów innych niż wizualne, wraz z drugim liftingiem pojawiły się ładunki pirotechniczne przy masce i dodatkowe czujniki w przednim zderzaku (ochrona pieszych).

Nie wiem jak na rynku europejskim, ale np. w USA wraz z ostatnim liftem zmienione zostało przełożenie 6. biegu (na mniejsze).

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
MX-5 ND SkyFreedom 8-)
Elise S2 111R '06 | Boxster 981 GTS '15 | Cayman 981 GT4 '16 | i3 120Ah '18 | Multivan T5 '15 #TriWóz | Taycan GTS Sport Turismo
CE 04 | RnineT
Awatar użytkownika
Flajdzip
Posty: 50
Rejestracja: 27 wrz 2015, 20:03
Model: NB FL
Wersja: Golas
Lokalizacja: Żagań / Zielona Góra

03 maja 2016, 21:11

Dżunior pisze:Z elementów innych niż wizualne, wraz z drugim liftingiem pojawiły się ładunki pirotechniczne przy masce i dodatkowe czujniki w przednim zderzaku (ochrona pieszych).

Nie wiem jak na rynku europejskim, ale np. w USA wraz z ostatnim liftem zmienione zostało przełożenie 6. biegu (na mniejsze).

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka


wszystko zostało wyjasnione dzięki Waszym wypowiedziom, dzięki ;)
ODPOWIEDZ