Reakcje ludzi na widok MX’a

Zdarzenia dziwne, szalone i inne

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

14 cze 2016, 23:17

W czwartek w Legionowie niemal objechał mnie z kreski koleś w nowym Priusie. A jechałem Kropką (1.8). Jego triumfalny uśmieszek śni mi się w koszmarach. Rozmowa była dziwna, ale jej na szczęście jej nie pamiętam :facepalm: :omgomg:
szmitas
Posty: 165
Rejestracja: 22 cze 2014, 11:51
Model: NB
Lokalizacja: Luboń

26 cze 2016, 7:25

Niedawno miałem okazję być w Czechach. Na jednym z parkingów przed supermarketem zaczepił mnie starszy jegomość, koło 70 lat, który jechał za mną od dłuższego czasu w białej Skodzie Favorit. Jedyne co zrozumiałem z jego kilkusekundowej wypowiedzi to "Miata" i podniesiony kciuk w górze :)
Awatar użytkownika
Kamien
Donator
Donator
Posty: 967
Rejestracja: 24 mar 2014, 16:09
Model: ND
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Poznań

26 cze 2016, 9:08

szmitas pisze:Niedawno miałem okazję być w Czechach. Na jednym z parkingów przed supermarketem zaczepił mnie starszy jegomość, koło 70 lat, który jechał za mną od dłuższego czasu w białej Skodzie Favorit. Jedyne co zrozumiałem z jego kilkusekundowej wypowiedzi to "Miata" i podniesiony kciuk w górze


Może mówił, że niedawno widział takich 50 :D

Wracając do tematu, na poznańskim zlocie z przymrużeniem oka, chcąc rozwiązać zadanie chodziłem po pewnej wsi i szukałem czerwonej wstążeczki, po ulicy chaotycznie jeździły miaty, które również szukały tych wstążek.
Przy płocie stał dziadek i gdy przechodziłem kolo niego, zabłysnął resztką zębów w szerokim uśmiechu i rzekł:

"Panie - to szlachta jedzie, szlachta"

Rozbroił mnie... teraz na każdym zlocie przypomina mi się ta - szlachta :D
Awatar użytkownika
galwani
Posty: 208
Rejestracja: 23 kwie 2016, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

27 cze 2016, 11:01

Kamien pisze:Rozbroił mnie... teraz na każdym zlocie przypomina mi się ta - szlachta :D


pomysł na wlepę na zderzak 'Szlachta się wiezie' ;P
Czarna Miata na Facebooku
Czarna Miata na forum

Obrazek
piorę tapicerki samochodowe, meblowe, dywany, wykładziny, czyszcze tapicerki skórzane, i takie tam... :-)
rafal87
Posty: 1090
Rejestracja: 07 mar 2014, 21:24
Model: NB FL
Wersja: memories
Lokalizacja: Gdansk

27 cze 2016, 11:40

Chłop do baby:
"-a ten cabrio?
-eee.. Nieee.. Za mały... ..Ale może pan ma dużego..hihihihi"
Awatar użytkownika
Ditrex
Posty: 26
Rejestracja: 03 lip 2016, 6:23
Model: NB
Lokalizacja: Tychy

05 lip 2016, 13:51

Z racji ze to 3 pojazd w rodzinie sąsiedzi swiruja bo miejsca parkingowego nie ma oczywiście ci w podeszłym już wieku. Młodsi heh będziesz musiał dac się karnac (ta a ja za ten czas przespie się z twoją żoną :P) ile kosztuje, ile pojedzie ot takie standardowe pytania.

Na mieście nie ma chyba gościa w "bogatych" puszkach który by nie sprowokował do wyciągnięcia pedalu trochę mocniej. O zawiści na parkingu w pracy nie było końca do czasu kiedy mnie nie zwolnili.
Awatar użytkownika
lukasjogabonito
Posty: 132
Rejestracja: 08 wrz 2012, 11:37
Model: NB FL
Lokalizacja: Pel/Bdg

03 sie 2016, 15:00

Ja rowniez spotykalem sie zawsze z pozytywnymi reakcjami. Kciuki w góre, zagadywanie itd.

Do dzis wypominam jednak mojej dziewczynie jej reakcje jak pokazalem jej pierwszy raz zdjecie mazdy:
"Takie niskie? Przeciez bedzie sie niewygodnie wsiadac...." :lol: Naturalnie po zakupie zmienila zdanie 8-)

Rowniez apropo wsiadania moj tata keidys stwierdzil:
"Trzeba miec zdrowe stawy zeby tym jezdzic" :ryjezesmiechu:
www.vizdesign.pl - wizualizacje wnętrz
Awatar użytkownika
Donislaw
Donator
Donator
Posty: 239
Rejestracja: 12 sie 2016, 16:12
Model: NA
Wersja: 1.6
Lokalizacja: Świętokrzyskie
Kontakt:

21 sie 2016, 18:02

Reakcja znajomego (posiadacza Paseratti) Po co ci taki wynalazek Golfa w Cabrio było kupić :lol:
Gdy się przejechał zdanie zmienił :)
Awatar użytkownika
Kamien
Donator
Donator
Posty: 967
Rejestracja: 24 mar 2014, 16:09
Model: ND
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Poznań

21 sie 2016, 18:19

A mi ostatnio koleś wrzucił zapalonego papierosa do środka :( całe szczęście, że nic się nie stało...
MARC1Ns
Posty: 330
Rejestracja: 18 sie 2015, 19:48
Model: NB
Lokalizacja: Gdynia

21 sie 2016, 18:23

Kamien pisze:A mi ostatnio koleś wrzucił zapalonego papierosa do środka :( całe szczęście, że nic się nie stało...

Chamy, gnoje nie ludzie!

A z innej beczki, ostatnio byłem na helu i widze NC stoi sobie obok jakiegoś stoiska.
Mówie do gościa co siedzi obok niej, czy to jego, on odpowiada że tak. Więc dalej ciągnąć konwersacje mówię, że bardzo ładna miata, na co on do mnie "To nie miata, to mx5tka !!" . Także obróciłem się i poszedłem dalej :facepalm:
Awatar użytkownika
Enzis
Posty: 577
Rejestracja: 02 gru 2014, 8:55
Model: NB FL
Lokalizacja: Ostrzeszów\Wrocław

21 sie 2016, 22:32

Gdy wysiadam z auta zwykle słyszę jedno z dwóch zdań:
-Jak ty się w tym mieścisz? (mam 190cm wzrostu)
-Zimą pewnie zimno z tym dachem :lol:

Małe dzieci często mówią do rodziców "patrzcie jaki uśmiechnięty samochód".

Na wrocławskim PROJEKT 86 & JAPFEST BBQ podeszła do mnie mama z synkiem i spytała czy młodzian może zdjęcie za kierownicą bo upatrzył sobie ten samochod. Byłem w szoku, bo na terenie imprezy było wiele świetnych samochodów (Corvette, R34, AE86, 350Z, 370Z itd)
Często gdy jadę jakąś dłuższą trasę mxem spotykam ścigantów, którzy chcą udowodnić, że ich passat albo octavia (zwykle są to kierowcy tych modeli, czasem trafiają się też audi i bmw) mogą konkurować z "supersportami". Zwykle wygląda to tak, że gdy wjeżdżam na teren zabudowany zostaję wyprzedzony, a następnie muszę wąchać te dieselowskie spaliny a po wyjeździe za teren zabudowany rozpędzać się przez pół godziny...
Staram się ignorować te zaczepki i dać im poczuć się lepiej, i tak już jeżdżą dieslami :lol:
Awatar użytkownika
Pubis
Donator
Donator
Posty: 58
Rejestracja: 24 maja 2016, 22:20
Model: Inny

29 sie 2016, 12:30

Ostatnio stałem na zielonej strzałce, na głównej był spory korek i akurat przede mną stanęło spore auto - jakiś SUV, w którym jako pasażerka siedziała dziewczynka na oko 12-13 lat. Z wyraźną ekscytacją w oczach mówi "patrz tato jaka fajna, mała mazda!". Z poziomu kierowcy/pasażera SUVa nasze auta pewnie wyglądają jak gokarty :)
Awatar użytkownika
lucas48
Donator
Donator
Posty: 296
Rejestracja: 22 paź 2009, 22:35
Model: NA
Wersja: chwilowo BMW 530i
Lokalizacja: Warszawa Ursynów

29 sie 2016, 14:34

Kamien pisze:A mi ostatnio koleś wrzucił zapalonego papierosa do środka :( całe szczęście, że nic się nie stało...

Kiedyś miałem identyczna sytuację z papierosem. Nie wiem o co chodziło i skąd ludzie biorą takie pomysły. Papieros upadł pasażerce na kolana. Chore.
....::: pozdr., lucas48 & AgA48 :::....
____|____Moja_była_MX-5____|____
Gdy Ci smutno, Gdy Ci źle, Zrób redukcję, Driftnij se...
Awatar użytkownika
kolbi
Posty: 42
Rejestracja: 30 cze 2016, 11:35
Model: NB
Lokalizacja: Kraków

29 sie 2016, 17:54

Podchodziłem już do swojego samochodu, który stał na parkingu obok galerii handlowej, a dwóch nastolatków (gdzieś między 12 - 14 lat) stało obok mojego samochodu i coś mówili. Podszedłem bliżej, a tam słyszę - "wow, zobacz jaki fajny jak z NFS", "też chciałby taki mieć" Nawet miłe to było :)
Kwietniu
Posty: 194
Rejestracja: 07 kwie 2013, 12:29
Model: NB
Lokalizacja: R'dam

31 sie 2016, 1:36

no to coś i ja opowiem/opisze....
zaraz po kupnie na bramkach na autostradzie pani pytała czy dach przemaka ? odpowiedziałem przecząco ale owa Pani nie dawała za wygraną- A jak będzie stać 3 dni na deszczu? :D

w nl standardem jest pozdrawianie się przez wszystkich tych którzy maja auta " "nieużytkowe"

w zeszłym tygodniu jak byłem umyć furę to jakiś koleś ok 25-30 lvl mówi że też taką miał tylko że w NFS :mrgreen:

Zauważyłem że cierpy (taxi) strasznie nie lubią takich aut, albo patrzą z zazdrością graniczącą z wolą zabicia, gestykulacja górnymi przeszczepami oraz formy werbalne typu gej, homo itp itd--- ważne że nie wszyscy.

ale dużo więcej tych pozytywnych reakcji

jeszcze jedno raz mi gość na stacji benzynowej wyleciał że co ja robię tankując benzynę do diesla.......... ( w nl sprawdzają po rej. dane auto w bazie w necie ( kolor rodzaj zasilania itp itd )) tylko że ja byłem pod LPG :kciuk:
mogę mieć auto w każdym kolorze o ile jest to kolor czarny......e39 touring
Perliście biała NB 1.8......
Awatar użytkownika
KyRy
Moderator
Moderator
Posty: 3765
Rejestracja: 13 mar 2008, 11:23
Model: NA
Wersja: Chiquita
Lokalizacja: Kotlina Kłodzka
Kontakt:

08 wrz 2016, 9:55

Wczoraj wychodząc z Wydziału Komunikacji spotkałem grupkę młodych ludzi którzy fotografowali moją miatę ;-) ze względu że byłem z telefonem przy uchu to nie pogadalismy tylko poleciały od nich kciuki w górę i tekst "piękna jest" :D
a jak już montowalem świeże blachy na aucie to podszedł starszy Pan z pytaniem "czy to może jest Jaguar?" hehe 8-)
Są: Chiquita | 93LE | Błękitna Laguna
Były: NA 1.6 92 Blue | NA 1.8 96 Bura | NA 1.6 92 SE | NA 1.6 89 Miata | NA 1.6 93 Smerfeta | NA 1.8 97 Czarna Wdowa | NA 1.6 95 Szczur | NA 1.8 97 Clean Bandit | NA 1.6 96 Merlota | NA 1.6 94 Żaba
MARC1Ns
Posty: 330
Rejestracja: 18 sie 2015, 19:48
Model: NB
Lokalizacja: Gdynia

08 wrz 2016, 13:54

KyRy pisze: a jak już montowalem świeże blachy na aucie to podszedł starszy Pan z pytaniem "czy to może jest Jaguar?" hehe 8-)

Powiem Ci że np nb jest delikatnie podobne kiedy widzisz je po ciemku, w nocy, z zamkniętymi oczami, odwrócony w przeciwną stronę, z opaską na oczach do Obrazek
:facepalm:

O ile laik może się pomylić z NB to do NA nie widzę kompletnie żadnego porównania z modelami Dżaguara :/
ubek
Donator
Donator
Posty: 1345
Rejestracja: 24 lis 2012, 22:05
Lokalizacja: Łańcut

08 wrz 2016, 13:59

https://assets.blog.hemmings.com/wp-con ... e_2000.jpg

A tutaj widzisz podobieństwo[WINKING FACE]
White NA BP'95
MARC1Ns
Posty: 330
Rejestracja: 18 sie 2015, 19:48
Model: NB
Lokalizacja: Gdynia

08 wrz 2016, 15:18

szczerze ? za nic. To że roadster i ... i to w sumie tyle :/
Oczywiście bardziej podobieństwem pasuje do NB fakt, ale do NA ?
Awatar użytkownika
galwani
Posty: 208
Rejestracja: 23 kwie 2016, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

12 wrz 2016, 8:55

Mnie się jakiś starszy pan zapytał 'co to za przeróbka' ja na to 'yyyyyy....słucham?' a on 'no bo dach ucięty'..... także i w podobieństwo do dżaguara jestem w stanie uwierzyć ;)
Czarna Miata na Facebooku
Czarna Miata na forum

Obrazek
piorę tapicerki samochodowe, meblowe, dywany, wykładziny, czyszcze tapicerki skórzane, i takie tam... :-)
MARC1Ns
Posty: 330
Rejestracja: 18 sie 2015, 19:48
Model: NB
Lokalizacja: Gdynia

12 wrz 2016, 17:31

haha
Awatar użytkownika
marrazz
Posty: 512
Rejestracja: 27 paź 2012, 21:39
Model: NB
Wersja: NR-Limited
Lokalizacja: London

12 wrz 2016, 20:41

dzisiaj na stacji od pana w Bentleyu Continental GT Convertible usłyszałem "swietne auto, podobne do starych MGB. Klasyczne, gratuluje." itp. itd :D różnica w cenie: bentley 70.000 funtow, mazda 3.000 funtów
NB'00 - było
NB'00 NR-Limited - jest

Abbey Motorsport
Awatar użytkownika
nick.es
Moderator podróży
Moderator podróży
Posty: 7684
Rejestracja: 11 mar 2014, 10:13
Model: NB FL
Lokalizacja: Costa Blanca

12 wrz 2016, 22:20

Chorwat na Hvarze, u którego nocowaliśmy, przed odjazdem zapytał o wiek Kropki. Spytałem ile jej daje, a on, że maksymalnie 8 lat :D
AR0
Donator
Donator
Posty: 568
Rejestracja: 13 wrz 2013, 9:00
Lokalizacja: Wieliczka

13 wrz 2016, 6:37

MARC1Ns pisze:szczerze ? za nic. To że roadster i ... i to w sumie tyle :/
Oczywiście bardziej podobieństwem pasuje do NB fakt, ale do NA ?
Obrazek Wystarczy parę przeróbek i już wygląda podobnie :D
Awatar użytkownika
kustef
Donator
Donator
Posty: 406
Rejestracja: 22 mar 2015, 16:05
Model: NB
Lokalizacja: Ruda Śląska

13 wrz 2016, 23:02

a ja ostatnio jadąc w strone Mrągowa pomyliłem Jaguara z Miatą... Coś mi nie pasowało, bo kolor jakby nie z palety i generalnie taka duża... :ryjezesmiechu: Ale kierownik z XK8 też chyba sie pomylił, bo nawet mi pomachał :winner:
Decadence
Posty: 9
Rejestracja: 29 kwie 2015, 19:55
Model: NB

18 wrz 2016, 18:47

:D
Rzarii
Posty: 477
Rejestracja: 22 gru 2010, 12:50
Model: NA
Lokalizacja: Toruń
Kontakt:

02 paź 2016, 20:54

Na zlocie klasyków w Toruniu, ludzie podchodzili robili sobie zdjęcia i padły dwukrotnie takie słowa, że to jest Maseratti i szybko ustawiali się do zdjęć :lol:
Oczywiście, że jest to Porsche to już się przyzwyczaiłem:)
Dodatkowo taki rarytas ze zlotu Poldek w coupe:)
Załączniki
IMG_0669.JPG
IMG_0670.JPG
bonito
Posty: 286
Rejestracja: 20 sty 2015, 20:16
Model: NC FL2
Lokalizacja: Gdynia

04 paź 2016, 9:41

Też muszę potwierdzić, że Miaty budzą raczej pozytywne uczucia u bliźnich. Widać to na przykładzie okolicy gdzie mieszkam - jak 2 lata temu kupiłem MXa, sąsiedzi podeszli pozytywnie, typu: jak się jeździ, itp. (z wyjątkiem jednej sąsiadki, która coś mamrotała o kryzysie wieku średniego, ale jest usprawiedliwiona bo tym czasie zdradził ją mąż i była uprzedzona do facetów).
W tym roku sąsiad nabył Porsche 911 (wygląda na nówkę z salonu) - w oczach sąsiadów gdy przejeżdża nie widać uśmiechu a raczej myśli typu "skąd ta świnia wzięła na to pieniądze" :D
bonito
Awatar użytkownika
booschie
Posty: 300
Rejestracja: 22 mar 2016, 15:15
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

04 paź 2016, 19:26

Enzis pisze:-Zimą pewnie zimno z tym dachem :lol:


Właśnie zaczął się sezon na pytania o komfort jesiennej jazdy top-down w przy 10-13 stopniach. Najcześciej odpowiadam, że i w 0 stopni można. Czapka, ogrzewanie i jazda :)
NB 1998 "Piorun"
facebook.com/mx5nbpiorun
mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=20359
Awatar użytkownika
booschie
Posty: 300
Rejestracja: 22 mar 2016, 15:15
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

08 paź 2016, 20:58

Dziś, na parkingu przy Castoramie, 2 sytuacje:

- siedzę w środku i przymierzam rozmiar kluczy do demontażu rollbara pod malowanie i słyszę, jak na zewnątrz mały chłopiec, który wysiadł przed chwilą z zaparkowanego obok (oczywiście większego) auta, mówi do swojego taty: "Tato, patrz jakie małe auto!".

- później, wracam ze sklepu, a przechodzący w odległości kilku metrów obok Pioruna facet mówi do towarzyszącej mu kobiety: "To auto to teraz już klasyk... Ale weź się takim roz... - nie ma Cię, jak w Matizie"

Wybieram więc wersję, że to klasyk :)
NB 1998 "Piorun"
facebook.com/mx5nbpiorun
mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?f=22&t=20359
ODPOWIEDZ