Muzik Korner

czyli co lubimy słuchać

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
pavlacos
Donator
Donator
Posty: 681
Rejestracja: 12 lut 2018, 9:30
Model: NC
Wersja: Koksed by Five
Lokalizacja: Wrocław

20 kwie 2023, 9:14

ha no właśnie ostatnio całkiem przypadkiem wleciało mi kilka kawałków na jakiejś składance i .... co to za stara metallica której ja nie znam :D
przesłucham całość i dopowiem, ogólnie mam wrażenie że wszystkie nowsze płytki metaliki to takie porządne rzemiosło, raczej nie zaskoczą i ... to dobrze :D

wątek mało popularny, bo mało kto się wsłuchuje ...tylko lecą z playlisty jak ja ...akurat dostałem darmowe pare m-cy apple music wiec parę rzeczy sobie obsłuchałem, w tym płytkę weekenda - starboy (R&B)

https://www.youtube.com/watch?v=34Na4j8 ... WeekndVEVO

@Sloner drugi kawałek dla mnie spoko - bardziej spójny , aż mi się IRA przypomniała :P
Motór jest bogiem, Prędkość nałogiem, Tuning zabawą, Freestyle podstawą
Obrazek
Awatar użytkownika
Tomai
Donator
Donator
Posty: 3864
Rejestracja: 14 wrz 2008, 9:11
Model: NC
Wersja: 2.0 Power by Five
Lokalizacja: Poznań / Kaźmierz

20 kwie 2023, 22:44

Ooooo, nową płytą starej Metalliki dało się ożywić wątek ;)
Panowie już dobiegają 60 -tki....ale...dają radę...poprzednie 2 płyty były jakieś takie ... mechaniczne...ale" 72 seasons" ....uważam że jest inna , w sensie powrót do starego grania - jak i rzemiosło jak najbardziej - wyszło im na dobre.

Ciekawe są wszystkie " okoliczności " wydania nowej płyty -panowie wypuścili CD, Vinyl, i kasetę !
Ale wiadomo dziś rządzi Spotify, Tidal, Apple Music :)
Świetnie się tego słucha, też już kilka razy płytę przesłuchałem, i chce się jeszcze:)
Była NA BRG 1.8 118 Km 146 Nm
Była NBFL Phoenix 1.8 138KM 156Nm
Była NBFL Garnet Red Mica 1.8
Jest NC 2.0 174KM 199Nm
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

21 kwie 2023, 8:16

A ja będę niepopularny i stwierdzę, że zupełnie mnie nie wciągnęła.
Dla ustalenia uwagi - ja jestem człowiekem starej daty i moja sympatia do zespołu kończy się gdzieś w granicach "czarnej" (która już była mocno "inna"). Load i Re-Load już jakoś mi weszły mocno średnio, a po sado-maso (kurczę, wtedy w ogóle był jakiś pęd na nagrywanie takich "ambitnych" gniotów) jakoś w ogóle się odbiłem od zespołu i przyznam, że o następnych trzech studyjnych zasadniczo wiem, że były i tyle.
Przesłuchałem wczoraj sobie 72 Seasons i... już to gdzieś słyszałem. Ale w tym niezbyt dobrym stylu. Wszystkie patenty ograne i znane od kilkudziesięciu lat. I poskładane sprawnie, ale bez czegoś, co by to - na mój gust - jakoś ciągnęło.
I realizacyjnie zupełnie mi nie odpowiada.
A do tego słychać, niestety, że Hetfield się starzeje i głos już nie ten.
Przesłucham sobie jeszcze raz dla pewności, ale chyba się z tą płytą nie polubimy.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
latar
Donator
Donator
Posty: 468
Rejestracja: 12 sie 2020, 14:48
Model: NB FL
Lokalizacja: DLW

21 kwie 2023, 10:05

Zrobiłem szybki przelot. Pachnie latami '90. Sperma an okładce aż się przypomina. Brzmi ok ale osobiście chyba zataczam koło i wracam do dobrego thrasha z lat '80.

Z innej beczki.
Teza: Rock is dead!

Kto obali? Aby obalić pokażcie now inspirujący zespół grający światowo, którego członkowie mają <40 lat.
(szukam od lipca, 9 miesięcy i jeszcze mi się nic nie urodziło)
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

21 kwie 2023, 10:13

Muzyka się zmienia. To naturalny proces. Pewnie większość tego, co teraz jest, nawet jeśli ociera się o rock, zinterpretujesz jako "nieinspirujące". Podobnie jak fani Stonesów, czy Chucka Berry'ego zareagowaliby na hair metal. Starzejemy się ;-)
PS: Polyphię znasz?
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
latar
Donator
Donator
Posty: 468
Rejestracja: 12 sie 2020, 14:48
Model: NB FL
Lokalizacja: DLW

21 kwie 2023, 11:18

O chłopie, ale ta Polyphia jest fajna!!! Nie znałem.
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

21 kwie 2023, 12:31

Jest trochę rzeczy idących w tę stronę i da się dokopać do tego np. na Spotify podążając jakimś "podobnymi".
Natomiast faktycznie mało jest takiego "zwykłego" rocka. Co ma o tyle "sens", że pop poszedł w zupełnie inną stronę i teraz żeby grać rocka i dać "się sprzedać" trzeba uprawiać jakieś prog-rocki, wirtuozerię itd. Inaczej nie masz odbiorców. Jeszcze gdzieś do połowy lat dziewięćdziesiątych rock był jedną z podstaw popu. "W międzyczasie" pojawił się grunge, który okazjonalnie trochę "przeciekał" do mainstreamowej świadomości. Ale współcześnie radiowa konfekcja popłynęła w jakieś klimaty hip-hopowo pochodne, zahaczyła o latino i rozbiła się na jakichś trapach.
Mam wrażenie, że dlatego dużo łatwiej w sumie znaleźć coś porządnie metalowego, niż stary dobry rock. (inna sprawa, że i fani zdziadzieli i stali się wybredni jak ja w tym wątku :lol:)
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Sloner
Posty: 108
Rejestracja: 28 gru 2018, 16:29
Model: ND
Wersja: SkyPassion
Lokalizacja: Lublin

22 kwie 2023, 11:30

pavlacos pisze:
20 kwie 2023, 9:14

@Sloner drugi kawałek dla mnie spoko - bardziej spójny , aż mi się IRA przypomniała :P
Dzięki :) W czerwcu gramy przed Purplami w Tquronie, będzie można usłyszeć to na żywo, zapraszam :)
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1605
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

22 kwie 2023, 15:39

Sloner pisze:
19 kwie 2022, 9:34
W muzik korner dalej cisza to wrzucę nasz drugi singiel :)
Heh, gość na wokalu gościem na wokalu, ale niektóre przejścia trącą mi starym Turbo.
Fajna perkusja. Fajnie wplecione "współczesne" brzmienie basu w dość klasycznie brzmiący kawałek.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
pulmoll45
Posty: 41
Rejestracja: 02 lut 2022, 14:16
Model: Inny
Lokalizacja: Gdynia

24 kwie 2023, 19:08

latar pisze:
21 kwie 2023, 10:05
Teza: Rock is dead!

Kto obali? Aby obalić pokażcie now inspirujący zespół grający światowo, którego członkowie mają <40 lat.
(szukam od lipca, 9 miesięcy i jeszcze mi się nic nie urodziło)
Do głowy przychodzi Greta Van Fleet: https://www.youtube.com/watch?v=sAGNTWmVOAo
Awatar użytkownika
dszyszek
Posty: 14
Rejestracja: 23 sie 2021, 15:29
Model: NC
Lokalizacja: Wrocław

20 cze 2023, 19:40

Mi zawsze siada Mareux - The Perfect Girl -> https://www.youtube.com/watch?v=V1l6kxQ ... nel=faerie
ODPOWIEDZ