F1

Dla wszystkich fanów

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

11 sty 2012, 18:57

No nie wierzę... ale ten typ ma pecha OMG.

Robert wróć! do cholery.

Pozdro
MX-5 Love | Wisdom comes with Age. Sometimes, Age comes Alone....
Szczupak
Posty: 1631
Rejestracja: 02 sty 2011, 13:06
Lokalizacja: Warszawa

11 sty 2012, 19:04

Trza było mu wrócić do Polski, u nas nie ma zimy, to by się nie poślizgnął :P
Życie jest za krótkie, żeby jeździć nudnymi samochodami.
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

29 sty 2012, 10:35

Fajny blog, który śledzę od jakiegoś czasu. Oby jego informację były prawdziwe ! :)

http://mikemojaformula1pl.blogspot.com/

Pozdro
MX-5 Love | Wisdom comes with Age. Sometimes, Age comes Alone....
Don Corleone
Posty: 1320
Rejestracja: 05 maja 2008, 19:54
Model: Inny
Wersja: RevolutionReloaded
Lokalizacja: Pruszków

29 sty 2012, 11:14

sebna pisze:Oby jego informację były prawdziwe
:kciuk:


Ja ze swojej strony mogę polecić sokolimokiem.tv
.
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

07 lut 2012, 19:26

No to sezon 2012, jak dla mnie, oficjalnie się rozpoczął.

Jak zwykle testy szczególnie pierwsze nie wiele są warte ale nie które bolidy wyglądają jak modele z klocków lego - szczególnie te z połamanym nosem.

Obstawiam, że zmiana przepisów pozbawi Redbulla mistrzostwa albo przynajmniej łatwego mistrzostwa i mam nadzieje, że wreszcie zobaczymy w tym roku Vettla walczącego a nie odjeżdżającego po kolejny puchar.

Pozdro
MX-5 Love | Wisdom comes with Age. Sometimes, Age comes Alone....
LubMich
Posty: 720
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:55
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

07 lut 2012, 20:35

właśnie tan połamany nos.. to ktoś od kogoś ściągnął.. nie możliwe, żeby wszyscy poza maclarenem nagle to samo wymyślili.. ale tylko redbulll ma w tym miejscu jakiś kanał...
Awatar użytkownika
funky
Donator
Donator
Posty: 4077
Rejestracja: 29 lip 2011, 9:30
Model: NC
Wersja: 1.8
Lokalizacja: Warszawa

07 lut 2012, 20:36

sebna pisze:Obstawiam, że zmiana przepisów pozbawi Redbulla mistrzostwa albo przynajmniej łatwego mistrzostwa i mam nadzieje, że wreszcie zobaczymy w tym roku Vettla walczącego a nie odjeżdżającego po kolejny puchar.

oby! bo już nudno było :)

co do bolidów...jakieś brzydkie skrzydła w tym sezonie mają, czy tylko mi się tak wydaje? :)
Obrazek

miatasm.com
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

07 lut 2012, 23:07

LubMich pisze:właśnie tan połamany nos.. to ktoś od kogoś ściągnął.. nie możliwe, żeby wszyscy poza maclarenem nagle to samo wymyślili.. ale tylko redbulll ma w tym miejscu jakiś kanał...


Kanał jak twierdzą służy tylko do chłodzenia kierowców - zobaczymy czy oby tak jest na pewno.

Ten kształt nosa jest dyktowany dużo mniejszym dociskiem aero po zlikwidowaniu dmuchanych dyfuzorów i próbami z balansowania auta bo twierdzą, że do poziomu docisku z poprzedniego roku nie uda im się dojść (w czym zresztą przodował właśnie redbull z dmuchanym dyfuzorem). Stąd podobieństwo pomysłów bo ponoć nie ma czym innym nadgonić.

Pozdro
MX-5 Love | Wisdom comes with Age. Sometimes, Age comes Alone....
LubMich
Posty: 720
Rejestracja: 27 wrz 2009, 12:55
Lokalizacja: Warszawa/Kraków

08 lut 2012, 7:31

sebna pisze:Kanał jak twierdzą służy tylko do chłodzenia kierowców - zobaczymy czy oby tak jest na pewno.
heh ja wyczytałem pomysł, że to chłodzenie do KERS.. może wreszcie redbullowi zacznie działać..
Don Corleone
Posty: 1320
Rejestracja: 05 maja 2008, 19:54
Model: Inny
Wersja: RevolutionReloaded
Lokalizacja: Pruszków

08 lut 2012, 9:39

sebna pisze:Ten kształt nosa jest dyktowany dużo mniejszym dociskiem aero po zlikwidowaniu dmuchanych dyfuzorów

Z tego co czytałem to nie tak. Obniżony nos masz w nowościach regulaminowych aby w wypadkach gdy jedno auto wjeżdża w bok drugiego nos zadziałał jak strefa zgniotu. Wysoki nos mógłby powodować że jedno auto wjechałoby na drugie uszkadzając głowę kierowcy.

LubMich pisze:ja wyczytałem pomysł, że to chłodzenie do KERS

Takie były domysły ale Newey wczoraj potwierdził że to chłodzenie kierowcy.

sebna pisze:Obstawiam, że zmiana przepisów pozbawi Redbulla mistrzostwa albo przynajmniej łatwego mistrzostwa i mam nadzieje, że wreszcie zobaczymy w tym roku Vettla walczącego a nie odjeżdżającego po kolejny puchar.

Mam nadzieję :)
.
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

21 lut 2012, 21:32

Pierwsze coś bardziej znaczące testy :) się rozpoczęły. Red bull na przodzie ale tym bym się akurat nie przejmował bo topowe zespoły i tak będą mydlić oczy do samych zielonych świateł w Melburne ale za to ciekawi mnie środek stawki bo oni zazwyczaj starają się zabłysnąć już na tym etapie.

Szkoda, że Renault aka Lotus nie pojeździło dziś byłem ciekawy co pokażą.

Pozdro
MX-5 Love | Wisdom comes with Age. Sometimes, Age comes Alone....
Don Corleone
Posty: 1320
Rejestracja: 05 maja 2008, 19:54
Model: Inny
Wersja: RevolutionReloaded
Lokalizacja: Pruszków

21 lut 2012, 22:17

sebna pisze: Szkoda, że Renault aka Lotus nie pojeździło dziś byłem ciekawy co pokażą.

No właśnie wychodzi, że jutro i dalej nie wiele pokażą -> http://sokolimokiem.tv/?p=2678
.
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

17 mar 2012, 14:58

Jak wam się podobał qual? :mrgreen:

Przy odrobinie szczęścia zapowiada się na bardzo ciekawy sezon :kciuk:
MX-5 Love | Wisdom comes with Age. Sometimes, Age comes Alone....
Don Corleone
Posty: 1320
Rejestracja: 05 maja 2008, 19:54
Model: Inny
Wersja: RevolutionReloaded
Lokalizacja: Pruszków

17 mar 2012, 15:25

Bardzo liczyłem na Kimiego. Szkoda, że miał potknięcie już na początek Grand Prix.

sebna pisze:zapowiada się na bardzo ciekawy sezon

:mrgreen:
.
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

17 mar 2012, 17:44

a mnie sie nowe przepisy nie podobaja, zwlaszcza o wyprzedzaniu i zwiazaną z tym obroną pozycji. czasami to mi sie wydaje, ze zarzad F1 jest jak nasz pzpn - do dupy. oni naprawde myślą, że im wiecej wyprzedzania, tym lepiej, a moim zdaniem to juz zaczelo sie robić nudne, kiedy co chwile się ktoś wyprzedza, w dodatku tylko za sprawa jakiegos przycisku czy zasad regulaminu a nie skilla. gorzej się to też oglada, bo mimo ze jest ta ciągła niepewnosc kto wygra, to trudno sie polapac kto kogo i kiedy wyprzedził.

ale podoba mi się, że stawka się wyrownała, chociaż to dopiero pierwsze kwalifikacje, może za wcześnie na takie osądy.
miata lov!
Borgir
Posty: 145
Rejestracja: 20 lut 2011, 19:35
Lokalizacja: Olkusz

17 mar 2012, 19:17

Ilość regulacji dotyczących samego prowadzenia samochodu, wyprzedzania etc. powoli robi się zastraszająca. Mam wrażenie, że jeśli kierunek zmian zostanie utrzymany, to za jakiś czas F1 będzie wyglądać tak:

Hamilton broni się przed atakiem Vettela, wykorzystując jedną ze swoich kart Możliwość Zjazdu Do Lewej Krawędzi Toru. Zbliżają się do Strefy X, gdzie używanie 7. biegu jest karalne. Za nimi czai się Schumacher, który po zebraniu zielonego power-up'a może użyć DRS-u przez 10 sekund. Jak pamiętamy, jego teamowy kolega Nico Rosberg został zdyskwalifikowany za niepoprawne użycie kierunkowskazu.
Jeśli diesel, to TDCi. Tylko Do Ciężarówki :mrgreen:
profilone
Posty: 814
Rejestracja: 10 mar 2009, 22:20
Lokalizacja: Lublin

03 kwie 2012, 8:51

Wybaczcie, że podpinam się pod temat, ale nie chce zakładać kolejnego a to jest chyba jedyny o motosporcie u nas na forum,

Czy orientujecie się może gdzie w PL można śledzić wyścigi serii DTM? Chodzi o niemiecki odpowiednik WTCC
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

16 kwie 2012, 9:48

Oglądałem wczoraj wieczorem nagrany GP Chiń.

Wooo jaki wyścig :shock: Potęga. Oby więcej było takich w tym sezonie :kciuk:
MX-5 Love | Wisdom comes with Age. Sometimes, Age comes Alone....
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

16 kwie 2012, 9:59

świetny wyscig, duzo walki w starym stylu i bardzo wyrownana stawka, miodzio.
miata lov!
wjtr
Posty: 303
Rejestracja: 27 mar 2011, 22:41
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

16 kwie 2012, 10:59

Oglądałem jednym okiem ostatnie pół godziny - faktycznie dużo walki i wyprzedzania. Działo się jakby to był wyścig w deszczu! Po części to chyba zasługa systemu DRS... - wyprzedzania powtarzały się w strefie w której możliwe było jego użycie. Przynajmniej tak Borowczyk mówił.

Nie jestem znawcą, ale coś ten chiński tor strasznie brudny był - poza best line leżało mnóstwo gumy. Wcześniej na innych torach tego nie zauważałem.
2003 NBFL 1.8 Memories II -> 2004 NBFL 1.6 Unplugged -> Mitsubishi Colt 1.3 -> Ford S-Max... WTF?! || Never drive faster than your angels can fly.
Awatar użytkownika
kammich
Posty: 2925
Rejestracja: 24 lip 2009, 9:55
Model: NA
Lokalizacja: Szczecin

16 kwie 2012, 15:24

wojtyr pisze:Nie jestem znawcą, ale coś ten chiński tor strasznie brudny był - poza best line leżało mnóstwo gumy. Wcześniej na innych torach tego nie zauważałem.


przed wyścigiem było ok, guma odrywała się od opon trakcie wyścigu stąd takie zabrudzenie :) ten tor podobno lubi opony :D

matpilch pisze:świetny wyscig, duzo walki w starym stylu i bardzo wyrownana stawka, miodzio.

fakt, widowisko było genialne, jazda bok w bok na milimetry :)
Webber znowu postanowił polatać, ale tym razem udało mu się jechać dalej :)
szkoda Schumiego :( mercedes mógł mieć dublet :)
wjtr
Posty: 303
Rejestracja: 27 mar 2011, 22:41
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

16 kwie 2012, 15:49

Ciekawy był też przypadek Kimiego, który na pół godziny przed końcem był drugi, a zakończył wyścig poza pierwszą dziesiątką dając na lewo i prawo d... się wyprzedzać. Tu chyba też podziękowania należą się Pirelli za wyprodukowanie niebanalnych opon ;)

To, że do ostatnich okrążeń trwała walka kilku kierowców o miejsce na podium to chyba najlepsze podkreślenie widowiskowości wyścigu.
2003 NBFL 1.8 Memories II -> 2004 NBFL 1.6 Unplugged -> Mitsubishi Colt 1.3 -> Ford S-Max... WTF?! || Never drive faster than your angels can fly.
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

16 kwie 2012, 16:31

Z Kimim to było tak, że Kimi sam sobie jest winien. Pojechał na 2 stopy. Pod koniec druga pozycja ale prawda okazała się inna. Zrobił show-off jechał ponad możliwości opon i się skończyły ileś tam okrążeń przed końcem wyścigu.

Zresztą wystarczy popatrzeć na jakiekolwiek on boardy Kimiego po jego powrocie i widać, że z F1 na tym etapie to on ma nie wiele wspólnego. Walczy cały czas z bolidem przez swój brak precyzji i koncentracji co go kosztuje znaczne szybsze zużycie opon.

Na tym etapie taktyki na 2 stopy w jego przypadku to totalna pomyłka - brakuje mu finezji. Prawdopodobnie jego braki są spowodowane jeszcze za słabą kondycją na panujące przeciążenia w bolidzie F1.

Ciska samochodem po torze i wykonuje zbędne ruchy kierownicą, które kosztują ogumienie, często obiera zły tor jazdy i potem musi go korygować itp itd...

Oby to nie były nieodwracalne dla jego zdolności koncentracji, skutki nadmiernego spożywania napojów wyskokowych...

Pozdro
MX-5 Love | Wisdom comes with Age. Sometimes, Age comes Alone....
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

16 kwie 2012, 17:19

to co napisales to raz, ale mi sie wydaje ze jego spektakularny spadek z 2 pozycji na 14 (!) był tez spowodowany tym, ze w jednym miejscu (tam gdzie wczesniej alonso i chyba jakis sauber) podczas walki o pozycje wyjechal poza tor jazdy w ten syf po gumach, ktory poprzyklejal sie do opon i drastycznie obnizyl juz i tak kiepska trakcje.. hm?
miata lov!
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

16 kwie 2012, 19:30

Z tym, że on był wyprzedany i się bronił bo nagle jego opony osiągnęły klif przydatności i było już po frytkach. Oczywiście wyjazd na gumowe kulki całą pewnością mu nie pomógł.

Nie zrozum mnie źle bardzo lubię Kimiego i chciał bym żeby zawojował jeszcze światek F1 bo jest jednym z sympatyczniejszych i utalentowanych kierowców ale to co się tam stało z jego oponami to był błąd początkującego zarówno z jego strony, że do tego dopuścił jak i ze strony samego zespołu, który powinien wiedzieć lepiej i nie pozwolić mu na strategię 2 stopów (pewno oni mu ją sami wepchnęli ale jeżeli tak to on powinien zaprotestować), która przy ogumieniu Pirelli wymaga od kierowcy tego czego na tym etapie Kimiemu najbardziej brakuje czyli obycia z danym samochodem.

Ogólnie w tym sezonie kibicuje przede wszystkim Perezowi bo ma olbrzymi potencjał co było już wyraźnie widać w zeszłym sezonie oraz odwagę żeby eksplorować swoje limity. On będzie jeszcze okrutnie kroił w świecie F1. Ma też podobne cechy charakteru na torze jak Kubica.

Oraz Grosjenowi z kilku powodów :)

Pozdro
MX-5 Love | Wisdom comes with Age. Sometimes, Age comes Alone....
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

17 kwie 2012, 13:45

ale Ty masz komentarz bbc i sluchasz ich cennych uwag i potem latwiej Ci wyciagac takie wnioski, ja (my, tu w polsce) niestety wiemy o Kimim tylko tyle, ze jest sympatyczny.

ja kibicuje Sennie i rowniez Grosjean'owi :mrgreen:
miata lov!
sebna
Posty: 2726
Rejestracja: 15 mar 2010, 19:01
Model: NB FL
Wersja: Sportive
Lokalizacja: Dublin

17 kwie 2012, 13:53

Sennie też kibicuje :). Sennie, Perezowi i Grosjenowi :) ale najchętniej dwóm ostatnim wymienionym.

Na razie wszystkie wyścigi 2012 oglądałem ze SKY bo mają transmisję w HD w Irlandii i znacznie lepszy dostęp do zespołów, danych i rzeczy technicznych ogólnie :kciuk: ale za to mają dużo gorszych komentatorów :kciukdol:

Prawdopodobnie docelowo będę oglądał wprowadzenie ze SKY a sam wyścig z BBC :mrgreen:. Od przybytku głowa nie boli :mrgreen:

Najważniejsze, że na razie jest na tyle ciekawy sezon, że mi nie przeszkadza brak Roberta w stawce.

Pozdro
MX-5 Love | Wisdom comes with Age. Sometimes, Age comes Alone....
Don Corleone
Posty: 1320
Rejestracja: 05 maja 2008, 19:54
Model: Inny
Wersja: RevolutionReloaded
Lokalizacja: Pruszków

18 kwie 2012, 7:12

sebna pisze:Prawdopodobnie docelowo będę oglądał wprowadzenie ze SKY a sam wyścig z BBC :mrgreen: . Od przybytku głowa nie boli :mrgreen:

BBC ma tylko transmisję połowy wyścigów od tego sezonu :P
W zeszłym roku była potężna walka o to, żeby wszystkie były dostępne, ale się nie udało. Cięcia kosztów.

Jakby ktoś chciał u nas oglądać SKY/BBC w streamie http://www.vipbox.tv/
Jakość marna, ale wprowadzenie można oglądać zamiast Zientarskiego :mrgreen:


Osobiście Sennie nie kibicuję. Widzę go trochę jak człowieka jadącego na nazwisku i sponsorach. Za to bardzo kibicuję Kobayashiemu. Wiem że facet nie jest super talentem, ale lubię patrzeć na jego jazdę. No Fear ;)

Co do tego konkretnych szans na Mistrzostwo to zastanawiam się Hamilton czy Button?
.
artur
Posty: 1930
Rejestracja: 06 maja 2009, 22:37
Model: Inny
Lokalizacja: wwa

18 kwie 2012, 7:25

Button, bo jest dużo spokojniejszy (mimo że Hamilton mocno nad sobą popracował) i dużo oszczędniej traktuje opony co w tym sezonie wydaje się kluczowe, ale układ sił może się jeszcze zmienić, bo zarówno red bull (w tym sezonie zwłaszcza Webber), jak i ferrari (choć raczej tylko Alonso) mają szansę o coś powalczyć. Raikonnen, jeśli nie nauczy się korzystać właściwie z samochodu ;) niestety nie powalczy. Pytanie jeszcze o Mercedesy, które już w trzecim wyścigu okazały się równie szybkie jak w klasyfikacjach
Były NA, NB, NC, z ND się wstrzymam, bo na razie mnie nie zachwyciła ;) Obecnie jest Legacy H6
Don Corleone
Posty: 1320
Rejestracja: 05 maja 2008, 19:54
Model: Inny
Wersja: RevolutionReloaded
Lokalizacja: Pruszków

18 kwie 2012, 7:28

Niech tylko Ferrari i Lotus się trochę poprawią to będzie najlepszy sezon od bardzo bardzo dawna :mrgreen:
.
ODPOWIEDZ