Reakcje ludzi na widok MX’a

Zdarzenia dziwne, szalone i inne

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
JohnnieJoker
Posty: 13
Rejestracja: 25 lis 2020, 19:10
Model: NB
Lokalizacja: Wrocław

30 wrz 2021, 0:27

Ostatnio na parkingu grzebałem w aucie i obok stała bodajże Corsa. Przychodzi do niej kobieta z dwójką synów, tak na oko 6-8 lat i jeden z nich taki ucieszony mówi do mamy "mamo, mamo, patrz jaka fajna malutka wyścigówka!". Nie wiem, komu to sprawiło więcej radości - chłopaczkowi, że zobaczył "coś nietypowego" czy mi, że nazwał moje NB wyścigówką :D
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1377
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

02 paź 2021, 18:44

A ja ostatnio stoję na światłach, po dłuższej chwili patrzę w lewo, a tam babeczka koło 30tki do mnie macha, uśmiechnięta od ucha do ucha i pokazuje kciuka, że Mazda jest ok. A obok siedzi jej facet i z zażenowania nie wie gdzie spojrzeć...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

towi
Posty: 73
Rejestracja: 05 sie 2021, 14:19
Model: ND
Lokalizacja: SZA

01 lis 2021, 7:46

Jadę w korku, takim przesuwającym się powoli cały czas: dwóch panów na przystanku: popatrz jaka fajna "TeTet-ka".

co za skojarzenia w tym narodzie....
Ostatnio zmieniony 01 lis 2021, 8:37 przez towi, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1377
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

01 lis 2021, 8:28

Wczoraj w Zakopanem na Al. 3 Maja, stoję na światłach, top-down, facet za mną w jakimś dostawczaku pokazuje mi na palcach dłoni 3 & 5, i tak co chwila. W końcu się odwracam, a on wystawia głowę z samochodu i pyta: "To MX3 czy MX5, bo nie widzę znaczka?" :lol: Lubię ten samochód ...
Awatar użytkownika
maniekott
Donator
Donator
Posty: 517
Rejestracja: 07 sie 2008, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Klucze

02 lis 2021, 20:15

Jechałem sobie z pracy w niedzielę oczywiście okrężna drogą i oczywiście top down. Dogonił mnie gość z pasażerką na lewym i kimś z tyłu w jakimś AMG cabrio z mocherem nad głową 🤣
Mina jego i pasażerów bezcenna
Awatar użytkownika
Spaniard
Donator
Donator
Posty: 641
Rejestracja: 16 lip 2013, 21:30
Model: NC
Wersja: 2.0 AT
Lokalizacja: Piaseczno

11 lis 2021, 20:18

Takie tam przeczytane i nie wiedziałem gdzie zamieścić :-)

Fragment pochodzi z książki pt. Kod Kulturowy autorstwa C. Rapaille.

20211111_122448.jpg
20211111_122448.jpg (730.75 KiB) Przejrzano 3401 razy
towi
Posty: 73
Rejestracja: 05 sie 2021, 14:19
Model: ND
Lokalizacja: SZA

12 lis 2021, 10:28

fajne, hehe coś w tym jest.
Ja po zakupie mx5 powiedziałem że odmłodniałem w głowie o 10 lat :-)
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

21 lis 2021, 21:11

Wyjazd na ruchliwą trzypasmówkę, najgorsza sytuacja, bo duży szybki ruch, ale jeszcze nie korek. Wpuścił mnie miły Pan w drogim volvo. Wyjechałem dość żwawo, a że potrzebowałem za 100m skręcić w lewo, od razu musiałem zmienić 2 pasy. I to wszystko oczywiście top down i bez ESP.
Mnie złapało czerwone światło, a miłego pana nie, bo skręcał w prawo. Ale i tak się zatrzymał, dał kciuk w górę, a do tego się uśmiechnął bardzo szeroko. Aż patrzyłem, czy to nie ktoś od nas(?).
To właśnie ta magia, którą tracimy zastępując s001. Śliskie opony dają okazję driftować wszędzie, bez pisku opon i bez osiągania dużej prędkości. Zero zagrożenia, czysta frajda.
A było poniżej 10 stopni Celsjusza, opony z tyłu mam specjalnie przepompowane i jakoś daję radę żyć z as5.
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

20 gru 2021, 8:35

Wczoraj montując bagażnik narciarski usłyszałem od starszego pana wyprowadzającego psa "piękny ma pan samochód, ale z tym bagażnikiem wyglada jak wóz drabiniasty" :-)
Widac nie widział Bonda jeżdżącego na narty Espritem!
Awatar użytkownika
maniekott
Donator
Donator
Posty: 517
Rejestracja: 07 sie 2008, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Klucze

21 gru 2021, 13:04

Jadąc w sobotę z choinką oczywiście top down to zastawiałem się dlaczego ludzie trąbili, robili zdjęcia i pokazywali👍
😉
Załączniki
IMG_20211218_164350.jpg
IMG_20211218_164350.jpg (3.49 MiB) Przejrzano 3085 razy
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

21 gru 2021, 19:25

Tak duzej choinki w MX5 raczej nie mieli okazji jeszcze zobaczyc, sam wiozlem duzo mniejsza :-)
Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 882
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: SC

16 sty 2022, 12:03

Dziś mój garażowy sąsiad, stary taryfiarz, przydybał mnie wyjeżdżającego z garażu na rundkę dookoła komina doładowującą aku. Popatrzył z uznaniem, po czym zapytał z niedowierzaniem czy takie ładne zabawki da się dostać u nas w kraju? :D
Nie dało się nie uśmiechnąć :D
Awatar użytkownika
TomekD
Donator
Donator
Posty: 185
Rejestracja: 05 lip 2021, 10:11
Model: NC
Wersja: Blue Lagoon ;-)
Lokalizacja: Wawa

18 sty 2022, 10:02

W lipcu '21, tuż po zakupie NC w Kutnie, jeszcze na niemieckich blachach i tuż po wyjeździe (grzecznie) na A1 jakiś koleś w busie obtrąbił mnie.. Myślałem, że coś zwaliłem, ale on przyjaźnie machał łapa przez szybę :)
Sąsiedzi/sąsiadki na osiedlu: o! widzę, że kryzys wieku średniego cię dopadł... :kciuk:
NC 2006r. 2,5 (by Five) + inne "bzdety"
stpman
Posty: 627
Rejestracja: 20 gru 2019, 5:58
Model: ND
Wersja: ST/2.0/SkyFreedom
Lokalizacja: Pszczyna

02 lut 2022, 18:56

Mnie sąsiad powiedział, że dużo już rzeczy w życiu widział, ale żaby ktoś jeździł kabrioletem bez dachu w zimie to jeszcze nie :D
Ale to w końcem było w sumie... ;)
Awatar użytkownika
Hookie
Donator
Donator
Posty: 3401
Rejestracja: 01 gru 2011, 19:22
Model: NB FL
Wersja: 1.8 Memories 2
Lokalizacja: Sosnowiec

02 lut 2022, 21:04

TomekD pisze:
18 sty 2022, 10:02
Sąsiedzi/sąsiadki na osiedlu: o! widzę, że kryzys wieku średniego cię dopadł... :kciuk:
Ja takim lubię mówić, że tak, dopadł, w wieku 21 lat, bo wtedy kupiłem pierwszego emiksa. xD :roll:
2011-12: NB 1.8 '98 10th Anni 2260 - Miatulka
2013: NA 1.6 '90 - Babcia
2015 - 2017: NBfl 1.6 '04 - Furia
2019: NBfl 1.8 '01 - Hejka 2.0
2018 - 2022: ND 2.0 '16 Club - Kocur
Maj 2022: - obecnie: NBfl 1.8 '03 - Żaba
Awatar użytkownika
maniekott
Donator
Donator
Posty: 517
Rejestracja: 07 sie 2008, 20:46
Model: NB FL
Lokalizacja: Klucze

05 lut 2022, 17:05

Czekam dzisiaj w mx-ie na mamę pod Carrefour-em i idzie para na oko około 60lat.
On mówi: zobacz jakie fajne auto
A ona: co? To? Brzydkie, nawet za darmo bym go nie chciała.

Ten gość jednak w porządku chłop 😉
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

14 lut 2022, 17:13

maniekott pisze:
05 lut 2022, 17:05
Czekam dzisiaj w mx-ie na mamę pod Carrefour-em i idzie para na oko około 60lat.
On mówi: zobacz jakie fajne auto
A ona: co? To? Brzydkie, nawet za darmo bym go nie chciała.
Jak w pigułce - za mx5 oglądają się raczej bardzo nieliczni faceci, dzieci (ale im mniejsze tym chętniej) oraz emeryci, choć jak widać powyżej też nie wszyscy :-)

A żeby nie było tylko komentarza - mi człowiek z psem w grudniu powiedział "ale miał pan piękny samochód, ale teraz z tym bagażnikiem wygląda jak wóz drabiniasty". Chodzi oczywiście o mój bagażnik narciarski.

Inna reakcja - tym razem policjanta. Zatrzymali mnie bo jechałem 52 kmh na 50 (zabudowany) i wyprzedzałem kolesia, który jechał znacznie poniżej 40 kmh (jak mnie tacy nadgorliwcy wkurzają - przed radarem zwalniają do 40 na 80, a na widok policji w ogóle się zatrzymują). Ja od razu z mordą do mundurowych "ciekawe za co, za 52 kmh?" A jeden z nich powiedział "już widzę, jak pan spokojnie jeżdzi". Ale skończyło się tylko na dmuchaniu i 30 sekund później jechałem dalej. Tylko komentarz "niech pan tak nie szaleje, dziecko pan wiezie". Ech, nie każda mx5 nie wzbudza złych emocji (i nie piszę o homofobii:-).

Były też pytania na forum, czy mój bagażnik i narty na nim są legalne, bądź nie - policja się do nich nie przyczepiła. A bagażnik był pełny (2 pary nart + kijki).

W ogóle wyjazd z Warszawy na pogranicze był fajny - nagle dzieci jarają się małym kabriolecikiem, ludzie uśmiechają - ale to też pewnie zasługa top down i nart/jazdy w kasku narciarskim :-)
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

01 cze 2022, 9:24

Nikt nie opisuje już reakcji na MX5 :-/ Może znów ożywię wątek i opiszę swój sen, bo gdyby to była jawa, to 5 k zł mandatu.

Wyjeżdżam na pustą trzypasmówkę (ruch zatrzymany światłami, ja wyjeżdżam w lewo), pada deszcz, lepiej być nie może, więc korzystam z tego co dał mi los. Na następnych światłach staje obok mnie smutny starszy pan w czarnym passacie, opuszcza szybkę. Ja pogodzony z losem opuszczam moją by wysłuchać pewnie, jak to głowa mogła mi odpaść, lub czegoś w tym stylu. A pan do mnie "piękna, idealna pogoda prawda? Też tak lubię moim prywatnym samochodem, mam "zetkę coupe"" Kciuk w górę i pojechaliśmy dalej. Tzn. się obudziłem.
solidmarian
Posty: 126
Rejestracja: 15 gru 2013, 12:39
Model: Inny
Lokalizacja: 100lica

01 cze 2022, 9:59

Jeżdżąc rekreacyjnie lokalnymi drogami w mazowieckim około 70km do granic warszawy przejeżdżam jakąś drogą wiodącą przez wioskę, bez chodników tylko z 50cm trawnika oddziela drogę od ogrodzenia pobliskich nieruchomości. Przy płocie stoi 3 na oko 30-40 lat amatorów wiśniowych trunków, nagle jak przejeżdżałem koło nich bardzo wolno gdyż nie wiedziałem jak się mogą zachować i czego się po nich spodziewać, jeden z nich pokazując palcem krzyczy do pozostałych: "patrz jaka stara miata", a jechałem tylko 15 letnim nckiem.
Ostatnio zmieniony 01 cze 2022, 10:00 przez solidmarian, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

01 cze 2022, 11:19

To trochę jak ta scena w Kill Billu, gdy jeden oblech mówi "widziałem lepsze".
towi
Posty: 73
Rejestracja: 05 sie 2021, 14:19
Model: ND
Lokalizacja: SZA

01 cze 2022, 13:55

no właśnie coś jest na rzeczy z pijaczkami, ja jeszcze roku nie jeżdżę, a kilka razy chyba tacy właśnie panowie w różnych miejscach, sami pokazywali kciuk w górze, albo machali. Chyba są bardziej wyluzowani :-)
Awatar użytkownika
Scyzor
Donator
Donator
Posty: 882
Rejestracja: 06 mar 2018, 12:33
Model: NB FL
Wersja: Memories II
Lokalizacja: SC

02 cze 2022, 10:39

Ja w minioną niedzielę przejeżdżałem przez pewną małą miejscowość, w której akurat odbywa się jakiś festyn dla dzieci. Stoję sobie w korku przed rondkiem na rynku i nagle słyszę przeraźliwy pisk, jakby ktoś zobaczył coś przerażającego. Obracam się i widzę chłopaka, lat około 10-12, zasłaniającego usta i z wypiekami na twarzy, prawie kucając odprowadza mnie wzrokiem, a za chwilę szarpie ojca za rękaw i pokazuje mu mnie palcem. Takiego entuzjazmu ze strony widza jeszcze nigdy nie doświadczyłem :) Jeszcze, żeby Mia była jakoś mocno zmodowana, ale tak... ? Nie powiem, uśmiechnąłem się pod nosem :D
Awatar użytkownika
Wojtek Wawa
Donator
Donator
Posty: 2137
Rejestracja: 06 paź 2015, 11:29
Model: ND
Wersja: freedom+bilstein
Lokalizacja: Warszawa

02 cze 2022, 13:26

Dzieci są super. Zgaduję, że na forum większość to takie wieczne dzieci właśnie, dlatego latamy mx5.
Awatar użytkownika
Spaniard
Donator
Donator
Posty: 641
Rejestracja: 16 lip 2013, 21:30
Model: NC
Wersja: 2.0 AT
Lokalizacja: Piaseczno

02 cze 2022, 21:20

Dzieci często pieją to prawda, a mojemu młodemu koledzy zazdroszczą. Z drugiej strony panie zagadują na światłach a dorośli po prostu zawieszają oko na aucie. Mało nas i więcej raczej nie będzie a mało które auto jest tak osobliwe jak NC bo jednak ND przód ma z innych Mazd więc WOW na dziś nie robi, a NA nie widziałem na ulicy od niepamiętnych czasów :-(
Awatar użytkownika
czarobest
Posty: 148
Rejestracja: 13 mar 2022, 17:34
Model: NB FL
Wersja: Icon 1.8
Lokalizacja: Łódź

04 cze 2022, 19:35

Ja się dopiero przyzwyczajam, bo od tygodnia mam swoją i poza próbą skasowania mnie przez betoniarkę, próbuję przyzwyczaić się do bardzo skupionego wzroku wszystkich dookoła na Maździe - choć może tak mi się tylko wydaje.

Przez ten tydzień miałem najwięcej sytuacji z dziećmi. Raz wsiadam sobie na parkingu i widzę idącą rodzinkę z wózkiem, a ponieważ dach już miałem zdjędy, to usłyszałem coś w stylu "ooo ale fajne auto". W dzień dziecka stałem na światłach, przechodziła wycieczka i znów to samo - "pa jakie auto".

Ale najlepsze spotkało mnie tuż pod blokiem, wracam bez dachu sobie powolutku, ostatni zakręt i idzie pani z dwójką dzieci, które zaczynają wskazywać na mnie palcami i krzyczeć "Ferrari, Ferrari!" - to mnie urzekło totalnie i zacząłem się śmiać do siebie, urocze :D.
Moja Miatka na forum oraz Instagram
I mój blog motoryzacyjno/miatowo/modelarski - revvedup.pl
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

04 cze 2022, 20:12

08bf432978_a_ferrari.jpg
08bf432978_a_ferrari.jpg (38.22 KiB) Przejrzano 1727 razy
czarobest pisze:
04 cze 2022, 19:35
Ja się dopiero przyzwyczajam, bo od tygodnia mam swoją i poza próbą skasowania mnie przez betoniarkę, próbuję przyzwyczaić się do bardzo skupionego wzroku wszystkich dookoła na Maździe - choć może tak mi się tylko wydaje.

Przez ten tydzień miałem najwięcej sytuacji z dziećmi. Raz wsiadam sobie na parkingu i widzę idącą rodzinkę z wózkiem, a ponieważ dach już miałem zdjędy, to usłyszałem coś w stylu "ooo ale fajne auto". W dzień dziecka stałem na światłach, przechodziła wycieczka i znów to samo - "pa jakie auto".

Ale najlepsze spotkało mnie tuż pod blokiem, wracam bez dachu sobie powolutku, ostatni zakręt i idzie pani z dwójką dzieci, które zaczynają wskazywać na mnie palcami i krzyczeć "Ferrari, Ferrari!" - to mnie urzekło totalnie i zacząłem się śmiać do siebie, urocze :D.
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
kociol
Donator
Donator
Posty: 995
Rejestracja: 06 maja 2008, 14:49
Model: NC FL2
Wersja: Sport Recaro
Lokalizacja: Krakow

05 cze 2022, 14:40

Do mnie podjechał pan w wieku koło 60 lat swoim Jeepem Grand Cherokee i zaczął wypytywać co to za auto, jak jeździ, jaki silnik czy są takie dostępne u nas w PL czy trzeba np. ze Stanów targać.
Po bardzo sympatycznej pogawędce, powiedział, że teraz jedzie na działkę, ale jak wróci to pokaże żonie i zaczyna szukać 😁 Cała akcja była o NC.

Z innej beczki, jak tylko sprowadziłem MSMa i pojechałem na przypale (bez tablic) go zatankować, to na stacji usłyszałem: paaaaa... Ku... Viper!!! Strasznie się uśmiałem 😁
MAD fabworx specjalne części dla Twojej Miaty https://www.instagram.com/mad_fabworx/ Life is too short to drive a boring car.
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

06 cze 2022, 19:52

Mnie dziś z kolei spotkała zabawna sytuacja, bo wsiadłem do Dyzi zaparkowanej w niedużej uliczce, odpaliłem, macnąłem przełącznik od dachu i wziąłem się za zakładanie czapki i zmianę okularow. I widzę kątem oka, że coś względnie dużego się zatrzymuje na ulicy. Patrzę, a jakaś pani w Grand Voyagerze zatrzymała sie równolegle żeby synek mógł do końca obejrzeć procedurę składania dachu :)
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
Tajgeree
Posty: 60
Rejestracja: 04 lip 2021, 12:30
Model: NC
Wersja: Energy
Lokalizacja: Brwinów

07 cze 2022, 21:17

czarobest pisze:
04 cze 2022, 19:35
Ja się dopiero przyzwyczajam, bo od tygodnia mam swoją i poza próbą skasowania mnie przez betoniarkę, próbuję przyzwyczaić się do bardzo skupionego wzroku wszystkich dookoła na Maździe - choć może tak mi się tylko wydaje.

Przez ten tydzień miałem najwięcej sytuacji z dziećmi. Raz wsiadam sobie na parkingu i widzę idącą rodzinkę z wózkiem, a ponieważ dach już miałem zdjędy, to usłyszałem coś w stylu "ooo ale fajne auto". W dzień dziecka stałem na światłach, przechodziła wycieczka i znów to samo - "pa jakie auto".

Ale najlepsze spotkało mnie tuż pod blokiem, wracam bez dachu sobie powolutku, ostatni zakręt i idzie pani z dwójką dzieci, które zaczynają wskazywać na mnie palcami i krzyczeć "Ferrari, Ferrari!" - to mnie urzekło totalnie i zacząłem się śmiać do siebie, urocze :D.
Zabawnie, ale ja po kupnie Miaty miałem identyczne wrażenie że "jestem pod kontrolą 8-) ". Nadal widzę że czasem ludzie się patrzą, ale zdecydowanie się do tego przyzwyczaiłem. Co do wątku to z trzy tygodnie temu kierowca Mazdy 6 na Shellu uśmiechnął się i pokazał kciuk kiedy ustawiłem się za nim w kolejce do dystrybutora (lub Instrybutora :P).
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2091
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

08 cze 2022, 4:41

Wczoraj, przejście dla pieszych, przy Szkole podstawowej. Przepuszczam bandę chłopaków (7 klasa?), w strojach WF, biegnących ku boisku. Któryś z pierwszej pary: "Eeej, paczcie jaka Toyota!!"
:|
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
ODPOWIEDZ