Wracając do tematu Lotusa Elise...

Rozmowy inne, nie koniecznie o MX-5 ... wchodzisz tu na własną odpowiedzialność.

Moderator: Moderatorzy

adamwalenda
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2013, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

17 sie 2013, 10:10

Wracając do tematu Lotusa Elise... który moderatora zamnknął i wrzucił do kosza...
http://forum.mx5klubpolska.pl/viewtopic.php?p=224183#224183


rogI
Jak chcesz takie fotele do Mazdziolki wsadzić to mogę załatwić :)

michan
Nie wystawiają, tylko wreszcie pojawia się ich wiecej w Polsce i ludzie zaczynają doceniać.
Co prawda wersje z K-Serią są awaryjne ale ważą poniżej 800 kg.
Czerwony powyżej to wersja 111R z silnikiem toyoty dłubany przez Yamahę.
Auto mieliśmy przerabiać na torowe i swapować na Hondę S2000 ale szczerze jest zbyt idealne zeby je przerabiać dlatego je sprzedajemy.
Chcę kupić tańszego Elisa ześmieconego z K-Serią do wyrzucenia i przebudowania na auto torowe, a tego było mi szkoda bebeszyć dlatego taka decyzja.

Pozdrawiam
Adam Walenda
http://walenda-motorsport.pl
http://lotusklub.pl
rogI
Posty: 1362
Rejestracja: 12 kwie 2012, 11:05
Lokalizacja: Poznań

17 sie 2013, 10:13

adamwalenda, PW :cool:
Mały Książe
Posty: 2983
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:02
Lokalizacja: Planeta B-612

17 sie 2013, 10:17

Nie będzie tajemnicą jeśli wspomnę o projekcie torowego Porsche 944? :smile:
Pokażesz coś np. w dziale "nasze samochody zastępcze", albo gdzieś w jakimś temacie na forum, myślę, że wiele osób tutaj baaaaardzo by to zainteresowało... :)
adamwalenda
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2013, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

17 sie 2013, 10:51

Chciałem zrobić torowe auto klasyczne małe lekkie i tylno napędowe. Początkowo miałem kupić MX5, ale w końcu padło na Porsche. Jak tylko jakiś Admin wyrazi zgodę to moge4n papisac apre zdań. Jak na razie to kasują wszystko co napisze.
Łądnie to tak traktować starego forumowicza mx5 ? :)

Pzdr,
AW
http://walenda-motorsport.pl
http://lotusklub.pl
Mały Książe
Posty: 2983
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:02
Lokalizacja: Planeta B-612

17 sie 2013, 11:09

Co poradzisz... :roll:

Mam nadzieję, że uda się zaprezentować tutaj Porsche, śledziłem kiedyś temat na innym forum, i projekt, cała jego budowa, pieczołowitość i staranność Twojej pracy... coś wspaniałego, w dodatku wspaniały klasyk. :razz:
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4682
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

17 sie 2013, 22:22

adamwalenda pisze:Łądnie to tak traktować starego forumowicza mx5 ?

Dołączył: Wczoraj 16:58

Rejestrujesz się tylko po to, żeby sprzedać jakiś samochód, nawet nie mx-5 i dziwisz się, że temat leci do kosza? :razz:
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Mały Książe
Posty: 2983
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:02
Lokalizacja: Planeta B-612

17 sie 2013, 22:44

Jezu, ludzie... A gdzie mial wystawic lotusa? Na forum volkswagena golfa...? Blagam, spojrzmy czasem na cos normalnie... Poza tym Adam Walenda na temat lekkich sportowych samochodow podejrzewam, ze ma wiedze wieksza niz polowa forum razem wzieta... ;) no, ale... "regulamin", kur...
offthe
Posty: 1178
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:47
Model: NA
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

17 sie 2013, 22:56

Mały Książe pisze:ze ma wiedze wieksza niz polowa forum razem wzieta... no, ale... "regulamin", kur...

A co to zmienia?
I don't like being overtaken. It's a sign of weakness.
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4621
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

18 sie 2013, 8:42

offthe pisze:A co to zmienia?

z takim podejsciem moznaby wylac z forum i Michalela Schumachera - czy naprawde o to chodzi Panowie Formalisci??
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC 2.5 RomDrop , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko 2.5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Mały Książe
Posty: 2983
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:02
Lokalizacja: Planeta B-612

18 sie 2013, 9:51

offthe pisze:A co to zmienia?

To, że gość od którego większość z nas mogłaby się wiele dowiedzieć, już na wstępie zostaje potraktowany jak byle lepszy mirek w polówce hilfiger i z saszetką na ramieniu, co to postanowił być na tyle "elo" aby założyć konto na forum auta, które sprzedaje, bo ciężko panie to ustrojstwo sprzedać, "nie z3 nie porsche nie slk..." :mrgreen:

no, ale pewno... ciekawe, czy kolega administrator, który też ostatnio wystawiał skuter bodajże, czy inny jakiś taki pojazd też wyrzuci swoje ogłoszenie, przez fakt, iż zapomniał umieścić w nim zdaje się cenę pojazdu...

litości, jeszcze trochę i faktycznie pojawią się zapisy o rysowaniu serc na samochodach... :geeejj:
Kurak
Posty: 3915
Rejestracja: 16 sie 2011, 1:39
Model: NA
Lokalizacja: P-ce
Kontakt:

18 sie 2013, 10:49

Mały Książe pisze:To, że gość od którego większość z nas mogłaby się wiele dowiedzieć, już na wstępie zostaje potraktowany jak byle lepszy mirek w polówce hilfiger i z saszetką na ramieniu, co to postanowił być na tyle "elo" aby założyć konto na forum auta, które sprzedaje, bo ciężko panie to ustrojstwo sprzedać, "nie z3 nie porsche nie slk..."


No już już, cichutko. To jest tak jakbyś poszedł i Ślubie na przykład przykleił naklejkę swojej firmy na auto i się dziwil że zdjął. Forum się buduje, pozycjonuje, zajmuje to dużo osoboczasu i dużo serweroenergioopłat, więc wbicie tutaj i wrzucenie reklamy to po prostu skorzystanie z wyrobionej już pozycji i łatwe dotarcie do grupy docelowej, tylko że kolega Adam przychodzi tutaj na gotowe bez wkładu własnego i to jest po prostu nieuprzejme. Ot kropeczka.
Mały Książe
Posty: 2983
Rejestracja: 14 maja 2011, 15:02
Lokalizacja: Planeta B-612

18 sie 2013, 11:52

Człooowieku... Myślę, że wrzucając tutaj ogłoszenie bardziej kierowało nim to, kto jest grupą docelową na Lotusa (właściciel szybkiej miaty, hondy s2k...) aniżeli bezpłatna reklama... ale tak, tak, wiem, że na pewno przyszedł tu zniszczyć ład i porządek, zareklamować się i jeszcze za to nie zapłacić... :shock:
Kurak
Posty: 3915
Rejestracja: 16 sie 2011, 1:39
Model: NA
Lokalizacja: P-ce
Kontakt:

18 sie 2013, 12:39

Mały Książe pisze:Człooowieku... Myślę, że wrzucając tutaj ogłoszenie bardziej kierowało nim to, kto jest grupą docelową na Lotusa (właściciel szybkiej miaty, hondy s2k...) aniżeli bezpłatna reklama... ale tak, tak, wiem, że na pewno przyszedł tu zniszczyć ład i porządek, zareklamować się i jeszcze za to nie zapłacić...


Tak, dokładnie, Adamem bardziej kierowało to żeby auto trafiło w ręce w których jego potencjał będzie wykorzystany niż to żeby je w ogóle sprzedać. Jeśli nawet, zasady to zasady, nie jest w dobrym guście wpadać gdzieś i od razu rzucać fanty na sprzedaż, na takie rzeczy miejsce jest w komercyjnej.

Nie urywam, że chętnie sobie poczytamy na temat projektów, czy to MX5 czy Elise, czy Caterhamy czy kitowce które widziałem na stronie. Wszystkie są fajne, pewnie i dużo rozwiązań możnaby podpatrzyć. Ale najpierw wypada się chociaż przedstawić (:
adamwalenda
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2013, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

18 sie 2013, 14:15

Mały Książe
Jak by co tu masz temat Prośka, czekam na paczkę z USA z poszerzeniami nadwozia i lampami GTP, i na poliweglany, we wrzesniu kończę klatkę i lakieruje auto, muszę jeszcze zregenerowac zaciski Brembo, złożyć hamulce, dorobić przewody w oplocie, kupić opony Toyo R888, pasy punktowe, pospawać kolektor ssący pod gaźniki Kawasaki, i obliczyć nowyc układ wydechowy i pospawać. Mam nadzieje, że do końca tego roku uda mi się go odpalic:
http://www.kitcarforum.pl/index.php?topic=1147.msg10814#new

Alan
Na forum jestem od kilku lat. Nie zarejestrowałem się wczoraj. Jak już mnie tak inwigilujesz to sprawdź sobie moje wpisy z 2010 i 2009 roku na tym forum. Założyłem tylko nowy profil.

Alex
Popieram. Mam 3 forma motoryzacyjne, których jestem równiez Adminem, ale aż tak rygorystycznie do tego nie podchodzę :)


Mały Książe

Cyt. Mały Książe: "...no, ale pewno... ciekawe, czy kolega administrator, który też ostatnio wystawiał skuter bodajże, czy inny jakiś taki pojazd też wyrzuci swoje ogłoszenie, przez fakt, iż zapomniał umieścić w nim zdaje się cenę pojazdu... "

Moje ogłoszęnie zaweirało wszystkie informacje, admin je wyrzucił bo to nie Mazda, tylko Lotus z silnikiem Toyoty, modyfikowany przez Yamahę... a sam wystawia skutery na forum - Dobre :)

Kurak
Jaka reklama? Ja chce tylko auto sprzedać żeby kupić następne. A zdjęcia znaczę bo kiedyś jedna "PARÓWA" ukradał mi zdjęcia i sprzedawało auto wystawiając w ogłoszniu moje zdjęcia. Dlatego wszystki moje zdjęcia znakuje.

Kurczak cyt.: "nie jest w dobrym guście wpadać gdzieś i od razu rzucać fanty na sprzedaż...Ale najpierw wypada się chociaż przedstawić"
Na forum Mazdziolki jestem od kilku lat. Jak już mnie tak inwigilujesz to sprawdź sobie moje wpisy z 2010 i 2009 roku na tym forum. Założyłem tylko nowy profil. Byłem posiadaczem Mazdy, i znów bedę (MX5). Dlatego nadal jestem na forum. Zresztą ja sie nie muszę nikomu tłumaczyc B)

Pozdrawiam
Adam Walenda
http://walenda-motorsport.pl
http://lotusklub.pl
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

18 sie 2013, 14:47

adamwalenda pisze:Moje ogłoszęnie zaweirało wszystkie informacje, admin je wyrzucił bo to nie Mazda, tylko Lotus z silnikiem Toyoty, modyfikowany przez Yamahę... a sam wystawia skutery na forum - Dobre :)


Wydaje mi się jednak, że o ten punkt regulaminu chodziło:
d) Pchli Targ - tylko oferty prywatne. Giełda dotycząca wszystkiego co nie jest mazdą mx-5 i częściami do owej, czyli aparaty foto, telefony, motocykle i inne przeznaczona dla aktywnych forumowiczów z co najmniej miesięcznym stażem na forum i z napisanymi 10 postami w działach tematycznych, z wyłączeniem giełdy.

A tak BTW ... szkoda, że nie wbiłeś się na swój stary login ... byłoby po problemie :D
A Lotusa masz zaje ... bardzo zacnego :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4682
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

18 sie 2013, 16:31

Mały Książe pisze:Jezu, ludzie... A gdzie mial wystawic lotusa? Na forum volkswagena golfa...?

Na allegro albo forum lotusa... Jakby tak każdy chciał tu wchodzić i wstawiać swoje ogłoszenie lotusa, s2000, 911 czy czegoś innego to byłby tu śmietnik, nie? A forum nie jest portalem ogłoszeniowym i giełda tutaj jest dla forumowiczów.

Arvinski pisze:A tak BTW ... szkoda, że nie wbiłeś się na swój stary login ... byłoby po problemie

Otóż to. Nie muszę znać wszystkich userów na forum, którzy napisali po kilka postów, a widziałem tylko, że zarejestrowałeś się i od razu ogłoszenie, stąd mój wcześniejszy post.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Jaro
Posty: 3026
Rejestracja: 26 paź 2008, 15:33
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

18 sie 2013, 16:59

Fajnie by było gdyby Kolega Adam podzielił się swoim doświadczeniem w temacie jaki silnik V6/8 włożyć do miary. Oczywiście poza LSem o którym można przeczytać na forach US. Może byłaby jakaś konkurencja w EU dla amerykanckich projektów.

A co do wstawiania różności w pchlim targu to kiedyś nawet działkę budowlana wstawialem ;)

Sprzedać wszystko można tylko pamiętać warto że być aktywnym trzeba ;)
Pozdrawiam

Jaro

MX-5 NA 1.6T
matpilch
Donator
Donator
Posty: 4239
Rejestracja: 10 lut 2010, 18:44
Model: Inny
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

18 sie 2013, 18:45

adamwalenda pisze:Moje ogłoszęnie zaweirało wszystkie informacje, admin je wyrzucił bo to nie Mazda, tylko Lotus z silnikiem Toyoty, modyfikowany przez Yamahę... a sam wystawia skutery na forum - Dobre


ogłoszenie usunąłem ja, ponieważ łamało zapisy regulaminu. tak jak dzień wcześniej usunąłem ogłoszenie NC wystawionej przez użytkownika który chwilę wcześniej założył konto.
wybacz, niestety nie znam Cie i nie wiem, że miałeś tu konto - z mojego punktu widzenia wygląda to tak, że przyszedłeś i od razu wpadłeś do giełdy, musisz to zrozumieć.

mam nadzieję, że to wyjaśnia sprawę, nie ma co się szarpać.
z tego co tu czytam, wynika, że Twoja wiedza mogłaby nam się tu przydać, toteż szkoda wznawiać swoją aktywność w ten sposób.

a z ciekawymi samochodami zapraszam (z porsche wręcz nalegam) do działu 'nasze samochody zastępcze' :wink:
miata lov!
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

18 sie 2013, 21:38

Adam Walenda, PW
Kubaaa

19 sie 2013, 8:05

Powoli przestaje rozumieć zasady panujące na tym forum. Można się zarejestrować i założyć od kopa temat w "nasze samochody za..." (nie mając nawet MXa!) opisując skutery hulajnogi i wszystko czym się da poruszać, ale sprzedać auta nie można bo muszę naklepać trochę postów wcześniej dla zasady... good job :kciuk: regulamin jak z UPC a to chyba przeciez zwykłe forum jest, które ma służyć ludziom. Nie za bardzo wiem gdzie jest ten "bałagan", "burdel" i śmietnik, który to uniemożliwia czytanie i psuje opinię forum..
zolt
Posty: 1081
Rejestracja: 20 wrz 2011, 21:35
Lokalizacja: Wrocław

19 sie 2013, 8:49

Kubaaa pisze:Nie za bardzo wiem gdzie jest ten "bałagan", "burdel" i śmietnik, który to uniemożliwia czytanie i psuje opinię forum..


No wlasnie dzieki sensownie ulozonemu regulaminowi balaganu nie ma :).
adamwalenda
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2013, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

19 sie 2013, 9:14

matpilch pisze:
adamwalenda pisze:Moje ogłoszęnie zaweirało wszystkie informacje, admin je wyrzucił bo to nie Mazda, tylko Lotus z silnikiem Toyoty, modyfikowany przez Yamahę... a sam wystawia skutery na forum - Dobre


ogłoszenie usunąłem ja, ponieważ łamało zapisy regulaminu.


No dobra czyli teraz juz moge w pchlim targu wystawiac ogórdek działkowy na sprzedaż :D:D:D:D ...


Jaro pisze:Fajnie by było gdyby Kolega Adam podzielił się swoim doświadczeniem w temacie jaki silnik V6/8 włożyć do miary. Oczywiście poza LSem o którym można przeczytać na forach US. Może byłaby jakaś konkurencja w EU dla amerykanckich projektów.

A co do wstawiania różności w pchlim targu to kiedyś nawet działkę budowlana wstawialem ;)
Sprzedać wszystko można tylko pamiętać warto że być aktywnym trzeba ;)



Generalnie na początek trzeba sobie zadać pytanie czemu ma to służyć.
Mazda MX5 jest tak fajnym, małym i leciutkim autkiem, że ja osobiście nie pakował bym takiego silnika np. budując auto na track day'e. Może do driftu choc Mazda jest zbyt nerwowa. Bedę niedługo szykował właśnie taką Mazdziolkę na track day'e i jak mnie nikt nie zbanuje to może opiszę autko. Generalnie robię wydmuszkę, klatka, wywalam dach i zakładam hard top, a silnik pewnie duratec lekko dłubniety 2.0, wiecej nie ma co cudować bo to i tak już bedzie potworek.

Pzdr,
AW
http://walenda-motorsport.pl
http://lotusklub.pl
Sebuu
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2011, 15:07
Model: NB
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

19 sie 2013, 9:40

Hej przymierzam się do zakupu elisa niestety Twój przekracza mój budżet :)) chociaż obserwuję jego sprzedaż od kilku mc. Jeżeli możesz to proszę powiedz coś o awaryjności, rozumiem że lepiej kupić z silnikiem toyoty ?
NBFLove
Hantkus
Donator
Donator
Posty: 2803
Rejestracja: 17 lut 2012, 17:59
Model: NB MSM
Wersja: Szarik
Lokalizacja: Poznań

19 sie 2013, 9:41

adamwalenda brakuje tu takich ludzi jak Ty, więc nie zrażaj się i opisz ten projekt-jest tu bardzo wiele osób które to interesuje :cool:
Ile Twoim zdaniem uda się zejść z masą emiksa?
Rules are made to be broken
adamwalenda
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2013, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

19 sie 2013, 9:57

Sebuu pisze:Hej przymierzam się do zakupu elisa niestety Twój przekracza mój budżet :)) chociaż obserwuję jego sprzedaż od kilku mc. Jeżeli możesz to proszę powiedz coś o awaryjności, rozumiem że lepiej kupić z silnikiem toyoty ?


Zależy do czego go kupujesz?
Jak chcesz auto na tor szykować i je modyfikowac w późniejszym czasie, to lepiej tańsze auto z K-Serią szukać, a poźniej swapować. Jak chcesz ori to ja bym od razu szukał 111R z Toyotą. Auto z Toyotą waży w granicach 860 kg, przy seryjnym 200 KM silniku to straszny potwór jest. Co mogę jeszcze powiedziec.
-Gratów w Polsce do tego od groma, nie ma problemu z zamówieniem, jak byś miał jaki kolwiek problem z gratami i czymkolwiek innym związanym z Lotusem to zawsze pomogę.
Nie kupij tylko po jakiejś rolce albo z wyrwanym zawieszeniem bo nikt Tobie tego nie naprawi, to trzeba remę wtedy zmieniać, przy zakupie sprawdź czy prosty.
Generalnie ja swojego sprzedaje bo jest za idealny, szkoda mi mi go bebeszyć i przerabiać, dlatego sprzedaje, żeby kupic taniego Lotusa Elise na K-Serii, najlepiej zesmieconego żeby nie było mi szkoda przerobić body na exige, wpakowac pełną klatkę i motor od S2000 albo VW 1,8 T :D

Hantkus pisze:adamwalenda brakuje tu takich ludzi jak Ty, więc nie zrażaj się i opisz ten projekt-jest tu bardzo wiele osób które to interesuje :cool:
Ile Twoim zdaniem uda się zejść z masą emiksa?


Szczerze, nie robiłem jeszcze wydmuszki z emiksa, za duzo z niego nie wywalisz, ale tapicera, fotele wykładziny, wygłuszenia, miekki dach i stelaż trochę ważą. Trzeba by zważyć auto przed i po modyfikachach. W poliweglany nie ma co się bawić. Szukam firmy która robi lekkie błotniki, maski i drzwi z lamiantu do Mazdy ale coś nie moge znaleźć. A samemu nie opłaca mi się robić form. Za duzo zabawy.

Przykłądowo w porsche na samych drzwiach laminatowych zwróciła mi się waga klatki.
Maska mlaminat ważyła 4 kg a oryginalna przykładowo 21 kg. Na błotnikach po 2 kg też zyskasz jak nie lepiej. Trzeba by powazyć poszegolne elementy. Dla porównania kubłu waża w granicach 7 kg. A jestem ciekaw ile oryginalne fotele :)
Jak bedę już szykował mazdziolke to na pewno zważę wszystko :D


Pzdr,
AW
Ostatnio zmieniony 19 sie 2013, 10:04 przez adamwalenda, łącznie zmieniany 3 razy.
http://walenda-motorsport.pl
http://lotusklub.pl
Awatar użytkownika
Kim Son San
Posty: 2018
Rejestracja: 13 lut 2009, 10:01
Model: ND
Wersja: 200+
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

19 sie 2013, 10:00

Hantkus pisze:brakuje tu takich ludzi jak Ty


+1
ex-NA 1992 1.6 turbo Winning Blue
ex-NA 1994 1.6 turbo Brilliant Black
ND 2015 2.0
Sebuu
Posty: 340
Rejestracja: 14 wrz 2011, 15:07
Model: NB
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

19 sie 2013, 10:13

Dzięki za obszerne opisanie tematu, zdecydowanie szukam daily car-a.
NBFLove
adamwalenda
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2013, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

20 sie 2013, 10:26

Sebuu pisze:Dzięki za obszerne opisanie tematu, zdecydowanie szukam daily car-a.


No problem znam te auta na pamięć :)
Jak bedziesz użytkować auto do jazdy po miescie to warto w gazshocki zainwestować z regulacją twardości :) Takie jak w Lotusie Seven zakłądam :)

Pzdr,
AW
http://walenda-motorsport.pl
http://lotusklub.pl
mszczyrek
Posty: 1089
Rejestracja: 31 mar 2008, 15:57
Lokalizacja: Lublin

20 sie 2013, 15:34

Mam pytanie - dlaczego zdecydowałeś się na downgrade z 7 do MXa? Gdyby miało to być auto na co dzień rozumiem, ale na tor?
adamwalenda
Posty: 10
Rejestracja: 16 sie 2013, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

20 sie 2013, 19:47

mszczyrek pisze:Mam pytanie - dlaczego zdecydowałeś się na downgrade z 7 do MXa? Gdyby miało to być auto na co dzień rozumiem, ale na tor?


Czy dobrze rozumiem?
Pytasz czemu uważam, ze emiksa można przebudować na fajne auto torowe na trackdaye konkurencyjne dla Lotusa Seven/Caterhama?

Jeśli o to pytasz, to jest wiele pozytywnych aspektów:
-niska masa (nie taka jak w Caterhamie, ale jak się dobrze zmodyfikuje auto, to bedzie konkurencyjne przynajmniej dla Lotusa Elise na K Serii)
-tyl naped (oczywista oczywistość)
-nie jest to bmw :D
-Duratec jak w Caterhamie i wiele gratów do modyfikacji
-2 osobowka jak Caterham (pasażer i pilot)
-biorąc pod uwagę budowę auta, mój wzrost i wagę jest jak szyte na miarę
-Posiada drzwi i dach (hardtop) w przeciwieństwie do Caterhama co jest duużym plusem (przynajmniej jak auto stoi w depo czy na parkingu to nikt nie próbuje odpiąc i ukraść kierownicy z odinanej naby, albo zainstalowac się w środku do zdjęcia bez Twojej zgody bo i takie przypadki miałem)
-trochę wiecej miejsca niż w caterhamie (a to tez duzy plus)
-Emiks ma bardzo ładną linię (trochę mniejszy plus ale sie liczy)
-Jest bardziej uniwersalną konstrukcją, a nie tak hardcorową jak Caterham
...i wiele innych, jeszcze by się coś znalazło :)
No oczywiście samochód to tylko 50% sukcesu, liczy się jeszcze kierowca i jego doświadcznie.

Kilka emiksów startuje np. w CA, jestem ciekaw jak bedzie jezdził taki potworek, którego bym zbudował na bazie emxia :)

http://www.youtube.com/results?search_query=classicauto+mazda+mx+5&oq=classicauto+mazda+mx+5&gs_l=youtube.12...0.0.0.75070.0.0.0.0.0.0.0.0..0.0...0.0...1ac..11.youtube.


Pzdr,
AW
Ostatnio zmieniony 20 sie 2013, 21:01 przez adamwalenda, łącznie zmieniany 2 razy.
http://walenda-motorsport.pl
http://lotusklub.pl
ODPOWIEDZ