Polska motoryzacja

próby odrodzenia Polskiej motoryzacji

Forum przeznaczone do umieszczania multimediów.

Moderator: Moderatorzy

Awatar użytkownika
tomasz01
Donator
Donator
Posty: 3513
Rejestracja: 16 cze 2015, 21:43
Model: NB
Wersja: Magic
Lokalizacja: Warszawa Usrynów

26 mar 2017, 8:12

Kozmocto zdecydowanie jedna osoba. Tomek walczy i się nie poddaje w spełnieniu swojego marzenia z młodości ;)
Awatar użytkownika
nozda
Posty: 668
Rejestracja: 29 sty 2013, 20:30
Model: NA
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

26 mar 2017, 10:03

Alex pisze:a to KOZMO to nie jest czasem jedna osoba? Tez obsewuje ale slabo widze w sensie finiszu wersji produkcyjnej.


możliwe... podobno chce sprzedawać KIT-CARy. W sumie też nie wiem jaka jest możliwość prawna rejestracji kit-carów...
była: Madzia 1990 1.6
jest: konserwa :lipa:
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4665
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

26 mar 2017, 18:05

nozda pisze:W sumie też nie wiem jaka jest możliwość prawna rejestracji kit-carów...

Obecnie chyba, żadna...
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
Awatar użytkownika
nozda
Posty: 668
Rejestracja: 29 sty 2013, 20:30
Model: NA
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

26 mar 2017, 20:59

Fifkers pisze:
nozda pisze:W sumie też nie wiem jaka jest możliwość prawna rejestracji kit-carów...

Obecnie chyba, żadna...


czyli jeżeli ma to być zabawka na tor to nie wróżę sukcesów w sprzedaży... przynajmniej na terytorium PL.
była: Madzia 1990 1.6
jest: konserwa :lipa:
Awatar użytkownika
Fifkers
Donator
Donator
Posty: 4665
Rejestracja: 10 cze 2009, 11:06
Model: NA
Lokalizacja: Białystok

26 mar 2017, 22:01

Ten projekt zaczął się ponad 10 lat temu, a prawo było wtedy inne i kit cary spokojnie były rejestrowane, nawet polskie firmy sprzedawały całe gotowe kity do sevena. Teraz sytuacja wygląda inaczej.

Zerknąłem na jakieś informacje i ma to być oparte na zawiasie z seicento czy punto, a minimalna cena za kit z jakimś dychawicznym silnikiem to 40tys zł? A z 1,4t z fiata 100tys zł... Nie wróżę sukcesów nawet jeśli by to rzeczywiście powstało.
Były: NB, NBFL, NC 2,0, NC 2,0 automat, NC swap 2,5 6b, ND 2,0.
Jest NA 1990r, ND 2,0.
AR0
Donator
Donator
Posty: 568
Rejestracja: 13 wrz 2013, 9:00
Lokalizacja: Wieliczka

27 mar 2017, 9:00

Upolowana w weekend :D Nawet siedziałem w środku :) Pogadalem z chłopakami z "Absurdów drogowych" właśnie przyjechali do Wieliczki kręcić odcinek ,poobczajali też mazde i stwierdzili że zaebista :D
Załączniki
20170325_110942.jpg
20170325_110909.jpg
Psychotulanek
Donator
Donator
Posty: 482
Rejestracja: 07 paź 2015, 7:28
Model: NB
Wersja: Robi się :-D
Lokalizacja: Kraków

27 mar 2017, 11:02

AR0 pisze:Upolowana w weekend :D Nawet siedziałem w środku :) Pogadalem z chłopakami z "Absurdów drogowych" właśnie przyjechali do Wieliczki kręcić odcinek ,poobczajali też mazde i stwierdzili że zaebista :D


Nie mówili coś nt. wersji cabrio? :lol:

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."
Awatar użytkownika
nozda
Posty: 668
Rejestracja: 29 sty 2013, 20:30
Model: NA
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

27 mar 2017, 12:06

AR0 pisze:Upolowana w weekend :D Nawet siedziałem w środku :) Pogadalem z chłopakami z "Absurdów drogowych" właśnie przyjechali do Wieliczki kręcić odcinek ,poobczajali też mazde i stwierdzili że zaebista :D


O!

i jak wrażenia?
była: Madzia 1990 1.6
jest: konserwa :lipa:
Psychotulanek
Donator
Donator
Posty: 482
Rejestracja: 07 paź 2015, 7:28
Model: NB
Wersja: Robi się :-D
Lokalizacja: Kraków

27 mar 2017, 12:23

AR0 pisze: Nawet siedziałem w środku :)


Zmienili tą porażkową tapicerkę? :facepalm:

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."
AR0
Donator
Donator
Posty: 568
Rejestracja: 13 wrz 2013, 9:00
Lokalizacja: Wieliczka

29 mar 2017, 17:37

nozda"
O!

i jak wrażenia?[/quote]
Jeśli chodzi o bude to spasowanie całkiem spoko ale widać dalej ze to prototyp i wszędzie brakuje jakiś plasticzkow,wystają kable itd no i ten silnik 1.4 z opla.. [quote="Psychotulanek pisze:
AR0 pisze: Nawet siedziałem w środku :)


Zmienili tą porażkową tapicerkę? :facepalm:

T.
Tak na czarną :)
Psychotulanek
Donator
Donator
Posty: 482
Rejestracja: 07 paź 2015, 7:28
Model: NB
Wersja: Robi się :-D
Lokalizacja: Kraków

29 mar 2017, 17:43

:poklony:

T.
"Coś się kończy, coś się zaczyna..."
Awatar użytkownika
nozda
Posty: 668
Rejestracja: 29 sty 2013, 20:30
Model: NA
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

19 kwie 2018, 12:23

nowa odsłona Syrenki

Syrena VOSCO S106
1.4 benzyna lub elektryczna

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Spółka aktualnie prowadzi prace nad modelem samochodu klasy B w wersji hatchback o napędzie benzynowym. Obecnie testowana jest pierwsza seria aut, w ramach badań homologacyjnych. Kolejnym filarem działalności konstrukcyjnej FSO „Syrena” ma być rozwój koncepcji i uruchomienie produkcji samochodu o napędzie elektrycznym w oparciu o hybrydową konstrukcję nośną, stanowiącą wynik własnych prac badawczo-rozwojowych


więcej:
kfso.pl/
była: Madzia 1990 1.6
jest: konserwa :lipa:
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

20 kwie 2018, 10:32

Mam niestety podejrzenia, że to będzie kolejna wydmuszka w stylu Arrinery.
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

20 kwie 2018, 13:24

TerminatorPi pisze:Mam niestety podejrzenia, że to będzie kolejna wydmuszka w stylu Arrinery.

ano, tego typu auta bazują na sentymencie. Czy jest w Polsce 50-80 tysięcy ludzi gotowych dla samego sentymentu wydać na samochód segmentu B dwa razy więcej niż na porównywalne auto innej marki?
w 2017 roku sprzedało się jakieś 2000 wszystkich odmian mini...także ten.... :roll:
Awatar użytkownika
nozda
Posty: 668
Rejestracja: 29 sty 2013, 20:30
Model: NA
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

20 kwie 2018, 13:36

osobiście uważam, że Arrinera ma większe szanse niż Syrena. Arrinerę może kupić arabski szejk tylko po to aby pokazać innemu że ma coś wyjątkowego.
Syrena będzie musiała konkurować z Mini czy Oplem, a co za tym idzie - będzie musiała zapewnić jakość wykonania do której wielkie koncerny dochodziły dekadami.

Jedyna szansa dla Syrenki to że zaoferuje elektryka tańszego niż Leaf czy Ioniq i wtedy może wyjść na wody międzynarodowe... no zobaczymy.
była: Madzia 1990 1.6
jest: konserwa :lipa:
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

20 kwie 2018, 13:53

nozda pisze:osobiście uważam, że Arrinera ma większe szanse niż Syrena. Arrinerę może kupić arabski szejk tylko po to aby pokazać innemu że ma coś wyjątkowego.
Syrena będzie musiała konkurować z Mini czy Oplem, a co za tym idzie - będzie musiała zapewnić jakość wykonania do której wielkie koncerny dochodziły dekadami.

Jedyna szansa dla Syrenki to że zaoferuje elektryka tańszego niż Leaf czy Ioniq i wtedy może wyjść na wody międzynarodowe... no zobaczymy.

zgadzam się poza jednym szczegółem. Z tego co się orientuję to arabski szejk nie może kupic Arrinery bo tego auta nie ma :mrgreen: nie istnieje, nie można go kupić itd ;) No chyba że coś się zmieniło ostatnio
Awatar użytkownika
flatline
Donator
Donator
Posty: 2173
Rejestracja: 21 lip 2013, 19:12
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom+Recaro
Lokalizacja: ¯\_(ツ)_/¯
Kontakt:

20 kwie 2018, 14:37

Tak, teraz będzie mógł nie-kupić wersji elektrycznej ^^
"When you’re racing... it’s life. Anything that happens before or after is just waiting."

Tsundere - pocket-sized fastback
Little Sister - gran turismo wannabe
Czerw - racing mongrel on a (not so tight) budget
Siwa - café racer miata
Awatar użytkownika
nozda
Posty: 668
Rejestracja: 29 sty 2013, 20:30
Model: NA
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

20 kwie 2018, 17:15

mutra pisze:
nozda pisze:osobiście uważam, że Arrinera ma większe szanse niż Syrena. Arrinerę może kupić arabski szejk tylko po to aby pokazać innemu że ma coś wyjątkowego.
Syrena będzie musiała konkurować z Mini czy Oplem, a co za tym idzie - będzie musiała zapewnić jakość wykonania do której wielkie koncerny dochodziły dekadami.

Jedyna szansa dla Syrenki to że zaoferuje elektryka tańszego niż Leaf czy Ioniq i wtedy może wyjść na wody międzynarodowe... no zobaczymy.

zgadzam się poza jednym szczegółem. Z tego co się orientuję to arabski szejk nie może kupic Arrinery bo tego auta nie ma :mrgreen: nie istnieje, nie można go kupić itd ;) No chyba że coś się zmieniło ostatnio


możesz kupić Arrinerę Hussarya GT3 za 229`000$

https://www.roadandtrack.com/motorsport ... 3-car-for/
była: Madzia 1990 1.6
jest: konserwa :lipa:
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

20 kwie 2018, 18:57

nozda pisze:
mutra pisze:
nozda pisze:osobiście uważam, że Arrinera ma większe szanse niż Syrena. Arrinerę może kupić arabski szejk tylko po to aby pokazać innemu że ma coś wyjątkowego.
Syrena będzie musiała konkurować z Mini czy Oplem, a co za tym idzie - będzie musiała zapewnić jakość wykonania do której wielkie koncerny dochodziły dekadami.

Jedyna szansa dla Syrenki to że zaoferuje elektryka tańszego niż Leaf czy Ioniq i wtedy może wyjść na wody międzynarodowe... no zobaczymy.

zgadzam się poza jednym szczegółem. Z tego co się orientuję to arabski szejk nie może kupic Arrinery bo tego auta nie ma :mrgreen: nie istnieje, nie można go kupić itd ;) No chyba że coś się zmieniło ostatnio


możesz kupić Arrinerę Hussarya GT3 za 229`000$

https://www.roadandtrack.com/motorsport ... 3-car-for/


która jest de facto kit-carem bez pełnej homolgacji FIA a nie samochodem produkcyjnym ;)
Awatar użytkownika
D4C
Posty: 419
Rejestracja: 05 mar 2016, 11:04
Model: NA
Lokalizacja: Sędziszów Młp

20 kwie 2018, 19:22

Taka cena za kit cara z bodykitem lamborghini i ls3 trochę się nie kalkuluje ;)
Awatar użytkownika
TerminatorPi
Donator
Donator
Posty: 1602
Rejestracja: 23 cze 2017, 19:24
Model: ND RF
Wersja: SkyFreedom
Lokalizacja: Mała dziura pod dużą Warszawą ;-)

20 kwie 2018, 20:44

D4C pisze:Taka cena za kit cara z bodykitem lamborghini i ls3 trochę się nie kalkuluje ;)


Zwłaszcza, że z ls3 można mieć miatę :kciuk:
Dyzia Bo czerwone są najszybsze
Tylko kierowca jest zielony :-D
Koza team member!
Awatar użytkownika
nozda
Posty: 668
Rejestracja: 29 sty 2013, 20:30
Model: NA
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

20 kwie 2018, 21:16

D4C pisze:Taka cena za kit cara z bodykitem lamborghini i ls3 trochę się nie kalkuluje ;)


taki kit-car co w goodwood był najszybszy w GT3 oraz 4 w generalce ;)

była: Madzia 1990 1.6
jest: konserwa :lipa:
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

20 kwie 2018, 21:37

nozda pisze:
D4C pisze:Taka cena za kit cara z bodykitem lamborghini i ls3 trochę się nie kalkuluje ;)


taki kit-car co w goodwood był najszybszy w GT3 oraz 4 w generalce ;)



ja tam bardziej pamiętam ten występ:

[youtube] https://youtu.be/mNHYcvpYhrk [/youtube]
;)
Awatar użytkownika
nozda
Posty: 668
Rejestracja: 29 sty 2013, 20:30
Model: NA
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

20 kwie 2018, 21:49

mutra pisze:
nozda pisze:
D4C pisze:Taka cena za kit cara z bodykitem lamborghini i ls3 trochę się nie kalkuluje ;)


taki kit-car co w goodwood był najszybszy w GT3 oraz 4 w generalce ;)



ja tam bardziej pamiętam ten występ:

[youtube] https://youtu.be/mNHYcvpYhrk [/youtube]
;)


to było rok wcześniej. Po roku pokonali m.in. Porsche GT3
trochę wiary w tego kit-car`a.
była: Madzia 1990 1.6
jest: konserwa :lipa:
mutra
Donator
Donator
Posty: 3662
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

20 kwie 2018, 22:15

nozda pisze:
mutra pisze:
nozda pisze:
D4C pisze:Taka cena za kit cara z bodykitem lamborghini i ls3 trochę się nie kalkuluje ;)


taki kit-car co w goodwood był najszybszy w GT3 oraz 4 w generalce ;)



ja tam bardziej pamiętam ten występ:

[youtube] https://youtu.be/mNHYcvpYhrk [/youtube]
;)


to było rok wcześniej. Po roku pokonali m.in. Porsche GT3
trochę wiary w tego kit-car`a.


To jest goodwood- festiwal a nie wyścig. Bez normalnego toru, z bandami ze słomy i asfaltem jak na brytyjskiej drodze trzeciej kategorii ;). Naprawdę nie ma się czym ekscytować. Ja w arinerę uwierzę jak zobaczę coś więcej niż kolejne wywiady z właścicielem całego projektu. Rozumiem ten cały hype bo to polskie przedsięwzięcie, ale jest całe mnóstwo przykładów jak to zrobić lepiej i skuteczniej. Np taki Noble. W ciągu roku chłopaki zbudowali w szopie w pełni działający prototyp a rok później sprzedawali egzemplarze produkcyjne. Albo polski projekt OMM który uzyskał homologacje i są ludzie gotowi zapłacić za gotowy produkt. Arinera, meluzyna, syrena, nowy polonez, nowy maluch - to są mrzonki.
Awatar użytkownika
nozda
Posty: 668
Rejestracja: 29 sty 2013, 20:30
Model: NA
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

21 kwie 2018, 22:07

mutra pisze:
nozda pisze:
mutra pisze:
nozda pisze:
taki kit-car co w goodwood był najszybszy w GT3 oraz 4 w generalce ;)



ja tam bardziej pamiętam ten występ:

[youtube] https://youtu.be/mNHYcvpYhrk [/youtube]
;)


to było rok wcześniej. Po roku pokonali m.in. Porsche GT3
trochę wiary w tego kit-car`a.


To jest goodwood- festiwal a nie wyścig. Bez normalnego toru, z bandami ze słomy i asfaltem jak na brytyjskiej drodze trzeciej kategorii ;). Naprawdę nie ma się czym ekscytować. Ja w arinerę uwierzę jak zobaczę coś więcej niż kolejne wywiady z właścicielem całego projektu. Rozumiem ten cały hype bo to polskie przedsięwzięcie, ale jest całe mnóstwo przykładów jak to zrobić lepiej i skuteczniej. Np taki Noble. W ciągu roku chłopaki zbudowali w szopie w pełni działający prototyp a rok później sprzedawali egzemplarze produkcyjne. Albo polski projekt OMM który uzyskał homologacje i są ludzie gotowi zapłacić za gotowy produkt. Arinera, meluzyna, syrena, nowy polonez, nowy maluch - to są mrzonki.


jak rozumiem wszyscy co pojechali wolniej - jechali bez napinki bo to w końcu tylko festiwal szybkości ;)
Zauważ że Lee Noble (notabene współtwórca Arrinery) produkuje i sprzedaje w UK z deczka bardziej zamożnym kraju, gdzie ludzi stać na zakup zabawki, ponadto łatwiej znaleźć ludzi z dużym doświadczeniem przy projektowaniu i produkcji aut, zwłaszcza wyczynowych.
Oczywiście, że mnie ten projekt interesuje - bo jest z PL, jak każdy inny z naszego kraju. Trzymam za nich kciuki aby im się udało. Jeżeli tak się stanie - będzie to dla mnie powód do radości - jeżeli nie - trudno, ale wiem że wtedy spora grupa ludzi się uśmiechnie i powie z satysfakcją "a nie mówiłem!".

Kończmy off-top, wątek o Arrinerze jest tutaj: viewtopic.php?f=33&t=13676&start=90
była: Madzia 1990 1.6
jest: konserwa :lipa:
Awatar użytkownika
pistenbully
Donator
Donator
Posty: 2092
Rejestracja: 01 sie 2017, 13:49
Model: NB
Wersja: 10th Anniversary
Lokalizacja: Gdańsk

28 kwie 2018, 20:47

nozda pisze:nowa odsłona Syrenki

Syrena VOSCO S106
1.4 benzyna lub elektryczna

Obrazek


A do jej narodzin doszło tak:
Pewien macho...
Obrazek
...spotkał przystojną Niemkę...
Obrazek

I gdzie tu słowiańska dusza? :facepalm:
Mydelniczka 10th Anniversary Edition
Rabarbar….....'15 ND Soft Top
Awatar użytkownika
nozda
Posty: 668
Rejestracja: 29 sty 2013, 20:30
Model: NA
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

07 maja 2018, 10:42

:mrgreen: :kciuk:
zwłaszcza trudno nie porównać do 500tki :)
była: Madzia 1990 1.6
jest: konserwa :lipa:
Awatar użytkownika
m1k0
Posty: 505
Rejestracja: 08 lip 2014, 19:05
Model: Inny
Wersja: 370Z Roadster
Lokalizacja: Radom

10 wrz 2018, 18:34

Warszawa M20 GT

historycznie: 370Z Roadster, 986 Boxster, NB 1.6
obecnie "bezmiatowy"
Awatar użytkownika
D4C
Posty: 419
Rejestracja: 05 mar 2016, 11:04
Model: NA
Lokalizacja: Sędziszów Młp

10 wrz 2018, 20:10

Huh, mustang z paskudnym bodykitem.
I o ile w przypadku husarii sobie żartowałem to tutaj nie ma ani krzty ironii. Co oni myśleli? Nie dziwne że ford umył ręce i kazał skasować swoje logo z ich strony żeby ludzie nie kojarzyli ich z tym... hmm, no właśnie, z czym? Może jestem ślepy, ale w ogóle w tym nie widzę warszawki.
Ostatnio chodzi za mną zakup (tylko się nie śmiejcie) twingo i tak sobie teraz myślę, może powinienem zgadać się z chłopakami od banana garage żeby zrobili mi jakiś bodykit i nazwę to nowym beskidem :D

Cholera, bardzo chciałbym powiedzieć przy jakimś polskim samochodzie: "o, ale fajne, nareszcie polska wstaje z kolan" tylko że na razie nie było żadnego powodu, a przecież nie będę chwalił na siłę czegoś tylko dlatego że polskie. Niby spoko, że coś się rusza, ale patrząc na takie coś to może lepiej żeby się jednak nie ruszało :P
ODPOWIEDZ