UWAGA OSZUST!!!!!

Ogłoszenia dotyczące sprzedaży części do Mazdy MX-5

Moderator: Moderatorzy

Myszon
Posty: 197
Rejestracja: 16 lut 2011, 22:11
Model: NC
Lokalizacja: Poznań / Wiry / Wlkp
Kontakt:

13 kwie 2015, 10:10

a admini nie dysponują jakimiś logami by policja mogła namierzyć gościa?
Awatar użytkownika
Arvi
Junior Admin
Junior Admin
Posty: 2909
Rejestracja: 25 lip 2013, 11:01
Model: NA
Wersja: Tiny Tina Edition
Lokalizacja: Warszawa - Stare Włochy

13 kwie 2015, 10:35

Moim zdaniem jednak powinniśmy się trzymać zdrowego rozsądku ... ze szczyptą nieufności.

W swoim zachowaniu zamierzam jedynie zmienić sposób informowania sprzedającego o tym, że paczka dotarła i wszystko jest ok - nie będę tak jak do tej pory pisał tego w PW, a w wątku sprzedażowym. W ten sposób potencjalny przyszły kupca innych rzeczy od danego użytkownika będzie wiedział, że takowy ma na koncie już kilka udanych transakcji.
Obrazek
Marcinos
Posty: 317
Rejestracja: 18 maja 2013, 13:25
Model: NB
Lokalizacja: Warszawa

13 kwie 2015, 10:54

Gatka pisze:Jeśli jeszcze ktoś ma wątpliwości co do słuszności mojego postu, to proszę bardzo:

http://www.bmw-klub.pl/forum/viewtopic. ... 1&t=268444

Nie tylko Nas oszukał...


Tydzień temu widziałem jakiś wpis na fejsie dot. Hondy Civic i podobnej akcji z opłatami za niewysłane części więc może nie tylko Mx-5 i BMW...
Awatar użytkownika
Mac
Posty: 2281
Rejestracja: 04 sty 2013, 22:51
Model: NA
Wersja: Jedyna taka
Lokalizacja: Warszawa

13 kwie 2015, 11:03

Przez bmw dotarłem do kilka innych forum/forów (?) gdzie gość działał. Na subaru piszą, że gość wysłał nawet zdjęcie dowodu na nazwisko Marcin Jabłoński, generalnie historii kilka już ma, nicków forumowych też, imion i nazwisk parę podają, ale może się przyda, ktoś podobno pieniądze odzyskał. Oto linki:
http://forum-subaru.pl/bb3/viewtopic.php?f=1&t=8887
http://passwordjdm.pl/login.php?redirec ... hp&t=25990
http://mustangklub.home.pl/forum/viewto ... 0&start=45
http://www.honda-crx.info/viewtopic.php ... ak#p562348
Ciekawe, że na forum mustanga nawet się odezwał później, ktoś znalazł jego adres, a ten spokojnie odpisał, że go pod tym adresem nie zastanie... A hajs odda "jeśli ktoś czuje się oszukany". Człowieku, jeśli to czytasz to weź się opanuj, albo chociaż oddaj pieniądze i skocz z mostu.
"Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach"
~Colin McRae

Autopromocja. Zapraszam na foto-fanpage: https://www.facebook.com/Picture68-871358819596568/
Awatar użytkownika
kap
Posty: 1107
Rejestracja: 25 mar 2014, 21:33
Model: NB
Wersja: Miracle
Lokalizacja: Wars i Sawa

13 kwie 2015, 11:08

Maciek, ale Ty go widziales podczas tych ogledzin NA???
offthe
Posty: 1178
Rejestracja: 25 lut 2012, 23:47
Model: NA
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

13 kwie 2015, 11:20

Pewnie już ma obstukane większość forów..sobie znalazł chłop zajęcie..Niezbyt wyszukana forma okradania. Jak widać trzeba być bardziej ostrożnym komu wysyłamy pieniądze, a wszelkie zakupy grupowe tylko od osób które tutaj już są jakiś czas, odzywają się, ktoś ich zna.. Moim zdaniem jedyna forma zabezpieczenia to po prostu nasza ostrożność.
W sumie wszelkiego rodzaju tego typu sprawy najlepiej załatwiać na PW lub na forum..w sensie, żeby w razie czego była dokumentacja..albo nagrywać rozmowy w przypadku ludzi, którzy nie są na forum widoczni zbyt mocno.
I don't like being overtaken. It's a sign of weakness.
Mar
Posty: 114
Rejestracja: 03 lut 2014, 17:03

13 kwie 2015, 11:24

Jak go widziałeś to popatrz na fejsie po tych nazwiskach, które podają - może uda Ci się ustalić który to (jesli któreś jest oczywiście prawdziwe)...
Awatar użytkownika
grzes
Posty: 3651
Rejestracja: 31 sty 2010, 10:00
Model: NA
Wersja: 93' LE
Lokalizacja: Ruda Śl.
Kontakt:

13 kwie 2015, 12:29

Hm, nie wiem na ile to ma związek ale, na forum mazdaspeed parę lat temu grasował taki "wszystko mający w dobrej kasie". Na dzień dzisiejszy mam w szufladzie prawomocny wyrok. Sprawę zgłosiłem na policji, wydział jakiś "internetowy", jako dowody miałem korespodencję PW/email/nr. telefonu. Parę lat to trwało, ale dzisiaj jest rozwiązane (kasy nigdy nie zobaczyłem.. ale są tacy którzy otrzymali).
Tylko i wyłącznie "od razu" na policję.



http://www.mazdaspeed.pl/forum/viewtopi ... 6&t=133001
NA BRG 95'/ NA 93’/ 95' 1.8T/ Rx8 HP/ NC 1.8+/ Rx8 HP/NB Mazdaspeed 300+/ Rx8 40th /ND SkyFreedom / Rx8 R3/ ND Sky RF AT+
90’ Cosmo 20B/ 93' NA/ 80' RX7 FB/ 77'RX4/ 19' 6 GJ/ 22' i20N/ 22' i30N
https://www.facebook.com/machinedperformance
sophisty
Donator
Donator
Posty: 1212
Rejestracja: 06 lut 2015, 8:08
Model: NB
Lokalizacja: Trójmiasto

13 kwie 2015, 12:47

grzes to jest właśnie to o czym pisałem wcześniej, wyroki prawomocne są a kasy brak....czasem mam wrażenie, że nasze prawo wręcz chroni ludzi pokroju opisywanego w tym wątku złodzieja.
Mar
Posty: 114
Rejestracja: 03 lut 2014, 17:03

13 kwie 2015, 13:00

A wyrok masz karny czy cywilny? Jeśli karny to masz w nim naprawienie szkody? Podejmowałeś jakieś kroki w celu egzekucji wyroku czy tylko leży w szufladzie?
Awatar użytkownika
Mac
Posty: 2281
Rejestracja: 04 sty 2013, 22:51
Model: NA
Wersja: Jedyna taka
Lokalizacja: Warszawa

13 kwie 2015, 13:09

kap pisze:Maciek, ale Ty go widziales podczas tych ogledzin NA???
Mar pisze:Jak go widziałeś to popatrz na fejsie po tych nazwiskach, które podają - może uda Ci się ustalić który to (jesli któreś jest oczywiście prawdziwe)...


Sprawa jest już załatwiana na pw z poszczególnymi osobami, lepiej tak niż publicznie ;)
"Gdyby Bóg lubił przedni napęd, chodzilibyśmy na rękach"
~Colin McRae

Autopromocja. Zapraszam na foto-fanpage: https://www.facebook.com/Picture68-871358819596568/
Awatar użytkownika
Adam_F
Donator
Donator
Posty: 785
Rejestracja: 08 sie 2013, 21:13
Model: ND
Wersja: SkyPASSION
Lokalizacja: Pyrlandia

13 kwie 2015, 13:26

Mogę w 100% potwierdzić że państwo chroni oszustów i złodziei. ok 5 lat kupowaliśmy samochód przy przerejestrowaniu auta w komunikacji wyszło że gostek który sprowadzał auto podrobił jakiś tam stempel . Stwierdzili że auto nie może być poprawnie zarejestrowane . Wiec dowód próbny miękki się skończył po miesiącu twardego nie otrzymałem ze względy na powyższe błędy. Auto stało przez 2 lata w szopie bez prawa do jazdy .auto traciło na wartości ( wiadomo auto stoi , niszczeje traci na wartości ) Po dwóch latach zdecydowaliśmy się na sprzedaż auta na części bez prawa rejestracji . Ponieważ sąd odbezpieczył auto , ponieważ wcześniej było jako dowód w sprawie. Po rozmowach z prawnikami powiedziano nam że tak będzie najlepiej. Sprawa zakończyła się w listopadzie 2014. po prawie 5 latach !!!!! Ze umorzono postępowanie ( na brak dowodów ) !!!!, pomimo że miałem nagrane rozmowy , zdjęcia papiery wszystko. I tak bym nie otrzymał żadnej kasy od kupującego ponieważ komornik już próbował ściągać kase i nic nie miał na siebie wszystko był na babcie , brata , stryja i kogo tam jeszcze można sobie wymyślić.
Były wielokrotne rozprawy w sądzie stawiałem się na nie , i co z tego jak oszust sie nie stawił na żadną z rozpraw !!!
Tyle w temacie może troche zawile napisałem i nie ma to zbytnio powiązania z powyższym tematem. Ale to nic nie znaczy jak sie ma rozmowy i wszystko po nagrywane. Jak sądy i tak wolą umorzyć postępowania i mieć problem z głowy. ;)

Mimo tego pozdrawiam i życzę powodzenia w pozytywnym rozwiązaniu tej sprawy .
Było : nbfl 1.8 , nbfl 1.6 , nc 2.0
Jest : ND :)
sophisty
Donator
Donator
Posty: 1212
Rejestracja: 06 lut 2015, 8:08
Model: NB
Lokalizacja: Trójmiasto

13 kwie 2015, 13:56

Książkowa sytuacja, w rodzinie też mamy prawomocny wyrok karny. Oszust jest bez majątku "według prawa" mimo, że prowadzi dalej interesy i co rusz afiszuje się nowymi autami. Mimo, że na chwilę obecną powinien oddać ok 100 tyś złociszy komornicy rozkładają ręce - klient ma rozdzielność i nie posiada majątku :D ...reasumując, te wyroki można sobie włożyć między cztery litery.

Mimo, że Ci ludzie są głupi - bo dla mnie tylko głupi, pusty człowiek dopuszcza się takich czynów to trzeba przyznać, że są świetnie zorganizowani i w swoim "fachu" często profesjonalni.
Awatar użytkownika
Adam_F
Donator
Donator
Posty: 785
Rejestracja: 08 sie 2013, 21:13
Model: ND
Wersja: SkyPASSION
Lokalizacja: Pyrlandia

13 kwie 2015, 14:09

Powiedział bym że są na tyle inteligentni ( oczywiście w złym tego słowa znaczeniu ) Oni wiedzą że mogą zrobić wiele bardzo wiele nakraść . I nic z tego nie będą mieli. Nie stawią się na rozprawę , tu i tam potrafią pisać nawet odwołania . I tak z roku na rok jest to ewidentna gra na zwłokę. Potem w ostateczności otrzymają dwa lata w zawieszeniu. I co z tego jak pokrzywdzeni przeważnie nie otrzymują tego co stracili.
Było : nbfl 1.8 , nbfl 1.6 , nc 2.0
Jest : ND :)
drozdz110
Posty: 182
Rejestracja: 11 mar 2012, 16:28
Model: NA
Lokalizacja: Lublin

13 kwie 2015, 16:06

Myślę że jakieś blokady nieszczególne tu pomogą, a w niektórych przypadkach - na przykład moim - zaszkodzą. Rzadko się udzielam - a to z racji że jestem 'młody szczyl' i jeszcze muszę się dużo nauczyć, na zloty też póki co nie jeżdżę bo nie zawsze coś koliduje - a to wcale nie oznacza że jestem złodziej i oszust, tak po prostu jest. Ja bym proponował po każdej transakcji temat uzupełnić komentarzem kupującego nt. sprzedawcy, w przypadku gdy sprzedawca jest niepewny - pytać o dane/skan dowodu i tyle. Niestety tego się nie uniknie i trzeba być ostrożnym. Swoją drogą martinj i endrju stworzyli całkiem wiarygodną otoczkę.
Awatar użytkownika
m1k0
Posty: 505
Rejestracja: 08 lip 2014, 19:05
Model: Inny
Wersja: 370Z Roadster
Lokalizacja: Radom

13 kwie 2015, 16:20

Problem jest z egzekucją prawa. Bo skoro gość podał numer rachunku bankowego, numer telefonu to dopaść go nie powinno stanowić problemu dla państwa prawa. A że jego bandziorstwo jest szczególnie uciążliwe powinien gnić w więzieniu.
historycznie: 370Z Roadster, 986 Boxster, NB 1.6
obecnie "bezmiatowy"
DEXTER
Posty: 4974
Rejestracja: 24 wrz 2011, 13:17
Model: NA
Lokalizacja: Poznań

13 kwie 2015, 16:42

Gatka pisze:
DEXTER pisze:WoW! A ja mu prawie hajs za alu przelałem :O


A otrzymałeś jakieś dane?


Nie, choć bardzo chciałem puścić mu przelew za te alu :bang: Teraz będę bardziej ostrożny.
davidg75
Posty: 232
Rejestracja: 23 paź 2012, 23:30
Model: Inny
Wersja: searching...
Lokalizacja: Gdańsk

13 kwie 2015, 17:22

m1k0 pisze:Problem jest z egzekucją prawa. Bo skoro gość podał numer rachunku bankowego, numer telefonu to dopaść go nie powinno stanowić problemu dla państwa prawa. A że jego bandziorstwo jest szczególnie uciążliwe powinien gnić w więzieniu.


Ale niestety żyjemy w państwie bezprawia albo inaczej ujmując państwie prawa dla wybranych.Nie chcę tu politykować ale wszyscy chyba wiedzą o jakie sfery chodzi.Co wolno wojewodzie...
Wracając do tematu nr tel ani nr konta nie daje żadnej gwarancji złapania złodzieja o czym sam się ostatnio przekonałem.Odbyłem dłuższą rozmowę z policjantką prowadzącą moje zgłoszenie które właśnie zostało umorzone z powodu "nie wykrycia sprawcy".Nie będę tu na forum ogólnym opisywał konkretnego sposobu wyłudzania kasy na lipne zakupy ale gwarantuję Wam że to dla inteligentnego złodzieja bułka z masłem.Wszystko mają na tacy a polskie prawo wręcz zachęca do tego typu praktyk.
Awatar użytkownika
szy
Donator
Donator
Posty: 741
Rejestracja: 28 maja 2014, 9:39
Model: ND
Wersja: GT-S
Lokalizacja: San Diego

13 kwie 2015, 20:24

Poszkodowani mogą spróbować złożyć reklamację w... banku. Nie testowałem, ale podobno się czasem udaje.
kermit01
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2012, 11:55
Model: Inny
Wersja: Japoński :P
Lokalizacja: Warszawa

13 kwie 2015, 20:40

szy pisze:Poszkodowani mogą spróbować złożyć reklamację w... banku. Nie testowałem, ale podobno się czasem udaje.

A co ma bank do tego?
Awatar użytkownika
Adam_F
Donator
Donator
Posty: 785
Rejestracja: 08 sie 2013, 21:13
Model: ND
Wersja: SkyPASSION
Lokalizacja: Pyrlandia

13 kwie 2015, 20:45

kermit01 pisze:
szy pisze:Poszkodowani mogą spróbować złożyć reklamację w... banku. Nie testowałem, ale podobno się czasem udaje.

A co ma bank do tego?



Też właśnie nie wiem na jakiej zasadzie bank by miał zapłacić jakieś odszkodowanie
Było : nbfl 1.8 , nbfl 1.6 , nc 2.0
Jest : ND :)
Krzywy
Posty: 562
Rejestracja: 13 mar 2013, 21:49
Lokalizacja: Łódź

13 kwie 2015, 20:47

Z kartami kredytowymi to działa. Ale chyba tyczy się płatności za usługę.
Awatar użytkownika
szy
Donator
Donator
Posty: 741
Rejestracja: 28 maja 2014, 9:39
Model: ND
Wersja: GT-S
Lokalizacja: San Diego

13 kwie 2015, 20:49

Bank można poprosić o wycofanie przelewu. Nie próbowałem, ale pewnie uzasadnienie z opisem sytuacji może pomóc.
majkel
Administrator
Administrator
Posty: 6890
Rejestracja: 26 mar 2007, 17:30
Model: Inny
Lokalizacja: Warszawa

13 kwie 2015, 20:52

Krzywy pisze:Z kartami kredytowymi to działa. Ale chyba tyczy się płatności za usługę.

Tyczy się płatności za cokolwiek, nie ma znaczenia czy towar czy usługa. Tyle, że to nie jest reklamacja bankowa a procedura operatora kart płatniczych.

Po
eM
chwilowo bezmiatowy :)
była: BlackBird (Ptaszyna) NBfl'03 1.8 Memories --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=1149
był: Ptaszor NA'96 1.8 (BP-Z3)--> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=4852
jest: "Saabina" Saab96 V4 '76 --> http://www.mx5klubpolska.pl/forum/viewtopic.php?t=9196
jest: Hieronim.......
kermit01
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2012, 11:55
Model: Inny
Wersja: Japoński :P
Lokalizacja: Warszawa

13 kwie 2015, 20:55

majkel pisze:
Krzywy pisze:Z kartami kredytowymi to działa. Ale chyba tyczy się płatności za usługę.

Tyczy się płatności za cokolwiek, nie ma znaczenia czy towar czy usługa. Tyle, że to nie jest reklamacja bankowa a procedura operatora kart płatniczych.

Po
eM


Pewnie chodzi wam o charge back - http://pl.wikipedia.org/wiki/Chargeback

Ale to trochę inna bajka i dotyczy tylko platności kartą. Operacji zwrotu przelewu żaden bank wam nie zrobi. Nawet jak się pomylisz, to bank nie zwróci Ci pieniędzy.
Torpeda
Donator
Donator
Posty: 663
Rejestracja: 09 lip 2014, 13:07
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa

13 kwie 2015, 20:58

Kermit, citi tak robi przez telefon. Been there done that, cofnięcie przelewu bez mądrego uzasadnienia.
kermit01
Posty: 1417
Rejestracja: 29 wrz 2012, 11:55
Model: Inny
Wersja: Japoński :P
Lokalizacja: Warszawa

13 kwie 2015, 21:02

Torpeda pisze:Kermit, citi tak robi przez telefon. Been there done that, cofnięcie przelewu bez mądrego uzasadnienia.

A to ciekawe - nie wiedziałem. Pytanie, czy działa to dla przelewów które zrobilaś np. tydzień wcześniej :) Koniec OT.
Torpeda
Donator
Donator
Posty: 663
Rejestracja: 09 lip 2014, 13:07
Model: NA
Lokalizacja: Warszawa

13 kwie 2015, 21:05

Napewno kilka dni po zaksięgowaniu tak zrobiłam. Szczegóły face2face
Awatar użytkownika
szy
Donator
Donator
Posty: 741
Rejestracja: 28 maja 2014, 9:39
Model: ND
Wersja: GT-S
Lokalizacja: San Diego

13 kwie 2015, 21:06

Znam historie osób, które zarzekają się, że banki im wycofywały przelewy. Jedna historia nawet była opowiedziana przez osobę zarejestrowaną na tym forum. Banki wbrew pozorom dbają o swoich klientów, reklamację albo wniosek zawsze można złożyć, w najgorszym przypadku zostaną rozpatrzone negatywnie. Na miejscu osbób pokrzywdzonych w tym wątku spróbowałbym. Co do kart, to tak, chodzi o chargeback, ale to rzeczywiście inna bajka, choć mało znana to bardzo fajna.


_______________
3 posty zanim skończyłem pisać - Torpeda sama się przyznała :)
Mar
Posty: 114
Rejestracja: 03 lut 2014, 17:03

13 kwie 2015, 21:37

Cofnięcie przelewu jest możliwe (o ile w ogóle) przed zaksięgowaniem przez bank odbiorcy na jego koncie i nie mówcie ze pozniej to się zdarzyło :) jakim bowiem prawem bank miałby zabierać komuś kasę z konta? Na podstawie prośby płacących?? Dopiero byłoby pole do popisu dla oszustów :)
ODPOWIEDZ