Subwoofer

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
luki_92_92
Donator
Donator
Posty: 1056
Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:09
Model: NC
Wersja: PRHT '08 2.5
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

12 gru 2023, 18:10

Cześć,

Kupiłem sobie subwoofer Pioneer TS-WX130DA, w NCku posiadam radio Atoto SA102 YS102SL.

Póki co wpiąłem się w wyjścia na tylne głośniki i działa, nawet całkiem przyjemnie, natomiast z powodu wpięcia się w wyjście na tylne głośniki nie działa regulacja subwoofera w radiu. Dźwięk płynący z suba jest zależny od ustawień wyjść na głośniki - co średnio mi odpowiada, bo założenie było takie, żeby skręcić niskie tony na głośnikach w drzwiach i zrekompensować je właśnie subem, żeby móc głośniej słuchać muzyki (jest pewien próg, powyżej którego zaczynają mi trzeszczeć boczki, a jazda z dociskaniem boczka kolanem, żeby nie trzeszczał mnie nie bawi). Niestety w momencie jak skręcam basy na głośniki sub również przestaje dostawać niskie tony i jestem średnio usatysfakcjonowany.

Do meritum - sub ma wejścia na dwa kanały audio (kabel z dwoma chinchami), jednak w radiu wyjście na suba jest jedno (jedna wtyczka chinch) - jak to podłączyć? Mogę wpiąć tylko jeden kanał w radio a drugiego po prostu nie podpinać? Zmostkować jakoś te wtyczki (może jakimś adapterem, żeby nie robić druciarni) i wpiąć je razem w to jedno wyjście na suba? Jeszcze jakieś inne rozwiązanie?

Szukałem w necie, ale średnio idzie cokolwiek znaleźć na ten temat albo nie umiem szukać :cry:
Obrazek
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

12 gru 2023, 18:46

moim zdaniem wystarczy podpiac wyjscie SUB z radia do jednego z wejsc suba
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
luki_92_92
Donator
Donator
Posty: 1056
Rejestracja: 27 wrz 2014, 23:09
Model: NC
Wersja: PRHT '08 2.5
Lokalizacja: Sosnowiec
Kontakt:

12 gru 2023, 18:53

Nie odbije się to na mocy suba, jeśli dostanie tylko jeden kanał? Po coś chyba dali dwa wejścia :roll: Spróbuję tak podłączyć w wolnej chwili w takim razie.
Obrazek
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4595
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

12 gru 2023, 19:48

dwa wejscia sa dla wygody uzytkownika by dalo sie takze podlaczyc do prostych systemow bez wyjscia na suba

jesli w Atoto sa filtry dla glosnikow to dodaj gornoprzepustowe (HPF) by odciazyc glosniki. Fronty gdzies w okolicy odciecia suba (50-80Hz?) a tylne jeszcze duzo wyzej 200-300Hz nawet
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-) 182HP/242Nm 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
ODPOWIEDZ