[NA] czy w tym szaleństwie jest metoda?

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Koyo
Posty: 45
Rejestracja: 24 cze 2015, 7:00
Model: NA
Wersja: 1.6 96r.
Lokalizacja: Kozienice/Lublin

11 maja 2023, 10:30

witam wszystkich,
przy okazji poprawek po poprzednim właścicielu, po zdjęciu boczków moim oczom ukazał się taki oto widok:
Obrazek
Pomijam fakt że maty były słabo przyklejone, wszystko odeszło po lekkim podważeniu. Ale czy taki zabieg z zaklejaniem wszelkich otworów w drzwiach ma w ogóle sens?
Czy może lepiej zostawić to jedynie z matami przyklejonymi wewnątrz drzwi do zewnętrznego poszycia (stan obecny) a miedzy drzwi i tapicerkę dać jedynie fabryczną folię?

Kolejna sprawa to zwrotnice zestawu dwudrożnego, były przyklejone kawałkiem maty butylowej i taśmą papierową do większego kawałka który zakrywał otwór w drzwiach. Czy ich umiejscowienie w drzwiach to dobry pomysł? Czy może lepiej przenieść je pod deskę rozdzielczą a do drzwi dać jedynie dwa kable?
ObrazekObrazekObrazek
Ostatnio zmieniony 11 maja 2023, 10:30 przez Koyo, łącznie zmieniany 1 raz.
ubek
Donator
Donator
Posty: 1340
Rejestracja: 24 lis 2012, 22:05
Lokalizacja: Łańcut

11 maja 2023, 15:00

Nie wyświetlają się foty, przynajmniej w Tapatalku.

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

White NA BP'95
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4566
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

11 maja 2023, 20:41

Co ciekawe w tym samym tapatalku jest podgląd któregoś z tych zdjęć na liście wątków .

Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Koyo
Posty: 45
Rejestracja: 24 cze 2015, 7:00
Model: NA
Wersja: 1.6 96r.
Lokalizacja: Kozienice/Lublin

12 maja 2023, 8:11

Zdjęcia wstawiałem z serwera Google, na kompie normalnie się wyświetlają nie wiem co jest nie tak z taptalkiem. Teraz dodałem bezpośrednio tutaj i powinny być widoczne.

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4566
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

14 maja 2023, 14:57

Ogólnie rzecz biorąc jest to dość standardowe podejście do wytłumienia drzwi. Chodzi o utworzenie czegoś przypominającego zamknięta komorę dla głośnika niskosredniotonowego.

Jeśli przeniesiesz zwrotnice do wnętrza auta czeka cię przeciąganie kabli co jest raczej upierdliwe a różnicy w brzmieniu raczej nie usłyszysz.



Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
ODPOWIEDZ