Dwa wejścia wideo do radia 2 din.

Jak podłączyć drugą kamerę do radia.

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

mutra
Donator
Donator
Posty: 3660
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

13 kwie 2022, 8:36

Potrzebuję podłączyć dodatkową kamerę do radia 2 dni. Zakładam że większość dostępnych na rynku markowych urządzeń 2din będzie miała wejście na kamerę cofania? Mój problem polega na tym że druga kamera musi być niezależna od kamery cofania (podgląd dostępny na żądanie cały czas) więc nie mogę (poprawcie mnie jeśli się myle) zastosować splitera na wejściu dla kamerę cofania.

Czy są na rynku urządzenia z dwoma wejściami wideo? Jeżeli nie to czy ktoś ma pomysł jak to rozwiązać.
Awatar użytkownika
janux
Donator
Donator
Posty: 310
Rejestracja: 03 sie 2017, 12:21
Model: NC
Wersja: Sport
Lokalizacja: Białystok

14 kwie 2022, 6:46

@mutra to może łatwiej by było dorzucić gdzieś jakiś przycisk który emulowałby dla radia "włącznie" wstecznego? i wtedy by Ci się kamera odpalała
mutra
Donator
Donator
Posty: 3660
Rejestracja: 13 mar 2016, 15:50
Model: ND
Wersja: GT Sport nav+
Lokalizacja: Nottinghamshire

14 kwie 2022, 10:57

janux pisze:
14 kwie 2022, 6:46
@mutra to może łatwiej by było dorzucić gdzieś jakiś przycisk który emulowałby dla radia "włącznie" wstecznego? i wtedy by Ci się kamera odpalała
Nie bardzo rozumiem. Potrzebuję obraz z dwóch kamer: wstecznej jak cofam i z wnętrza auta na żądanie. Mówisz żeby podpiąć obie kamery pod obraz cofania i dorobić "triger" do tej drugiej?
Tylko co się stanie jak podasz triger z obu kamer na raz?
Awatar użytkownika
janux
Donator
Donator
Posty: 310
Rejestracja: 03 sie 2017, 12:21
Model: NC
Wersja: Sport
Lokalizacja: Białystok

14 kwie 2022, 11:46

Myślałem, że chodzi Ci o to, żeby mieć podgląd z tylnej kamery nie tylko podczas cofania, ale też po prostu na żądanie, a nie, że obraz z 2 kamer w zależności którą wybierzesz.
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1377
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

14 kwie 2022, 12:22

Większość stacji ma dwa wejścia z tyłu na obraz ale żeby to działało, to musi to wspierać oprogramowanie. Także przednią kamerę uruchomisz pewnie tylko przyciskiem z ekranu, a tylną możesz uruchomić albo sygnałem ze wstecznego, albo przyciskiem z ekranu.
janux pisze:Myślałem, że chodzi Ci o to, żeby mieć podgląd z tylnej kamery nie tylko podczas cofania, ale też po prostu na żądanie, a nie, że obraz z 2 kamer w zależności którą wybierzesz.
Do tego nie trzeba żadnego magicznego przycisku, tylko odpowiednio podłączona kamera, aktywacja następuje automatycznie przy wstecznym lub na żądanie z ikony na wyświetlaczu. Ja tak właśnie zamierzam podłączyć kamerę u siebie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka





Awatar użytkownika
janux
Donator
Donator
Posty: 310
Rejestracja: 03 sie 2017, 12:21
Model: NC
Wersja: Sport
Lokalizacja: Białystok

14 kwie 2022, 19:24

monkahead pisze:
14 kwie 2022, 12:22
Do tego nie trzeba żadnego magicznego przycisku, tylko odpowiednio podłączona kamera, aktywacja następuje automatycznie przy wstecznym lub na żądanie z ikony na wyświetlaczu. Ja tak właśnie zamierzam podłączyć kamerę u siebie.
Nie wiedziałem właśnie, że można odpalić kamerę przyciskiem z ekranu, dlatego jako alternatywę napisałem, że można dorobić "sygnał" emulujący wrzucenie wstecznego
ODPOWIEDZ