[NC1] modyfikacje seryjnego audio krok po kroku

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4566
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

14 lip 2022, 10:38

TomekD: w posadanych przeze mnie NCkach nie mam Bose, stad propozycja bys przyjechal do mnie bo ja tego systemu nie znam. Moje podejscie jest wlasnie takie by nie wydawac majatku, a uzyskac sensowny efekt. To co podales brzmi ciekawie, nie jest to proste (i srednio sensowne) dzialanie typu "wymienimy glosniki na inne i bedziemy miec nadzieje ze bedzie lepiej" tylko wymiana jednego glosnika, przestrojenie systemu i wygluszenie drzwi. Ma to szanse dzialac. Daj mi linka do wynikow pomiarow
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
TomekD
Donator
Donator
Posty: 185
Rejestracja: 05 lip 2021, 10:11
Model: NC
Wersja: Blue Lagoon ;-)
Lokalizacja: Wawa

14 lip 2022, 10:46

OK. Rozumiem @Alex - zaryzykowałem stwierdzeniem, że masz NCka z Bose.. Chodzi Ci o wyniki pomiarów po zmianie jak ten koleś zrobił? Niestety nie znam wyników i chyba nie było o tym mowy na forum miata.net... W każdym razie dziękuję Ci za chęć pomocy. Jak będę się wybierać gdzieś w okolice Łodzi to dam wcześniej znać i może wtedy znajdziesz chwilę czasu... Może tymczasem szkoda lata na grzebanie przy głupotach..lepiej się cieszyć top-down'em
NC 2006r. 2,5 (by Five) + inne "bzdety"
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4566
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

14 lip 2022, 12:22

oryginalny watek na miata.net jest tutaj
https://forum.miata.net/vb/showthread.php?t=244979
po zalogowaniu wyniki są. Nie do konca to czego sie spodziewalem. Ale ok, kolega Torino z Łodzi ma NCka z Bose, sproboje pomierzyc i posluchac w przyszlym tygodniu.

Czy audio to glupota? Dobrze brzmiaca muzyka jest piekna. Zreszta jesli komus cos przeszkadza i chce poprawic to dlaczego nie? W Mx5 sprawa jest specyficzna z powodu hałasu podczas jazdy, ale to nie znaczy ze nic nie da sie zrobic i ze nic robic nie należy. Sam dawno nic nie pisałem bo nic nie zrobiłem i ciągle mam seryjne glosniki w niewytlumionych drzwiach. Może czas się za to w końcu zabrać ;-)

jedne ze wspominanych glosnikow w watku sa do kupienia za 49$
https://www.amazon.com/Infinity-Referen ... B000MPIWHG

sądzę że można tez użyć innych głośników 87mm z typowym mocowaniem na 2 śruby. Niestety nie mam doswiadczenia z glosnikami tej wielkosci więc nie jestem w stanie nic polecić
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
TomekD
Donator
Donator
Posty: 185
Rejestracja: 05 lip 2021, 10:11
Model: NC
Wersja: Blue Lagoon ;-)
Lokalizacja: Wawa

14 lip 2022, 13:45

Zgoda, bo przecież muzyka też łagodzi obyczaje :) Co do tych głośników, to chyba inne znalazłeś... tamten gościu wskazywał na Infinity 3012cf, a dałeś linka do 3022cf... whatever...
Tutaj sporo głośników o stosownych wymiarach: https://centrumaudio.pl/218-87-mm-i-mniejsze# Pytałem ich o wysokotonowe, ale w tym rozmiarze nie mają i dali namiary na średniotonowe lub średnio-wysoko. Mam ze trzy typy z tego zestawienia... ryzyko znikome, bo wybrałem te do max. 150 zł za parę.. BTW: co maja w sobie głośniki po 3k pln sztuka ??
NC 2006r. 2,5 (by Five) + inne "bzdety"
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4566
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

14 lip 2022, 16:51

Myślę że nie ma się co przywiązywać do numerków, i tak nie wiemy jak grają ani jedne ani drugie głośniki. Koleś pisał że z Infinity miał ogólnie dobre doświadczenia więc je wziął.

W ogóle bym się na nie nie upierał, raz że mają 2ohm dwa że pisał o problemach z montażem z powodu głębokości.

W tym linku co podałeś przewijają mi się w zasadzie te same głośniki co na allegro (tyle że na allegro zwykle tańsze). Pomijając najtańsza chińszczyznę zaczyna się od Phonocara Magnata i Macaudio, dalej Hertz, GroundZero itd Niestety nic specjalnego mi się w oczy nie rzuciło, poważniejsze firmy mają niewielka ofertę tego rodzaju głośników

Głosniki które potrzebujesz to nisko-sredniotonowe. One będą grać większą część pasma (od jakiś 200-400hz) tylko od dołu przejmie pracę woofer.

Moim zdaniem sporą część roboty zrobi wytłumienie drzwi i choć lekkie odcięcie woofera cewką o czym była mowa.

Drogie głośniki coś w sobie miewają - muzykę i magię - no przynajmniej niektóre Słuchałem kiedyś zestawu Audio Development i było to baaaardzo miłe doświadczenie


pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4566
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

20 lip 2022, 18:05

sprawy odnosnie Bose proponuje przenieść tu:
viewtopic.php?p=558948
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1378
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

22 lip 2022, 6:55

Temat jakby związany z audio, bo dotyczy kamery cofania, podłączonej do radio. Kamera działa w trybie „włącz z panelu radia”, natomiast przestała działać w trybie „automatycznego włączenia po wrzuceniu wstecznego”. Wszystko działało kilka tygodni, wczoraj chciałem puścić wiązkę przewodów kamery nieco inną ścieżką i chyba coś uszkodziłem w przewodzie. Stałe +12V / masa / przewód sygnałowy muszą być sprawne, ponieważ kamera działa bez problemu jeżeli uruchomiona jest przyciskiem z radia. Rozebrałem wczoraj wiązkę, sprawdziłem multimetrem, jest napięcie z żarówki wstecznego, próbowałem wyzwalać widok z kamery również podając na krótko +12V ze światła oświetlenia bagażnika ale niestety nie działa, nie wyzwala obrazu "wstecznego".

20220721_175254_opis.jpg
20220721_175254_opis.jpg (750.6 KiB) Przejrzano 3172 razy
Opisałem przewody na w/w zdjęciu. Do wtyczki RCA wchodzi +12V ze światła cofania ale wychodzi już tylko przewód RCA video, może coś jest nie tak na tym połączeniu, skoro cała reszta przewodów musi być sprawna, skoro jest obraz.

20220721_175254_RCA.jpg
20220721_175254_RCA.jpg (375.56 KiB) Przejrzano 3172 razy
Czy ktoś potrafi pomóc?
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4566
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

22 lip 2022, 17:44

Sprawdź czy przy radiu na kablu Reverse, czy jak on się nazywa pojawia się +12v. I czy jest włączona odpowiednią opcja w radiu np R-cam interrupt

przy użyciu Tapatalka

pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1378
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

22 lip 2022, 20:35

Radio ma włączoną opcję kamery cofania. Twoja sugestia jest oczywista, sprawdzę ją w poniedziałek, bo chciałem podać na krótko 12V na ten kabel o którym piszesz, dziękuję. Myślę że przypadkowo złamałem gdzieś kabel na gięciu ...

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4566
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

24 lip 2022, 20:29

opis mojego podejścia do wytłumienia drzwi.
viewtopic.php?f=28&t=34763&p=559073#p559073

szybki wniosek: seryjne głośniki - zwłaszcza woofer - są naprawdę beznadziejne i zwykle zużyte, gdy brak kasy to najpierw wymiana głośników (konieczne panele/dystanse z MDF), potem dozbierać i wytłumić bo to warto.

Korci mnie by wrzucić jakiś tani chinski woofer w wytłumione drzwi zostawiajac oryginalny tweeter ale nie wiem czy się przemogę :lol:
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4566
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

25 lip 2022, 16:16

Być może większość z Was uzna że doznałem udaru słonecznego i zaczynam bredzić ale uzyskałem efekt rozmywania się obrazu w lusterku w rytm linii basu na seryjnych głośnikach i to po tym jak obciąłem dół filtrem hpf i jeszcze zdjalem trochę basu bo jest go obecnie za dużo Obrazek.

Jeśli ktoś to jeszcze czyta Obrazek to jest tak: Z 4 (edit: 6) głośników które miałem po obu NCkach znalazłem dwa które nie były zalane wodą, mają względnie proste membrany, nie wykazują wyraznych oznak ocierania cewki o nabiegunnik magnesu. By usunąć wysokie tony które ww. głośniki kalecznie i niepotrzebnie odtwarzają dokonałem amputacji membranek wysokotonowych. Podejrzewam że poprawiła się też dzięki temu równomierność tonów średnich (nie, mierzyć tego raczej nie będę Obrazek) dzięki brakowi interferencji dźwięku z dwóch membran. Ale to nie koniec! Przypadkiem odkryłem że gdy wciskam lekko membranę dźwięk z głośnika robi się o wiele głośniejszy i pojawia się nawet jakiś bas. Okazuje się że we wszystkich głośnikach dolne zawieszenie podniosło się do góry i cewka zaczęła wychodzić ze szczeliny magnetycznej. Efekt to znaczny spadek czułości głośnika przy jednoczesnym wzroście zawartości zniekształceń. Zaskakująca dla mnie usterka dla głośnika który pracuje w normalnej pozycji. Wymyśliłem więc że obciazę membrany drugim głośnikiem Obrazek to może wrócą na miejsce. Wróciły. Ciekawi mnie na jak długo, 1 dzień czy godzinę.

Aha, normalnie takich manewrów z głośnikami się nie robi ale te są już blisko śmietnika. Zanim jednak tam trafią należy jeszcze zdemontować z nich złącze, wykorzystam je do zrobienia przejściówki do nowych głośników by nie ciąć oryginalnej wiązki auta.

Zostały głośniki wysokotonowe, teraz grają sporo za cicho. Podniosłem sporo treble co mi się nigdy nie zdarza. Ciekawe co im dolega.ObrazekObrazek


Jeśli ktoś dotrwał do końca wniosek na poważnie - nie ma co liczyc na sprawność oryginalnych glosnikow z NC1. Należy wymienic na coś przyzwoitego. Mam tylko wątpliwości co zrobić z głośnikami wysokotonowymi bo w seryjnych miejscach będzie raczej ciężko o uzyskanie jakiejkolwiek sceny.
Ostatnio zmieniony 11 gru 2023, 9:17 przez Alex, łącznie zmieniany 3 razy.
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
Bartlomiej
Donator
Donator
Posty: 87
Rejestracja: 15 sie 2021, 9:00
Model: NC FL
Wersja: 2.0 PRHT
Lokalizacja: Warszawa

26 lip 2022, 7:52

Alex pisze:
25 lip 2022, 16:16
Mam tylko wątpliwości co zrobić z głośnikami wysokotonowymi bo w seryjnych miejscach będzie raczej ciężko o uzyskanie jakiejkolwiek sceny.
Miałem ten sam dylemat i na podstawie tutoriali z neta zrobiłem sobie sam słupki. Pierwsze mi nie wyszły, bo nałożyłem za dużo włókna, więc kolejne zrobiłem już z samej rajstopy i żywicy. Jedynie oddałem do tapicera na obszycie, bo bałem się, ze jak sam nakleję to zaraz mi tapicerka odejdzie.
2580C197-DAF5-474B-B951-8BDDDBB34C60.jpeg
2580C197-DAF5-474B-B951-8BDDDBB34C60.jpeg (881.25 KiB) Przejrzano 3101 razy
39F9A2A3-7719-4239-9EA7-DDBC2A09F21B.jpeg
39F9A2A3-7719-4239-9EA7-DDBC2A09F21B.jpeg (84.27 KiB) Przejrzano 3101 razy
B12A482B-3F5F-4CC1-9E50-8F4074EB9C3C.jpeg
B12A482B-3F5F-4CC1-9E50-8F4074EB9C3C.jpeg (1.55 MiB) Przejrzano 3101 razy
8373E0AA-E4AA-4B9B-80FA-7ED8291984DA.jpeg
8373E0AA-E4AA-4B9B-80FA-7ED8291984DA.jpeg (3.19 MiB) Przejrzano 3101 razy
BE39D1E7-D2B0-4A2D-A981-2DA5D15A4A11.jpeg
BE39D1E7-D2B0-4A2D-A981-2DA5D15A4A11.jpeg (2.6 MiB) Przejrzano 3101 razy
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4566
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

26 lip 2022, 9:59

piekna robota!

w ND tweeter jest w słupku fabrycznie
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4566
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

28 lip 2022, 17:13

Gotowi na kolejne szalone pomysły Alexa? Ok - ostrzegałem - gaz do dechy i jedziemy po bandzie Obrazek

Chwilowo wróciłem do seryjnego radia by zrobić test inwestycji w kwocie 95zl. Zakupiłem dystanse Powe (23zl) i najtańsze chińskie woofery Blow wk650 (72zl para). Tweetery zostały oryginalne.

Po zainstalowaniu w miejsce seryjnych głośniczków szerokopasmowych posłuchałem trochę CD i zaryzykuję stwierdzenie że większość posiadaczy NC nie będzie potrzebowała brzmieniowo nic więcej. Serio. W wytłumionych drzwiach gra to wystarczająco czysto, dość równo w sensie pasma i głośno.

Na kenwoodzie jest rzecz jasna jeszcze lepiej: można ustawić opóźnienia, korektor i filtry. Nadal się bawię ObrazekObrazek

Obrazek

Obrazek

Zaktualizowałem pierwszy post



pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
TomekD
Donator
Donator
Posty: 185
Rejestracja: 05 lip 2021, 10:11
Model: NC
Wersja: Blue Lagoon ;-)
Lokalizacja: Wawa

10 lip 2023, 12:16

Wreszcie się zebrałem w sobie i poczyniłem trochę zmian. Wytłumiłem drzwi wg instrukcji kolegów z forum oraz własnych inwencji twórczych ;-) (mata AB-1 firmy Bitmat). Trochę se poharatałem łapy przy okazji ale czego się nie robi dla Miaty.. Wywaliłem oryginalne, papierowe tweetery i wsadziłem na ich miejsce Hertz DCX 87,3 oraz na przewody wooferów założyłem cewki wg instrukcji "made in USA" opisanej w tym wątku. Całość prac zajęła mi ok. 4h - robota bez pośpiechu w miłych okolicznościach przyrody. Spostrzeżenia są takie, że... Miata nie jest miejscem do odsłuchu muzyki :) ale OK - trochę się polepszyła jakość dźwięków w zakresie tonów wysokich i średnich. Po prostu te papierowe tweetery to wielki szajs i każde zastępstwo będzie od nich lepsze... Drzwi faktycznie już nie brzęczą przy odkręceniu VOL. Badałem różnicę po wygłuszeniu lewych drzwi z niewygłuszonymi prawymi ("waląc" dłonią w zewnętrzne blachy) - nawet gorzej słyszący zauważą różnicę. Co do zmian po zamontowaniu cewek w wooferach to nic nie mogę powiedzieć, bo zmian nie zauważyłem. Raczej dalszych walk z poprawą jakości audio nie będę toczyć. Radia OEM nie zmienię chyba, bo mi oldschoolowego wyglądu żal..
NC 2006r. 2,5 (by Five) + inne "bzdety"
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4566
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

10 lip 2023, 16:16

Opinia może i trochę inna niż moja ale kierunek ten sam - gra lepiej. I o to właśnie chodzi :ok:

Jak dla mnie wytłumienie drzwi (+w wersji nie Bose wymiana wooferow) przenosi brzmienie z poziomu "dramat, lepiej nie włączać" na "fajniej niż myślałem, aż chce się muzyki słuchać"
Ostatnio zmieniony 11 gru 2023, 9:19 przez Alex, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
koldi
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2011, 8:55
Model: NC FL
Wersja: 2.0 PRHT
Lokalizacja: Reguły

27 lip 2023, 13:25

W końcu i ja się wziąłem za zrobienie porządku z seryjnym audio w NCfl i generalnie można to podsumować krótko "śladami Alexa" :D . Z efektów jestem zadowolony. A co zrobiłem:
- wygłuszenie bitmat AB-25 premium light (niezła, w miarę dobrze się układa i dobrze klei, natomiast do szału doprowadza złażąca czarna farba ze srebrnego aluminium - jak na produkt aspirujący do "premium" to bardzo słabe) - na parę drzwi wyszło mi 1m2 (starałem się maksymalnie wykorzystać ścinki). Wałek do dociskania niezbędny.
- na boczki pianka k6s - tu wyszło też ok 1m2
- dystanse mdf ford/mazda powe
- Blow Wk650 - cytując powyższe:
Alex pisze:
28 lip 2022, 17:13
zaryzykuję stwierdzenie że większość posiadaczy NC nie będzie potrzebowała brzmieniowo nic więcej. Serio. W wytłumionych drzwiach gra to wystarczająco czysto, dość równo w sensie pasma i głośno.
Zdecydowanie się z tym stwierdzeniem zgadzam, po wytłumieniu już na fabrycznych głośnikach pojawiła się jakaś scena, a po założeniu chińczyków jest już bardzo akceptowalnie. Brzmienie jest ciepłe, w miarę wyrównane. Nie jest bardzo detalicznie, ale gra bardzo przyjemnie. Od lat używamy z żoną jednego utworu (Fourplay - Max-O-Man) do testowania wszelakiego audio. Ten zestaw test przeszedł pozytywnie.
Całość materiałów wyniosła ok. 300 zł, więc stosunek jakość / cena jest świetny. Roboty na ok. 5-6h włącznie z głośnikami. Jeśli ktoś to chce zrobić dobrze i tanio, nie ma chyba lepszej opcji. A z faktem, że z mazdy nie da się zrobić sali odsłuchowej bez ogromu pracy i miliona monet się po prostu pogodziłem :roll:. Dzięki @Alex za rekomendacje z całego wątku powyżej.
Jako źródła używam Ugreen CM279 wpięte w AUX i jak na urządzenie kupione za 70 zł robi robotę - jakość dźwięku ze spotify po bluetooth jest bardzo dobra, a i jako zestaw głośnomówiący się sprawdza.
Była: Srebrna NBfl 1.6
Jest: Copper Mica NCFL 2.0 PRHT
Awatar użytkownika
Polini
Donator
Donator
Posty: 29
Rejestracja: 20 lip 2020, 10:47
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

10 gru 2023, 4:03

Ma ktoś może doświadczenie z radiem Pioneer MVH-620BT?
Zależy mi na poprawie jakości audio - póki co bez zmiany głośników, czyli najpierw radio, jeśli będzie za mało to wygłuszenie a na końcu ewentualnie głośniki.

Ten Pioneer zbiera dobre opinie - ludzie piszą że jakość dźwięku na seryjnym zestawie głośników bardzo się poprawiła więc jestem na 70% zdecydowany. No właśnie - 70% bo te 30% ciągnie mnie do Atoto f7, CarPlay bardzo kusi ale nie wiem jak z jakością audio a na tym zależy mi najbardziej :)

Ma ktoś doświadczenie z tymi urządzeniami?
Załączniki
IMG_2618.jpeg
IMG_2618.jpeg (66.5 KiB) Przejrzano 727 razy
Awatar użytkownika
Polini
Donator
Donator
Posty: 29
Rejestracja: 20 lip 2020, 10:47
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

29 sty 2024, 13:50

Wiecie, gdzie można kupić w PL odpowiednią ramkę 2DIN do przedlifta? Na Aliexpress kupiłem niby dobrą a okazało się, że nie ma mocowania na radio :bang:
Załączniki
420894574_1142120836778409_2076140814308308787_n.jpg
420894574_1142120836778409_2076140814308308787_n.jpg (383.93 KiB) Przejrzano 255 razy
Awatar użytkownika
Gieras
Donator
Donator
Posty: 336
Rejestracja: 29 sie 2020, 16:00
Model: NC
Wersja: 2.0 PRHT
Lokalizacja: Mazowieckie

29 sty 2024, 16:13

Ja kupowałem 3 lata temu od centrumaudio.pl. WIdzę jednak, że ceny są obecnie jakieś takie kosmiczne. Wydaje mi się, że kiedyś nie zapłaciłem u nich więcej niż 250 zł ta pełny zestaw ramki 2DIN do NC.
Awatar użytkownika
byebye
Donator
Donator
Posty: 61
Rejestracja: 22 wrz 2020, 15:20
Model: NC
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Krzeszowice

29 sty 2024, 16:23

Na Amazonie są dostępne, np. https://www.amazon.de/dp/B006QTR3BI/ref ... CE_3p_dp_1. Minus jest taki, że odcień jest delikatnie różny od OEM, wprawne oko może zauważyć, aczkolwiek na co dzień nie widać ;)

Chyba ktoś kiedyś pisał, że można też kupić w ASO.
Awatar użytkownika
byebye
Donator
Donator
Posty: 61
Rejestracja: 22 wrz 2020, 15:20
Model: NC
Wersja: 2.0 Sport
Lokalizacja: Krzeszowice

29 sty 2024, 16:54

Jeszcze uwaga, że jeśli planujesz montować Atoto, to ta ramka musi być lekko poprzycinana, bo inaczej nie wejdzie - to jest Metra 99-7506 (jeśli przyszłoby to samo ;) ).

Jeśli nie widziałeś wcześniej, to @monkahead dzielił się przydatnymi informacjami odnośnie różnych producentów, co prawda do NCFL, ale w NC1 jest raczej analogicznie:
20220428_120353.jpg
20220428_120353.jpg (448.6 KiB) Przejrzano 233 razy
20220426_135508.jpg
20220426_135508.jpg (537.96 KiB) Przejrzano 233 razy
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1378
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

29 sty 2024, 18:47


Maciek10 pisze:Ma ktoś doświadczenie z tymi urządzeniami?
Sprawdź wątek mojego auta, jest tam wszystko rozłożone na czynniki pierwsze.



Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Polini
Donator
Donator
Posty: 29
Rejestracja: 20 lip 2020, 10:47
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

29 sty 2024, 23:04

monkahead pisze:
29 sty 2024, 18:47
Maciek10 pisze:Ma ktoś doświadczenie z tymi urządzeniami?
Sprawdź wątek mojego auta, jest tam wszystko rozłożone na czynniki pierwsze.



Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka
Właśnie widziałem i jako że też mam Atoto to zamówiłem dziś Scosche :)
koldi
Posty: 100
Rejestracja: 24 mar 2011, 8:55
Model: NC FL
Wersja: 2.0 PRHT
Lokalizacja: Reguły

09 lut 2024, 10:01

Scosche daje radę, zamontowałem i u siebie, wpasowuje się pewnie nieco gorzej niż fabryczna ramka, ale biorąc pod uwagę cenę i czas oczekiwania to nie ma o czym gadać. Do Atoto polecam kamerkę ATOTO HD-02LR, obraz żyletka i bardzo dobrze widać w nocy. Nie jest supertania, ale warto.

Samo radio natomiast to jednak krok wstecz w porównaniu do serii jeśli chodzi o jakość dźwięku. Nie jest źle i da się tego słuchać, szczególnie po zabawie equalizerem, ale jednak to zauważalny krok wstecz, zarówno jesli chodzi o jakosc dzwięku ze stacji radiowych, jak i po zewnętrznym adapterze bluetooth do aux (używałem takiego z AptX). Na atoto + wygłuszenie + głośniki jest porównywalnie, może ciutkę lepiej niż na fabrycznym radiu i fabrycznych głośnikach.
Fakt, że inne zalety atoto to skutecznie przykrywają :D.
Była: Srebrna NBfl 1.6
Jest: Copper Mica NCFL 2.0 PRHT
Awatar użytkownika
Polini
Donator
Donator
Posty: 29
Rejestracja: 20 lip 2020, 10:47
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

09 lut 2024, 23:51

koldi pisze:
09 lut 2024, 10:01
Scosche daje radę, zamontowałem i u siebie, wpasowuje się pewnie nieco gorzej niż fabryczna ramka, ale biorąc pod uwagę cenę i czas oczekiwania to nie ma o czym gadać. Do Atoto polecam kamerkę ATOTO HD-02LR, obraz żyletka i bardzo dobrze widać w nocy. Nie jest supertania, ale warto.

Samo radio natomiast to jednak krok wstecz w porównaniu do serii jeśli chodzi o jakość dźwięku. Nie jest źle i da się tego słuchać, szczególnie po zabawie equalizerem, ale jednak to zauważalny krok wstecz, zarówno jesli chodzi o jakosc dzwięku ze stacji radiowych, jak i po zewnętrznym adapterze bluetooth do aux (używałem takiego z AptX). Na atoto + wygłuszenie + głośniki jest porównywalnie, może ciutkę lepiej niż na fabrycznym radiu i fabrycznych głośnikach.
Fakt, że inne zalety atoto to skutecznie przykrywają :D.

Chyba znowu okazuje się że ile ludzi tyle opinii - @monkahead wspominał że różnica jest spora i to na + w stosunku do serii :D
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1378
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

10 lut 2024, 9:31

koldi pisze:Scosche daje radę, zamontowałem i u siebie, wpasowuje się pewnie nieco gorzej niż fabryczna ramka, ale biorąc pod uwagę cenę i czas oczekiwania to nie ma o czym gadać.
Chyba jako jedyny na tym forum, a może nawet jedyny użytkownik NC na świecie, zrobiłem test wszystkich trzech ramek ISO 2DIN do NC, opis jest też na miata.net Bezapelacyjnie ramka OEM ma najlepszą jakość i dla mnie wygląda najlepiej.
koldi pisze:Samo radio natomiast to jednak krok wstecz w porównaniu do serii jeśli chodzi o jakość dźwięku. Nie jest źle i da się tego słuchać, szczególnie po zabawie equalizerem, ale jednak to zauważalny krok wstecz, zarówno jesli chodzi o jakosc dzwięku ze stacji radiowych, jak i po zewnętrznym adapterze bluetooth do aux (używałem takiego z AptX). Na atoto + wygłuszenie + głośniki jest porównywalnie, może ciutkę lepiej niż na fabrycznym radiu i fabrycznych głośnikach.
Fakt, że inne zalety atoto to skutecznie przykrywają :D.
Tutaj każdy będzie miał inną opinię, co dla kogo gra dobrze, to jest czysto subiektywna ocena, ogólnie nie wyobrażam sobie zmiany z powrotem na OEM radio. Ja nie słucham poprzez BT, tylko z karty, a radio odtwarzam na ori antenie, nie Stabi, która ma dużo gorszy sygnał w mieście.
Maciek10 pisze:Chyba znowu okazuje się że ile ludzi tyle opinii - [mention]monkahead[/mention] wspominał że różnica jest spora i to na + w stosunku do serii :D
Dla mnie jest lepiej niż było i w/w opinię podtrzymuję. Na pewno nie dałbym 2000zl za radio Sony z podobną funkcjonalnością.



Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4566
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

10 lut 2024, 10:42

Też mnie dziwi opinia że poliftowe (to ważne!) OEM radio brzmi lepiej od Atoto.
Ale ok - ważne co się komu podoba.

Miałem okazję słuchać ostatnio Atoto o ile pamiętam na ori głosnikach, bez wytłumienia drzwi i było całkiem znośnie. Z tym że to zdaje się był polift i słuchałem chyba ze Spotify bo to moje główne źródło obecnie, i najłatwiejsze do testowania.

Radia analogowego nie słucham w zasadzie nigdy, płyt CD ani pendrivow do auta nie chce mi się nosić od dawna.

Przejechałem się NCkiem po dłuższej przerwie i nadal uważam że moje tanie audio (proste wygłuszenie, chińskie woofery, radio Kenwood, bass shakery) jest całkiem zajebiaszcze :-D

Mam pomysł na rozwinięcie mojego MSSS wannabe (bass shakery). Stej tjuned.

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka


pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
Polini
Donator
Donator
Posty: 29
Rejestracja: 20 lip 2020, 10:47
Model: NC
Wersja: 2.0
Lokalizacja: Warszawa

10 lut 2024, 16:42

Alex pisze:
10 lut 2024, 10:42

Mam pomysł na rozwinięcie mojego MSSS wannabe (bass shakery). Stej tjuned.

Wysłane z mojego RMX3085 przy użyciu Tapatalka
O Panie, a długo będzie trzeba czekać? :mrgreen: Bo właśnie się przymierzam do wygłuszenia i do zakupu polecanego przez Ciebie zestawu Blowa więc może przy okazji coś jeszcze bym wymienił ;)
Awatar użytkownika
monkahead
Donator
Donator
Posty: 1378
Rejestracja: 31 gru 2019, 8:56
Model: NC FL
Wersja: Summer Edition '12
Lokalizacja: Sosnowiec

10 lut 2024, 19:03

Alex pisze:Z tym że to zdaje się był polift i słuchałem chyba ze Spotify bo to moje główne źródło obecnie, i najłatwiejsze do testowania.
W moim odczuciu Atoto dużo ciszej odtwarza muzykę ze Spotify, na tym samym ustawieniu głośności w radio, niż np z karty microSD.



Wysłane z mojego SM-S911B przy użyciu Tapatalka

ODPOWIEDZ