[NCFL] Bose + fabryczny bluetooth = brak muzyki?

Audiofilie wszystkich województw! Łączcie się!

Moderatorzy: pirul, Moderatorzy

Awatar użytkownika
lipekm
Donator
Donator
Posty: 243
Rejestracja: 27 maja 2020, 10:03
Model: NC FL2
Wersja: 2.0 Sport + aut
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

28 maja 2020, 10:56

Dzień dobry,

Posiadam fabryczny zestaw Bose i Blueatooth handsfree. Kiedyś wpadła mi w oko jakś ulotka typu quick start guide który mówił, że w MX5 po 2013 roku można cieszyć się rozmowami i muzyką przez bluetooth. Otóż u mnie można tylko rozmawiać przez telefon. I teraz tak:

1. Zależy mi na podłączeniu sięprzez bluetooth również w zakresie multimediów
2. Nie chcę montować żadnego zestawu bluetooth typu parrot (miałęm, polecam, ale w MX5 podziękuję:)
3. Chcę zachować możliwość sterowania z kierownicy i rozmów przez wbudowany mikrofon

Czy ktoś spotkał się, aby w samochodach po 2013 dawało się słuchać muzyki przez BT? Czy odpowiada za to moduł bluetooth? Czy można go bezkarnie wymienić? Jaki jest model części?

Widziałem w innym wątku o cyfrowych zmieniarkach skrzyneczkę z napisem mazda, jednak na stronie produktu była informacja, że służy do podłączania ipoda i usb, oraz by nie stosować z akcesoryjnym zestawem głośnomówiącym Bluetooth z funkcją muzyki. Z jednej strony mój bluetooth muzyki nie obsługuje... Zostały mi więc 3 opcje:

1. Kable i wejście aux - spoko, tylko jest lekki bałagan z kablami, bo telefon nie ma jużwyjścia 3,5mm. No i czy pomimo podłączenia dźwięku kablem w sytuacji rozmowy przełączy się na BT?
2. Wymiana modułu bluetooth na "akcesoryjny zestaw głośnomówiący Bluetooth z funkcją muzyki" - ktoś wie, czy to jest dostępne? jaki kod części? Kompatybilne i wystarczy wymienić? widziałem dwa na stronie mazdy (C852-V6-350 oraz C853-V6-350) ale oba to takie a'la Parroty z ekranem - nie dla mnie.
3. Dodatkowy moduł bluetooth do muzyki wpięty w wejście AUX - jeśli już, chciałbym mieć to zabudowane, podłączone na stałe do zasilania i do radia "od tyłu". No i nie chciałbym mieć świstów, buczenia i innych atrakcji, nie zależy też mi na podłączaniu usb czy sd. Czytałem wątki o zmieniarkach i widziłem, że sporo wynalazków na BT iest odradzanych. No i zakładając, że fabryczny bluetooth też zostaje, nie zależy mi na funkcjach głośnomówiących.

Co doradzicie? Co polecicie?

Miłego dnia!
MastaMarek
Posty: 131
Rejestracja: 13 mar 2018, 19:37
Model: NC FL2
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

28 maja 2020, 12:01

ja za 20zl kupilem modul BT ktory sie wpina w jack i dziala idealnie. bateria starcza na 3h sluchania muzyki, potem do zapalniczki trzeba podpiac :)
Mi sie wydaje ze żadne NCFL nie mialo muzyki na BT .... ale ... nie dam sie sobie reki uciąć za to :)
Awatar użytkownika
lipekm
Donator
Donator
Posty: 243
Rejestracja: 27 maja 2020, 10:03
Model: NC FL2
Wersja: 2.0 Sport + aut
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

28 maja 2020, 12:25

no tak, to jest opcja, ale w sumie jeśli mam mi się coś plątać, to wolę krótkie kabelki do zapalniczki i do 3,5 z rozgałęzieniem z teleofnu - tam jest tylko USBc. Ale dzięki za radę:) jak znajdę jakiś BT "do zabudowy", to pewnie sięzdecyduje. Orientujeszs się, czy do samego radia mogę podpiąć jakieś dodatkowe źródło? będzie sięto wiązało z odłączeniem jacka?
Awatar użytkownika
Alex
Donator
Donator
Posty: 4566
Rejestracja: 29 cze 2013, 20:25
Model: NC
Wersja: Niseko
Lokalizacja: łódź
Kontakt:

28 maja 2020, 19:39

MastaMarek pisze:
28 maja 2020, 12:01
ja za 20zl kupilem modul BT ktory sie wpina w jack i dziala idealnie. bateria starcza na 3h sluchania muzyki, potem do zapalniczki trzeba podpiac :)
Mi sie wydaje ze żadne NCFL nie mialo muzyki na BT .... ale ... nie dam sie sobie reki uciąć za to :)
jaki to modul? jakis link moze?
pozdrawiam
Alex :-)
były: czarna NC L5 , czerwona NAfL 1.6/90+
jest: Niseko L5/RomDrop 8-)
A forum post should be like a skirt. Long enough to cover the subject material, but short enough to keep things interesting
Awatar użytkownika
lipekm
Donator
Donator
Posty: 243
Rejestracja: 27 maja 2020, 10:03
Model: NC FL2
Wersja: 2.0 Sport + aut
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

29 maja 2020, 12:08

Okazało się, że wg Hadronu do radia bose NCFL2 nie da się podłączyć emulatora zmieniarki. Ma ktoś może zdjęcie tego radia z tyłu? jakie ma złącza? Da się podpiąć chociaż 3,5mm?
Yacht Club :slinotok:
Team Koza :kciuk:
Team Leniwiec :git:
White Pearl Sloth
ODPOWIEDZ